Aktualności

 • 26 czerwca 2024 - Ciekawie o Antenach - edycja XXIII rozpoczęta. Ponownie zapraszamy Państwa do zgłaszania swoich prac w kolejnej edycji naszego konkursu.

  Jak co roku, czekamy na Państwa zdjęcia, które ukażą anteny w nowym świetle. Te często niepozorne konstrukcje ze stali, aluminium i plastiku potrafią być inspiracją dla wyjątkowych kreacji wizualnych. Zapraszamy do zapoznania się z pracami z poprzednich edycji. Z pewnością będą stanowić świetną inspirację do nowych, odkrywczych projektów.
  W każdej z poprzednich edycji naszego konkursu dbaliśmy o przygotowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych. W tym roku nie mogło być inaczej. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma Gimbal DJI Osmo Mobile 6, za drugie i trzecie miejsce przypada Bezprzewodowy punkt dostępowy TP-Link EAP650-Outdoor, a każdy wyróżniony otrzyma kubek z kolekcji DIPOLa.
 • 21 czerwca 2024 - nowy film! Film prezentuje możliwości spawarki Sendun SD-9+ w zakresie spawania włókien światłowodowych, w różnych standardach. Zademonstrowano dokładny sposób obsługi spawarki oraz procedurę przygotowywania włókien przed ich połączeniem. Jakość wykonanych spawów sprawdzono w pomiarach reflektometrycznych wykonanych reflektometrem EXFO FTB-200.Zapraszamy do oglądania .
Spawanie i pomiary połączeń światłowodowych - spawarka Sendun SD-9+
 • 29 maja 2024 - promocja Sunell! Dla wszystkich kamer i rejestratorów Sunell darmowa wysyłka Kurierem lub do Paczkomatu! Promocja nie dotyczy przesyłek paletowych. Pełen asortyment Sunell, dostępny w ofercie DIPOL, tutaj.
sunell-redirect
 • 26 marca 2024 - nowy film! W tym filmie dotyczącym pomiarów w instalacjach światłowodowych prezentujemy możliwości reflektometru Ultimode OR-20 podczas testów w dwóch scenariuszach pomiarowych. Omówiono także podstawowe kwestie związane z konfiguracją parametrów przed wykonaniem pomiaru. Zapraszamy do oglądania .
Pomiary w instalacji światłowodowej - Ultimode OR-20
 • 15 luty 2024 - otwieramy zapisy na kursy. Serdecznie zapraszamy instalatorów i projektantów na wiosenny cykl szkoleń DIPOLa. Odwiedzimy największe polskie miasta z praktycznymi warsztatami dotyczącymi, między innymi, pomiarów w instalacjach światłowodowych, monitoringu, wideodomofonów, zaawansowanych rozwiązań CCTV i podstaw sieci IP. Więcej informacji, agenda i zapisy tutaj.
 • 5 luty 2024 - zapraszamy na webinary! Zapraszamy do wzięcia udziału w cyklu webinarów prezentujących systemy monitoringu Sunell. Opowiemy wszystko o marce, sprzęcie oraz oprogramowaniu. Prowadzący zaprezentuje praktyczne możliwości kamer, rejestratorów oraz aplikacji SunView. Sunell to alternatywa dla mainstreamowych systemów dominujących branżę CCTV, który od wielu lat potwierdza wysoką jakość swoich rozwiązań w Europie, Azji oraz Stanach Zjednoczonych. Webinary odbywają się w czwartki, w formie strumienia LIVE na platformie YouTube pod tym adresem.
Szkolenia dla instalatorów i projektantów
 • 29 grudnia 2023 - nowy film! Demonstracja najważniejszych funkcji profesjonalnego miernika DVB-T/T2 Alpsat, który umożliwia pomiar sygnału satelitarnego DVB-S/DVB-S2 (4K), sygnału telewizji naziemnej DVB-T/T2 (4K) w kompresji HEVC 10 Bit oraz kablowej C/J.83B/ISDB-T. Zapraszamy do oglądania.
Miernik Alpsat AS07STCA-4K - przegląd funkcji
 • Życzenia Świąteczne od firmy DIPOL.
 • 13 listopad 2023 - nowy film! Poradnik dotyczący budowy instalacji CCTV opartej o rozwiązania marki Sunell, w którym pokazujemy, między innymi, jak zainstalować dysk w rejestratorze, zamontować kamerę w puszce, połączyć razem wszystkie elementy instalacji, skonfigurować cały system i ustawić podgląd na aplikacji mobilnej. Zapraszamy do oglądania.
Monitoring Sunell - Instalacja i Konfiguracja
 • 23 październik 2023 - 22 edycja wakacyjnego konkursu fotograficznego DIPOLa rozstrzygnięta! Dziękujemy Państwu za wszystkie, liczne zgłoszenia! Gratulujemy laureatom i osobom wyróżnionym; kolejny raz udowodniliście Państwo, że z udziałem tak niepozornych i wydawałoby się pospolitych przedmiotów, jak anteny, można tworzyć sztukę. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji! Galeria laureatów tutaj.
Zwycięzca XXII edycji konkursu. Tytuł: "Zapiski z ulicy Łukowej". Autor: Łukasz.
 • 11 październik 2023 - Rusza jesienna edycja szkoleń! Wszystkich instalatorów zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach stacjonarnych, organizowanych w 5 miastach w okresie październik - listopad. Wszystkie szczegóły dotyczące tematyki kursów oraz warunki zapisu dostępne są na stronie kursowej. Zapraszamy!
Szkolenia dla instalatorów i projektantów
 • 4 października 2023 - ULTIMODE - nowa seria urządzeń do diagnostyki połączeń światłowodowych.

 • W ostatnim czasie obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania możliwością wykonania pomiarów (oraz dokumentacji pomiarowej) instalacji realizowanych przez naszych klientów. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom wprowadzamy do oferty całą gamę urządzeń, które w naszym odczuciu wkrótce staną się niezbędnikiem każdego instalatora LAN, CCTV, automatyki, itp.

  Seria ULTIMODE składa się z wizualnych lokalizatorów uszkodzeń, miernika mocy i testera łącza światłowodowego, bazującego na pomiarze reflektometrycznym, skierowanego do bardziej zaawansowanych użytkowników. Całość uzupełniono o włókna rozbiegowe w eleganckich i przede wszystkim praktycznych w użyciu obudowach.

  Więcej informacji o poszczególnych produktach dostępne tutaj.
Seria urządzeń ULTIMODE do testowania i pomiarów instalacji światłowodowych.
 • 2 października 2023 - Marka Sunell dostępna w sieci DIPOL.

 • Sunell to jeden ze światowych liderów branży CCTV, oferujący szeroki wachlarz rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa. Dzięki wysokiej jakości i niezawodności, produkty tej marki cieszą się zasłużoną renomą i zaufaniem wśród instalatorów i projektantów na całym świecie.

  Starannie dobrane podzespoły, nowoczesne algorytmy analizy obrazu, kompatybilność z najnowszymi przeglądarkami, nowoczesna aplikacja na PC i smartfony – SunView, to główne powody wyboru tych urządzeń przez profesjonalistów.

  Klasę bezpieczeństwa kamer i rejestratorów Sunell potwierdza ich kompatybilność z wytycznymi ustawy federalnej Stanów Zjednoczonych - NDAA, co umożliwia stosowanie tych urządzeń przez tamtejsze agencje rządowe.

  Firma DIPOL jest wyłącznym dystrybutorem marki Sunell w Polsce. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z sylwetką naszego dostawcy oraz jego ofertą.
Sunell o firmie
 • 3 lipca 2023 - rusza promocja "Wakacje z Dahua"! Serdecznie zapraszamy wszystkich instalatorów do udziału w nowej akcji promocyjnej dla produktów Dahua. Jej zasady są proste: za zakup towarów Dahua w e-sklepie DIPOLa, za kwotę 1500 złotych netto lub więcej, przysługuje prawo do zakupu kubka termicznego Contigo West Loop za kwotę 1 zł netto. Więcej informacji i regulamin promocji tutaj.
Informacje o promocji Wakacje z Dahua
 • 26 czerwca 2023 - Ciekawie o Antenach - edycja XXII rozpoczęta. Ponownie zapraszamy Państwa do zgłaszania swoich prac w kolejnej edycji naszego konkursu.

  Jeżeli podobnie jak my wierzą Państwo, że anteny to wdzięczny temat do fotografowania, czekamy na zdjęcia do 29 września. Państwa prace, tradycyjnie już, oceni znany krakowski fotografik i filmowiec - Paweł Zechenter.
  W każdej z poprzednich edycji naszego konkursu dbaliśmy o przygotowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych. W tym roku nie mogło być inaczej. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma projektor multumedialny Wenbo T6 Max, za drugie miejsce przypada router WiFi TP-Link Archer AX10, za trzecie kamera TP-Link TAPO C320WS, a każdy wyróżniony otrzyma kubek z kolekcji DIPOLa.
 • 27 marzec 2023 - DIPOL na seminariach regionalnych 2023. Zapraszamy do udziału w organizowanych przez Biotop Seminariach Regionalnych dla projektantów instalacji. Podczas tych spotkań nasz specjalista prezentować będzie informacje dotyczące projektowania i realizacji instalacji telewizyjnych w oparciu o okablowanie światłowodowe. Spotkania te są również doskonałą okazją do nawiązania bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami naszej firmy.
 • 27 luty 2023 - Rusza wiosenna edycja szkoleń! Wszystkich instalatorów zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach stacjonarnych, organizowanych w 9 miastach w okresie luty - kwiecień. Wszystkie szczegóły dotyczące tematyki kursów oraz warunki zapisu dostępne są na stronie kursowej. Zapraszamy!
Szkolenia dla instalatorów i projektantów
 • 17 styczeń 2023 - nowy film! Krótka prezentacja funkcji EPTZ, czyli powiększania i śledzenia obiektów, realizowanego elektronicznie, na przykładzie kamery Dahua IPC-HFW3441T-AS-P-0210B . Zapraszamy do oglądania.
EPTZ w kamerach panoramicznych Dahua
 • Życzenia Świąteczne od firmy DIPOL.
 • 2 grudzień 2022 - Jesienny cykl szkoleń DIPOLa zakończony. Przeprowadziliśmy 17 praktycznych warsztatów w 7 miastach, podczas których mieliśmy przyjemność spotkać się z 250 instalatorami. Mamy nadzieję że nabyta wiedza pozwoli naszym klientom realizować bardziej ambitne projekty. Dziękujemy za doskonałą frekwencję, wymianę doświadczeń i liczne pytania. Najbliższa sesja szkoleniowa rusza już w lutym 2023.
Zbiorcze Instalacje TV-SAT
Dahua IP Basic
Spawarka Signa Fire - kurs spawania światłowodów
TP-Link Omada SDN - warszataty
 • 3 październik 2022 - 21 edycja wakacyjnego konkursu fotograficznego DIPOLa rozstrzygnięta! W tej edycji otrzymaliśmy od Państwa prawie 600 prac! Gratulujemy laureatom i osobom wyróżnionym; kolejny raz udowodniliście Państwo, że z udziałem tak niepozornych i wydawałoby się pospolitych przedmiotów, jak anteny, można tworzyć sztukę. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji!
I miejsce
Sebastian - Balkony
II miejsce
Waldemar - Zakłócenia w architekturze
III miejsce
Monika - LOOK UP
Wyróżnienia
Agnieszka
Electric fields
Agata
bez pośpiechu
Ferenc
Antenna
Wojciech
Antenatka
Kacper
Informacja
Barbara
Niebieski poranek
Kamila
Na Lipinach także
Dominik
Left
Dominik
Right
Dominik
Up
 • 3 październik 2022 - Zapraszamy wszystkich instalatorów na jesienną edycję szkoleń. Miło nam poinformować, że po 2-letniej przerwie wracamy ze szkoleniami stacjonarnymi w miastach Dystrybutorów oraz Partnerów. Pracownicy Działu Technicznego dołożyli wszelkich starań, aby oferowane kursy cechował wysoki poziom merytoryczny oraz aby bazowały one w głównej mierze na praktycznym podejściu do poszczególnych zagadnień. Szeroki wachlarz zagadnień pozwoli każdemu na znalezienie interesującego tematu. Pełna agenda i informacje o zapisach dostępne tutaj.
 • 12 września 2022 - nowy film! TERRA MHD0001 moduluje sygnał HDMI do standardu DVB-T, dzięki czemu do instalacji telewizyjnej można wprowadzić własne treści, na przykład z odtwarzacza multimedialnego, DVD itp. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne w hotelach, pensjonatach, szpitalach i innych budynkach użyteczności publicznej. Zapraszamy do oglądania.
 • 1 września 2022 - rusza promocja Dahua2k+! Serdecznie zapraszamy wszystkich instalatorów do udziału w nowej akcji promocyjnej dla produktów Dahua. Jej zasady są proste: za zakup towarów Dahua w e-sklepie DIPOLa, za kwotę 2000 złotych netto lub więcej, przysługuje prawo do zakupu zestawu iFixit Mako Driver kit za kwotę 1 zł netto. Więcej informacji i regulamin promocji tutaj.
Promocje Dahua
 • 29 sierpnia 2022 - nowe anteny! Wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów i instalatorów, firma DIPOL wprowadziła do oferty anteny serii SMART.

  Dzięki przemyślanej konstrukcji złożenie anten nie wymaga żadnych narzędzi i zajmuje mniej niż minutę.

  Wbudowany w anteny bypass umożliwia pracę w dwóch trybach: pasywnym i aktywnym. Jeśli poziom sygnału z anteny w trybie pasywnym jest zbyt słaby wystarczy zasilić znajdujący się w puszce wzmacniacz sygnału.

  Anteny Smart zaprojektowano z myślą o długoletniej, bezawaryjnej eksploatacji. Optymalne zestawienie: aluminium, wzmacnianego plastiku i cynkowanych galwanicznie elementów mocujących gwarantuje zwiększoną wytrzymałość na deszcz, wiatr i inne źródła uszkodzeń mechanicznych.
 • 23 czerwca 2022 - nowy film! W tym poradniku demonstrujemy jak prosta i szybka jest konfiguracja wzmacniacza kanałowego firmy TERRA za pomocą smartfona ze specjalnie do tego przeznaczoną aplikacją - TERRnet. Zapraszamy do oglądania.
 • 20 czerwca 2022 - Ciekawie o Antenach - edycja XXI rozpoczęta. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu.

  Czekamy na Państwa wyjątkowe fotografie, w których występują anteny, wszelkiego kształtu i rozmiaru. Jeżeli podobnie jak my wierzą Państwo, że anteny to wdzięczny temat do fotografowania, czekamy na zdjęcia do 30 września tego roku. Państwa prace, tradycyjnie już, oceni znany krakowski fotografik i filmowiec - Paweł Zechenter.
  W każdej z poprzednich dwudziestu edycji naszego konkursu dbaliśmy o przygotowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych. W tym roku nie mogło być inaczej. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma hulajnogę elektryczną Xiaomi Mi Essential, za drugie i trzecie miejsce przypada router WiFi TP-Link Archer AX72 a każdy wyróżniony otrzyma kubek z kolekcji DIPOLa.
 • 8 czerwca 2022 - sezon szkoleniowy w pełni. Zapraszamy do zapisów wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o znajomość zarówno podstawowych, jak i zaawansowanych zagadnień z dziedziny instalacji RTV/SAT, CCTV, sieci LAN oraz instalacji światłowodowych.

  Podczas szkoleń duży nacisk kładziemy na praktykę – kursanci zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również najcenniejsze umiejętności praktyczne: konfigurują urządzenia sieciowe, takie jak switche, czy punkty dostępowe, poznają praktyczne możliwości kamer i rejestratorów monitoringu a także uczą się obsługi spawarki do światłowodów.

  Szczegółowe informacje o kursach dostępne tutaj. Poniżej znajdują się zdjęcia z niedawno odbytych szkoleń.
 • 3 czerwca 2022 - T2-MINI hitem w hotelach. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w okresie zmian standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej odbiorniki Signal T2-MINI są jednymi z najchętniej wybieranych urządzeń przez hotele, pensjonaty, szpitale oraz inne placówki, które posiadając znaczną ilość telewizorów nie decydują się na ich wymianę. Świadczy o tym przede wszystkim ilość dotychczas sprzedanych dekoderów oraz pozytywny odzew rynku.

  Klienci cenią sobie przede wszystkim:
  • niewielkie wymiary urządzenia,
  • możliwość zasilania z portu USB telewizora,
  • uniwersalnego, uczącego się pilota,
  • tryb hotelowy, który blokuje możliwość zmiany ustawień urządzenia,
  • możliwość kopiowania ustawień w tym listy kanałów na pamięć USB, dzięki czemu masowa instalacja urządzeń jest kilkukrotnie szybsza, niż w przypadku innych dekoderów.

  Za nami 3 etap przełączeń nadajników. Przed nami etap 4 - bądź gotowy!
 • 5 maja 2022 - rozpoczynamy wiosenną edycję szkoleń stacjonarnych. Serdecznie zapraszamy do Krakowa na serię 11 kursów przygotowanych przez specjalistów od instalacji CCTV TV-SAT i WLAN/LAN, wśród których znajdziecie Państwo 3 zupełnie nowe pozycje: System Omada SDN od TP-Link, Dahua basic oraz Wideodomofony IP Villa Hikvision. Terminarz, agenda, zapisy i inne informacje dostępne tutaj.
 • 25 lutego 2022 - nowy film! Poradnik dotyczący instalacji konfiguracji tunera SIGNAL T2-BOX, kompatybilnego także ze starszymi modelami telewizorów. Zapraszamy do oglądania.
 • 11 lutego 2022 - nowy film! Prezentacja możliwości tunera SIGNAL T2-MINI, którego rozmiary i funkcje czynią idealnym rozwiązaniem dla obiektów hotelowych. Zapraszamy do oglądania.
 • 23 grudnia 2021 - nowy film! Tym razem zapraszamy do obejrzenia krótkiego przewodnika dotyczącego nowej odsłony naszego e-Sklepu. Zapraszamy do oglądania!
 • Życzenia Świąteczne od firmy DIPOL.
 • 18 października 2021 - nowy film! Publikujemy trzecią cześć poradnika dotyczącego pomiarów sygnałów w instalacji TV-SAT. W drugiej odsłonie ustawiamy antenę telewizyjną do odbioru DVB-T/T2 za pomocą miernika Signal. Zapraszamy do oglądania!
 • 27 września 2021 - rozpoczynamy jesienną edycję szkoleń. Instalatorów zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy na temat najnowszych trendów oraz doboru i konfigurowania urządzeń w instalacjach TV/SAT, CCTV, LAN, GSM/LTE oraz światłowodowych zapraszamy na drugą w tym roku serię Webinariów przygotowanych przez Dział Techniczny firmy Dipol. Kursy odbywać się będą w trzzech wariantach:
  • szkolenia teoretyczne, w których prowadzący przekazywać będą aktualne informacje na temat właściwego doboru sprzętu do wybranych instalacji,
  • szkolenia teoretyczne z elementami praktycznej prezentacji działania i konfiguracji urządzeń,
  • szkolenia praktyczne, w których uczestnik kursu będzie miał możliwość pracy z dedykowanym dla niego sprzętem, tak jakby siedział w rzeczywistej sali szkoleniowej (liczba uczestników ściśle limitowana).
  Szczegóły dotyczące zapisów, harmonogram oraz agendy kursowe dostępne są na stronie kursów. Zapraszamy!.
Szkolenia dla instalatorów i projektantów
 • 6 września 2021 - Jubileusz Dahua. Dahua Technology Poland hucznie obchodziła na początku września 5-lecie działalności. Z tej okazji nagrodziła DIPOL i wszystkich pozostałych 20 oficjalnych dystrybutorów pamiątkowymi pucharami. Dziękujemy.
 • 20 sierpnia 2021 - nowy film! Publikujemy drugą cześć poradnika dotyczącego pomiarów sygnałów w instalacji TV-SAT. W drugiej odsłonie ustawiamy konwertery Unicable i Wideband za pomocą miernika Signal. Zapraszamy do oglądania!
 • 6 sierpnia 2021 - nowy film! Poradnik, który tym razem rozłożyliśmy na 3 części, przedstawia pomiary sygnałów w instalacji TV-SAT. W pierwszej odsłonie zaprezentowano ustawienie Ateny SAT z konwerterem Quatro za pomocą miernika Signal. Zapraszamy do oglądania!
 • 12 sierpnia 2021 Webinar: System kamer Dahua TiOC. Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze, prezentującym system TiOC (Three in One Camera). Podczas szkolenia zostaną przedstawione trzy funkcje nowoczesnego monitoringu - rejestracja kolorowego obrazu w wysokiej rozdzielczości w dzień i w nocy, algorytmy sztucznej inteligencji zaimplementowane w kamerze oraz sygnalizacja optyczno–akustyczna generowana w momencie zaistnienia zdarzenia. Webinar dedykowany jest dla instalatorów oraz projektantów systemów CCTV.

  Data webinaru: 12.08.2021, godzina 9.00. Zapisy przez formularz.
 • 23 lipca 2021 - Nowy adres w Gdańsku Od 26 lipca adres punktu sprzedaży w Gdańsku zmienia lokalizację na ul. Żaglową 1. Serdecznie zapraszamy na zakupy!
 • 13 lipca 2021 - Webinar: "Jak zaprojektować i sprawnie zarządzać siecią komputerową?" Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze, podczas którego zaprezentowane zostaną możliwości platformy do zarządzania siecią SDN TP-Link Omada. Webinar dedykowany jest dla instalatorów oraz administratorów sieci hotelowych, biurowych, sklepowych, itp.

