Instalacja światłowodowa dla kamer instalowanych na słupach.

Podstawowym problemem przed jakim staje instalator realizujący światłowodowy system monitoringu wizyjnego w otwartych terenach jest wybór odpowiedniego sposobu instalacji oraz podłączenia kamer IP.

Czytaj więcej

Światłowody w instalacjach CCTV - informacje praktyczne

Podstawowym problemem przed jakim staje instalator realizujący system monitoringu wizyjnego jest wybór odpowiedniego typu kabla światłowodowego oraz topologii okablowania dla konkretnej instalacji. Ponieważ najczęściej pytania dotyczą instalacji, w których kamery rozlokowane są na słupach / latarniach, wszystkie przykłady nawiązywać będą do tego typu realizacji, przy czym podawane informacje sprawdzą się oczywiście również w przypadku innego montażu kamer.

Czytaj więcej

Światłowód w CCTV - tanio, prosto i niezawodnie

Wielu instalatorów uważa, że światłowody to rozwiązanie drogie i trudne w instalacji, nie traktuje ich jako alternatywy kabli miedzianych. Nie używają światłowodów nawet w sytuacjach, w których zastosowanie tego medium transmisyjnego jest wręcz oczywiste. W jednym z oddziałów Dipola pojawił się instalator zobligowany przez inwestora do wykonania linku światłowodowego o długości 350 m. Po wyborze konwerterów wykonano odpowiedni kabel światłowodowy z zarobionymi złączami. Instalacja, poza rozłożeniem kabla trwała 5 minut i sprowadziła się do włożenia odpowiednich wtyczek i podłączenia zasilania.

Czytaj więcej