Transmodulator TDX-4168 FTA TERRA - Świat Radio nr 10/2019

Dotychczas na naszych łamach zostały opisane dwa modele transmodulatorów: TDX-480 (ŚR 1/2018) i TDX-440 (ŚR 2/2018) przeznaczone do dystrybucji i zarządzania ofertą telewizji satelitarnej we własnej instalacji telewizyjnej DVB. Prezentujemy kolejne podobne urządzenia dostępne w firmie Dipol.

Czytaj więcej

Dobry kabel koncentryczny - Świat Radio nr 8/2019

Wysokiej jakości przewód koncentryczny Triset-113 E1015 jest przeznaczony zarówno do instalacji indywidualnych, jak i zbiorczych. Z powodzeniem może być stosowany w instalacjach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, radia FM/DAB oraz systemach multiswitchowych (telewizja naziemna DVB-T oraz satelitarna DVB-S/ S2).

Czytaj więcej

Modulator MI520P Terra - Świat Radio nr 9/2019

Przejście telewizji na cyfrowy standard nadawania powoduje konieczność zamiany sygnałów A/V na sygnał wysokiej częstotliwości RF. Wprowadzenie sygnału z wszelkiego rodzaju jego źródeł, takich jak: komputery, odtwarzacze czy kamery monitoringu do instalacji telewizji naziemnej jest operacją wymagającą zastosowania modulatora. Prezentujemy kolejny cyfrowy modulator IP(80 Mbit/s) – 2×DVB-T/C/J.83B/ISDB-T (2 multipleksy) MI520P Terra (R81609).

Czytaj więcej

Kamery Wi-Fi - Świat Radio nr 7/2019

Dobrym uzupełnieniem domowych instalacji antenowych DVB-T są systemy monitoringu z bezprzewodowymi kamerami Wi-Fi. Umożliwiają między innymi oglądanie i rejestrację obrazu w dowolnym miejscu przez całą dobę. Prezentujemy wybrane kamery oferowane między innymi przez firmę DIPOL.

Czytaj więcej

Przełączniki MRP-508 (908) - Świat Radio nr 5/2019

W artykule jest zaprezentowana nowa rodzina multiswitchy Signal umożliwiająca realizację instalacji RTV/SAT w domkach jednorodzinnych oraz małych budynkach mieszkalnych i biurowych.

Czytaj więcej

Cyfrowe modulatory DVB-T, cd. - Świat Radio nr 5/2019

Przejście telewizji na cyfrowy standard nadawania powoduje konieczność zamiany sygnałów A/V na sygnał wysokiej częstotliwości RF. Wprowadzenie sygnału z wszelkiego rodzaju źródeł sygnału, takich jak: komputery, odtwarzacze czy kamery monitoringu do instalacji telewizji naziemnej jest operacją wymagającą zastosowania modulatora.

Czytaj więcej

Różne sposoby montażu pionowego w szafach rack. System Rack Board (3). - Świat Radio nr 4/2019

W ostatnich numerach ŚR zostały zamieszczone informacje o opracowanym i wdrożonym przez firmę Dipol systemie montażu urządzeń multiswitchowych firmy TERRA w szafach rack (ZMB i ZMC). Poniżej są prezentowane zespoły ZMD.

Czytaj więcej

Różne sposoby montażu pionowego w szafach rack. System Rack Board (2). - Świat Radio nr 3/2019

W ŚR 2/2018 została zamieszczona informacja o opracowanym i wdrożonym przez firmę DIPOL systemie montażu urządzeń multiswitchowych firmy TERRA w szafach Rack. W poprzednim numerze były opisane zespoły montażu bocznego ZMB, a poniżej są prezentowane zespoły ZMC.

Czytaj więcej

Różne sposoby montażu pionowego w szafach rack. System Rack Board (1). - Świat Radio nr 2/2019

Ponieważ szafy rack stały się standardem w montażu instalacji teletechnicznych w budynkach, w ubiegłym roku firma DIPOL opracowała i wdrożyła system montażu urządzeń multiswitchowych firmy TERRA w szafach Rack. System został entuzjastycznie przyjęty przez instalatorów instalacji antenowych DVB-T.

Czytaj więcej