  Data webinaru: 22.07.2021, godzina 9.00. Zapisy przez formularz.
 • 9 lipca 2021 - nowy film! Zapraszamy do oglądania naszego najnowszego filmu! Tym razem pokazujemy jak poprawić poziom odbieranego sygnału LTE w routerze za pomocą zewnętrznej anteny. Zapraszamy do oglądania!
 • 21 czerwca 2021 - Wakacyjny Konkurs DIPOLa Rozpoczęty! Zapraszamy do udziału w dwudziestej edycji naszego konkursu "Ciekawie o Antenach". Zachęceni wysokim poziomem zdjęć przesłanych do nas na przestrzeni minionych edycji, postanowiliśmy eksperymentalnie rozszerzyć formułę konkursu o nową kategorię - film. Kolejny raz zachęcamy fotografów, a teraz także filmowców, do prezentacji swoich prac, które tradycyjnie już oceni znany krakowski fotografik i filmowiec - Paweł Zechenter. Z okazji jubileuszu zadbaliśmy o wyjątkowo atrakcyjne nagrody, takie jak drony DJi Mini 2 i głośniki blutetooth firmy JBL. Więcej informacji o konkursie i regulamin dostępne tutaj.
Konkurs fotograficzno-filmowy
Konkurs fotograficzno-filmowy
Nagrody główne w kategoriach "Film" i "Wideo" - drony DJI Mini 2
 • 31 maja 2021 - nowy film! W tym poradniku pokazujemy jak korzystać z bandownicy stalowej, używając jej do instalacji przełącznicy światłowodowej i stelaża zapasu kabla na słupie. Zapraszamy do oglądania!
 • 1 marca 2021 - Produkty Dahua w sieci DIPOL. Od 2021 roku Dipol został Autoryzowanym Partnerem Dahua. Dipol wprowadził do sprzedaży kamery i rejestratory cyfrowe i analogowe wysokiej rozdzielczości. Świadczone jest też pełne wsparcie techniczne a w następnej edycji kursów dla instalatorów będzie także szkolenie z produktów tej marki. O sprzedawanych liniach produktowych można przeczytać tutaj
 • 28 lutego 2021 - Dipol kryształowym dystrybutorem Hikvision. DIPOL, jako pierwsza firma w Polsce, została w 2007 roku dystrybutorem produktów Hikvision. Od 2015 roku DIPOL jest wiodącym dystrybutorem sprzętu Hikvision, corocznie nagradzanym za osiągane wyniki sprzedażowe. Tak wysoka pozycja wynika z szeroko zakrojonych działań promocyjno-szkoleniowych: samodzielnie prowadzi szkolenia HCSA dla instalatorów i konferencje dla projektantów, promuje rozwiązania Hikvision na wielu targach branży telekomunikacyjnej, prowadzi szeroką działalność edukacyjną poprzez publikacje artykułów technicznych o doborze i konfiguracji sprzętu i zasadach budowy instalacji. Warto być Partnerem Hikvision i kupować w Dipolu
 • 29 stycznia 2021 - rozpoczynamy zimowo-wiosenną edycję szkoleń. Instalatorów zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy na temat najnowszych trendów oraz doboru i konfigurowania urządzeń w instalacjach TV/SAT, CCTV, LAN, GSM/LTE oraz światłowodowych zapraszamy na drugą serię Webinariów przygotowanych przez Dział Techniczny firmy Dipol. Podobnie jak jesienią kursy odbywać się będą w dwóch wariantach:
  • szkolenia teoretyczne z elementami praktycznej prezentacji działania i konfiguracji urządzeń,
  • szkolenia praktyczne, w których uczestnik kursu będzie miał możliwość pracy z dedykowanym dla niego sprzętem, tak jakby siedział w rzeczywistej sali szkoleniowej (liczba uczestników ściśle limitowana).
  Szczegóły dotyczące zapisów, harmonogram oraz agendy kursowe dostępne są na stronie kursów. Zapraszamy!.
Szkolenia dla instalatorów i projektantów
 • Życzenia Świąteczne od firmy DIPOL.
 • 9 grudnia 2020 - jesienna runda webinarów DIPOLa zakończona. 2020 był szczególnym rokiem, jeśli chodzi o szkolenia. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną byliśmy zmuszeni przenieść całą naszą aktywność edukacyjną do Internetu. Specjalnie na ten cel wybudowana sala wideokonferencyjna i dedykowana platforma on-line pozwoliła nam przeszkolić 250 osób, nie rezygnując przy tym z praktycznego aspektu naszych kursów, który zawsze był dla nas priorytetem. Dzięki szybkiemu wdrożeniu innowacyjnych dla naszej branży rozwiązań, firma DIPOL, jako jedyna w Polsce, była w stanie z powodzeniem prowadzić certyfikowane szkolenia HCSA Hikvision. Zebrane przez nas doświadczenia zaowocują rozszerzeniem oferty szkoleń on-line podczas kolejnej rundy, która odbędzie się wiosną 2021 roku.
 • 27 października 2020 kurs Hikvision HCSA online! Dzisiaj odbyło się online certyfikowane szkolenie HCSA. Było to pierwsze takie szkolenie zorganizowane w Polsce. Wzięło w nim udział 7 instalatorów, którym udostępniono przez połączenia VPN 6 zestawów: rejestrator + 2 kamery. Kurs trwał nieco ponad 6 godzin i obejmował w większości zagadnienia stricte praktyczne - najpierw w formie prezentacji konfiguracji kamer i rejestratora, następnie samodzielnego przetestowania przez kursantów wybranych zagadnień zgodnie z udostępnionym skryptem szkoleniowym. Aby uzyskać certyfikat HCSA uczestnik musi w ciągu tygodnia zdać egzamin z wiedzy którą pozyskał na szkoleniu.
 • 7 października 2020 rusza jesienna edycja szkoleń dla instalatorów! Dział Techniczny firmy DIPOL uruchamia kursy dla instalatorów. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne kursy będą odbywały się on-line w trzech wariantach:
  • szkolenia teoretyczne,
  • szkolenia teoretyczne z elementami praktycznej prezentacji działania i konfiguracji urządzeń,
  • szkolenia praktyczne, w których uczestnik kursu będzie miał możliwość pracy z dedykowanym dla niego sprzętem, tak jakby siedział w rzeczywistej sali szkoleniowej (liczba uczestników ściśle limitowana).
  Przeprowadzone zostaną kursy:
  • CCTV - Hikvision HCSA, konfiguracja parametrów obrazu i zdarzeń w kamerach,
  • Inteligentny dom - system wideodomofonowy IP Villa Hikvision (2 gen.),
  • Instalacje światłowodowe - teoria, spawanie i pomiary,
  • Instalacje TV/SAT - jednokablowe TERRA dSCR, dobór urządzeń zgodnych z rozporządzeniem MTBiGM, integracja z systemem monitoringu IP,
  • Wzmacniacze GSM/LTE - kryteria wyboru sprzętu, projektowanie instalacji, aspekty prawne i potencjalne problemy techniczne,
  • Switche zarządzalne TP-LINK - konfiguracja sieci VLAN pod wybrane usługi.
Dla chętnych przygotowaliśmy 130 miejsc. Szczegóły dotyczące zapisów, harmonogram oraz agendy kursowe dostępne są na stronie kursów. Zapraszamy!.
Szkolenia dla instalatorów i projektantów
Do zobaczenia on-line!
 • 24 lipca 2020 o godzinie 9-tej na platformie Zoom odbędzie się Cyfrowe Roadshow Hikvision & Dipol. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych: instalatorów, inwestorów, fanów techniki, uczniów techników i studentów uczelni technicznych. Wstęp wolny. Wydarzenie składa się z trzech wykładów i panelu dyskusyjnego w grupach tematycznych. Szkolenie poprowadzą inżynierowie Hikvision Polska i Dipol. Szczegóły na stronie kursów.
 • 22 czerwca 2020 - Warto być Partnerem Hikvision i kupować w Dipolu. 22 czerwca wystartowała nowa promocja Hikvision. Jest ona skierowana do uczestników Programu Partnerskiego Hikvision. Każdy zarejestrowany Partner Hikvision który zgłosi się do promocji i zrobi zakupy produktów Hikvision lub Pyronix za minimum za 1000 zł netto dostanie bon upominkowy za 50, 150 lub 250 zł. Promocja odbywa się w dwóch edycjach: do 31 lipca i do końca sierpnia 2020. Zapraszamy do zakupów.
We are back! WYGRYWAJ Z HIKVISION 2020
 • 22 czerwca 2020 - Wakacyjny Konkurs Fotograficzny! Już po raz dziewiętnasty rozpoczynamy nasze wakacyjne "zawody" artystyczne dla miłośników anten i fotografii.

 • "Ciekawie o antenach" to konkurs o bogatej tradycji, który przez ostatnie 18 lat zgromadził 5000 unikatowych fotografii. W tym roku, jak zwykle zresztą, czekamy na nieszablonowe, majestatyczne, minimalistyczne i zabawne zdjęcia, których głównymi bohaterkami są znane wszystkim urządzenia do przetwarzania sygnału. Jeżeli podobnie jak my wierzą Państwo, że anteny to intrygujący i wdzięczny temat do fotografowania, czekamy na Państwa prace do 25 września tego roku.

  Nadesłane zdjęcia oceni znany krakowski fotografik, Pan Paweł Zechenter. W tym roku laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody firmy Seagate i Sandisk. Więcej informacji i regulamin konkursu znajduje się na tej stronie.

  Zapraszamy do zabawy!
Ciekawie o antenach - XIX konkurs wakacyjny DIPOLa 2020
 • 27 kwietnia 2020 - Wznawiamy obsługę bezpośrednią. Informujemy, że od 27 kwietnia br. wznawiamy sprzedaż bezpośrednią w lokalach firmy w Krakowie i w Częstochowie. Z uwagi na bezpieczeństwo Państwa i nasze zalecamy robienie zakupów za pośrednictwem e-Sklepu, dlatego utrzymujemy zredukowane o 50% opłaty za przesyłki kurierskie. Reklamacje lub zwrot towaru można realizować za pośrednictwem firm kurierskich lub osobiście w lokalach firmy (z wypełnionym formularzem reklamacyjnym). Otwarte są także punkty sprzedaży naszych Dystrybutorów i Partnerów.
 • 17 kwietnia 2020 - nowy film! W kolejnym poradniku naszej produkcji pokazujemy jak, w prosty sposób, wprowadzić sygnał pochodzący ze źródła HDMI do instalacji DVB-T, dzięki modulatorowi HDMI - DVB-T Signal. Zapraszamy do oglądania!
Sygnał HDMI w instalacji DVB-T - modulator SIGNAL
 • 9 kwietnia 2020 - Wysyłka towarów do paczkomatu. Od kwietnia 2020 klienci e-Sklepu firmy Dipol mogą zamówić towary z wysyłką do paczkomatu InPost. 90% towarów z oferty spełnia wymogi objętościowo-wagowe. System przyjmie zlecenie jeżeli ilość paczek dla jednej wysyłki nie przekracza trzech. Koszt wysyłki jednej paczki (11 zł) w okresie obostrzeń epidemicznych jest pomniejszony do połowy (5,50 zł brutto). Szczegółowe informacje nt kwalifikacji towarów i sposobu odbioru można znaleźć w artykule Zasady wysyłki towarów do paczkomatu Inpost.
Zasady wysyłki towarów do paczkomatu Inpost
 • 14 marca 2020 - Zmiana zasad sprzedaży w firmie DIPOL w związku z zagrożeniem epidemicznym COVID-19. W związku z ogłoszonym 13 marca przez Premiera RP stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce firma DIPOL wprowadza do odwołania ograniczenia w sprzedaży lokalnej w Krakowie i Częstochowie. Od 16 marca punkty sprzedaży są zamknięte dla klientów. Cała sprzedaż zostaje przeniesiona do e-Sklepu. Również reklamowane towary i zwroty należy przysyłać firmami kurierskimi. Wsparcie techniczne możliwe jest tylko telefonicznie i mailowo. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w komunikacie
 • 10 marca 2020 - Sesja szkoleniowa zawieszona! Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne kursy dla instalatorów zostają zawieszone od 11.03.2020. Na 12 spotkaniach inżynierowie Działu Technicznego przeszkolili prawie 160 osób. Dziękujemy uczestnikom. Tych których kursy nie doszły do skutku przepraszamy i zapewniamy priorytetowe miejsca na sesji jesiennej. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie kursów.
Szkolenia dla instalatorów i projektantów
 • 27 stycznia 2020 - Rusza zimowo-wiosenna sesja szkoleniowa! 11 lutego w Krakowie firma DIPOL rozpoczyna coroczną, zimowo-wiosenną sesję szkoleniową dla instalatorów. Podczas 25 spotkań w 11 miastach inżynierowie Działu Technicznego zaprezentują trendy oraz rozwiązania stosowane w instalacjach: TV/SAT, CCTV, LAN/WLAN oraz FTTH. Instalatorzy będą mieli okazję w sposób praktyczny zapoznać się z wybranymi zagadnieniami. Pełny harmonogram, agendy kursowe oraz formularze zapisów dostępne są na stronie kursów. Zapisów można dokonywać elektronicznie. Każde zgłoszenie będzie potwierdzane. Zapraszamy!
 • 21 listopada 2019 - Zakończyła się kolejna sesja szkoleniowa w DIPOLu. Inżynierowie Działu Technicznego przeprowadzili w sesji jesiennej 12 kursów dla instalatorów. Uczestniczyło w nich 170 osób - wykorzystując prawie wszystkie przygotowane miejsca. Choć kursy są darmowe, uczestnicy nie wpłacają wadium, to frekwencja była prawie 100%. Uczestnikom należą się podziękowania, że w taki sposób docenili wysiłek organizacyjny i merytoryczne przygotowanie prowadzących. Wysoki poziom kursów wynika z faktu, że każdy inżynier Działu Technicznego firmy DIPOL, prowadzący zajęcia, uzyskał u producenta sprzętu certyfikację uprawniającą do szkoleń. Agendy są tak dobierane że główny nacisk stawiany jest na część praktyczną, dlatego każdy zespół dysponuje swoim zestawem sprzętowym.
  Po raz pierwszy zaproponowano instalatorom szkolenie z telewizyjnych instalacji optycznych. Prócz części teoretycznej uczestnicy wspólnie zaprojektowali kompletną instalację optyczną opartą na urządzeniach marki Terra i Signal, a na koniec wykonali tor optyczny łącznie ze spawaniem włókien. Do dyspozycji uczestników były 4 spawarki Signal Fire. Firma DIPOL jest jedynym polskim oficjalnym dystrybutorem tych spawarek.
  W tej sesji po raz pierwszy odbyły się 3 jednodniowe kursy Hikvision HCSA. W ciągu 6 godzin uczestnicy otrzymali odpowiednią dawkę teorii, osobiście konfigurowali zestaw rejestratora z kamerami (także przez aplikację iVMS-4200), a na koniec wypełniali test online dający certyfikat HCSA firmy Hikvision.
  Na stronie kursów są informacje na temat już zorganizowanych i przyszłych kursów i szkoleń. Wiosenna sesja szkoleniowa 2020 rusza już w lutym. Zapraszamy!
Telewizyjne instalacje optyczne - od projektu do realizacji.
Kraków, listopad 2019.
 • 7 listopada 2019 - DIPOL został nagrodzony za największy wkład w promowanie produktów marki Hikvision. Powstała w 2001 roku firma Hikvision jest obecnie największym światowym producentem w branży zabezpieczeń elektronicznych mienia i kontroli dostępu. W tym roku jej polski oddział świętuje pięciolecie powstania. Na początku listopada odbyła się z tej okazji wielka gala w nowej, warszawskiej siedzibie Hikvision Poland. DIPOL, jako jeden z trzech wiodących dystrybutorów (wszystkich jest 33), został wyróżniony pamiątkową tablicą z okazji pięciolecia Hikvision w Polsce.
  DIPOL, jako pierwsza firma w Polsce, została w 2007 roku dystrybutorem produktów Hikvision. W 2008 roku za rejestrator Hikvision sprzedawany pod marką ULTIMAX DIPOL otrzymał Złoty Medal Targów Intertelecom jako najlepszy produkt. Od 2015 roku DIPOL jest wiodącym dystrybutorem sprzętu Hikvision, corocznie nagradzanym za osiągane wyniki sprzedażowe. Jego pozycja wynika z szeroko zakrojonych działań promocyjno-szkoleniowych: samodzielnie prowadzi szkolenia HCSA dla instalatorów i konferencje dla projektantów, promuje rozwiązania Hikvision na wielu targach branży telekomunikacyjnej, prowadzi szeroką działalność edukacyjną poprzez publikacje artykułów technicznych o doborze i konfiguracji sprzętu i zasadach budowy instalacji. Publikowany co tydzień Informator TV-SAT, CCTV, WLAN promujący nowy sprzęt i dobre praktyki w projektowaniu instalacji telekomunikacyjnych dociera do ponad 17 tysięcy instalatorów, projektantów, nauczycieli i studentów szkół technicznych. Jest to najbardziej poczytne w Polsce wydawnictwo branżowe.
Nagrodę specjalną w podziękowaniu za szczególnie owocną współpracę i największy wkład w promowanie produktów marki Hikvision, przyznaną z okazji 5 lat Hikvision Poland, wręczył Aaron Chen - General Manager Hikvision Poland. W imieniu firmy DIPOL pamiątkową tablicę odebrał Business Manager Janusz Pirzański.
 • Mechanizm Podzielonej Płatności - Jak kupować w DIPOLu? 1-go listopada weszła w życie nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług wprowadzająca nowy obowiązek oznaczania faktur i wykonywania przelewów Metodą Podzielonej Płatności. W ofercie firmy DIPOL znajdują się towary z załącznika 15 tej ustawy, wymuszające dla faktur o wartości brutto powyżej 15 000 zł przelew Metodą Podzielonej Płatności. Firma DIPOL wystawia faktury z oznaczeniem MPP tylko wtedy gdy jest to konieczne. Dlatego pozostałe faktury można opłacać gotówką (do 15 tys. zł), online, kartą kredytową czy w przypadku wysyłek za pobraniem (do 10 tys. zł). Jak dokładnie wygląda realizacja takich zamówień w naszym e-Sklepie można przeczytać tutaj.
Klasyfikacja towarów z cennika firmy DIPOL<br /> do Metody Podzielonej Płatności i kodów GTU
 • Warto być Partnerem Hikvision i kupować w Dipolu. 7 października wystartowała nowa promocja Hikvision. Jest ona skierowana do uczestników Programu Partnerskiego Hikvision. W tej promocji znajdują się dwie kamery i dwa zestawy kamer z rejestratorem i dyskiem. Partner może kupić wskazane produkty znacznie taniej niż inni instalatorzy. Dzięki temu może być o krok przed konkurencją. Także tylko Partnerzy Hikvision mają prawo uczestniczyć w szkoleniach HCSA dających wiedzę o nowościach i sposobie konfiguracji urządzeń i budowie sieci CCTV.
 • Jesienne szkolenia dla instalatorów teletechnicznych. 8 października startuje jesienna sesja szkoleniowa w firmie Dipol. Wykłady połączone z częścią praktyczną prowadzą inżynierowie Działu Technicznego firmy DIPOL a w jednym przypadku zaproszeni specjaliści Hikvision Polska. Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Warunki udziału, agendy, terminy można znaleźć na stronie kursów. W semestrze jesiennym zostały przewidziane następujące szkolenia w Krakowie, Warszawie, Sandomierzu:
 • 20 września 2019 - Targi Energetab 2019 zakończone. Dziękujemy wszystkim którzy odwiedzili nasze stoisko na targach Energetab w Bielsku Białej. Jesteśmy wdzięczni za konstruktywne rozmowy z instalatorami, za wnikliwe zapytania przedsiębiorców dotyczące wyposażania planowanych inwestycji w sprzęt telekomunikacyjny, za spontaniczność jaką wnoszą w atmosferę targów uczniowie i studenci szkół technicznych - przyszli instalatorzy i inżynierowie. Ta wymiana opinii i spostrzeżeń wyzwala w nas nowe siły do przygotowania jeszcze lepszej oferty. Dziękujemy. Więcej o naszej prezentacji na targach można przeczytać tutaj.
DIPOL na targach ENERGETAB 17-19.09.2019
Interaktywne stoisko firmy Dipol było, jak co roku, oblegane przez tłum zainteresowanych.
 • 16 września 2019 - DIPOL Srebrnym Partnerem SPIN17. SPIN to coroczne spotkania projektantów instalacji niskoprądowych z producentami i dystrybutorami sprzętu telekomunikacyjnego i branży zabezpieczeń. Dwudniowe, darmowe konferencje gromadzą 150 do 300 inżynierów. Najbliższe odbędzie się 25-26 września w Zakopanym. 17 edycja SPIN jest kolejną, w której firma DIPOL została Srebrnym Partnerem. W drugim dniu konferencji inż. Piotr Waśniowski wygłosi prelekcję nt. instalacji niskoprądowych ze szczególnym uwzględnieniem instalacji RTV/SAT w budynkach wielorodzinnych. Opowie także o systemach automatyki zastosowanych w Śpiewającym Robocie. Zapraszamy.
 • 9 września 2019 - Zaproszenie na targi Energetab 2019. DIPOL, dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych, spotyka się z instalatorami, projektantami i inwestorami na targach Energetab już od wielu lat. W tym roku zaprezentowane zostaną nowości z wielu dziedzin telekomunikacji. Pokazane zostaną zarówno nowe urządzenia, jak i rozwiązania systemowe:
  • Kamery bispektralne - połączenie monitoringu w paśmie widzialnym i termowizji,
  • Inteligentna analiza obrazu w systemach monitoringu - AcuSense, DeepinView, DeepinMind,
  • System wideodomofonowy IP Hikvision 2 generacji,
  • Transmisja sygnału HDMI - optyczne kable HDMI,
  • MI520P TERRA - Transmodulacja strumienia RTSP z kamer IP do sygnału DVB-T.
  • Prosty sposób na udostępnienie mieszkańcom na telewizorach obrazu z kamer IP,
  • Nowość: Spawarka światłowodowa Signal Fire AI-9 z miernikiem mocy optycznej i wizualnym lokalizatorem uszkodzeń,
  • NETSET - skrętki komputerowe zgodne z nową Dyrektywą CPR, F/UTP 5e z linką nośną.
DIPOL na targach ENERGETAB 17-19.09.2019
Wielka urodzinowa loteria Hikvision 2019
 • 1 czerwca 2019 - Wielka urodzinowa loteria Hikvision 2019 Z okazji 5. rocznicy wprowadzenia do oficjalnej sprzedaży produktów Hikvision w Polsce organizowana jest loteria dla wszystkich firm, które zakupią w czasie jej trwania produkty Hikvision w autoryzowanej sieci hurtowej sprzedaży. W puli nagród znajduje się aż 5 Fiatów Fiorino. Jedyne co trzeba zrobić, to zgłosić swoją firmę w Programie Partnerskim Hikvision, zarejestrować zakup na stronie loterii i czekać na ogłoszenie wyników losowania.
Każdy klient jest dla nas ważny.
Dlatego każda firma która kupi produkty Hikvision w okresie promocji ma szansę wygrać samochód.
Najważniejsze założenia Regulaminu loterii:
 • Loteria startuje 1 czerwca 2019,
 • Udział w loterii biorą wyłącznie firmy,
 • Zainteresowana loterią firma musi dołączyć do programu partnerskiego Hikvision,
 • Każdy zakup produktów Hikvison należy oddzielnie zarejestrować na stronie loterii,
 • Faktura musi mieć wartość co najmniej 1000 zł netto i być datowana w okresie od 1.06 do 15.11.2019,
 • Ilość losów jaką otrzymuje grający jest równa krotności 1000 zł z wartości netto faktury, czyli za 2050 przysługują dwa losy a za 1950 jeden los,
 • Na zgłoszonej fakturze muszą znajdować się tylko produkty Hikvision,
 • Losowania laureatów nagród odbywać się będą:
  • losowanie nr 1) w dniu 23.07.2019 r. ze zgłoszeń otrzymanych w okresie 01.06 do 15.07.2019 r.,
  • losowanie nr 2) w dniu 23.08.2019 r. ze zgłoszeń otrzymanych w okresie 16.07. do 15.08.2019 r.,
  • losowanie nr 3) w dniu 23.09.2019 r. ze zgłoszeń otrzymanych w okresie 16.08. do 15.09.2019 r.,
  • losowanie nr 4) w dniu 23.10.2019 r. ze zgłoszeń otrzymanych w okresie 16.09. do 15.10.2019 r.,
  • losowanie nr 5) w dniu 25.11.2019 r. ze zgłoszeń otrzymanych w okresie 16.10. do 15.11.2019 r.
 • Za każdym razem jest losowany jeden samochód Fiat Fiorino (w sumie 5 samochodów),
 • Zakup musi zostać dokonany u Partnera wyszczególnionego w załączniku Regulaminu (znajdują się tam wszyscy Dystrybutorzy i Partnerzy firmy DIPOL)
 • 31 maja 2019 - Wakacyjny Konkurs Fotograficzny! Już po raz osiemnasty rozpoczynamy nasze wakacyjne "zawody" artystyczne dla miłośników anten i fotografii.

 • "Ciekawie o antenach" to konkurs o bogatej tradycji, który przez ostatnie 17 lat zgromadził 4500 unikatowych fotografii. W tym roku, jak zwykle zresztą, czekamy na nieszablonowe, majestatyczne, minimalistyczne i zabawne zdjęcia, których głównymi bohaterkami są znane wszystkim urządzenia do przetwarzania sygnału. Jeżeli podobnie jak my wierzą Państwo, że anteny to intrygujący i wdzięczny temat do fotografowania, czekamy na Państwa prace do 27 września tego roku.

