Anteny w Shqipërii

Dzisiejsze państwo uważane jest za pozostałosć i dziedzictwo antycznego królestwa Illirii (The Kingdom of Illyria), które funkcjonowało w latach 1225-167 przed naszą erą. Illirowie najpierw stracili niezależność na rzecz Rzymu, jednak ich finalnymi pogromcami, około VI wieku, byli Słowianie. Dzisiejsza Shqipëria liczy około 3,5 miliona mieszkańców, dodatkowo poza krajem żyje około 2 milionów emigrantów.

Czytaj więcej

DIPOL na targach SatKrak 2007: Kraków 18-20.10.2007

"Multimedialny Dom"- to przewodni motyw ekspozycji Dipola na Targach SatKrak, które odbędą się w Krakowie w dniach 18-20.10.2007. Szczegółowo przedstawiona zostanie idea nowoczesnego projektowania i wykonania instalacji teletechnicznej w domach jedno- i wielorodzinnych.

Czytaj więcej

DIPOL na Wystawie Monitoringu Wizyjnego ALARM, 7 - 8 listopada 2007, Kielce

Monitoring przyszłości - pod takim hasłem firma DIPOL pojawiła się po raz kolejny na kieleckiej wystawie ALARM.

Czytaj więcej

V Ogólnopolska Konferencja na temat Bezpieczeństwa Miast i Stadionów

W dniach 27 - 28.10.2004 w Kielcach odbyła się V Ogólnopolska Konferencja na temat Bezpieczeństwa Miast i Stadionów. W porównaniu do poprzednich edycji ilość wystawców, a zwłaszcza zwiedzających była znacząco mniejsza. Natomiast zainteresowanie wykładami utrzymało się na niezmienionym poziomie. Widoczny jest wzrost zainteresowania monitoringiem sieciowym, prezentowano i szerzej omawiano kamery TCP/IP. Do tej pory stosowane są one raczej, rzadko ze względu na słabe parametry obrazu i brak programów do zdalnego zarządzania większą ilością takich kamer. Jednak w najbliższej przyszłości mogą one stanowić sporą część rynku CCTV.

Czytaj więcej

Trendy i bajery - Targi CeBIT 2005

“Sensacja Cebitu” - tak swoją usługę VoIP reklamowała firma telekomunikacyjna Freenet - faktem jest, że ta technologia wchodzi do powszechnego użytku, kładąc kres tradycyjnej telefonii i pogłębiając kryzys dużych “Telekomów”.

Czytaj więcej

Targi CeBIT 2006 - mobilnie i multimedialnie

W Hanowerze zakończyły się jubileuszowe, dwudzieste Targi CeBIT. W tegorocznej imprezie wzięło udział 6262 wystawców (w ubiegłym roku 6270). Stoiska były znacznie skromniejsze niż w innych latach, o 6% spadła liczba zwiedzających (spory wpływ na to miała zła pogoda). Targi obejrzało 450 000 osób. Jednak organizatorzy uznali je za udane pod względem biznesowym, oceniając, że podpisano o 20% kontraktów więcej niż w ubiegłym roku.

Czytaj więcej

Targi CeBIT 2007 - piękna katastrofa europejskiej telekomunikacji

Na tegorocznych targach CeBIT trudno było znaleźć europejskiego producenta urządzeń telekomunikacyjnych. Aktualna pierwsza liga wytwórców urządzeń telekomunikacyjnych to: Azja, USA i koreański Samsung, o potędze innowacyjności dorównującej całym Stanom Zjednoczonym. W zakresie technik bezprzewodowych liczą się jeszcze producenci izraelscy. Swoją pozycję innowacyjną stracił Philips. W zakresie mobilnych rozwiązań Nokia i Ericsson tracą dystans do Samsunga i Alcatela.

Czytaj więcej

Intertelecom 2003 - solidne targi branżowe

W dniach 4 - 6 marca 2003 odbyły się w Łodzi XIV Międzynarodowe Targi Łączności. Uczestniczyło w nich ok. 250 firm w tym około 30 zagranicznych. Infrastruktura, do prowadzenia imprez targowych, w Łodzi nie jest najlepsza, więc tylko energii i dobrym pomysłom organizatorów należy zawdzięczać, że impreza nie poddaje się kryzysowi. Dobre zdefiniowanie zakresu targów, patronaty medialne, konferencje i wykłady z dziedziny łączności – to podstawowe atuty tych targów.