  Nadesłane zdjęcia oceni znany krakowski fotografik, Pan Paweł Zechenter. W tym roku laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody firmy Manfrotto. Więcej informacji i regulamin konkursu znajduje się na tej stronie.

  Zapraszamy do zabawy!
Ciekawie o antenach - XVIII konkurs wakacyjny DIPOLa 2019
 • 31 maja 2019 - Dipol wspiera oświatę. W dniach 30-31.05.2019 w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie Mościcach odbywały się Dni Techniki. Spotkanie miało charakter otwarty i kierowane było przede wszystkim do uczniów szkół średnich, gimnazjalnych oraz studentów. Dipol zaprezentował zgromadzonym wykład pt. "Inteligentna analiza obrazu w systemach CCTV". Słuchacze mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób systemy monitoringu wizyjnego reagują na ruch oraz w jaki sposób potrafią go przeanalizować, tak aby wydobyć istotne informacje. Poruszono tematy:
  • Jak działa wizyjna detekcja ruchu i dlaczego wymaga odpowiedniej konfiguracji?
  • Czy IVA (Inteligentna Analiza Obrazu) jest naprawdę inteligentna?
  • Systemy oparte o IVA - detekcja przekroczenia linii i wejścia do strefy, zliczanie ludzi, systemy automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych, mapy cieplne, detekcja kolejki, analiza ruchu pojazdów.
  • Jak działa sztuczna inteligencja i jej zastosowanie (rozpoznanie twarzy, pojazdów, ograniczanie fałszywych alarmów przez filtrowanie obiektów).

  Szczególnie duże zainteresowaniem wśród młodzieży wzbudziły metody analizy obrazu wykorzystujące nowoczesne metody przetwarzania obrazu, oparte o sieci neuronowe. Te aktualnie wprowadzane do systemów CCTV algorytmy, choć do pracy wymagają dużej mocy obliczeniowej, doskonale sprawdzają się w zastosowaniach monitoringu wizyjnego.
 • 14 maja 2019 - DIPOL w Portugalii. W dniach 8-11 maja, w stolicy Portugalii, Lizbonie, wraz z naszym lokalnym partnerem, firmą SKUA, wzięliśmy udział w targach SEGUREX..

 • SEGUREX jest największą wystawą branży safety & security w Portugalii. Według informacji przekazanych przez organizatorów, na 20 000 m2 powierzchni swoje stoiska zaprezentowało 160 wystawców.

  Na targach pojawiło się około 40 000 odwiedzających. Przygotowane stoisko było jednym z największych na całym wydarzeniu i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Największą uwagę przyciągały media konwertery, switche przemysłowe, szafy RACK i akcesoria, rozwiązania dla transmisji sygnału HDMI(konwertery i modulatory), złącza MASTER i spawarka Signal Fire AI-8.

Prezentacja produktów marek Ultimode, Signal i Master na stoisku.
 • 13 maja 2019 - Relacja z Electronics Show w Warszawie. W dniach 10-12 maja wzięliśmy udział w drugiej edycji targów elektroniki użytkowej: Electronics Show, które odbyły się na terenie PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą.

 • Na wydarzeniu pojawiły się największe i najbardziej znane firmy z branży, takie jak Sony, LG, Nintendo, Siemens, Huawei, Tesla i Media Markt. Targi odwiedziła także liczna delegacja wystawców z Chin. Prezentowano pełne spektrum szeroko pojętej elektroniki, począwszy od AGD, RTV i pojazdów elektrycznych, na spawarkach światłowodów, wannach jacuzzi i płytach winylowych kończąc.

  Nasze stoisko było praktycznie bez przerwy otoczone przez zainteresowanych. Oprócz Śpiewającego Robota i okręgowych mistrzostw w zaciskaniu złączy MASTER, dla wszystkich (licznych) chętnych przeprowadzaliśmy pokazy spawania włókien światłowodowych na urządzeniu Signal Fire AI 8.

  Dziękujemy wszystkim odwiedzającym za zainteresowanie naszą ofertą i emocje podczas rywalizacji w zaciskaniu złącz na czas!
Śpiewający Robot DIPOLa
z kolegą
Intensywna nauka spawania
włókien światłowodowych
 • 10 maja 2018 - DIPOL na Moto Show w Krakowie. Nasz Śpiewający Robot wystąpi obok niesamowitych pojazdów, które tłumnie pojawią się na jednym z największych motoryzacyjnych wydarzeń w Polsce. Moto Show to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami i trendami w szeroko rozumianym moto-sporcie. Na imprezie nie zabraknie także niesamowitych popisów kaskaderów i drifterów, symulatorów wyścigowych, spotkań z ekspertami i wielu, wielu innych atrakcji.

 • Impreza odbędzie się na terenie Targów Expo przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie.

  Godziny otwarcia: 11 - 18. Serdecznie zapraszamy!
  Więcej informacji o wydarzeniu na stronie motoshow.krakow.pl
 • 26 kwietnia 2019 - DIPOL na Electronics Show w Warszawie. Śpiewający Robot spotka się ze swoimi krzemowymi i organicznymi braćmi na stoisku firmy DIPOL, podczas drugiej edycji targów elektroniki użytkowej Electronics Show, w dniach 10-12 maja 2019.

 • Stoisko DIPOLa będzie miejscem zabawy i nauki. Nasi pracownicy przeprowadzą, dla każdego chętnego, krótkie szkolenie początkującego instalatora. Każdy z odwiedzających będzie miał okazję dowiedzieć się co to jest złącze kompresyjne i jak zacisnąć kabel od Internetu, tak żeby potem nie urwać :). Szczególnie żądnym wiedzy pokażemy jak spawać kable światłowodowe. Serdecznie zapraszamy!

  Impreza odbędzie się na terenie Ptak Warsaw Expo przy al. Katowickiej 62 w Nadarzynie.

  Godziny otwarcia:
  • Piątek: 10:00 - 17:00 (dzień biznesowy)
  • Sobota: 10:00 - 18:00
  • Niedziela: 10:00 - 18:00

  Więcej informacji o wydarzeniu na stronie electronics-show.com
 • 1 kwietnia 2019 - DIPOL teraz także w Gdańsku. Sieć sprzedaży DIPOLa powiększyła się o nowy punkt w Gdańsku, mieszczący się na Trakcie Świętego Wojciecha 3. Dipol 57 to specjalistyczna hurtownia dla instalatorów TV-SAT, LAN/WLAN i CCTV, oferująca szeroką gamę produktów dla instalacji teletechnicznych, pełne wsparcie techniczne, materiały szkoleniowe i konsultacje projektowe oraz atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00.
 • 15 marca 2019 - Znamy Mistrza Świata w zaciskaniu złączy Master! Podczas warszawskich targów Elektrotechnika 2019 firma DIPOL zorganizowałą 3-dniowe mistrzostwa w zaciskaniu złączy kompresyjnych Master. Uczestnicy zabawy musieli w jak najkrótszym czasie przygotować przewód i zacisnąć złącze kompresyjne typu BNC na kablu koncentrycznym Triset-113, korzystając z profesjonalnych narzędzi Master. Choć każdy zawodnik, który wykonał zadanie poniżej określonego progu czasowego otrzymał nagrodę, to zwycięzca mógł być tylko jeden. Spośród setki chętnych profesjonalistów i instalatorów-amatorów z całego świata najlepszym okazał się pan Piotr z firmy Jupima.pl, który wykonał postawione przed nim zadanie w zadziwiające 14:15 s! Podczas uroczystego wręczenia nagrody zwycięzca otrzymał puchar Mistrza Świata i komplet narzędzi Master. Serdecznie gratulujemy Mistrzowi i wszystkim uczestnikom turnieju! Zapewniamy, że to dopiero początek rywalizacji.
Mistrz Świata w zaciskaniu złączy Master
Przygotowanie kabla do założenia złącza
Stanowisko prób było cały czas oblegane przez tłum chętnych
 • 7 marca 2019 - DIPOL na targach Elektrotechnika 2019. Zapraszamy do odwiedzania naszego stoiska podczas 17 edycji warszawskich targów sprzętu elektrycznego i systemów zabezpieczeń, które odbędą się w dniach 13-15 marca, na terenie EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Targi otwarte są w godzinach 10-17.

  Podczas wydarzenia zaprezentujemy, przede wszystkim, pełną ofertę złącz kompresyjnych i akcesoriów MASTER, które będzie można przetestować podczas organizowanych przez nas Mistrzostw Świata w Zaciskaniu Złączy MASTER.

  Na targach nie zabraknie, ulepszonego specjalnie na tę okazję, zbudowanego z towarów będących w ofercie firmy DIPOL, Śpiewającego Robota. Okazji do zapoznania się z tajnikami budowy tej maszyny dostarczy organizowana przez jej konstruktora prelekcja "Jak zbudować robota, aby nie zbankrutować – technologia i techniki budowania własnego robota". Wykład odbędzie się 13 marca, o godzinie 11:25 w sali C2 kompleksu EXPO XXI.
 • 1 marca 2019 - SAT Kurier Award dla modulatora TERRA. Zwycięzcą Plebiscytu SAT Kurier Awards w kategorii Najlepszy produkt multimedialny/akcesoria został cyfrowy modulator MHD001P DVB-T TERRA. Plebiscyt został zorganizowany przez redakcję dwumiesięcznika SAT Kurier przy okazji odbywającej się 1 marca w Hotelu Metropolo by Golden Tulip w Krakowie Wystawy i konferencji branżowej SAT KRAK. Jury doceniło jakość wykonania, prostotę konfiguracji, niską cenę i przewidywany długi okres eksploatacji poparty 4 letnią gwarancją. Statuetkę z rąk organizatora konferencji odebrał Dyrektor marketingu i reklamy firmy DIPOL - Piotr Waśniowski.
 • 22 lutego 2019 - DIPOL na konferencji SAT Krak 2019.

  Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego stoiska, 1 marca, w Hotelu Metropolo, przy ul. Orzechowej 11 w Krakowie, między godziną 10 a 17.

  W tym roku zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił podczas pierwszej rundy Mistrzostw Świata w zaciskaniu złączy MASTER na czas. Dla najszybszych przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody!

  Oprócz dostarczenia zdrowej dawki sportowej rywalizacji, na konferencji zaprezentujemy nową linię multiswitchy MRP Signal, przeznaczonych do małych instalacji TV-SAT.
 • 20 lutego 2019 - DIPOL najlepszym dealerem Hikvision. Hikvision Poland nagrodził firmę DIPOL dyplomem za osiągnięcie najlepszego wyniku sprzedażowego za rok 2018 wśród dealerów. Dziękujemy wszystkim naszym klientom że obdarzyli nas zaufaniem, dokonywali u nas zakupów i podnosili swoje kwalifikacje na naszych specjalistycznych kursach.
  Hikvision jest największym na świecie dostawcą produktów i rozwiązań do nadzoru wideo zatrudniającym ponad 26 tys. pracowników. Według Security 50 Ranking for 2018 Hikvision osiągnął w 2017 roku całkowity przychód na poziomie 5,3 mld $ (26% wzrost rok do roku) co dało mu kolejny raz z rzędu pierwsze miejsce w branży zabezpieczeń.
 • 6 lutego 2019 - Ruszyła wiosenna sesja szkoleniowa w Dipolu. Już teraz współczynnik wypełnienia miejsc dla całej sesji wynosi 66%. Są więc jeszcze szanse aby się zapisać. Kursy prowadzone są w 12 miastach Polski. Program kursów. Zapisy prowadzone są na stronie www.kursy.dipol.com.pl. W innych firmach uczestnicy najczęściej są biernymi widzami. U nas instalatorzy nabywają umiejętności praktyczne. Żaden webinar tak nie działa.
Kurs z budowy sieci IP w domach i w małych budynkach.
Na zdjęciu: uczestnicy tworzą VLANy oraz agregują
połączenia światłowodowe pomiędzy switchami.
Kurs spawania światłowodów spawarką Signal Fire
Na zdjęciu: Uczestnicy spawają kabel 12J
w przełącznicy RACK.
 • 18 stycznia 2019 - Kadra nauczycielska krakowskiego Zespołu Szkół Łączności w Dipolu. W dniach 16-18 inżynierowie Działu Technicznego firmy Dipol przeprowadzili cykl szkoleń dla nauczycieli Zespołu Szkół Łączności w Krakowie, którzy część okresu ferii zimowych postanowili przeznaczyć na zaktualizowanie swojej wiedzy z zakresu nowoczesnych instalacji LAN, CCTV oraz TV/SAT.
 • 16 stycznia 2019 - Rusza wiosenna sesja szkoleniowa! 5 lutego w Sandomierzu firma DIPOL rozpoczyna coroczną, wiosenną sesję szkoleniową dla instalatorów. Podczas 27 spotkań w 12 miastach inżynierowie Działu Technicznego zaprezentują trendy oraz rozwiązania stosowane w instalacjach: TV/SAT, CCTV, LAN/WLAN oraz FTTH. Instalatorzy będą mieli okazję w sposób praktyczny zapoznać się z wybranymi zagadnieniami.
 • Pełny harmonogram, agendy kursowe oraz formularze zapisów dostępne są na stronie kursów. Zapisów można dokonywać elektronicznie. Każde zgłoszenie będzie potwierdzane. Zapraszamy!
Szkolenia dla instalatorów i projektantów
 • Życzenia Świąteczne od firmy DIPOL.
 • 20 grudnia 2018 - Gorąco zachęcamy do głosowania na nasze produkty w plebiscycie SAT Kurier Awards 2018.

  W tym roku kandydujemy do nagrody w 2 kategoriach:
  • Najlepszy produkt multimedialny/akcesoria
  • Najlepszy element instalacji antenowej

  Do nagród zgłosiliśmy, odpowiednio:


  Aby oddać ważny głos należy:
   • Wejść na stronę głosowania, pod link http://satkurier.pl/showPlebiscite
   • Zaznaczyć nasze produkty w kategorii:
    • Najlepszy produkt multimedialny/akcesoria
     • Cyfrowy modulator HDMI-DVBT MHD001P TERRA
     Najlepszy element instalacji antenowej
     • Transmodulator IP mix-440 TERRA
   • Zaznaczyć swoje typy w pozostałych kategoriach
   • Podać swój adres e-mail (w okienku na końcu formularza)
   • Sprawdzić swoją skrzynkę pocztową, na podany adres e-mail zostanie wysłany link aktywujący głos
   • Kliknąć w podany link. Po kliknięciu pojawi się komunikat informujący o przyjęciu głosu

  Głosowanie potrwa do 2 stycznia 2019 r. Wyniki mają zostać ogłoszone 1 marca.
10 lat sprzedaży produktów Hikvision przez DIPOL
  Z tej okazji mamy dla wszystkich profesjonalistów prezent. Zapraszamy do logowania w naszym e-Sklepie i skorzystania z linku 10 lat Hikvision w Polsce. Wszystkie firmy z branży CCTV, będące naszymi klientami, dostały maila z zaproszeniem. Jeżeli jesteś instalatorem CCTV lub prowadzisz firmę ochroniarską a nie dostałeś maila, zarejestruj się w naszym e-Sklepie i zapytaj opiekuna jaki mamy dla ciebie prezent. Jego ważność mija z końcem roku 2018. Zapraszamy do wspólnego świętowania.
 • 27 września 2018 - wystartowały zapisy na jesienny cykl szkoleń. Pełny harmonogram, agendy kursowe oraz formularze zapisów dostępne są na stronie kursów. Zapisów można dokonywać elektronicznie. Każde zgłoszenie będzie potwierdzane. Zapraszamy!
Szkolenia dla instalatorów i projektantów
 • 14 sierpnia 2018 - certyfikat zgodności dla szaf RACK stojących i serwerowych. Firma DIPOL uzyskała certyfikat zgodności z normą PN-EN 62368-1:2015-03 na duże szafy RACK marki SIGNAL. Badania szaf przeprowadził i certyfikat wydał Instytut Techniki Górniczej KOMAG z Gliwic. Certyfikat dotyczy siedmiu szaf stojących 24 do 42U i sześciu szaf serwerowych 24 do 42U. Jest on dostępny w kartach katalogowych szaf stojących i serwerowych. Należy zaznaczyć że szafy wiszące taki certyfikat miały już wcześniej.
 • 18 czerwca 2018 - nowy film! Dobra i tania kamera WiFi do domu, firmy? Czemu nie! Dzięki niej możesz sprawdzić co porabia w domu twój kot, dziecko w przedszkolu, pracownik w firmie. Jest łatwa w montażu i konfiguracji. Dostęp online w transmisji szyfrowanej w przeglądarce lub aplikacji, na telefonie lub komputerze, tylko dla osób znających hasło. Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu, w którym prezentujemy kamerę Vimtag CM1 - efektywne i budżetowe rozwiązanie dla monitoringu z podglądem, powiadamianiem, rejestracją.
Tania kamera WiFi do domu - Vimtag CM1
 • 1 czerwca 2018 - Wakacyjny Konkurs Fotograficzny DIPOLa rozpoczęty! Zachęcamy Państwa do przesyłania swoich prac! Jak co roku, czekamy na ciekawe, nieszablonowe, artystyczne zdjęcia, których bohaterkami są anteny, wszelkich kształtów i rozmiarów. Więcej informacji na temat konkursu dostępne na tej stronie.
Ciekawie o antenach - XVII konkurs wakacyjny DIPOLa 2018
Ciekawie o antenach - XVII konkurs wakacyjny DIPOLa 2018
Nagrody dla zwycięzców konkursu. I miejsce- statyw Manfrotto, II i III miejsce - aparat Fuji Instax,
wyróżnienia - kubki z kolekcji DIPOLa.
 • 29 maja 2018 - Koniec wiosennej sesji szkoleniowej. Kurs spawania światłowodów spawarką Signal Fire zakończył wiosenną sesję szkoleniową dla instalatorów. W 35 kursach w całej Polsce wzięło udział prawie 600 profesjonalistów. Zapraszamy na jesienne spotkania. Startujemy już pod koniec września. Szczegóły na stronie kursów.
 • 24 maja 2018 - Łamigłówki logiczne z Dipolem. Firma Dipol to nie tylko dystrybutor profesjonalnych rozwiązań z branży telekomunikacyjnej, ale także partner uczelni i szkół technicznych. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w ramach programu Dipol dla oświaty.
 • 23 maja 2018 - Wizyta Zespołu Szkół Łączności. Mieliśmy dziś przyjemność gościć wielonarodową grupę uczniów z Zespołu Szkół Łączności w Krakowie i niemieckiego Werner-von-Siemens-Schule in Frankfurt am Main.

 • Młodzi studenci mieli okazję dowiedzieć się jak kamery rozpoznają tablice rejestracyjne oraz zapoznać się z procesem spawania włókien światłowodowych za pomocą spawarki Signal Fire.
 • 16 maja 2018 - DIPOL znów najlepszym dealerem Hikvision. Firma Dipol została po raz trzeci liderem sprzedaży wśród Dystrybutorów Regionalnych. Może się pochwalić największą wartością produktów Hikvision sprzedanych w 2017 roku. Dziękujemy wszystkim naszym klientom że obdarzyli nas zaufaniem, dokonywali u nas zakupów i podnosili swoje kwalifikacje na naszych specjalistycznych kursach.
  Hikvision, największy na świecie dostawca produktów i rozwiązań do nadzoru wideo osiągnął kapitalizację rynkową w wysokości ponad 20 miliardów dolarów USD, posiada 40 spółek zależnych lub udziałowych na całym świecie. Hikvision zatrudnia ponad 10 000 pracowników, w tym 720 inżynierów w dziale rozwoju. Hikvision posiada regionalne filie w: USA, Amsterdamie, Dubaju, Australii, Singapurze, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Polsce, Wielkiej Brytanii, RPA i Brazylii, a także joint venture w Indiach i Rosji. Według niezależnych badań Hikvision miał w 2015 roku 19,5% udział światowym rynku przemysłu nadzoru wideo. W 2017 przychód wzrósł o ponad 31%.
 • 14 maja 2018 - DIPOL na Moto Show w Krakowie.

 • Nasz Śpiewający Robot zaryczy równo z silnikami V12 niesamowitych pojazdów, które tłumnie zjadą się na największe motoryzacyjne show w regionie. Moto Show to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami w motoryzacyji, trendami w tuningu i obejrzenia rywalizacji profesjonalistów z różnych dziedzin motorsportu.

  DIPOL wykorzysta tę okazję do zaprezentowania swoich rozwiązań dla motoryzacji - rejestratorów mobilnych przeznaczonych do montowania w pojazdach - urządzeń marki Protect.

  Impreza odbędzie się na terenie Targów Expo przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie.

  Godziny otwarcia:
  • Piątek: 15:00 - 19:00 (dzień biznesowy)
  • Sobota: 11:00 - 19:00
  • Niedziela: 10:00 - 18:00

  Więcej informacji o wydarzeniu na stronie motoshow.krakow.pl
 • 10 maja 2018 - Szkolenie ze spawania światłowodów w Krakowie. W dniu 29 maja w Krakowie przeprowadzony zostanie kolejny kurs dla instalatorów z zakresu spawania światłowodów i obsługi spawarek Signal Fire AI-8 L5870. Z agendą oraz warunkami uczestnictwa zapoznać się można na stronie kursowej. Zapraszamy!
Szkolenia dla instalatorów i projektantów
 • 7 maja 2018 - Nowy, niższy cennik Hikvision. 7 maja został opublikowany nowy, niższy cennik na produkty Hikvision. Dla odbiorców hurtowych rabaty zostały zachowane. Pojawiły się liczne urządzenia na promocji. Zapraszamy do zakupów!
 • 27 kwietnia 2018 - Certyfikaty Hikvision HCSA rozdane. Miło nam poinformować że wysyłamy certyfikaty do uczestników szkolenia Hikvision HCSA, zorganizowanego i prowadzonego przez inżynierów firmy DIPOL. Każdy uczestnik musiał na koniec dwudniowego kursu zdać egzamin. Każdy certyfikat ma swój numer jest ważny dwa lata i jest honorowany na całym świecie. kolejny kurs już we wrześniu. Zapraszamy instalatorów CCTV do uczestnictwa w naszym programie szkoleniowym.
 • 23 kwietnia 2018 - DIPOL na targach SECUREX.
 • 16 kwietnia 2018 - Zapraszamy na HIKVISION Roadshow. Europejska centrala Hikvision zorganizowała mobilny pokaz najnowszych urządzeń CCTV. Specjalnie przygotowana ciężarówka odwiedziła już kraje Europy Zachodniej a od początku kwietnia przemierza Europę Wschodnią. Do Polski wjeżdża 8 maja. To na jej pokładzie można doświadczyć jak działa sztuczna inteligencja w praktyce.
 • 08.05.2018 - Kraków Tauron Arena
 • 10.05.2018 - Warszawa, Stadion Narodowy
 • 15.05.2018 - Gdańsk, Dwór Oliwski
 • 17.05.2018 - Szczecin, Binowo Park
 • 21.05.2018 - Poznań, Inea Stadion
 • 22.05.2018 - Wrocław, Hala Stulecia
Całość składa się z trzech części:
 • Zwiedzanie ciężarówki w której działające urządzenia zaprezentują pełnię swoich możliwości
 • Prezentacje tematyczne w salach konferencyjnych
  • 09:30 Rejestracja całodniowa na podstawie skanu karty imiennej rejestracji online
  • 10:00-10:30 Prezentacja Sztuczna Inteligencja
  • 11:15-11:35 Prezentacja WD
  • 11:35-12:05 Prezentacja Seagate
  • 13:15-13:35 Prezentacja HikCentral
  • 13:35-14:00 Prezentacja Cybersecurity
  • 16:00 Zakończenie
 • Piknik z poczęstunkiem i dobrą zabawą.
Zapraszamy instalatorów, inwestorów, samorządowców, studentów i wszystkich zainteresowanych.
 • 28 marca 2018 - DIPOL na Dniach Druku 3D. Śpiewający Robot kontynuuje swoje tournée po targach technologicznych. Tym razem jego głos będzie można usłyszeć na Dniach Druku 3D, które odbędą się na terenie Targów Kiece, w dniach 10-12 kwietnia.