Czytaj więcej

Intertelecom 2004 - dobrze się zapowiada

Intertelecom 2004 (2 – 4 marca. Łódź) - dobrze się zapowiada. Przyjechało 250 wystawców. Według komunikatu organizatorów 75 % wystawców przedstawiało swoją ofertę w poprzednim roku i ich ponowny przyjazd świadczyć może o korzyściach, jakie niosą dla promocji Targi Łódzkie. Zakładając, że każdy z owych stałych wystawców przeprowadził analizę możliwości sprzedaży, można na tej podstawie pokusić się o ocenę stanu i trendów na rynku telekomunikacyjnym. Zdecydowanie wyróżniającym się akcentem była oferta w zakresie komunikacji bezprzewodowej.

Czytaj więcej

Robocze spotkania w Łodzi - Intertelecom 2005

W dniach 1-3 marca odbywały się Międzynarodowe Targi Łączności Intertelecom. Organizatorzy szacują, że odwiedziło je 16000 osób, natomiast wystawiło się ponad 200 firm. Skromna infrastruktura wystawiennicza w Łodzi i brak, wśród wystawców, dużych operatorów telekomunikacyjnych (TP SA, Era, Polkomtel) nie odbił się na jakości targów.

Czytaj więcej

Mediacast 2001 - Fotoreportaż DIPOL-a

Nasza redakcja była na największych targach branży antenowej i satelitarnej w Europie. Odbyły się w dniach 21-23 maja 2001 w Londynie. Przedstawiamy na gorąco kilka migawek. W tym roku targi Mediacast połączono z targami ECC i e-cast oraz przeniesiono je z półkuli zachodniej - z dzielnicy Earls Court do pólkuli wschodniej - do nowej siedziby, budowanej od kilkunastu lat na terenach dawnych doków dzielnicy Docklands nieopodal przedmieścia Londynu Greenwich. Na targach obecnych było ok. 300 firm przeważnie tych samych, które się wystawiają w Londynie od lat.

Czytaj więcej

Mediacast 2002 - Fotoreportaż DIPOL-a

Tegoroczne targi Mediacast odbyły się w dniach 21 do 23 maja podobnie jak w zeszłym roku w centrum ekspozycyjnym Excel, zbudowanym na terenie dawnych doków na Tamizą. Targi zgromadziły ponad 200 wystawców.

Czytaj więcej

Targi SatKrak 2004

Było bogato – SatKrak 2004. Kilkadziesiąt stoisk firmowych, wykłady, panele dyskusyjne, konkursy dla publiczności, nagrody dla producentów. Potwierdza się zasada, że w dobie Internetu profesjonalne i kameralne targi mogą być atrakcyjne dla środowiska. Organizatorzy – redakcja czasopisma Satkurier - wykorzystali swoje atuty: opiniotwórczą funkcję gazety i witryny Internetowej oraz ich możliwości informacyjne. Dołożyli zapał i wiedzę, pomogła dobra koniunktura w branży. Pojawili się instalatorzy z całej Polski, nie zabrakło gości z Ukrainy, Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Rumunii…

Czytaj więcej

W Europie pokazują a w Azji handlują –

Hong Kong Electronics Fair 13-16.10.2005 i China Sourcing Fair w Szanghaju 10-12.10.2005 Targi azjatyckie to spotkania producentów z dystrybutorami. Tysiące, głównie chińskich, firm ostro konkuruje ze sobą, a udział w targach umożliwia kontakt z klientami, dlatego nie ma tam kłopotów ze znalezieniem chętnych do wystawiania swoich produktów.

Czytaj więcej

DIPOL na targach Securex 28-31.03.2006 Poznań

Na targach zostaną zaprezentowane miedzy innymi: Kamery IP szybkoobrotowe, stacjonarne, webserwery, dekodery firmy ACTi - czołowego przedstawiciela najnowszej technologii CCTV IP

Czytaj więcej

Reportaż z wiosennym dodatkiem - targi IFSEC 2006 Birmingham

Coraz szersza oferta CCTV IP czeka na polepszenie możliwości transmisyjnych w sieciach publicznych, dlatego najwięcej: wdrożonych rozwiązań, oferowanego sprzętu i oprogramowania dotyczy instalacji, w których można skorzystać ze specjalnie dedykowanej do tego sieci, dlatego rozwija się oferta do monitoringu autostrad i monitoringu miejskiego.