 • W tych samych dniach, na terenie Targów będzie można uczestniczyć w wielu pokrewnych imprezach, takich jak targi obróbki metali, techniki laserowej, robotyki przemysłowej, techniki pomiarowej, spawalnictwa i wielu innych wydarzeniach. Serdecznie zapraszamy!
 • 12 marca 2018 - DIPOL na targach Automaticon. Zapraszamy do odwiedzania Śpiewającego Robota na Międzynarodowych Targach Automatyki i Pomiarów Automaticon 2018, które odbędą się w dniach 20-23 marca na terenie EXPO XXI w Warszawie.

 • Oprócz Robota zaprezentujemy nowe rozwiązania dla instalacji teletechnicznych, takie jak systemy monitoringu i dystrybucji sygnału TV oraz techniki montażowej i spawania światłowodów. Wstęp na targi jest bezpłatny.
 • 8 lutego 2018 - Nowy cykl szkoleń LAN / WLAN TP-Link. DIPOL i TP-Link Polska organizują cykl praktycznych szkoleń dotyczących sieci przewodowych i bezprzewodowych dla biznesu. Podczas kursów uczestnicy, podzielni na grupy, będą wykonywać szereg zadań przy użyciu sprzętów marki TP-Link, takich jak bezprzewodowe urządzenia serii EAP i CAP oraz przełączniki zarządzane. Szkolenia prowadzone są przez sekcję VIP support TP-Link oraz Dział Techniczny firmy DIPOL.

 • Terminarz kursów:
  • 6 marca 2018, Warszawa,
  • 7 marca 2018, Poznań,
  • 8 marca 2018, Łódź.

  Agenda i formularz zapisu: www.dipol.com.pl/kursy.
Zdjęcia z poprzedniej edycji szkolenia, Kraków, 2017
 • 31 stycznia 2018 - Ruszyła wiosenna edycja szkoleń dla instalatorów! W dniu wczorajszym w Krakowie, szkoleniem ze spawania światłowodów, rozpoczęliśmy dwumiesięczny cykl szkoleń obejmujący blisko 30 spotkań z instalatorami w całej Polsce. Trzy 4-osobowe zespoły po nabyciu niezbędnej wiedzy dotyczącej spawania włókien, przystąpiły do realizacji toru optycznego zawierającego dwie przełącznice oraz mufę. Światłowody spawane były za pomocą spawarek Signal Fire.

 • Zapraszamy do zapisów na pozostałe szkolenia na stronie www.dipol.com.pl/kursy.
Szkolenie ze spawania światłowodów, Kraków, 30.01.2018
 • 28 stycznia 2018 - język polski w aplikacji do obsługi spawarek Signal Fire! W dniu dzisiejszym miała miejsce duża aktualizacja oprogramowania dla spawarek Signal Fire, jak również aktualizacja aplikacji do konfiguracji spawarki. Zachęcamy do wykonania aktualizacji na urządzeniach mobilnych, a następnie aktualizacji oprogramowania spawarki przy użyciu aplikacji. Szczegóły dotyczące procedury aktualizacji znajdują się w instrukcji obsługi.

 • Producent Signal Fire potwierdził na ekranie startowym aplikacji że DIPOL jest oficjalnym dystrybutorem spawarek Signal Fire w Polsce.
 • 18 stycznia 2018 - Rusza wiosenna sesja szkoleniowa! 30 stycznia w Krakowie firma DIPOL rozpoczyna coroczną, wiosenną sesję szkoleniową dla instalatorów. Podczas 29 spotkań w 12 miastach inżynierowie Działu Technicznego zaprezentują trendy oraz rozwiązania stosowane w instalacjach: TV/SAT, CCTV, GSM/LTE oraz FTTH. Instalatorzy będą mieli okazję w sposób praktyczny zapoznać się z wybranymi zagadnieniami.
 • Pełny harmonogram, agendy kursowe oraz formularze zapisów dostępne są na stronie kursów. Zapisów można dokonywać elektronicznie. Każde zgłoszenie będzie potwierdzane. Zapraszamy!
Szkolenia dla instalatorów i projektantów
 • 12 stycznia 2018 - nowy cennik Terry. Od dzisiaj obowiązuje nowy cennik urządzeń Terry datowany na rok 2018. 90% towarów ma obniżone ceny. Przeważają zmiany paruprocentowe. Obniżyliśmy także cenę sprawarki Signal Fire AI-8 0 3,6%. Rabaty dla odbiorców hurtowych zostały zachowane.
 • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku życzymy Państwu, przede wszystkim, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym!.
 • 20 grudnia 2017 - nowy film. W naszym najnowszym poradniku prezentujemy temat konwersji sygnału DVB-S/S2 do standardu DVB-T w instalacji hotelowej. Stacje czołowe dystrybuujące programy satelitarne po konwersji na postać cyfrową DVB-T COFDM to bardzo wygodne rozwiązanie, stosowane w wielu hotelach. Niniejszy film prezentuje przykładową instalację takiego systemu, połączoną z konfiguracją podzespołów. Zapraszamy do oglądania!
Konwersja sygnału DVB-S/S2 do standardu DVB-T w instalacji hotelowej
 • 12 grudnia 2017 - Jesienna sesja szkoleniowa zakończona. Szkolenie z zakresu nauki spawania światłowodów za pomocą spawarki Signal Fire AI-7 i AI-8 zakończyło jesienną sesję szkoleniową dla instalatorów. Przez cały rok 2017 specjaliści z firmy Dipol przeszkolili prawie 1100 instalatorów z zakresu TV/SAT, CCTV, switchy zarządzalnych TP-Link, biznesowych rozwiązań bezprzewodowych Wi-Fi, wzmacniania sygnału GSM w budynkach. Z relacją zdjęciową można zapoznać się tutaj.
  Zapraszamy na kolejne szkolenia na wiosnę 2018. Terminy zostaną ogłoszone w Informatorze, na stronie kursów. Aby zapisać się na szkolenie należy założyć konto na stronie rejestracji. Wszyscy zarejestrowani otrzymują mailowo szczegółowe informacje.
Spawarka Signal Fire - kurs spawania światłowodów
Kraków grudzień 2017
 • 23 listopada 2017 - Dipol na targach Eurotool. Zapraszamy do odwiedzenia naszego nowego, lepszego Śpiewającego Robota na corocznych międzynarodowych Targach Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL®! Impreza odbędzie się w nowoczesnych halach EXPO Kraków, przy ul. Galicyjskiej 9, w dniach 28-30 listopada. Robota będzie można spotkać na stoisku w60a. Zapraszamy!
 • 13 listopada 2017 - Statuetki SAT KURIER Awards rozdane. Podczas corocznych targów SAT Krak odbyła się uroczysta gala wieńcząca plebiscyt SAT KURIER Awards, na której rozdano statuetki za najlepsze produkty w branży TV-SAT. Do tegorocznej edycji konkursu firma DIPOL zgłosiła multiswitch SRM-521 TERRA, nominowany w kategorii "Najlepszy element instalacji zbiorczej". Multiswitch SRM-521, który jest w stanie obsłużyć aż 32 odbiorniki za pomocą jednego kabla koncentrycznego (technologia UNICABLE), okazał się bezdyskusyjnym zwycięzcą w swojej kategorii. Serdecznie dziękujemy za państwa głosy!
 • 10 listopada 2017 - DIPOL na targach SAT KRAK 2017. Zapraszamy do odwiedzania nas na targach SAT KRAK 2017, 10 listopada, w krakowskim hotelu Hampton by Hilton, przy ul. Dąbskiej 5, w godzinach 10 - 17. Na naszym stoisku będzie można porozmawiać z nowym, lepszym Śpiewającym Robotem oraz zapoznać się z bieżącą ofertą rozwiązań TV-SAT.
 • 2 listopada 2017 - rusza promocja Hikvision skierowana do instalatorów. Dotyczy kamer HD-TVI serii D0T. Przy zakupie pakietu 10 sztuk kamer klient płaci za 7 a 3 sztuki dostaje po złotówce. Ceny transakcyjne dostępne w e-sklepie po zalogowaniu. Promocja trwa do 31 grudnia 2017 lub wyczerpania zapasów.
 • 11 października 2017 - Hikvision, dodatkowe szkolenie. W związku z dużym zainteresowaniem szkoleniem w Warszawie "Systemy monitoringu HD-TVI oraz IP Hikvision" dającym "Certyfikat Autoryzowanego Instalatora Hikvision" został dodany kolejny termin 10 listopada 2017 roku. Chętnych zapraszamy.

 • PS. Niestety już na drugi dzień brakło wolnych miejsc. Kolejne kursy już na wiosnę. Zapraszamy.
 • 3 października 2017 - nowa wersja programu SatNet Terra. Udostępniona została nowa wersja programu do projektowania zbiorczych instalacji multiswitchowych w oparciu o urządzenia marki Terra. Wersja o numerze 3.6.4 dostępna jest na naszym serwerze FTP. Aktualizacja objęła szereg użytecznych funkcji:
  • możliwość umieszczania w projekcie anten dla pasma: FM (88-108 MHz), DVB-T VHF (174-230 MHz) oraz DVB-T UHF (470-790 MHz),
  • możliwość wstawiania elementów sumujących sygnały z różnych pasm radiowo-telewizyjnych: Zwrotnica antenowa DC015L, wzmacniacz masztowy DVB-T MA080L, wielowejściowy wzmacniacz ma400,
  • możliwość wyboru przewodu Triset-113 z pozycji dostępnych kabli,
  • możliwość regulacji poziomu DVB-T przy pomocy tłumika R50150,
  • ulepszone funkcje AA (ang. Automatic Adjustment of levels) oraz AOS (ang. Adjustment with Optimizing Structure) ułatwiające projektowanie i etap wykonawczy.
 • 24 września 2017 - zakończyliśmy przyjmowanie prac na Wakacyjny Konkurs Fotograficzny DIPOLa "Ciekawie o antenach". Serdecznie dziękujemy za wszystkie przesłane fotografie. Po dodaniu w galerii ostatnich zgłoszeń, swoją pracę rozpocznie pan Paweł Zechenter, który wybierze zwycięzców i Dział Marketingu firmy DIPOL, który przyzna wyróżnienia. Wyniki konkursu - 9 października. Tymczasem, zdjęcia zgłoszone na konkurs można oglądać tutaj.
Ciekawie o antenach - XVI konkurs wakacyjny DIPOLa 2017
 • 14 września 2017 - Targi ENERGETAB zakończone. Dziękujemy wszystkim których mogliśmy gościć na naszym stoisku. Kamera licząca Hikvision K1705 wykazała że było Was przeszło 9 tysięcy!!!. Na naszej stronie www pokazywany był aktualizowany co minutę banner z liczbą odwiedzających nasze stoisko. Z racji profilu targów najliczniejszą grupą zwiedzających byli przedstawiciele branży energetycznej. Interesowała ich szczególnie ręczna kamera termograficzna Hikvision DS-2TP03-15VM/W K1708. Posiada ona dwa przetworniki: termowizyjny i światła widzialnego który poprawia i uszczegółowia obraz. Wiele osób było zdziwionych że zaawansowana spawarka światłowodowa Signal Fire AI-7 L5880 może być sprzedawana w tak niskiej cenie. Bardzo wspomógł nas na stoisku Śpiewający Robot Dipola. Wiele osób chciało się z nim przywitać i posłuchać co ma do powiedzenia. Pełna relacja tutaj. Zapraszamy na kolejne targi tej branży już za rok.
Śpiewający Robot Dipola v2.0 wzbudzał powszechne zainteresowanie:
wyglądem - został wykonany z urządzeń i kabli jakie ma w swojej ofercie DIPOL,
pięknym głosem - śpiewał piosenki biesiadne i arie operowe,
przyjaznym nastawieniem - ściskał dłonie zwiedzających,
dobrymi manierami - prawił kobietom komplementy.
Handlowcy i technicy przeprowadzili wiele interesujących rozmów z instalatorami i klientami końcowymi.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się ręczna kamera termograficzna Hikvision
Zrzut ekranu panelu nadzoru nad ruchem po drugim dniu targów.
W tym dniu odwiedziło nas przeszło 4 tysiące osób.
Na monitorze prezentowane były następujące dane z kamery: obraz z kamery, licznik osób w sumie
i z rozróżnieniem kierunku przechodzenia (dane pozyskiwane przez zewnętrzny program),
wykres ilości osób wg czasu i bieżący podgląd bannera z liczbą osób na naszej stronie internetowej.
 • 6 września 2017 - DIPOL na targach ENERGETAB. Na tegoroczne, jubileuszowe 30-te Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB wpłynęły zgłoszenia od 704 wystawców z kilkunastu krajów Europy i Azji. Będzie to największe w Polsce spotkanie producentów i importerów urządzeń wykorzystywanych w przemyśle. DIPOL, dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych, uczestniczy w tej imprezie już od wielu lat. Zapraszamy od 12 do 13 września w godz. od 9:00 do 17:00, a 14 września w godz. od 9:00 do 15:00.

  Podczas tegorocznej edycji targów, DIPOL zaprezentuje szereg nowości mogących zainteresować szerokie grono odbiorców. Najmocniejszy akcent stanowić będą rozwiązania dla systemów monitoringu bazujących na kamerach analogowych (Hikvision) oraz IP (Hikvision, Signal, Sunell). Prezentacja będzie obejmować produkty dedykowane zarówno do rozległych, jak i obejmujących tylko kilka kamer instalacji CCTV. Hitem będą z pewnością kamery analogowe oferujące rozdzielczość aż 5 Mpix.
 • 4 września 2017 - nowe, niższe ceny Hikvision. 4 września zostały obniżone ceny na produkty Hikvision. W większości towarów jest to około 6% ale np. kamery z serii EasyIP Lite potaniały o prawie 28% a rejestrator IP 4-kanałowy DS-7604NI-K1 K22044 o 18%. Zapraszamy do zakupów.
 • 19 czerwca 2017 - kolejny tutorial od DIPOLa. W naszym najnowszym poradniku wideo opowiadamy o światłowodowych połączeniach ethernetowych które znajdują szerokie zastosowanie, między innymi, w telewizji przemysłowej. Opisywane przez nas techniki pozwalają na przesył obrazu między kamerami i rejestratorami znajdującymi się w znacznej odległości od siebie. W filmie przedstawiamy 3 rozwiązania, oparte na 3 różnych scenariuszach: połączenie typu mediakonwerter - mediakonwerter, switch - mediakonwerter oraz switch - switch. Zapraszamy do oglądania!
Światłowodowe połączenia ethernetowe
 • 1 czerwca 2017 - rusza XVI edycja Wakacyjnego Konkursu Fotograficznego DIPOLa "Ciekawie o antenach". Już po raz szesnasty czekamy na Państwa zdjęcia, których bohaterkami są anteny wszelkich kształtów, rodzajów i rozmiarów. Prace zostaną ocenione przez znanego krakowskiego fotografika, pana Pawła Zechentera, a swoje wyróżnienia przyzna Dział Marketingu firmy DIPOL. Zapraszamy do przesyłania swoich prac! Więcej informacji na stronie konkursu. Regulamin konkursu dostępny tutaj.
Ciekawie o antenach - XVI konkurs wakacyjny DIPOLa 2017
 • 18 maja 2017 - Wiosenna sesja szkoleniowa dla instalatorów zakończona. W dniu dzisiejszym kurs z zakresu konfiguracji switchy zarządzalnych TP-Linka zakończył wiosenną sesję szkoleniową. W tegorocznych kursach uczestniczyło przeszło 800 osób, to o ponad 100 więcej niż rok temu. Uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy zdobytej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Wszystkie kursy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Średnio w każdym uczestniczyło 24 instalatorów. Kolejne szkolenia już jesienią. O szczegółach będziemy informować w Informatorze (możliwość zaprenumerowania) i bibliotece kursów. Zapraszamy.
Szkolenie w Gdańsku dotyczące switchy zarządzalnych TP-Link
zakończyło wiosenną sesję szkoleniową dla instalatorów.
Gdańsk maj 2017
 • 27 kwietnia 2017 - Trwa cykl szkoleń z TP-Link. W dniu dzisiejszym odbywa się w Krakowie trzecie z cyklu, praktyczne szkolenie dotyczące rozwiązań bezprzewodowych w zastosowaniach biznesowych. Inżynier działu technicznego firmy Dipol w raz z przedstawicielami firmy TP-Link wprowadzają kursantów w tajniki doboru sprzętu oraz konfiguracji sieci przeznaczonych do obsługi wielu użytkowników. Więcej na temat szkoleń przeczytać można tutaj.
 • 7 kwietnia 2017 - Dekada marki TRISET. W kwietniu 2007 roku firma DIPOL zaprezentowała markę TRISET, rodzinę wysokiej jakości przewodów koncentrycznych kategorii RG-6 oraz RG-11 o podwyższonych parametrach.

 • Kable doskonale trafiły w potrzeby instalatorów i zwykłych użytkowników znajdując szerokie zastosowanie zarówno w zbiorczych, jak i indywidualnych instalacjach antenowych. Przewody TRISET stosuje się wszędzie tam, gdzie liczy się wysoka jakość sygnału telewizji i radia.

  Oprócz wielokrotnych, rzetelnych badań przeprowadzanych w specjalistycznych laboratoriach, jakość marki TRISET potwierdza pięcioletnia gwarancja producenta. Przewody marki TRISET spełniają normę EN50117 i są zgodne ze standardem klasy A w całym paśmie transmisyjnym, w przedziale częstotliwości 5 - 3000 MHz, gwarantując wysoką skuteczność ekranowania. Co najważniejsze, przewody TRISET spełniają wymagania rozporządzenia Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie „warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie”, czyniąc je optymalnym wyborem dla nowego budownictwa mieszkalnego i użytkowego.

  Po 10 latach obecności marki TRISET na rynku polskim i zagranicznym jej popularność potwierdza imponująca liczba 150 tysięcy kilometrów sprzedanego przewodu.