Czytaj więcej

Targi ANGA - Kolonia 30.05. - 1.06.2006

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to okazja do wypromowania nowych technologii w zakresie przekazu telewizyjnego, zapowiadane są transmisje HDTV, DVB-H oraz w technologii IP TV. Jednak, sądząc po ilości prezentowanego na Targach sprzętu, nie widać, aby producenci liczyli na duże zapotrzebowanie na urządzenia pracujące w nowych technologiach.

Czytaj więcej

Anteny w Galicji i Lodomerii

Galicja i Lodomeria – nazwa stosowana na określenie ziem zaboru austriackiego, oficjalnie zwanych Królestwem Galicji i Lodomerii. W jej skład wchodziły ziemie południowej Małopolski po Wisłę (od 1846 r. wraz z Krakowem), Ruś Czerwona oraz zachodnia część Podola wraz z Tarnopolem.

Czytaj więcej

Anteny w Londynie

W krajobrazie Londynu dominują anteny komunikacyjne. Ze względu na szerokie rozpowszechnienie telewizji kablowej i zakaz instalacji anten na elewacjach budynków, trudno zobaczyć w centrum anteny do telewizji naziemnej lub satelitarnej. Na elewacjach domów można natomiast spotkać anteny komunikacyjne i co ciekawe często w niewielkich odległościach od okien.

Czytaj więcej

Migawki z Komputer-Expo 2004

Targi Komputer-Expo, które odbyły się w dniach 21-24 stycznia, nieco zaskakują. Z jednej strony zobaczyliśmy 70 firm i niezbyt ciekawe oferty (tylko firmy krajowe). Z drugiej strony w czasie otwarcia twierdzono, iż wbrew powszechnym opiniom imprezy targowe nie przeżywają głębokiego kryzysu.

Czytaj więcej

Monitoring na Securex 2004

Dominującym tematem na tegorocznych targach były systemy cyfrowe. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszyły się systemy pracujące w sieci –umożliwiające zdalny podgląd on-line obrazów z kamer.

Czytaj więcej

Zmalała, a jednak przerosła - IFA 2006

Blu-ray Technologia ta została standaryzowana przez Blue-ray Disc Association (BDA), w skład której wchodzi 170 firm. W tej grupie znajdują się zarówno elektroniczni giganci (m.in. Apple, Dell, HP, Hitachi, LG, Mitsubishi Electric, Philips, Panasonic, Pioneer, Sony, TDK, Samsung, Sharp, Thomson) jak i firmy wytwórnie filmowe (np.: Walt Disney, Warner Bros., 20th Century Fox).

Czytaj więcej

Targi ANGA - Kolonia 22.05. - 24.05.2007

Targi Anga w Kolonii stały się najważniejszą wystawą branży instalacji telewizyjnych w Europie. Jest okazją do spotkania dla fachowców z całego Świata (z ponad 60 krajów). Co nowego w branży satelitarnej? Pokazano ogromną ilość odbiorników cyfrowych zwykłych i HDTV, Telewizory iDTV (Integrated Digital TV set), czyli takie, które mają wbudowany tuner telewizji cyfrowej, masę konwerterów, kabli, złączy.

Czytaj więcej

Targi IFSEC 2007 Birmingham

Tegoroczne targi potwierdziły silnie wzrastającą konkurencyjność producentów azjatyckich. Jeszcze kilka lat temu większość profesjonalnych instalacji w Chinach była wykonywana na sprzęcie Pelco, Boscha, Siemensa czy Panasonica. Z kolei urządzenia z dalekowschodnich firm były niewidoczne w instalacjach europejskich. W tym roku na wielu stoiskach renomowanych firm można było zaobserwować chińskie produkty markowane przez światowych potentatów.

Czytaj więcej

Monitoring Londynu

Londyn jest chyba najlepiej monitorowanym miastem świata. Wynika to z historii, która zmusiła rząd do walki z zagrożeniem terroryzmem (IRA) na kilkanaście lat wcześniej niż w pozostałych krajach. Nasycenie miasta kamerami jest trudne do wyobrażenia dla osoby przyzwyczajonej do monitoringu miast w polskim wydaniu.