  Serdecznie dziękujemy za zaufanie dla naszych produktów. Mamy nadzieję, że marka TRISET tak samo 10 lat temu, jak i teraz jest dla Państwa symbolem jakości i niezawodności w instalacjach TV-SAT.
 • 21 marca 2017 - Wizyta uczniów z Czech. Wczoraj odwiedziła nas grupa uczniów z Czech, którzy przyjechali do Polski w ramach wymiany z zaprzyjaźnionym krakowskim Zespołem Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Podczas wizyty w firmie uczniowie zapoznawali się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie monitoringu IP i instalacji światłowodowych, prezentowanymi przez specjalistów z Działu Technicznego. Dziękujemy za miłe odwiedziny!
 • 20 marca 2017 - TP-LINK i DIPOL przeszkolą instalatorów! W związku z rosnącą popularnością rozwiązań TP-LINK, firmy DIPOL oraz TP-LINK Polska postanowiły przeprowadzić wspólnie cykl praktycznych szkoleń dla instalatorów z zakresu urządzeń sieciowych dedykowanych dla małych i średnich firm SMB (small and medium-sized business). Organizowane po raz pierwszy w Polsce kursy będą najlepszą okazją do nabycia praktycznej wiedzy doboru sprzętu sieciowego oraz konfiguracji przewodowych i bezprzewodowych urządzeń sieciowych. Do dyspozycji uczestników będą profesjonalne stanowiska ćwiczeniowe dostarczone przez TP-LINK. Kursy poprowadzi inżynier Działu Technicznego firmy DIPOL, zaś wsparcie na stanowiskach konfiguracyjnych podczas szkolenia w części praktycznej zapewnią przedstawiciele producenta. Uczestnicy kursu otrzymają certyfikaty sygnowane przez obie firmy.
  Kursy zostaną przeprowadzone w kwietniu i maju w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Sandomierzu i Krakowie. Pełny harmonogram, agenda kursu oraz formularze zapisów dostępne są na stronie kursów. Zapisów należy dokonywać elektronicznie. Każde zgłoszenie będzie weryfikowane. Zapraszamy!
 • 17 marca 2017 - Miernik DVB-T/T2, DVB-C Digiair PRO - filmowa instrukcja obsługi. Profesjonaliści polegają nie tylko na intuicji ale przede wszystkim na wskazaniach przyrządów. Aby mieć pewność że instalacja TV/SAT będzie działała w każdych warunkach pogodowych trzeba ją tak skonfigurować aby miała odpowiedni zapas mocy sygnału a jego poziom mieścił się w wyznaczonych wartościach. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu pokazującego podstawową konfigurację miernika R10511.
Pomiar sygnału DVB-T miernikiem digiair PRO T2
Pomiar sygnału DVB-T miernikiem digiair PRO T2 R10511
 • 13 marca 2017 - Katalog nowości TERRA. Jeden z największych dostawców specjalistycznych urządzeń do odbioru i dystrybucji sygnałów telewizji satelitarnej DVB-S/S2, naziemnej DVB-T jak i telewizji kablowej DVB-C w Europie - firma TERRA, udostępniła katalog produktów na rok 2017. Część z prezentowanych w nim urządzeń zdążyła już wzbogacić ofertę firmy DIPOL. Lista obejmuje m.in.:
  • cyfrowe modulatory DVB-T- modulatory HDMI -> DVB-T stosowane przy wyświetlaniu materiałów HD na kilkudziesięciu odbiornikach są doskonałą alternatywą dla splitterów i dziesiątek kabli HDMI,
  • seria nowoczesnych transmodulatorów - urządzenia przeznaczone do realizacji instalacji RTV/SAT w hotelach, pensjonatach i innych obiektach, w których wymagany jest odbiór programów naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T oraz satelitarnych DVB-S/S2 na zwykłych odbiornikach TV. Sygnał w jednym standardzie DVB-T COFDM (DVB-C QAM) jest transmitowany poprzez sieć koncentryczną do gniazd końcowych,
  • streamery IPTV- umożliwiają dystrybucję i zarządzanie ofertą telewizji satelitarnej, naziemnej oraz kablowej DVB poprzez sieć Ethernet (LAN) bazującej na skrętce komputerowej lub światłowodzie,
  • światłowodowy system transmisji sygnałów RTV/SAT Terra – możliwość przesyłania sygnałów TV na znaczne odległości bez konieczności regenerowania sygnału – w zależności od topologii sieci oraz zastosowanych w niej urządzeń. W przypadku magistrali światłowodowej, bez znaczenia pozostaje wielkość obiektu, w jakim realizowana jest instalacja.
  • multiswitche dSCR z możliwością zdalnego programowania, które umożliwiają dystrybucję sygnału telewizji naziemnej oraz satelitarnej w sieci SAT-IF przy pomocy jednego kabla koncentrycznego do maksymalnie 32 odbiorników.
  Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem oraz śledzeniem oferty urządzeń TERRA.
 • 3 marca 2017 - Szkolenie na sprzęcie Hikvision dla studentów Wojskowej Akademii Technicznej. 3.03.2017 inżynierowie Działu Technicznego firmy DIPOL przeprowadzili całodniowe szkolenie z systemów monitoringu wizyjnego w warszawskiej WAT. Słuchacze specjalności Inżynieria Systemów Bezpieczeństwa na kierunku Elektronika i Telekomunikacja wykazali duże zainteresowanie tematem monitoringu opartym na rozwiązaniach Hikvision w systemach IP oraz HD-TVI. Bardzo dobrze wypadła część praktyczna. Praca odbywała się w pięciu grupach na różnych zestawach urządzeń. Widoczne było duże zaangażowanie, szczególnie, że dla większości z kursantów był to pierwszy kontakt z najnowszym sprzętem używanym w monitoringu CCTV. Możliwość połączenia i skonfigurowania małej instalacji na urządzeniach znanych dotychczas z podręczników i kart katalogowych dała dużo satysfakcji. Dziękujemy za miłe przyjęcie studentom i władzom uczelni.
Kurs pt: Wykonanie okablowania, dobór urządzeń niskoprądowych i uruchomienie instalacji
w budynku zbiorowego zamieszkania zgodnie z rozporządzeniem MTBiGM.
Kraków luty 2017
 • 15 lutego 2017 - DIPOL powtórnie liderem sprzedaży produktów Hikvision. Firma Dipol została po raz drugi liderem sprzedaży wśród Dystrybutorów Regionalnych. Dziękujemy wszystkim naszym klientom że obdarzyli nas zaufaniem i tym samym pomogli uzyskać tak wysoką sprzedaż.
  Hikvision, największy na świecie dostawca produktów i rozwiązań do nadzoru wideo osiągnął kapitalizację rynkową w wysokości ponad 20 miliardów dolarów USD, posiada 40 spółek zależnych lub udziałowych na całym świecie. Hikvision zatrudnia ponad 10 000 pracowników, w tym 720 inżynierów w dziale rozwoju. Hikvision posiada regionalne filie w: USA, Amsterdamie, Dubaju, Australii, Singapurze, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Polsce, Wielkiej Brytanii, RPA i Brazylii, a także joint venture w Indiach i Rosji. Według niezależnych badań Hikvision miał w 2015 roku 19,5% udział światowym rynku przemysłu nadzoru wideo.
Dipol najlepszym dealerem Hikvision
w Polsce w 2016 roku
Aktualnie Dipol posiada status
Autoryzowanego Dystrybutora
 • 6 lutego 2017 - Streaming do urządzeń mobilnych. Jak udostępniać filmy na smartfonach? Jak strumieniować sygnał wideo do sieci? Na te pytania odpowiadamy w naszej najnowszej produkcji filmowej, w której pokazujemy instalacje, konfiguracje i możliwości Enkodera Signal-433 R86433, wielofunkcyjnego urządzenia które wejściowy sygnał, podany na złącze HDMI, enkoduje do strumienia IP.
Enkoder SIGNAL-433 streaming multimediów do urządzeń mobilnych
Enkoder SIGNAL-433 R86433 streaming multimediów do urządzeń mobilnych
 • 16 stycznia 2017 - Rusza wiosenna sesja szkoleniowa! 2 lutego w Sandomierzu firma Dipol rozpoczyna coroczną, wiosenną sesję szkoleniową dla instalatorów. Podczas 23 spotkań w 13 miastach inżynierowie Działu Technicznego zaprezentują trendy oraz rozwiązania stosowane w instalacjach: TV/SAT, CCTV, GSM/LTE oraz FTTH. Instalatorzy będą mieli okazję w sposób praktyczny zapoznać się z wybranymi zagadnieniami.
 • Pełny harmonogram, agendy kursowe oraz formularze zapisów dostępne są na stronie kursów. Zapisów można dokonywać elektronicznie. Każde zgłoszenie będzie potwierdzane. Zapraszamy!
przekierowanie na kursy
 • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku życzymy Państwu zdrowia, spełnienia wszystkich marzeń oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym!
 • 22 grudnia 2016 - Nowy rok - nowy kalendarz. Jak co roku, firma DIPOL dystrybuuje kalendarze naścienne, które urozmaicą każdą przestrzeń biurową lub domową :). Kalendarze trafiają do wybranych klientów na terenie całego kraju.
 • 16 grudnia 2016 - Nagrody w konkursie "Wygrywaj z Hikvision" rozdane. Dziękujemy wszystkim firmom uczestniczącym w promocji. Połowa firm która zgłosiła się do promocji zdołała przekroczyć minimalny poziom zakupów produktów Hikvision i dostała nagrody. Największym wzięciem cieszyły się szlifierki ręczne i myjki ciśnieniowe. Nierzadko firmy które miały prawo do nagród z wyższego pułapu wybierały większą ilość nagród z niższego pułapu. Przedstawiciele 45 firm o największym obrocie wyjadą na początku 2017 roku na prestiżowe szkolenie techniczne na Teneryfę. Gratulujemy.
 • 9 grudnia 2016 - Zdalne oglądanie i sterowanie. Jak sterować rejestratorem, który znajduje się w innym pomieszczeniu lub w całkowicie innej lokalizacji? Co zrobić gdy rejestrator jest zbyt głośny i przeszkadza w biurze? Jak sobie radzić gdy urządzenie musi znajdować się w zabezpieczonym pomieszczeniu a potrzebny jest stały dostęp do sprzętu? Zapraszamy do oglądania naszej najnowszej produkcji filmowej, w której przedstawiamy rozwiązanie tego problemu: H3613 Konwerter sygnału HDMI + USB na IP.
Konwerter sygnału HDMI + USB na IP
Transmisja przez skrętkę UTP sygnału HDMI i sterowania myszką i klawiaturą USB
 • 23 listopada 2016 - Jesienny szczyt sezonu. Jesienny szczyt sezonu pokrył się w tym roku z ładną i ciepłą pogodą która skłoniła wiele osób do ostatniej w tym roku modernizacji instalacji. Wiele nowych budynków jest też obecnie wyposażanych w instalacje teletechniczne. Za tydzień kończy się promocja "Wygrywaj z Hikvision". Wszystkie te czynniki wpłynęły na znaczący wzrost sprzedaży. Wczoraj magazyn w Krakowie opuściła rekordowa ilość wysyłek.
 • Należy zwrócić uwagę na silne zróżnicowanie pakowanych produktów: są małe złącza F, szpule kabla koncentrycznego, pudła skrętek, ciężkie uchwyty masztów i anten, elektronika typu rejestrator czy kamera, są też kanciaste anteny TV, płaskie i duże anteny SAT a nawet maszty o długości 2,5 m.
 • 31 października 2016 - Zakończenie jesiennej sesji szkoleniowej. W 7 szkoleniach wzięło udział 130 instalatorów. Zainteresowanych kolejnymi szkoleniami zapraszamy do udziału w sesji wiosennej 2017. Harmonogram zajęć ukaże się na początku lutego.
 • 25 października 2016 - Inauguracja nowego tematu szkolenia dla instalatorów CCTV. W dniu dzisiejszym odbyło się w Krakowie pilotażowe szkolenie pt. „Transmisja w systemach CCTV: wybór medium transmisyjnego, topologie sieci, dobór urządzeń ”. W szkoleniu, podczas którego skupiono się głównie na praktycznych aspektach transmisji sygnałów w sieciach CCTV, uczestniczyły 23 osoby. Punktem wyjścia do licznych dyskusji były problemy najczęściej występujące w tego typu instalacjach. Wysokie zaangażowanie uczestników utwierdziło nas w przekonaniu że zajęcia na taki temat są potrzebne. Kurs będzie kontynuowany w kolejnych sesjach szkoleniowych.
 • 24 października 2016 - DIPOL na Targach w Bukareszcie. W dniach 20-22.10.2016 odbyły się Targi Romanian Security Fair, na których wystawił się przedstawiciel firmy DIPOL w Rumunii - firma DIPOL Connect. Impreza, odbywająca się w cyklu dwuletnim, skupia producentów i dystrybutorów sprzętu i oprogramowania dla szeroko rozumianej branży zabezpieczeń.
 • Na stoisku naszego przedstawiciela największym zainteresowaniem cieszyły się złącza kompresyjne MASTER spawarka EasySplicer oraz kable TRISET. Pojawiło się mnóstwo pytań o przewody światłowodowe, kable HDMI i rozwiązania dla transmisji sygnału HDMI. Klienci firmy DIPOL Connect, którzy odwiedzili targi, wielokrotnie chwalili nasze switche PoE ULTIPOWER.
  W Bukareszcie nie mogło zabraknąć naszego, śpiewającego robota oraz drukarki 3D ATMAT SIGNAL, które bardzo skutecznie przyciągały uwagę wizytujących imprezę.
Miejsce targów - hala ROMEXPO
w stolicy Rumunii - Bukareszcie.
Nasze stoisko na chwilę
przed rozpoczęciem imprezy.
Na stoisku nigdy nie brakowało odwiedzających,
tłumnie zapraszanych przez Śpiewającego Robota :).
Pan Bogdan opowiada o zaletach
spawarki EasySplicer.
 • 13 października 2016 - Czy na kursie CCTV może być ciekawie? Najlepszą odpowiedzią jest frekwencja na kursach organizowanych przez DIPOL. Ciekawa formuła łącząca część teoretyczną, w której omawiane są własności systemu HD-TVI 3.0 i IP oraz część praktyczną podczas której rotacyjnie, na pięciu stanowiskach (na każdym jest inne zadanie do zrealizowania) instalatorzy sprawdzają nabytą wiedzę i wykorzystują doświadczenie praktyczne.Zapraszamy na kolejne kursy.
Systemy monitoringu HD-TVI oraz IP Hikvision teoria + praktyka.
Kraków październik 2016
 • 11 października 2016 - Jesienna sesja szkoleniowa wystartowała. Dziś odbył się pierwszy kurs pt.: Podstawy techniki światłowodowej. Spawanie światłowodów. Instalatorzy zapoznali się z podstawami teoretycznymi przesyłu danych w światłowodach, wymaganiami i dobrymi praktykami przy projektowaniu i wykonywaniu budynkowych instalacji światłowodowych. W drugiej części każdy z obecnych mógł przygotować i zespawać włókna oraz zmierzyć tłumienie wykonanego połączenia. Prowadzący przeprowadził analizy obrazów otrzymanych w przykładowych pomiarach reflektometrem. Zapraszamy na kolejne kursy.
 • 7 października 2016 - Transmodulatory TERRA innowacją roku na targach SatKrak 2016. Prestiżową statuetkę SatKurier Award 2016 w kategorii Innowacja Roku zdobyła firma Dipol za serię nowoczesnych transmodulatorów TERRA: TDX410C DVB-S/S2 (8PSK, QPSK) - DVB-T (COFDM) oraz TTX410C DVB-T/T2/C - DVB-T (COFDM). Podczas uroczystej gali nagrodę z rąk Prezesa Targów Janusza Sulisza odebrał Piotr Waśniowski.
 • 30 września 2016 - Zaproszenie na SAT KRAK 2016. W dniach 6-7 października, w przestrzeni wystawowej hotelu Galaxy w Krakowie odbyła się 12 edycja Wystawy Sat Krak - największego tego typu wydarzenia, skupiającego liderów branży RTV/SAT w Polsce. Odwiedzający wystawę mieli okazję zapoznać się z nowościami produktowymi przygotowanymi przez wystawców na ten sezon, jak również zasięgnąć języka wśród specjalistów zorientowanych w najnowszych trendach branży instalacji telewizyjnych. Podczas drugiego dnia targów, jeden z naszych inżynierów zaprezentował możliwości światłowodowego systemu dystrybucji sygnałów RTV/SAT podczas prezentacji: "Światłowodowa instalacja multiswitchowa RTV/SAT TERRA"...więcej
DIPOL na targach SAT KRAK 6-7.10.2016
 • 26 września 2016 - 10 tysięcy prenumeratorów Informatora Promocji Cenowych.. Nakład ostatniego, wydawanego przez firmę Dipol, Informatora Promocji Cenowych przekroczył w Polsce 10 tysięcy subskrybentów (inne wersje językowe to kolejne dwa tysiące). Każdy z zainteresowanych otrzymuje na swoją skrzynkę mailową, co dwa tygodnie, informacje o aktualnej promocji z dedykowanymi, indywidualnymi cenami. Dzięki temu jest na bieżąco z ofertą w najlepszych cenach. Aby być objętym programem promocji cenowych wystarczy zarejestrować się w e-sklepie Dipol i wyrazić zgodę na elektroniczne informatory. Zapraszamy.
 • Informator Promocji Cenowych wydawany jest od 22 listopada 2013 roku.
 • 23 września 2016 - Promocja "Wygraj z Hikvision". Dzisiaj wystartowała ogólnopolska promocja sprzętu Hikvision. Każda firma instalatorska CCTV która zakupi w czasie jej trwania sprzęt za minimum 5000 zł netto, wyrazi chęć uczestnictwa w promocji, otrzyma nagrody rzeczowe - narzędzia MAKITA: wiertarki, szlifierki, młoty udarowe, wkrętarki, piły, pilarki, myjki ciśnieniowe itd. Zapraszamy.

  Regulamin, informacje i zapisy
 • 15 września 2016 - Jesienna sesja szkoleniowa w Dipolu. Już 11 października odbędzie się pierwsze szkolenie z podstaw techniki światłowodowej i spawania światłowodów. Dwa dni później kolejne z Systemów monitoringu HD-TVI oraz IP Hikvision. Zajęcia kończymy 27 października w Warszawie. W sumie zaplanowano 7 kursów z 5 tematów w 3 miastach. Zapraszamy.

 • Szczegółowe informacje i zapisy
 • 5 września 2016 - Zaproszenie na targi ENERGETAB 2016. Na odbywających się w Bielsku Białej międzynarodowych targach branży energetycznej DIPOL zaprezentuje szereg nowości mogących zainteresować szerokie grono odbiorców. Przede wszystkim będzie to przebój drugiego półrocza 2016 - system monitoringu przemysłowego CCTV HDTVI w wersji 3.0. Pokażemy również instalacje światłowodowe, transmisji sygnałów wizyjnych oraz Ethernetu (przy wykorzystaniu różnego rodzaju okablowania), oraz sprzęt sieciowy, dedykowany do zastosowań przemysłowych. Nie zabraknie również propozycji dla zainteresowanych sieciami GSM/LTE oraz telewizyjnymi, zarówno w zakresie wykonawstwa jak i projektowania instalacji. Nasi doradcy handlowi oraz techniczni będą służyć wsparciem w zakresie realizacji instalacji teletechnicznych.

 • Relacja z targów dostępna tutaj
Przejrzysta prezentacja towarów i rozwiązań skłaniała zwiedzających
do rozmów nt zastosowań i parametrów urządzeń.
Wiele osób z ciekawością oglądało wydruk z drukarki 3D gdzie obraz, malowany grubością wydruku, pokazywał się patrząc pod światło.
 • 3 sierpnia 2016 - Światowe Dni Młodzieży już za nami. Przez dwa dni Dipol w Krakowie był nieczynny. Dziękujemy naszym klientom za cierpliwość w związku z nieznacznymi opóźnieniami wysyłek. Wczoraj zespół magazynierów realizujący wysyłki przygotował, spakował i wysłał 276 paczek i 12 palet do 239 klientów. Aby tego dokonać zaczęli już o 6 rano. Dzięki temu wszystkie bieżące zamówienia zostały zrealizowane. Jest to nowy rekord tego zespołu.
 • Należy zwrócić uwagę na silne zróżnicowanie pakowanych produktów: są małe złącza F, szpule kabla koncentrycznego, pudła skrętek, ciężkie uchwyty masztów i anten, elektronika typu rejestrator czy kamera, są też kanciaste anteny TV, płaskie i duże anteny SAT a nawet maszty o długości 2,5m.
 • 19 lipca 2016 - firma Dipol kolejny raz została laureatem konkursów dotyczących sprzedaży produktów sieciowych TP-LINK dedykowanych dla małych i średnich firm (SMB), potwierdzając tym samym, że jest jednym z największych hurtowych sprzedawców profesjonalnych produktów sieciowych TP-LINK.
 • 27 czerwca 2016 - rusza promocja Hikvision skierowana do instalatorów. Dotyczy wybranych modeli kamer i rejestratorów HD-TVI oraz IP. W przypadku kamer HD-TVI warto zwrócić uwagę na nową, bardzo ekonomiczną serię C0T o rozdzielczości 720p. Dla kamer IP interesującymi pozycjami są kamery z nowej platformy R6 o rozdzielczości 4Mpx. Promocja trwa do 19 sierpnia 2016.
 • 1 czerwca 2016 - rusza XV, jubileuszowa edycja Wakacyjnego Konkursu Fotograficznego DIPOLa "Ciekawie o antenach". Jak co roku, czekamy na Państwa zdjęcia, których bohaterkami są anteny wszelkich kształtów, rodzajów i rozmiarów. Prace zostaną ocenione przez znanego krakowskiego fotografika, pana Pawła Zechentera, a swoje wyróżnienia przyzna Dział Marketingu firmy DIPOL. Zapraszamy do przesyłania swoich prac! Więcej informacji na stronie konkursu.
Ciekawie o antenach - XV konkurs wakacyjny DIPOLa 2016
 • 28 kwietnia 2016 – Targi Securex 2016 zakończone. Targi Securex 2016 odwiedziło blisko 30 tys. osób. Nasze stoisko było oblegane zarówno przez entuzjastów wydruków 3D jak i markowych urządzeń CCTV. Największe zainteresowanie wzbudziły kamery Darkfighter i Lightfigter do pracy w trudnych warunkach oświetleniowych. Szczególnie uwagę przyciągała kamera Lightfighter Hikvision DS-2CD4A25FWD-IZS K17891 która, po wczytaniu do niej listy czarnej i białej, może samodzielnie, poprzez wyjście alarmowe, sterować szlabanem parkingowym.
 • ...więcej o naszej ofercie na targach Securex 2016
Drukarka 3D była monitorowana
przez kamerę i rejestrator Hikvision
Rejestrator 32 kamer
archiwizujący w rozdzielczości 4K
Dużym zainteresowaniem cieszyły się kamery Hikvision Darkfighter i Lightfighter
 • 18 kwietnia 2016 – Targi Securex 2016 zaczynają się już za tydzień. Zapraszamy na nasze stoisko instalatorów, integratorów, inwestorów, użytkowników sprzętu CCTV a także uczniów szkół technicznych. Zobaczycie Państwo działający zestaw 12 Mpix kamery fisheye i kamery szybkoobrotowej, który zdobył Złoty Medal tegorocznej edycji targów Securex. Zaprezentujemy najnowsze kamery CCTV marki Hikvision dedykowane do pracy w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, urządzenia do systemów monitoringu pracujące w oparciu o analogowy standard FullHD, jak również sprzęt sieciowy, dedykowany do zastosowań przemysłowych (switche PoE, media konwertery). Pokażemy w działaniu zaawansowaną technologicznie kamerę termowizyjną Sunell wraz ze scenariuszami jej zastosowania. Instalatorów, którzy coraz częściej mają do czynienia z okablowaniem światłowodowym zainteresują na pewno unikatowe w skali krajowej wideo konwertery światłowodowe przeznaczone do transmisji z kamer HD-TVI/CVI. Uzupełnieniem prezentowanej oferty będzie drukarka 3D zbudowana w oparciu o szafę RACK SIGNAL.
DIPOL na Międzynarodowych Targach Zabezpieczeń SECUREX 25 - 28 kwietnia 2016
 • 11 kwietnia 2016 - Wiosenna edycja kursów szkoleniowych 2016 dla instalatorów zakończona. Tegoroczna runda szkoleniowa była wyjątkowo udana. Ogółem spotkaliśmy się z prawie 700 instalatorami. Największym zainteresowaniem cieszył się kurs z instalacji światłowodowych i telewizyjnych, uczestniczyło w nim 335 osób. Kurs z dziedziny CCTV ukończyło i otrzymało dyplom Certyfikowanego Partnera Hikvision prawie 200 instalatorów. Gratuluję prowadzącym wysokiego poziomu i atrakcyjnej formy przekazu. Zapisy na jesienną sesję ruszają z końcem września 2016.
 • 4 kwietnia 2016 - Do 21 maja trwa promocja na zestawy Hikvision. Jest ona skierowana do instalatorów sprzętu CCTV. W komplecie jest rejestrator i dwie lub cztery kamery TURBO HD HD-TVI. Jeżeli instalacja wymaga większej ilości kamer można je dokupić z pozycji standardowych.
 • 29 marca 2016 - DIPOL liderem sprzedaży produktów Hikvision. W Polsce dealerem o największej rocznej sprzedaży produktów Hikvision w 2015 okazała się firma DIPOL, uzyskawszy tytuł Platynowego Dealera na rok 2016. DIPOL ma w swojej ofercie prawie 100 produktów tego producenta. Hikvision jest największym na świecie dostawcą produktów i rozwiązań do nadzoru wideo. Globalny przyrost jego sprzedaży liczony rok do roku wyniósł w 2015 46,97% i osiągnął 3,88 mld USD.
 • 17 marca 2016 - Pozdrowienia z Targów Edukacyjnych w Krakowie! W dniach 17-19 marca 2016, podczas dorocznych targów Edukacyjnych w Krakowie, na stoisku Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, można było oglądać naszego śpiewającego Robota oraz Drukarkę 3D ATMAT SIGNAL.
 • 7 marca 2016 - DIPOL na Dniach Druku 3D. Firma DIPOL zaprezentowała drukarkę 3D SIGNAL ATMAT oraz innowacyjny system monitoringu druku 3D oparty o bezpłatną platformę mobiliną firmy HIKVISION na VII edycji Dni Druku 3D w Kielcach.

 • ATMAT SIGNAL to rodzina 3 budżetowych drukarek 3D (wersja XL, XXL i XXXL) montowanych w szafie typu RACK 19”. Maszyny te zostały stworzone z myślą o wszystkich, którzy od drukarki 3D oczekują dużego pola roboczego, rozsądnej ceny samego urządzenia oraz przede wszystkim wyjątkowo niskich kosztów druku.

  Za pomocą dodatkowego zestawu, składającego się z kamery oraz rejestratora Hikvision, użytkownik ma możliwość podglądu oraz rejestracji procesu wydruku. Transmitowany obraz można oglądać w dowolnym miejscu na świecie poprzez sieć. IVMS-4500 to darmowa aplikacja mobilna firmy Hikvision przeznaczona na urządzenia mobilne. Program służy do zdalnego podgląd obrazu na żywo lub nagrań, z rejestratorów i kamer sieciowych. Umożliwia jednoczesny podgląd na żywo z wielu drukarek Atmat Signal.
 • 4 marca 2016 - Szkolenia i seminaria. Minął półmetek szkoleń instalatorów w wiosennej sesji firmy Dipol. W tym roku frekwencja jest bardzo wysoka. Na 14 kursach przeszkoliliśmy prawie 500 osób. Różnorodność tematów, eksploracja nowych technologii, ćwiczenia praktyczne to podstawowe cechy tych spotkań. Ostatnie kursy odbędą się na początku kwietnia. W sumie zaplanowaliśmy 23 szkolenia w 11 miastach całej Polski. Zapisy i informacje o szkoleniach.
Wykonanie okablowania, dobór urządzeń niskoprądowych i uruchomienie instalacji
w budynku zbiorowego zamieszkania zgodnie z rozporządzeniem MTBiGM
Częstochowa marzec 2016
Systemy monitoringu HD-TVI oraz IP Hikvision - szkolenie autoryzowane.
Kielce marzec 2016
 • 11 lutego 2016 - Szkolenia i seminaria. Ruszyła wiosenna sesja szkoleniowa firmy DIPOL dla instalatorów i seminaria dla projektantów. W okresie dwóch miesięcy odbędzie się ponad dwadzieścia specjalistycznych, bezpłatnych szkoleń. W tym roku frekwencja na szkoleniach jest wyjątkowo wysoka. Na wiele z nich limit miejsc został wyczerpany. Jest to potwierdzenie że oferta firmy DIPOL jest odbierana jako bardzo atrakcyjna a oferowane towary spełniają najwyższe wymagania. Aby projektować i wykonywać nowoczesne instalacje teletechniczne wymagana jest specjalistyczna wiedza. Na szkoleniach firmy DIPOL inżynierowie Działu Technicznego bezpłatnie przekazują potrzebną wiedzę a w ramach warsztatów wspólnie z uczestnikami projektują instalacje, spawają światłowody, konfigurują kamery i rejestratory. Zapisy i informacje o szkoleniach.
 • DIPOL na RemaDays. DIPOL będzie wystawcą na targach Gadżetów i Reklamy RemaDays w Nadarzynie pod Warszawą w dniach 16-18.02.2016. Zapraszamy do odwiedzania nas w hali E, na stoisku nr D35.
 • 28 stycznia 2016 - Nagroda za multiswitche. Z przyjemnością informujemy, że promowana przez nas Światłowodowa instalacja multiswitchowa RTV/SAT firmy TERRA zdobyła II nagrodę za "Najbardziej innowacyjny Produkt lub Technologię" pokazywaną na Targach Elektrotechnika 2016! Więcej informacji na temat tego rozwiązania pod linkiem.
 • 20 stycznia 2016 - Ruszają kursy dla instalatorów. Od lutego 2016 do początku kwietnia firma Dipol organizuje kolejną rundę kursów szkoleniowych dla instalatorów i konserwatorów instalacji niskoprądowych. W tym roku szczególny nacisk kładziemy na instalacje światłowodowe i TV-SAT, zgodne z rozporządzeniem MTBiGM, w budynkach zbiorowego zamieszkania. Przeprowadzimy też certyfikowany przez Hikvision kurs doboru i instalacji sprzętu tej marki. Odpowiedzią na coraz szersze wykorzystanie internetu LTE jest kurs nt. doboru sprzętu i wyboru operatora. Wszystkich którzy chcą wyposażać mieszkania i domy w inteligentne, programowane, działające wg ustalonej logiki urządzenia zapraszamy na kurs z zakresu SMART HOME. Kursy przeznaczone są dla instalatorów świadczących usługi.
 • 19 stycznia 2016 - Dipol na targach Elektrotechnika 2016.
 • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu zdrowia, spełnienia wszystkich marzeń oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym!.
 • 26 listopada 2015 - Certyfikowany Partner Hikvision. Wszyscy uczestnicy jesiennych kursów z zakresu systemów monitoringu Hikvision którzy z pozytywnym wynikiem zaliczyli test, otrzymali Certyfikat Autoryzowanego Instalatora Hikvision. Jest on potwierdzeniem nabytej wiedzy i jednocześnie uprawnieniem do projektowania i instalacji w oparciu o najbardziej zaawansowany sprzęt CCTV marki Hikvision.
 • 10 listopada 2015 - Światłowody i sieci IP - kurs dla instalatorów. Z bardzo przychylnym przyjęciem spotkał się, przeprowadzony w październiku w siedzibie firmy DIPOL, kurs dla instalatorów „Praktyczne podstawy sieci światłowodowych. Sieci IP dla średniozaawansowanych.” Uczestnicy zgłębili nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także wykonywali spawy i układali włókna w kasetach światłowodowych. W dziedzinie sieci IP instalatorzy poznali zaawansowaną konfigurację switchy inteligentnych i zarządzalnych firmy TP-LINK. Więcej o kursach
 • 9 października 2015 - SatKurier Awards rozdane! Na uroczystej gali, odbywającej się podczas wystawy telewizji cyfrowej SatKrak 2015, rozdano nagrody SatKurier Awards, przyznawane za najlepsze produkty z branży TV-SAT. W tym roku firma DIPOL otrzymała statuetkę w kategorii "Najlepsze akcesoria" za rodzinę konwerterów HDMI - linię produktów które umożliwiają transfer sygnału HDMI przez różne media na duże odległości.
 • 7 października 2015 - Nowy cennik Hikvision. Dzisiaj został opublikowany nowy cennik na produkty Hikvision. Wiele towarów, szczególnie z serii Easy IP zyskało nowe, niższe ceny także na promocji. Szeroka oferta, znakomity sprzęt, konkurencyjne ceny to powody dla których marka Hikvision staje się synonimem dobrego sprzętu CCTV
 • 5 października 2015 - Zaproszenie na SAT KRAK 2015. W dniach 8-9 października, w przestrzeni wystawowej hotelu Galaxy w Krakowie odbędzie się 11 edycja Wystawy Sat Krak - największego tego typu wydarzenia, skupiającego liderów branży RTV/SAT w Polsce. Odwiedzający wystawę, będą mieli okazję zapoznać się z nowościami produktowymi przygotowanymi przez wystawców na ten sezon, jak również zasięgnąć języka wśród specjalistów zorientowanych w najnowszych trendach branży instalacji telewizyjnych. W pierwszym dniu targów o godzinie 10.30 odbędzie się konferencja prowadzona przez inż. Tomasza Świątka pt. "System telewizji IPTV Terra" ... więcej
 • 28 września 2015 – Jesienna sesja edukacyjna. Został ogłoszony harmonogram jesiennej sesji kursów dla instalatorów. Odbędą się one w Krakowie, Sandomierzu i Warszawie. Zapraszamy na zajęcia z zakresu monitoringu CCTV (certryfikacja Hikvision), TV-SAT (magistralne instalacje multiswitchowe), Inteligentnego domu (Exta Free i F&Home Radio) oraz Instalacji światłowodowych i sieci LAN (teoria + zajęcia praktyczne). Szczegóły i formularz zapisów dostępne są tutaj.
Kurs praktyczny F&HOME RADIO Warszawa 2015
 • 17 września 2015 - Energetab to odbywające się w Bielsku-Białej międzynarodowe targi branży energetycznej. W roku 2015 impreza ta gościła aż 733 wystawców z krajów Europy i Azji. Oprócz rozwiązań dla energetyki, prezentowano produkty z branż pokrewnych.

 • DIPOL, wzorem lat poprzednich, zaprezentował szereg nowości mogących zainteresować szerokie grono odbiorców. Mowa tu o nowoczesnych systemach monitoringu, instalacjach światłowodowych, transmisji sygnałów wizyjnych oraz Ethernet (przy wykorzystaniu różnego rodzaju okablowania) oraz sprzęcie sieciowym, dedykowanym do zastosowań przemysłowych. Nie zabrakło również propozycji dla zainteresowanych sieciami GSM/LTE oraz telewizyjnymi, zarówno w zakresie wykonawstwa, jak i projektowania instalacji. Zupełną nowością była drukarka 3D w szafie RACK SIGNAL. Nasi doradcy handlowi oraz techniczni służyli wsparciem w zakresie realizacji instalacji teletechnicznych w budynkach i nie tylko... więcej
DIPOL na targach ENERGETAB 15-17.09.2015
DIPOL na targach ENERGETAB 15-17.09.2015
 • 31 sierpnia 2015 – Filtry LTE na promocji. Dywidenda cyfrowa (ang. Digital Dividend) to zakres częstotliwości 790 - 862 MHz (tzw. pasmo 800 MHz) zwolnionych przez nadawców sygnału telewizji analogowej na rzecz operatorów telefonii komórkowej. Z tej zmiany wynikają kłopoty dla odbiorów naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T których anteny umieszczone są blisko nadajników LTE 800 a instalacja nie została dostosowana do zawężonego pasma. Mocny sygnał LTE może doprowadzić od przesterowania układów wejściowych wzmacniacza lub telewizora co uniemożliwi poprawny odbiór programów. W Cotygodniowej Promocji Cenowej przeznaczonej dla instalatorów obowiązującej od 2 do 8 września znajdziecie Państwo szeroki wybór filtrów LTE eliminujący ten problem.
 • 27 sierpnia 2015 – Wielka promocja „Hikvision 3+1”. Do 30 września obowiązuje promocja na wybrane modele kamer TURBO HD w której odbiorca hurtowy kupując trzy sztuki może kupić kamerę promocyjną za 1 zł netto. Na kamery promocyjne klient zachowuje dotychczasowy rabat.
 • 14 sierpnia 2015 – Jednostkowe opakowania wysyłkowe czaszy 120 cm. Obowiązujące od przeszło dwóch lat Rozporządzenie MBTiGW wymusza instalację w budynkach zbiorowego zamieszkania czasz satelitarnych 120 cm. Aby instalatorom ułatwić zaopatrywanie się w nieporęczny przy wysyłkach towar firma DIPOL wprowadziła na anteny satelitarne INVERTO IDLB-STCF 120 cm. A9648 i A9649 jednostkowe opakowania wysyłkowe. Całkowity koszt wysyłki to 27 zł netto. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy zalogować się w e-Sklepie.
 • 1 sierpnia 2015 – Szafy Rack marki Signal mają 4 lata gwarancji. Firma DIPOL sprzedaje szafy rack od 2010 roku. Te prawie 6 lat doświadczenia daje nam podstawę aby rozszerzyć gwarancję do 4 lat. Oferujemy szafy: serwerowe, stojące, wiszące, dwusekcyjne. Asortyment akcesoriów do szaf liczy już ponad 60 pozycji. Szafy rack Signal znane są na europejskim rynku z nowatorskich rozwiązań, szerokiego asortymentu, solidności wykonania i licznych akcesoriów.
 • 10 lipca 2015 - Okablowanie budynków zgodne z wymogami Rozporządzenia MTBiGM. Oferta kabli koncentrycznych spełniających wymogi stawiane instalacjom w budynkach zbiorowego zamieszkania poszerzyła się o kabel klasy A DIPOLNET Tri-Shield E1220_500. Obecnie projektant ma wybór: TRISET PROFI E1010_500 najwyższej klasy A++, TRISET-113 E1015_500 klasy A (dla rozbudowanych instalacji multiswitchowych), DIPOLNET Tri-Shield E1220_500 klasy A. Dla każdego z nich w karcie katalogowej została umieszczona Deklaracja zgodności parametrów technicznych będąca głównym dokumentem przy odbiorze technicznym budynku, a także karta szczegółowych danych technicznych. Na każdy z tych kabli udzielana jest 5 letnia gwarancja jakości.
Przewód koncentryczny 75 Om TRISET PROFI Eca klasa A++ 1,13/4,80/6,90 120dB [100m]Przewód koncentryczny 75 Om TRISET-113 Eca klasa A 1,13/4,8/6,8 100 dB [1m]Przewód koncentryczny 75 Om Tri-Shield DIPOLNET RG-6 Cu Eca Klasa A+ 1.02/4.8/7.0 110 dB [300m]
 • 2 lipca 2015 - Switche przemysłowe. Przedstawiamy Państwu rodzinę przemysłowych switchy ULTIPOWER. Ich głównym zastosowaniem są instalacje w obiektach przemysłowych, gdzie występują niekorzystne warunki eksploatacyjne: zwiększone zapylenie, wysoka lub niska temperatura, czy duża wilgotność. Montaż switchy przemysłowych zalecany jest również w przypadku instalacji realizowanych na słupach - w hermetycznych obudowach. Wszystkie switche umożliwiają zasilanie kamer PoE. Przełączniki można zasilać z dwóch rożnych źródeł zasilania (zasilanie redundantne). Każdy model posiada możliwość transmisji światłowodowej - switche są kompatybilne z modułami SFP ULTIMODE oraz TP-LINK.
 • 22 czerwca 2015 - Produkty markowe w ofercie DIPOL. Firma DIPOL wprowadziła na rynek europejski setki produktów pod dwudziestoma swoimi markami. Najbardziej znane to: Dipol, Triset, Trilan, Netset, Signal, Trans-Data, Master, Platinum, Ultimode. Prócz tego oferuje w swojej sieci sprzedaży towary znanych światowych i polskich producentów: Terra, Sunell, Hikvision, TP-Link i wielu innych. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule Producenci i marki towarów sprzedawanych przez firmę DIPOL. Można się z niego dowiedzieć np., że Hikvision zatrudnia 10 tysięcy pracowników, produkuje dziennie 70 tys. kamer i jest właścicielem ponad 600 patentów, TP-Link sprzedaje swoje produkty w 120 krajach, Sunell zaliczany jest do "Top 10 Security Brand in China Market", a Western Digital Corporation - jeden z największych producentów dysków twardych - za 2014 rok osiągnął przychód 15,1 mld USD. Zapraszamy do lektury.
 • 2 czerwca 2015 - Dipol na Dniach Techniki w Zespole Szkól Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie. W dniach 28-29.05.2015 w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie Mościcach odbywały się Dni Techniki. Spotkanie miało charakter otwarty i kierowane było przede wszystkim do uczniów szkół średnich, gimnazjalnych oraz studentów. DIPOL zaprezentował zgromadzonym wykład pt.: „Nowoczesne okablowanie budynków - dobre praktyki”. Przyszli inżynierowie mieli okazję zapoznać się z zagadnieniami:
  • wybór przewodu do danego medium transmisyjnego,
  • wymagania stawiane instalacji telekomunikacyjnej w budynku zbiorowego zamieszkania w świetle Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z XI.2012,
  • SignalNet- teletechniczna skrzynka mieszkaniowa i jej znaczenie,
  • cechy instalacji multiswitchowych,
  • SatNet- darmowy program do projektowania instalacji SMATV.