Czytaj więcej

Strach ma wielkie oczy - czyli Targi Zabezpieczeń w Birmingham IFSEC 2004

Targi w Birmingham IFSEC 2004 (10-13.05), to najbardziej prestiżowa, światowa wystawa tej branży. W tym roku były wyjątkowo udane, dopisali wystawcy i zwiedzający, a organizatorzy stanęli na wysokości zadania. W atmosferze ogólnego wzrostu zagrożeń, związanych z atakami terrorystycznymi i przestępczością, wzrasta znaczenie systemów zabezpieczeń.

Czytaj więcej

Międzynarodowa Wystawa Elektroniki Konsumpcyjnej IFA 2005

Targi zdominowane były przez gwałtowny rozwój technologii odbiorników telewizyjnych i pojedynek pomiędzy nowymi technologiami zapisu Blu-ray i HD- DVD. Rozwój tych technologii wyznaczy w najbliższych latach kierunki rozwoju multimediów oraz całej elektroniki konsumpcyjnej.

Czytaj więcej

Anteny w Hiszpanii

Hiszpania jest wyjątkowo ciekawym krajem dla zainteresowanych konstrukcjami antenowymi. Duży, pokryty górami kraj, wymaga sprawnych systemów nadawczych i odbiorczych. Typowy widok, to różnorodne i ciekawe konstrukcje anten hiszpańskich producentów - należących do światowej czołowki - zawieszone na wysokich masztach (często 2-3 razy wyższych niż sam budynek).

Czytaj więcej

Anteny u Ateny

Górzyste centrum i blisko 2000 wysp, to niemały problem w przypadku rozprowadzania sygnałów telekomunikacyjnych. Obiekty, wznoszone na szczytach gór są drogie w budowie, a ich zasilanie energetyczne też stanowi poważny problem.

Czytaj więcej

Anteny w Turcji

Meczety, posiadające więcej niż dwa minarety, mogły powstawać wyłącznie z fundacji sułtana. Taki właśnie meczet ufundował w Istambule Sulejman Wspaniały. Z minaretu pięć razy dziennie rozlega się głos muezina nawołujący do modlitwy.

Czytaj więcej

Securex 2005 - Poznań 25-28 stycznia 2005

Już piętnasty raz odbyła się w Poznaniu Międzynarodowa Wystawa Zabezpieczeń Securex. W dwóch halach zgromadziło się około 80 firm (w tym około 25% firm oferujących systemy monitoringu). Dlaczego prawdziwego boomu, jaki panuje w instalacjach CCTV nie widać na Securexie?

Czytaj więcej

Bogatemu byk się cieli - Targi Zabezpieczeń w Birmingham IFSEC 2005

Przełom technologiczny w instalacjach CCTV związany z monitoringiem w sieciach IP, duży popyt na tradycyjnym rynku zabezpieczeń oraz znakomita praca organizatorów zadecydowały, że w dobie kryzysu imprez wystawiennichych o Targach Zabezpieczeń IFSEC 2005 wszyscy wyrażają się entuzjastycznie. W imprezie odbywającej się w Birmingham, w dniach 16-19.05 wzięła udział rekordowa liczba wystawców – 790 firm. Powierzchnia targowa była wypełniona w 100%.

Czytaj więcej

ANGA Cable - Kolonia 31.05. - 2.06.2005

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że najlepsze targi kablowe odbywać się będą w Londynie, lecz już 2 lata temu zaczęła być zauważalna utrata znaczenia Mediacastu. ANGA posiadająca jedynie pięcioletnią tradycję staje się największym europejskim spotkaniem branży antenowej i kablowej w Europie.

Czytaj więcej

Anteny na Jakubowym Szlaku

Kult św. Jakuba skłaniał pielgrzymów z całej Europy do podejmowania trudu kilkumiesięcznych, a niekiedy kilkuletnich wypraw. Drogi zaczynające się w Niemczech, Francji, Włoszech, a nawet Wielkiej Brytanii stanowiły przez kilkaset lat komunikacyjny szkielet Europy, miejsca wymiany informacji, a przede wszystkim refleksji nad życiem.

Czytaj więcej

Monitoring w Hiszpanii

Monitoring wizyjny miejsc publicznych nie stanowi głównego sposobu w walce z zagrożeniem terroryzmem w Hiszpanii. Z reguły kamery są zainstalowane jedynie na ważnych obiektach użyteczności publicznej, stosunkowo mało kamer jest widoczne na ulicach oraz na budynkach firm. Kamery do śledzenia ruchu widoczne są na autostradach i przy wjazdach do miast.

Czytaj więcej