  Prezentacja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, dla której przedstawiona tematyka była ściśle związana z kierunkiem kształcenia i zagadnieniami ćwiczonymi na zajęciach w pracowni elektrotechnicznej a w przyszłości będzie sprawdzana na egzaminie praktycznym kończącym naukę.
 • 1 czerwca 2015 - Rusza coroczny konkurs foto!. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy XIV edycję konkursu "Ciekawie o antenach". W tym roku, z okazji 25-lecia firmy postanowiliśmy przygotować szczególnie atrakcyjne nagrody rzeczowe. Laureat 1 miejsca otrzyma kamerę GoPro HERO4 Silver, a zdobywcy 2 i 3 miejsca otrzymają tablety Samsung GalaxyTAB 3. Nadesłane prace oceni znany krakowski fotografik, pan Paweł Zechenter, który przyzna dwie pierwsze nagrody. O trzeciej nagrodzie zadecydują fani naszego profilu na Facebook, a swoje wyróżnienia przydzieli Dział Marketingu firmy DIPOL.
Ciekawie o antenach - XIV konkurs wakacyjny DIPOLa 2015
 • 15 maja 2015 - W Lizbonie 6-9 maja 2015 miały miejsce największe w Portugalii targi ochrony i zabezpieczenia SEGUREX 2015. Ponieważ odbywają się w cyklu dwuletnim to każdy z wystawców przygotowuje się bardzo solidnie. Przedstawioną tam ofertą szczególnie interesują się kraje CPLP (port. Comunidade dos Países de Língua Portuguesa - Wspólnota Państw Portugalskojęzycznych) których ludność przekracza 220 mln. Jest to znaczący rynek dla każdego producenta. Stąd obecność na tych targach dystrybutora DIPOL w Portugalii firmy SKUA TECHNOLOGY LDA. 19 tysiącom zwiedzających (taką liczbę pokazała analityka systemów CCTV na stoisku) które zainteresowały się naszą ekspozycją została przedstawiona spójna oferta w której najważniejsze były dwie linie produktowe: ULTIPOWER i ULTIMODE. ULTIPOWER jest marką wysokiej jakości urządzeń przeznaczonych do dystrybucji sygnału w sieciach Ethernet oraz zasilania urządzeń zgodnych ze standardem PoE. ULTIMODE to linia media i wideo konwerterów oraz modułów SFP. Wszystkie pokazane urządzenia cechuje wysoka wydajność połączona z bezawaryjnością.
 • Obie linie zostały dobrze przyjęte przez profesjonalistów i wzbudziły zainteresowanie nawet wśród innych wystawców. Budowana konsekwentnie od 2009 roku pozycja produktów firmy DIPOL w Portugalii skutkuje dużą rozpoznawalnością czołowych marek i zaufaniem instalatorów i konsumentów.
Tablice ekspozycyjne ULTIPOWER i ULTIMODE na targach SEGUREX 2015 w Portugalii
 • 29 kwietnia 2015 - Wiosenna sesja szkoleniowa zakończona. W dniu wczorajszym odbyło się we Wrocławiu ostatnie szkolenie dla instalatorów w sesji wiosennej. 18 uczestników miało okazję zapoznać się z teorią dotycząca techniki światłowodowej, jak również - w części praktycznej, nauczyć się wykonywania spawów mechanicznych Ultimode L5550 oraz termicznych. Szkolenie było unikatowe - do dyspozycji uczestników dostępnych było 5 spawarek EasySplicer L5810. Każdy instalator wykonał całą procedurę przygotowania włókien oraz ich połączenia. Połączenia wykonywane były na kablach płaskich L7102. Co cieszy, instalatorzy znakomicie radzili sobie również z połączeniami mechanicznymi.
 • Wiosenna edycja szkoleń objęła 16 kursów, które łącznie zgromadziły około 350 osób! Podziękowania dla pracowników Działu Technicznego za przygotowanie merytoryczne oraz umożliwienie instalatorom nabycia wiedzy praktycznej. Tegoroczne szkolenia były pod tym względem szczególnie interesujące.
 • 28 kwietnia 2015 - Chrome wyłącza obsługę wtyczek NPAPI. Kwietniowa aktualizacja przeglądarki Chrome wyłącza obsługę wtyczek NPAPI. Wiąże się to z problemami z wyświetleniem obrazu (ciągły monit o instalację wtyczek, które już są zainstalowane) z kamer i rejestratorów marki Ultimax i Hikvision na tej przeglądarce. Inne przeglądarki działają poprawnie. Istnieje możliwość przywrócenia obsługi wtyczek poprzez ustawienie odpowiedniej flagi w opcjach Chroma. Należy wpisać w pasek adresu: chrome://flags/#enable-npapi i kliknąć włącz przy opcji interfejsu NPAPI. Następnie należy zamknąć wszystkie okna przeglądarki i ponownie ją uruchomić. Zapewni to jednak tylko tymczasową pomoc, bo we wrześniu Chrome ma całkowicie wyłączyć obsługę NPAPI. Zalecane jest korzystanie z innych przeglądarek, np. Firefox lub IE.
Komunikat przeglądarki Chrom przy próbie odtwarzania obrazu z urządzeń Hikvision
 • 15 kwietnia 2015 - Monitoring Analogowy FULL HD. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o systemie transmisji i kodowania obrazu o nazwie HD-TVI wprowadzonym przez światowego potentata CCTV firmę Hikvision. Pozwala on na przysyłanie obrazu wysokiej rozdzielczości (aktualnie do 1080p) poprzez kabel koncentryczny lub skrętkę (po zastosowaniu specjalnych transformatorów wideo). Obraz ma postać sygnału analogowego o znacznie poszerzonym w stosunku do CVBS paśmie transmisji. Sygnał nie jest kompresowany, co czyni go bardziej wiernym i wyraźniejszym w stosunku do dotychczas stosowanych technik analogowych.
 • Oferta kamer i rejestratorów Turbo HD to doskonała propozycja dla osób myślących o modernizacji analogowego systemu monitoringu. Oferując podobne do systemu IP możliwości, system ten pozostaje nieco tańszym, nie wymaga wymiany okablowania oraz skomplikowanej konfiguracji.
Monitoring Analogowy FULL HD
 • 2 kwietnia 2015 - DIPOL autoryzowanym dystrybutorem marki SUNELL. Mamy przyjemność poinformować, że zostaliśmy wyłącznym, autoryzowanym dystrybutorem produktów marki SUNELL w Polsce. Rozwiązania CCTV SUNELL wyróżniają się na tle konkurencji dzięki swojej niezawodności i wysokiej jakości wykonania. Firma ta już od 10 lat znajduje się w gronie naszych zaufanych partnerów handlowych. Więcej informacji na temat firmy SUNELL.
 • 1 kwietnia 2015 - Wiosenna sesja szkoleniowa. Wiosenna sesja szkoleniowa dla instalatorów zbliża się do końca. Prowadzone przez naszych inżynierów szkolenia cieszą się ogromnym zainteresowaniem co przekłada się na prawie 100% frekwencję. Większość zajęć składa się z części teoretycznej i praktycznej. W kwietniu odbędą się już ostatnie spotkania. Zapraszamy. Więcej tutaj.
31 marca i 1 kwietnia w Szczecinie i Poznaniu odbyło się szkolenie z magistralnych instalacji multiswitchowych. Omówione zostały wytyczne do projektowania wynikające z rozporządzenia MTBiGM.
 • 26 marca 2015 - Zmiany w usłudze serwera DDNS firmy Hikvision. Dnia 5 kwietnia 2015 planowane jest wyłączenie serwera DDNS Hikvision www.hikvisioneurope.net. Adresy urządzeń ustawione na domenie www.hikvisioneurope.net/device_name przestaną działać. Aby móc nadal korzystać z serwera DDNS, należy utworzyć konta na nowym serwerze www.hik-online.com.
 • 26 marca 2015 - Robot na targach Edukacynych. Nasz niezwykle utalentowany Śpiewający Robot odwiedził Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów w Małopolsce. Niestrudzonego śpiewaka można było obejrzeć (i usłyszeć) w dniach 26-28 marca na stoisku krakowskiego Zespołu Szkół Łączności w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, przy ul. Galicyjskiej 9.
 • 19 marca 2015 - Aktualizacja kalkulatora patchcordów. W kalkulatorze patchcordów światłowodowych została udostępniona możliwość zamówienia pigtaila. W tym celu wystarczy wybrać typ złącza B jako “BRAK”. Kalkulator policzy rozszycie kabla i zarobienie złącz tylko z jednej strony. Kalkulator znacząco ułatwia i przyspiesza wyliczenie ceny zadanego patchcordu lub pigtaila. Ceny dla instalatorów dostępne są po zalogowaniu. Można wprowadzić dane i ilości dla wielu różnych patchcordów. Dla całości zamówienia kalkulowany jest rabat za całkowitą wartość zamówienia.
Kalkulator patchcordów światłowodowych
 • 9 marca 2015 - Drukarka 3D z monitoringiem w obudowie Signal. W czasie V edycji "Dni Druku 3D" w Kielcach w dniach 11-12 marca 2015 r. DIPOL zaprezentował drukarkę 3D wmontowaną w szafę wiszącą Rack 12U Signal R912022 Szafa została specjalnie ocieplona i uszczelniona, aby zapewnić druk w podwyższonej temperaturze. Do podglądu i rejestracji przebiegu procesu drukowania zastosowano kamerę v-cam 430 M10754 oraz rejestrator HIKVISION DS-7104HWI-SH M71042... więcej
 • 2 marca 2015 - DIPOL Kielce w nowym lokalu. Od poniedziałku, 2 marca 2015 DIPOL, Oddział w Kielcach zaprasza do nowego lokalu przy ul. Karola Olszewskiego 4, usytuowanego w strefie Kieleckiego Parku Technologicznego. Dogodniejsza lokalizacja oraz miejsca parkingowe przy lokalu powinny ułatwić zakupy naszym Klientom. Z okazji otwarcia nowego lokalu przygotujemy upominki dla odwiedzających nas Klientów. Zapraszamy i życzymy korzystnych zakupów.
 • 12 lutego 2015 - Szkolenia nabrały rozpędu. Już trzy szkolenia dla instalatorów za nami. Na każdym spotkaniu dopisuje pełna frekwencja. Na jutrzejsze szkolenie (wtorek) z FTTH w Warszawie nie ma już wolnych miejsc. Wszystkich którzy jeszcze tego nie zrobili, zapraszamy do zapoznania się harmonogramem oraz tematyką kursów, jakie tradycyjnie prowadzimy w wielu miastach w Polsce.
Zdjęcia ze szkolenia F&HOME RADIO w Warszawie luty 2015
Prowadzący są perfekcyjnie przygotowani
Zajęcia praktyczne z F&HOME RADIO prowadzone są w parach/trójkach.
Prowadzący wspomagają kursantów w kluczowych momentach
Kursanci nabywają praktyczną wiedzę nt sterowania oświetleniem w systemie F&HOME RADIO
 • 26 stycznia 2015 - Rusza zimowo-wiosenna edycja szkoleń dla instalatorów i projektantów. Zapraszamy do zapoznania się harmonogramem oraz tematyką kursów, jakie tradycyjnie przeprowadzone zostaną w kilku miastach w Polsce. Proponujemy bezpłatne szkolenia z zagadnień związanych z instalacjami telewizyjnymi, monitoringu IP, światłowodów oraz inteligentnego budynku. Zapraszamy na nie firmy instalatorskie chcące poszerzyć zakres swojej działalności, jak również pracowników biur projektowych. Pierwsze spotkanie już 3 lutego w Sandomierzu!
przekierowanie na kursy
 • 1 grudnia 2014 - Śpiewający Robot DIPOLa na Cyberiadzie 2. W Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie, mieszczącego się w Pałacu Kultury i Nauki, odbywa się Interaktywny Festiwal Robotów: Cyberiada 2. Na tak ważnym spotkaniu cybernetycznych osobistości nie mogło zabraknąć Śpiewającego Robota DIPOLa, który swoim czarującym głosem przyciąga rzesze fanów. Oprócz naszego Robota, na festiwalu można spotkać, między innymi, latające drony, cybernetyczne ryby a nawet słynny łazik Marsjański Hyperion. Impreza odbywa się w dniach 29 listopada - 7 grudnia 2014. Zapraszamy do Stolicy!
 • 1 grudnia 2014 - zakończenie jesiennej edycji szkoleń Dipola. Jesienna edycja kursów dla projektantów i instalatorów dobiegła końca. Oferowany przez nas pakiet szkoleń cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Podczas 6 szkoleń w Krakowie, ponad 100 osób miało okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu projektowania instalacji telewizyjnych, teorii instalacji światłowodowych, konfiguracji systemów monitoringu IP oraz zasad projektowania systemów inteligentnego budynku. Mamy nadzieję, że z tymi, którym nie udało się zapisać na szkolenia jesienne, spotkamy się już na wiosnę podczas prowadzonej w całej Polsce edycji wiosennej. Szczegóły dotyczące harmonogramu oraz poruszanej tematyki pojawią się na naszej stronie już na początku stycznia.
 • 6 listopada 2014 - szkolenie CCTV IP. W sali wykładowej firmy DIPOL odbyło się kolejne szkolenie dla instalatorów. Dotyczyło budowy i konfiguracji instalacji CCTV IP. Prócz części teoretycznej obecni (każdy na swoim stanowisku) zestawiali i konfigurowali małą instalację opartą na rejestratorze Hikvision DS-7604NI-SE K2204. Obecni mieli za zadanie uruchomić i sparametryzować kamery i rejestrator do wybranych przez prowadzącego warunków. Sprawdzana była także konfiguracja z komputera przenośnego na oprogramowaniu iVMS. Informacje na temat tego oraz innych szkoleń dostępne są tutaj.
 • 31 października 2014 - pierwsze szkolenie F&Home Radio za nami. W dniu wczorajszym, w centrali firmy Dipol odbyło się kolejne szkolenie stanowiące część jesiennego cyklu kursów dla instalatorów. Kurs „System F&Home RADIO – od projektu do realizacji.” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Podczas krótkiego wstępu teoretycznego. kursanci mieli okazję zapoznać się z możliwościami i specyfiką systemu inteligentnego domu. Podczas części praktycznej, uczestnicy szkolenia poznali zasady projektowania i wykonywania tego typu instalacji. Do dyspozycji uczestników pozostawały zestawy szkoleniowe przygotowane przez firmę F&Home, dzięki którym zrozumienie zasad funkcjonowania systemu było znacznie łatwiejsze, a wiedza teoretyczna mogła zostać natychmiast zweryfikowana. Informacje na temat tego oraz innych szkoleń dostępne są tutaj.
 • 24 października 2014 - ruszyła jesienna edycja szkoleń. W dniu wczorajszym odbyło się w Krakowie pierwsze z sześciu zaplanowanych na okres jesienny szkoleń dla instalatorów i projektantów. Uczestnicy zapoznać się mogli m.in. z podstawami teoretycznymi związanymi z techniką światłowodową, informacjami dotyczącymi realizacji instalacji bazujących na kablu łatwego dostępu, zapisami rozporządzenia dotyczącego wykonywania instalacji teletechnicznych w budynkach, jak również nauczyć się projektowania telewizyjnych instalacji multiswitchowych w programie SatNet Terra. Informacje na temat tego oraz innych szkoleń dostępne są tutaj.
 • 21 października 2014 - DIPOL na Romanian Security Fair. Atrakcyjność oferty firmy DIPOL została potwierdzona na odbywających się w dniach 8-10 października 2014 w Bukareszcie targach Romanian Security Fair. Ogromnym powodzeniem cieszyły się urządzenia do bezprzewodowej transmisji obrazu z kamer, switche, splittery i repeatery HDMI, modulatory (cyfrowe i analogowe), złącza kompresyjne oraz przewody do instalacji teletechnicznych. Szczególną uwagę instalatorów wzbudził konwerter HDMI na IP Signal oraz punkty dostępowe ULTIAIR. Stoisko naszego rumuńskiego dystrybutora, firmy DIPOL CONNECT, odwiedziło ponad 2000 osób.
 • 20 października 2014 - Sygnał HDMI na 100m lub w sieci LAN? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o instalacji Konwertera sygnału HDMI na IP Signal H3606. Umożliwia on przesłanie sygnału HDMI skrętką komputerową do jednego bądź wielu odbiorników TV lub monitorów wyposażonych w gniazdo HDMI. Odległość dla pojedynczej skrętki wynosi 100 m. W przypadku udostępnienia sygnału w sieci LAN może on być odbierany nawet na 253 odbiornikach. Możliwe jest też sterowanie pilotem urządzenia generującego obraz z miejsca oglądania obrazu.
Jak podłączyć konwerter sygnału HDMI na IP
 • 9 października 2014 - Spotkanie z projektantami w Gliwicach. W ramach Kongresu Elektroenergetycznego inżynierowie z firmy DIPOL spotkali się w Gliwicach z projektantami instalacji niskoprądowych. Szeroko umówiono wdrażanie Rozporządzenia Ministra TBiGMz dnia 6.11.2012 r. w zakresie wymaganiom stawianym instalacjom teletechnicznym w budynkach zbiorowego zamieszkania. W spotkaniu uczestniczyło prawie 100 osób. Temat wzbudził duże zainteresowanie wśród obecnych, zadawano liczne pytania. W tym roku spotkamy się jeszcze z projektantami w Kielcach, Warszawie, Wrocławiu i Gdyni. Szczegóły można znaleźć tutaj.
 • 3 października 2014 - Konwerter sygnału HDMI na IP Signal HD zdobył nagrodę SatKurier Awards 2014. Zakończyła się X Wystawa Telewizji Cyfrowej Sat Krak 2014. Wzięło w nich udział 19 firm: producentów i dystrybutorów sprzętu RTV SAT oraz nadawców. Firma Dipol została nagrodzona w kategorii Najlepsze akcesoria za produkt Konwerter sygnału HDMI na IP + przedłużacz pilota H3606. Nasze stoisko było tłumnie odwiedzane przez instalatorów, uczniów i studentów szkół technicznych a także licznie przybyłych użytkowników i fanów cyfrowej telewizji i radia.
Konwerter sygnału HDMI na IP Signal HD zdobył nagrodę SarKurier Awards 2014
 • 30 września 2014 - jesienna edycja szkoleń w firmie DIPOL! Wszystkich instalatorów i projektantów instalacji zapraszamy na coroczny jesienny cykl bezpłatnych kursów. Oferta szkoleniowa obejmuje dwa zupełnie nowe, nie prowadzone dotąd kursy: "Systemy monitoringu IP. Sieci IP dla początkujących" oraz "Instalacje inteligentnego domu, bazujące na systemie F&Home RADIO". Uzupełnieniem cyklu jest kurs "Projektowanie instalacji SMATV oraz FTTH zgodnie z wytycznymi rozporządzenia MTBiGM". Po blisko dwóch latach od wprowadzenia nowych przepisów obserwuje się gwałtowny wzrost zapotrzebowania na projekty tego typu instalacji.
  Więcej o tematyce i terminach oraz zapisy...TUTAJ
przekierowanie na kursy
 • 25 września 2014 - SarKurier Awards 2014. Zapraszamy do głosowania w plebiscycie towarzyszącym tegorocznym targom Sat Krak obywającym się w dniach 2-3 października w hotelu Galaxy w Krakowie. Wśród zgłoszonych do nagród produktów znajdą Państwo m.in. dwie pozycje z naszej oferty:
Konwerter sygnału HDMI na IP + przedłużacz pilota v4.0
  Konwerter sygnału HDMI na IP Signal HD H3606 w kategorii ”Najlepsze akcesoria”. Produkt ten znajdue zastosowanie zarówno w instalacjach domowych, jak i wielu instalacjach zbiorczych specjalnego przeznaczenia. W konfiguracji punkt-punkt umożliwia przesłanie sygnału HDMI na odległość nawet 100m (w przeciwieństwie do tradycyjnych konwerterów realizujących transmisję na maksymalnie 50m). Konwertery pracujące w konfiguracji punkt-wielopunkt znalazły zastosowanie w wielu obiektach, w których kilkanaście odbiorników wyświetlać ma tę samą treść. Dzięki wbudowanemu przedłużaczowi pilota, możliwe jest sterowanie urządzeniem stanowiący źródło sygnału HD.
  Więcej o konwerterze sygnału HDMI na IP... tutaj.
Cyfrowy czterokanałowy wzmacniacz DVB-T z AGC at440 TERRA - wyprzedaż
  Czterokanałowy wzmacniacz at440 R82511 Terra w kategorii „Najlepszy element instalacji zbiorczej”. Wzmacniacz ten znalazł zastosowanie w setkach zbiorczych instalacji telewizji naziemnej w Polsce. Ze względu na bardzo wysoką selektywność (w tym względzie wzmacniacz ten jest praktycznie bezkonkurencyjny), niejednokrotnie okazał się być receptą na, jak się mogło wydawać, nierozwiązywalny problem zakłóceń. Automatyczna kontrola wzmocnienia pozwala na zachowanie stałych parametrów sygnały na wyjściu wzmacniacza. Produkty serii at-xx marki Terra cenione są przez instalatorów ze względu znakomite parametry, bezawaryjność podpartą 4-letnią gwarancją oraz szybką konfigurację.
  Więcej o wzmacniaczu at440 Terra...tutaj.
  Więcej o naszym uczestnictwie w targach Sat Krak 2014 TUTAJ
 • 18 września 2014 – Targi Energetab 2014 przeszły do historii. Stoisko firmy Dipol zostało odwiedzone przez wiele tysięcy zwiedzających. Śpiewający Robot swoim pięknym głosem i szarmanckim zachowaniem przykuwał wzrok prawie każdego. Nie brakło też czasu na konkretne rozmowy handlowe i porady techniczne. Dziękujemy wszystkim obecnym i przyszłym klientom za odwiedzenie naszego stoiska.
 • 10 września 2014 – DIPOL na targach Energetab 2014. Dipol na tegorocznych targach Energetab zaprezentuje szereg rozwiązań z zakresu teletransmisji, instalacji monitoringu wizyjnego, budynkowych instalacji światłowodowych oraz zupełnie nowych systemów inteligentnego budownictwa. Zapraszamy 16 września od godziny 9-tej.
 • 8 września 2014 – Inteligentny dom na Pikniku Technicznym. W ramach Pikniku Technicznego który odbył się w miniony piątek w DIPOL Sandomierz zaprezentowane zostały dwa systemy inteligentnego domu, które znajdują się w naszej ofercie od początku września: F&HOME i exta free. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie wykład musiał być wygłoszony dwa razy. Bardzo cieszy nas fakt, iż wielu instalatorów dzieliło się z nami wiedzą na temat potencjalnego wykorzystania tych systemów w celu uatrakcyjnienia instalacji teletechnicznych wykonywanych w budynkach mieszkalnych, biurach, domach weselnych itp. Już wkrótce podamy terminy całodniowych szkoleń dla instalatorów z tego tematu.
 • 1 września 2014 – DIPOL - kompleksowym dostawcą urządzeń teletechnicznych dla domów i budynków. Firma DIPOL rozszerzyła swoją ofertę o systemy automatyki domowej inteligentnego domu i alarmu. W sprzedaży pojawiły się trzy renomowane systemy polskich producentów: F&HOME, EXTA FREE, SATEL.
  System F&Home RADIO zapewnia bezprzewodowe sterowanie wszystkimi odbiornikami energii elektrycznej: oświetlenia, ogrzewania, rolet, markiz, bram, nawadniania, awaryjnego odcinania dopływu wody itp. Wysoka inteligencja systemu umożliwia załączanie urządzeń i oświetlenia w zależności od zdefiniowanych warunków: czasowych, obecności w pomieszczeniu, pogodowych, temperatury itp. Wśród dostępnych urządzeń są także ściemniacze i niskonapięciowe sterowniki PWN obsługujące taśmy LED i zamki elektromagnetyczne. Systemem można sterować z pilotów, wyłączników ściennych i urządzeń mobilnych. Na tych ostatnich można podglądać które urządzenia są aktywne i zmieniać ich stan. System przesyła zaszyfrowane sygnały sterujące na częstotliwości 868MHz.
  Exta Free to popularny w całej Europie ekonomiczny system automatyki domowej pozwalający na zdalne sterowanie urządzeniami elektrycznymi oraz oświetleniem. Do jego największych zalet zaliczyć można niezawodność oraz prostotę. Budowę sytemu można zacząć już od jednej pary urządzeń: nadajnika i odbiornika a z czasem, zwiększając ich ilość wprowadzić serwer i uzyskać sterowanie z urządzeń mobilnych. Jest to idealny system do realizowania podstawowych procesów automatyki domowej.
  Systemy sygnalizacji włamań i napadów Satel stanowią kompleksową ofertę zabezpieczenia zarówno dużych obiektów o skomplikowanej strukturze jak i domów jednorodzinnych i letniskowych. Można wybrać pomiędzy systemem przewodowym i bezprzewodowym lub stworzyć hybrydę. Nowoczesne centrale SATEL mogą też sterować urządzeniami elektrycznymi i powiadamiać SMS-em właścicieli np. o powrocie dziecka do domu. Obsługę systemu można prowadzić z manipulatora z ekranem dotykowym posiadającym graficzny interfejs.
 • 31 lipca 2014 - Robot zdobył Twierdzę. Na najnowszej okładce magazynu Twierdza, piśmie poświęconym branży zabezpieczeń, zagościł nasz Śpiewający Robot. Czasopismo jest dostępne w sieci sklepów EMPIK.
 • 2 lipca 2014 - Nowy film DIPOL-a. Tym razem przygotowaliśmy dla Państwa krótką prezentację na temat zakańczania łączy w teletechnicznych skrzynkach mieszkaniowych. Zapraszamy do oglądania.
Zakańczanie łączy w skrzynce teletechnicznej
 • 10 czerwca 2014 - Spotkanie z projektantami w Rzeszowie. Dzisiaj odbyło się siódme i ostatnie szkolenie, w pierwszym półroczu 2014, dla projektantów, prowadzone w ramach Kongresu Elektroenergetycznego przez inżynierów z firmy Dipol. W tym czasie, ponad 500 projektantom przybliżyliśmy ideę programu SignalNet oraz wskazaliśmy zakres wsparcia, jakiego udzielić możemy na każdym etapie realizacji inwestycji obejmujących instalacje teletechniczne w budynkach. Nasze wykłady spotykają się ze szczególnym zainteresowaniem w związku z wdrażaniem nowelizacji Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, która weszła w życie 23 lutego 2013. Precyzuje ona m.in. jakie instalacje teletechniczne muszą się znaleźć w budynkach zbiorowego zamieszkania. Jedną z nich jest instalacja multiswitchowa którą można zaprojektować z pomocą aplikacji SignalNet i wykonać na urządzeniach firmy Terra.
 • Kolejne spotkania już od września. Szczegóły tutaj
Spotkania z projektantami dają stronom możliwość weryfikacji jak przepisy funkcjonują w rzeczywistości.
 • 28 maja 2014 - Targi Rozwiązań i Technologii Mobilnych Mobile-IT zakończone. W dniach 27-28 maja 2014 r. w Krakowie odbyła się premierowa edycja Targów Rozwiązań i Technologii Mobilnych Mobile-IT. Wydarzenie było poświęcone zagadnieniom związanym z efektywnym wykorzystaniem technologii mobilnych zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym. Wysoki poziom programu towarzyszącego zapewniły instytucje specjalistyczne, środowisko naukowe i badawcze oraz specjaliści i praktycy branżowi. Głównym punktem merytorycznym Targów była konferencja Mobile Trends for Business poświęcona mobilnym technologiom, skierowana dla biznesu, marketingowców i deweloperów.
DIPOL na targach Rozwiązań i Technologii Mobilnych Mobile-IT 27-28 Maja 2014
DIPOL na targach Rozwiązań i Technologii Mobilnych Mobile-IT 27-28 Maja 2014
Nasze stoisko było jednym z liczniej odwiedzanych. Na pytania zwiedzających, dotyczące zarówno kwestii prezentowanego sprzętu, jak i innych asortymentów, odpowiadali nasi specjaliści.
DIPOL na targach Rozwiązań i Technologii Mobilnych Mobile-IT 27-28 Maja 2014
DIPOL na targach Rozwiązań i Technologii Mobilnych Mobile-IT 27-28 Maja 2014
Jak zawsze lokomotywą napędową spotkań był Robot. Jego nowe funkcjonalności: logiczne odpowiedzi na zadawane pytania i reakcje na sprowokowane sytuacje, spotkały się z dużym zainteresowaniem.
O wywiad poprosiła nawet ogólnopolska rozgłośnia radiowa
 • 26 maja 2014 - Już jutro zaczynają się dwudniowe Targi Rozwiązań i Technologii Mobilnych Mobile-IT.
DIPOL zaprezentuje m.in.:.
Programowalny wzmacniacz GSM marki Signal z możliwością zdalnego podglądu parametrów pracy. Poprzez sieć GSM administrator systemu możne kontrolować takie parametry jak: wzmocnienie oraz pasmo pracy, włączyć i wyłączyć urządzenie. Dodatkowo wzmacniacz wysyła monity (alarmy) dotyczące parametrów pracy. Sygnał z urządzenia może pokryć obszar do 2000 m2.
>> więcej
Anteny BTS marki Trans-Data to rodzina anten dedykowanych dla operatorów komórkowych, przeznaczonych do montażu w stacjach bazowych. Seria anten wprowadzonych na rynek przez firmę DIPOL charakteryzuje się możliwością kontroli pochylenia anteny za pomocą RCU, jak i możliwością doprowadzenia sygnału o maksymalnej mocy nawet do 400 W.
>> więcej
27 maja inż. Łukasz Kopciuch z firmy DIPOL dla uczestników konferencji Mobile Trends for Business wygłosi o godzinie 10:35 wykład: "Jak poprawić sygnał GSM w trudnych lokalizacjach?", natomiast o godzinie 16:00 dla osób uczestniczących w targach MobileIT: "Wzmacnianie sygnału telefonii komórkowej w budynkach za pomocą repeaterów GSM".
 • 12 maja 2014 - Robot udziela wywiadu. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej rozmowy z naszym robotem i jego twórcą - Piotrem Waśniowskim. Wywiad przeprowadzono na stoisku firmy DIPOL, podczas targów Elektrotechnika 2014 w Warszawie.
 • 17 kwietnia 2014 - WIZFON-4 - nowy Partner sieci DIPOL w Szczecinie. Zapraszamy wszystkich klientów z Pomorza Zachodniego do naszego nowego punktu handlowego w Szczecinie przy alei Powstańców Wielkopolskich 29. WIZFON-4 to firma z przeszło 20-letnią tradycją, posiadająca dobrą lokalizację i liczne kontakty handlowe. Obecnie sieć Dipol posiada w Polsce 10 punktów handlowych i przedstawicielstwa w 7 krajach europejskich.
 • 10 kwietnia 2014 - Targi SECUREX 2014 zakończone. Szczegółowa relacja tutaj
 • 10 kwietnia 2014 - Robot na pierwszych stronach gazet. Kwietniową okładkę TV-SAT magazynu ozdobił słynny już Śpiewający Robot. Wzorem innych celebrytów, Robot postanowił ostatnio poprawić swoje ciało. Lepszego, odmłodzonego Robota będzie można oglądać na wszystkich ważniejszych imprezach branżowych.
 • 7 kwietnia 2014 - Już jutro rozpoczynają się targi SECUREX 2014. Na naszym stoisku nr 5 w pawilonie 8A można zobaczyć rejestratory mobilne PROTECT w wersji jedno, dwu i czterokamerowej, z zapisem na dysk 2.5” lub karty SD. Odbędzie się też prezentacja rodziny switchy PoE marki ULTIPOWER. Więcej na temat naszej targowej oferty można przeczytać tutaj.
 • 31 marca 2014 - nowe materiały informacyjne. Przygotowaliśmy dla Państwa nową porcję broszur zawierających wyczerpujące informacje na temat nowości w naszym asortymencie: switchy PoE ULTIPOWER, nowoczesnych kamer analogowych Sunell oraz nowego, uaktualnionego katalogu rozwiązań CCTV. Zapraszamy do lektury. Materiały dostępne są w formie katalogów pdf.


 • 28 marca 2014 – Dipol na Międzynarodowych Targach Zabezpieczeń SECUREX 8-11 kwietnia 2014
 • 21 marca 2014 – 14 kwietnia kurs TV-SAT/FTTH w Szczecinie. W związku z licznymi zapytaniami do grafika szkoleń dodano kurs w Szczecinie. Zapraszamy wszystkich instalatorów pragnących podnieść swoje kwalifikacje. Przyjmowanie zgłoszeń odbywa się poprzez formularz na stronie szkoleń
przekierowanie na kursy
 • 17 marca 2014 - DIPOL otwiera Oddział w Kielcach przy ul. Źródłowej 2. Marketingowe analizy regionalnego rynku pokazują sporą dynamikę inwestycji w infrastrukturę województwa. Przedsięwzięcie to spowoduje większą dostępność naszej oferty dla nowych grup klientów. Siedziba nowego Oddziału jest korzystnie wyeksponowana przy ruchliwej i dobrze skomunikowanej drodze. Załoga Oddziału DIPOL w Kielcach służy fachowym wsparciem naszym klientom. Serdecznie zapraszamy do współpracy w zakresie nowoczesnych rozwiązań teletechnicznych.
 • 7 marca 2014 – Dodatkowe kursy w Kielcach. W związku z planowanym otwarciem 17-go marca Oddziału w Kielcach, grafik szkoleń dla instalatorów został uzupełniony o tą lokalizację. Zapraszamy wszystkich instalatorów pragnących podnieść swoje kwalifikacje.
 • >>więcej o szkoleniach
 • 3 marca 2014 – Modyfikacja drzewa towarów w e-Sklepie. W drzewie towarów połączyliśmy oba działy CCTV: analogowy i IP. Na obecnym stopniu rozwoju techniki monitoringu wizyjnego oba sposoby przesyłania danych splatają się nierozerwalnie. Drugą zmianą jest uznanie Szaf RACK za jeden z dziewięciu głównych działów naszego asortymentu. Wynika to z dużego asortymentu i znacznego popytu. Szafy RACK Signal znalazły sobie trwałe miejsce w ofercie firmy Dipol.
 • 26 lutego 2014 - SatNet 3.0 zyskał uznanie polskiego Ministerstwa Gospodarki. Program do projektowania instalacji multiswitchowych SatNet 3.0 zwyciężył w konkursie na najbardziej "Innowacyjny Produkt lub Technologię" prezentowaną na Targach Elektrotechnika 2014 odbywających się w Warszawie w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI. Tę bardzo prestiżową nagrodę ufundowało Ministerstwo Gospodarki. Członkowie Komisji Konkursowej bardzo wysoko ocenili innowacyjność i walory użytkowe programu SatNet 3.0. Zwrócono uwagę, że projektowanie z użyciem programu znacznie podnosi poziom techniczny wykonywanych instalacji oraz zwiększa komfort i pewność projektowania.
 • Więcej na temat targów i nagrody
 • 21 lutego 2014 - Wiosenne szkolenia w Dipolu. W sesji wiosennej odbyły się już cztery kursy: w Sandomierzu, Warszawie, Częstochowie i Krakowie. Uczestniczyło w nich ponad 110 instalatorów. Bardzo cieszy tak duża frekwencja. Traktujemy ją jako potwierdzenie odpowiedniego kierunku i wysokiego poziomu prowadzonych szkoleń. Odbędzie się jeszcze 7 kursów w 7 miastach. Szczegóły tutaj. Zapraszamy firmy współpracujące. UWAGA: Po raz pierwszy organizujemy kurs w Poznaniu.
 • 14 lutego 2014 - Dipol na Seminarium Regionalnym. W dniu wczorajszym gościliśmy na pierwszym w tym roku Seminarium Regionalnym dedykowanym dla instalatorów i projektantów. Spotkanie w Łodzi zgromadziło liczną widownię i było okazją do bliższego poznania firmy Dipol. Podczas krótkiej prezentacji nasz specjalista przybliżył ponad 100 słuchaczom ideę programu SignalNet oraz zakres wsparcia, jakiego udzielić możemy na każdym etapie realizacji inwestycji obejmujących instalacje teletechniczne w budynkach. Podczas rozmów kuluarowych dominowały tematy związane z projektowaniem. Spotykać się można z nami przez cały rok w miastach na terenie całej Polski. Szczegóły tutaj.
 • 10 lutego 2014 - kursy dla instalatorów. Już w tym tygodniu rusza cykl organizowanych przez firmę Dipol szkoleń dla instalatorów. Spotkania organizowane w kilku miastach w Polsce obejmą zagadnienia związane z instalacjami telewizyjnymi, monitoringu oraz sieciami IP. Nie za braknie też informacji na temat cieszących się rosnącą popularnością światłowodowych instalacji FTTH. Więcej szczegółów na stronie kursowej.
 • 30 stycznia 2014 - Nowy poradnik video: „Instalacja Kabla Łatwego Dostępu”. Przedstawiono w nim zgodną z najnowszymi standardami i rozporządzeniami metodę rozprowadzania światłowodów w budynkach wielorodzinnych. Poradnik szczegółowo demonstruje procedury obchodzenia się z włóknami światłowodowymi oraz sposoby na doprowadzenie przewodów do mieszkań abonentów.
Kabel łatwego dostępu - instalacja w budynkach wielorodzinnych
 • 20 stycznia 2014 - Nowy rok nowy kubek. "DIPOL na każdą porę roku" pod takim hasłem Dipol udostępnił nową linię kubków. Jak go zdobyć? Skontaktuj się ze swoim opiekunem handlowym lub weź udział konkursie na Facebooku.
 • 10 stycznia 2014 - SatNet 3.0 - nowa wersja programu do projektowania instalacji TV. W dniu dzisiejszym udostępniamy Państwu nową wersję darmowej aplikacji SatNet do projektowania oraz tworzenia schematów instalacji multiswitchowych bazujących na rozwiązaniach produktowych TERRA. Program ten wykorzystywany jest przez instalatorów oraz projektantów na całym świecie. Wraz z nową wersją otrzymają Państwo:
  • możliwość umieszczania w projekcie multiswitchy, wzmacniaczy oraz elementów pasywnych z nowej serii net5,
  • możliwość tworzenia hybrydowych instalacji obejmujących starą i nową wersję urządzeń - przydatne przy rozbudowywaniu istniejących sieci,
  • nowy sposób wyboru urządzeń do instalacji - katalogowanie urządzeń względem serii przyspiesza i znacznie ułatwia pracę projektanta,
  • możliwość łamania toru magistralnego - większa elastyczność przy rysowaniu sieci.
 • 3 stycznia 2014 - Kamery IP Sunell znalazły szeroki krąg odbiorców. W roku 2013 wielki sukces odniosły kamery IP firmy Sunell. Wzrost wartości sprzedaży w stosunku do roku poprzedniego wyniósł przeszło 40%. Liderem jest Kamera IP kompaktowa Full HD (2MPix) CMOS Sunell SN-IPR54/12DN/V K1680.
Kamera IP kompaktowa Full HD (2MPix) CMOS Sunell SN-IPR54/12DN/V ONVIF
 • 29 listopada 2013 - Nowa siedziba w Częstochowie. Od września 2013 częstochowski Oddział Dipola funkcjonuje w nowej lokalizacji przy al. Niepodległości 8. Przeprowadzka z ul.1 Maja spowodowała większą dostępność naszej oferty dla nowych grup klientów . Nowa siedziba Oddziału jest lepiej wyeksponowana przy ruchliwej i dobrze skomunikowanej drodze. Doświadczona załoga Oddziału Dipol Częstochowa służy fachowym wsparciem naszych klientów. Zapraszamy serdecznie do współpracy w zakresie nowoczesnych rozwiązań teletechnicznych.
 • 22 listopada 2013 - Informator Promocji Cenowych. Dzisiaj został wysłany do klientów e-Sklepu pierwszy numer Informatora Promocji Cenowych. Informuje on o zaczynającej się promocji. Pokazane są w nim towary, wraz z najważniejszymi cechami i indywidualne ceny które przydzielone są konkretnej firmie. Promocja ważna jest dwa tygodnie. Jeśli chcesz go otrzymywać musisz zarejestrować się w e-Sklepie i wyrazić zgodę na mailowe informatory cenowe.
 • 8 listopada 2013 - Towary poserwisowe. Na stronie internetowej została uruchomiona możliwość zakupu towarów poserwisowych, powystawowych. Są to towary w pełni sprawne, objęte 12 miesięczną gwarancją, najczęściej po wymianie płyty głównej w obudowie z nieznacznymi śladami użytkowania. W karcie katalogowej towaru jest szczegółowy opis uchybień. Ceny są znacznie niższe niż nowych produktów a towary które wyszły już z oferty posiadają ceny specjalne. • 29 października 2013 - Dodanie nowej funkcjonalności w serwisie internetowym DIPOL-a. Obecnie każdy klient firmy DIPOL, logując się w serwisie i wchodząc do działu Moje konto, ma możliwość, między innymi, przeglądania historii składanych przez siebie zamówień oraz ich powielania, ściągania plików swoich faktur w postaci elektronicznej, edycji danych adresowych, definiowania adresów wysyłkowych, subskrybowania e-mailowych informatorów wydawanych przez firmę DIPOL.
 • 29 października 2013 - projektanci instalacji teletechnicznych na szkoleniu w firmie DIPOL. Tego dnia odbyło się pierwsze z dwóch planowanych na jesień szkoleń pt. "Projektowanie instalacji teletechnicznych w myśl rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej". Szkolenie przeznaczone dla pracowników biur projektowych zgromadziło dużą ilość słuchaczy, którzy podczas spotkania mieli okazję dokładnie przyjrzeć się zapisom rozporządzenia, zinterpretować wspólnie z prowadzącymi paragrafy niejednoznaczne oraz zapoznać się z metodyką projektowania budynkowych instalacji światłowodowych oraz telewizyjnych. Kolejne szkolenie już 19 listopada.
 • DIPOL w jesiennej rundzie Seminariów Regionalnych. W dniach 15 - 17 października odbyły się Seminaria Regionalne w Lublinie, Kielcach i Krakowie, przeznaczone dla architektów i projektantów instalacji energetycznych i teletechnicznych. Spotkania te miały na celu poszerzanie wiedzy uczestników w tematyce związanej z budownictwem, bezpieczeństwem i teletechniką. Podczas seminarium uczestnicy wysłuchali prezentacji firmy DIPOL: "Projektowanie instalacji telewizyjnych w budynkach zamieszkania zbiorowego zgodnych z rozporządzeniem Ministra TBiGM z dnia 6.11.2012 r." Korzystając z okazji, chcieliśmy podziękować wszystkim przybyłym na spotkania.
 • Jesienna sesja szkoleniowa w Dipolu. 10 października odbył się pierwszy w sesji jesiennej kurs dla instalatorów. Uczestnicy pogłębili swoją wiedzę w dziedzinie projektowania instalacji teletechnicznych w budynkach zbiorowego zamieszkania i użyteczności publicznej. Podstawą kursu były wymagania jakie musi spełniać budynek w świetle nowelizacji rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej które weszło w życie 23 lutego 2013 r. Omawiane były zarówno magistralne instalacje multiswitchowe projektowane z wykorzystaniem programu SatNet firmy Terra jak i światłowodowe instalacje FTTH. Obecni mogli praktycznie zapoznać się z przygotowaniem włókien światłowodowych do montażu i wykonać spawy mechaniczne. Kurs został oceniony przez uczestników na 4,6 w skali pięciostopniowej. Kolejny już za tydzień. Zapraszamy projektantów instalacji niskoprądowych na specjalnie dla nich przygotowany kurs nt nowelizacji rozporządzenia ws wymagań dla budynków.
Kurs dla instalatorów pt: Magistralne instalacje multiswitchowe – od projektu do realizacji.
Technika światłowodowa i optyczne instalacje TV/SAT.

Podstawą kursu była nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych,
jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Prowadzący rozwiewali wszelkie wątpliwości kursantów.
 • Targi SATKRAK 2013 zakończone. W dniach 3-4 października w Krakowie odbyła się dziewiąta edycja największych w Polsce targów branży TV/SAT. Po zeszłorocznym spotkaniu w Warszawie, targi wróciły tam, gdzie ich miejsce - do Krakowa. Prócz dyskusji panelowej o przyszłości lokalnych stacji telewizyjnych i cyfryzacji radia (DAB+), największą widownię zdobyła prezentacja firmy Dipol, prowadzona przez inżyniera Łukasza Bukowskiego pod tytułem: "Modulatory DVB-T - to już czas." Prezentacja udowodniła zebranym że modulatory analogowe to już przeszłość. Już teraz można kupić telewizory które nie mają głowicy analogowej. W niedalekiej przyszłości wyprą one całkowicie telewizory z dwoma głowicami: cyfrową i analogową. Dzięki modulatorowi DVB-T można dystrybuować sygnał w jakości HD nawet w bardzo dużej sieci kablowej, bez straty jakości. Nie jest do tego potrzebny dodatkowy komputer (odtwarzacz), bo modulator potrafi odtwarzać pliki multimedialne z pamięci typu pendrive.
 • ...więcej >>
 • 3 października 2013 - Nowa linia multiswitchy TERRA zwycięzcą SAT Kurier Awards 2013. Multiswitche TERRA zostały uznane za najlepszy element instalacji zbiorczej w konkursie targów SATKRAK 2013. Jury doceniło główne atuty: małą tłumienność, wysoką separację, maksymalne ekranowanie zapewnione przez odlewaną obudowę, nowatorski sposób regulacji wzmocnienia i nachylenia charakterystyki, profesjonalny wygląd. Statuetkę w imieniu załogi firmy DIPOL odebrał Piotr Waśniowski.
 • 30 września 2013 - Zakończyły się doroczne konsultacje firmy Dipol ze światowym producentem CCTV firmą Sunell Technology Corporation. Podkreślono wieloletnią współpracę owocującą podnoszeniem niezawodności produktów, poszerzaniem sieci instalatorów. Sunell w procesie projektowania i produkcji stosuje System Zarządzania Jakością ISO9001 i System Zarządzania Środowiskowego ISO14001. Posiada certyfikaty CE, FCC, RoHS i CMA. Sprzedaje swoje produkty do 78 krajów na całym świecie. Firma Dipol prowadzi intensywną reklamę, szkolenia dla instalatorów z zakresu projektowania w oparciu o produkty Sunell.
 • 24 września 2013 - Targi SAT KRAK 2013. W dniach 3-4 października w Krakowie odbędzie się dziewiąta edycja największych w Polsce targów branży TV/SAT - SAT KRAK 2013. Po zeszłorocznym spotkaniu w Warszawie, targi wracają tam, gdzie ich miejsce - do Krakowa. W tym roku organizatorzy zmienili nieco koncepcję wystawienniczą skupiając się na merytorycznych prelekcjach i konferencjach dotyczących problemów wdrożeniowych cyfrowej telewizji DVB-T oraz cyfrowego radia DAB+. Nie zabraknie jednak wystawy liczących się w branży firm. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia stoiska firmy DIPOL i na wykład prowadzony przez inżyniera Sekcji Technicznej Dipola 4 października 11.30-12.00 "Modulatory DVB-T - to już czas".
 • .... więcej »
 • 20 września 2013 - Targi Energetab 2013. W dniach 17-19 września w Bielsku-Białej miały miejsce największe w Polsce targi branży energetycznej. Energetab to wyjątkowe wydarzenie, które cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród wystawców, jak i odwiedzających je klientów. W tym roku swoje najnowsze produkty zaprezentowało 740 firm z 18 krajów Europy i Azji. Stoisko krakowskiego DIPOL-a z ofertą z zakresu CCTV IP, FTTH oraz TV/SAT było tłumnie odwiedzane. Znajdujący się na nim robot był silnym marketingowym magnesem... więcej>>
 • 19 września 2013 - Październikowe szkolenia w Krakowie.
  Firmy instalatorskie oraz projektantów zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanych w październiku szkoleniach z zakresu instalacji CCTV oraz TV/SAT. Będzie również sporo o światłowodach! Szczegóły tutaj. Zapraszamy!.
 • 5 września 2013 - Nowe rejestratory Ultimax.Coś dla siebie znajdą zarówno poszukujący tanich, ale niezawodnych rozwiązań dla monitoringu CCTV, jak i Ci, dla których nie bez znaczenia są parametry cechujące urządzenia najwyższej klasy. W ofercie dostępne są 2 nowe serie urządzeń.
  Seria Ultimax 1200 Economic
  Ultimax 1200 to ekonomiczne rejestratory oferujące zapis w rozdzielczości 4CIF/2CIF z prędkością 6-8 kl./s (w zależności od modelu) lub w rozdzielczości CIF/QCIF 25 kl./s dla każdego kanału. Jeżeli priorytetem w instalacji jest płynność obrazu, możliwe jest ustawienie 25kl.s dla kanału 1 pracującego w 4CIF oraz 25kl./s dla pozostałych kanałów zapisujących obraz CIF / QCIF. Rejestrator łączy w sobie wysoką jakość nagrań, zaawansowane funkcje oraz przystępną dla każdego użytkownika cenę.
  Seria Ultimax 1300 25kl./s
  Rejestrator dzięki możliwości zapisu 25kl./s z każdego kanału jest idealnym rozwiązaniem dla monitoringu miejsc o dużej dynamice ruchu np. ulice, autostrady, parkingi czy dworce. Rejestrator Ultimax 1304 zapisujący 25kl./s będzie w stanie odtworzyć 2,5 raza większą ilość informacji w porwaniu do modeli archiwizujących z prędkością 10kl./s!
  Więcej o rejestratorach Hikvision/Ultimax przeczytasz tutaj.
 • 2 września 2013 - Nowa siedziba Oddziału firmy DIPOL w Częstochowie.
  Zmianie ulega lokalizacja naszego Oddziału w Częstochowie. Od 2 września zapraszamy Państwa do nowego lokalu przy al. Niepodległości 8.
  Plan dojazdu oraz aktualne numery telefonów znajdują się na stronie Kontakt.
 • 26 sierpnia 2013 - Nowa funkcja w e-Sklepie DIPOL-a. Serwis internetowy firmy DIPOL został rozszerzony o nową funkcjonalność. Na stronach w dziale Biblioteka oraz Schematy, przy każdym ze schematów i przykładów instalacji umożliwiono dodawanie kompletu towarów tworzących przedstawione rozwiązanie do koszyka w e-Sklepie.
 • 17 lipca 2013 - Certyfikat od NUUO. DIPOL został certyfikowanym dystrybutorem firmy NUUO, producenta sprzętu i oprogramowania CCTV IP. Dokument wydawany jest na podstawie kursu oraz egzaminu dla dystrybutorów, organizowanego przez firmę NUUO. Certyfikowany sprzedawca produktów NUUO to ekspert od doboru sprzętu i konfiguracji monitoringu IP.
 • 15 lipca 2013 - Wyróżnienie dla firmy DIPOL. Z przyjemnością informujemy, że firma DIPOL została nagrodzona tytułem "Dynamiczna Firma", przyznawanego prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwom, które systematycznie zwiększają swoje zyski i obroty.
 • 28 czerwca 2013 - Pliki do pobrania. W celu uporządkowania i zwiększenia przejrzystości naszych kart katalogowych, każda z nich otrzymała zakładkę "Pliki do Pobrania", gdzie można znaleźć certyfikaty, instrukcje czy oprogramowanie dostępne dla danego produktu.
 • 11 czerwca 2013 - Obniżka kosztów pobrania. Informujemy, że obniżyliśmy "Opłatę za pobranie" przy zamówieniach realizowanych wysyłkowo, i w których klient wybrał formę płatności "Za pobraniem". Obecnie koszt pobrania wynosi 3,70 PLN brutto.
 • 2 czerwca 2013 - Miasteczko Cyfrowe w Bielinach. Śpiewający Robot i Cyfrowy Pies kontynuują swoją trasę po Polsce. Tym razem zawitali do miejscowości Bieliny, w województwie Świętokrzyskim, gdzie szerzyli wiedzę, udzielali wyjaśnień i rozwiewali wątpliwości na temat DVB-T.
 • 18 maja 2013 - Miasteczko Cyfrowe w Świętochłowicach. W Sobotę, Śpiewający Robot i Cyfrowy Pies zawędrowali na Górny Śląsk. Na miejscu nie zabrakło naszej ekipy, która, we współpracy z oddziałem Częstochowskim, udzielała porad i informacji na temat cyfrowej telewizji DVB-T.
 • 12 maja 2013 - Miasteczko Cyfrowe w Tomaszowie Mazowieckim. W kolejnej już edycji Miasteczka Cyfrowego, nasz Śpiewający Robot i Cyfrowy Pies odwiedzili Mazowsze, gdzie TV Analogowa zostanie wyłączona w dniu 20 Maja. Impreza była połączona z Piknikiem Historycznym, który odbywał się w Skansenie Rzeki Pilicy.
 • 11 maja 2013 - Robot DIPOLa w krakowskim AGH.Nasz Śpiewający Robot wziął udział w warsztatach Młody DaVinci - Szkoła robotów, w czasie trwania Festiwalu Robotyki Robocomp 2013, na AGH w Krakowie. Na imprezie tej można nauczyć się budować i programować prawdziwe roboty. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule Gazety Krakowskiej, dostępnym tutaj oraz w relacji z Dziennika Polskiego, dostępnej tutaj.
 • 20 kwietnia 2013 - DIPOL w Cyfrowym Miasteczku w Myszkowie. Impreza ta miała na celu poszerzenie wiedzy mieszkańców gminy na temat cyfryzacji. Na stoisku naszej firmy można było spotkać, znanego już, Śpiewającego Robota i jego towarzysza, Cyfrowego Psa, który jak zwykle szerzył postrach wśród analogowych kotów ;-) Na krótki czas, gmina Myszków wzbogaciła się o kolejny element krajobrazu - wieżę Eiffla, wykonaną z elementów instalacji multiswitchowej. Na wszystkie pytania miszkańców, dotyczące DVB-T, odpowiadali nasi eksperci z oddziału w Częstochowie. Wydarzenie poprzedzało wyłączenie nadajników telewizji analogowej w tym rejonie ( 22 Kwietnia 2013 roku). Zdjęcia i relację prasową z imprezy można znaleźć na Portalu Internetowym Miasta Myszków.
 • 1 kwietnia 2013 - 15 lat gwarancji na przewody Triset. Od kwietnia 2013 gwarancja na wszystkie przewody z rodziny Triset wydłużona została do 15 lat. W ofercie znajdą Państwo przewody do instalacji TV/SAT realizowanych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.
 • 26 marca 2013 - DIPOL na targach Intertelecom. Zapraszamy na stoisko podczas targów Intertelecom, które odbędą się w Łodzi w dn. 11-13.04.2013 r.
 • 21 marca 2013 - Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce 21-23.03.2013. Na tegorocznym Mundialu Zawodów gościł nasz przedstawiciel w postaci Cyfrowego Robota.
Nasz przedstawiciel na Festiwalu Zawodów udziela wywiadu
 • 16 marca 2013 - DIPOL w Cyfrowym Miasteczku w Wiśle. Miło nam poinformować, że firma DIPOL zaprezentowała się w Miasteczku Cyfrowym w Wiśle 16 marca 2013 - w dniu wyłączeń kolejnych nadajników TV Analogowej. Na stoisku spotkać można było naszego sławnego Śpiewającego Robota i jego nowego towarzysza, Cyfrowego Psa, cieszącego się wielkim zainteresowaniem publiczności.
 • 1 marca 2013 - 4 lata gwarancji na Terrę. Od marca 2013 na cały asortyment firmy Terra gwarancja została wydłużona do 4 lat. Było to możliwe dzięki wyjątkowo niskiej awaryjności tego sprzętu. W ofercie znajduje się ponad 150 produktów firmy Terra.
 • 18 lutego 2013 - Szkolenia dla Zespołu Szkół Łączności w Krakowie. Dużym sukcesem zakończyły się szkolenia, jakie firma DIPOL przeprowadziła dla Zespołu Szkół Łączności w Krakowie. Zachęcamy również inne szkoły do współpracy z nami!
 • 03 stycznia 2013 - Nowy czterokanałowy wzmacniacz at440 Terra. Umożliwia wyrównanie i wzmocnienie poziomu sygnału dla maksymalnie 4 multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej na wejściu instalacji.
Cyfrowy czterokanałowy wzmacniacz DVB-T z AGC at440 TERRA - wyprzedaż
 • 28 listopada 2012 - Nowe uchwyty LCD marki SIGNAL. Miło nam przedstawić kolejne nowości w rodzinie uchwytów LCD/ plazma marki SIGNAL.
Uchwyt monitora 13
Uchwyt monitora
Signal LCD-T6
stołowy E93321
Uchwyt ścienny, z blokadą, Signal LED-096, 37
Uchwyt ścienny
z blokadą Signal
LED-096 E93111
Uchwyt Signal LPA31-443 32
Uchwyt Signal LPA19-442
ścienny, regulowany,
obrotowy E93168
 • 19 września 2012 - Nagroda targów Sat DIGI-TV. Miło nam poinformować, że Zestaw wzmacniaczy kanałowych oraz modulatorów TERRA zdobył statuetkę targów Sat DIGI-TV 2012 w kategorii Najlepszy element instalacji zbiorczej!
DIPOL na Sat-DIGI-TV 2012
 • 13 sierpnia 2012 - Wprowadziliśmy płatności on-line. Wprowadzając tę formę płatności umożliwiliśmy naszym klientom błyskawiczne, łatwe i bezpieczne przeprowadzenie zapłaty za zamawiany towar, równocześnie skróciliśmy czas obsługi takich zamówień przez naszą firmę - klient korzystając z płatności on-line może mieć pewność, że zajmiemy się jego zamówieniem natychmiast po jego wpłynięciu do naszego systemu.
  Płatności tego rodzaju umożliwiają Klientom dokonanie zapłaty w preferowanej formie - za pośrednictwem karty kredytowej Visa i MasterCard, szybkiego e-transferu, przelewu internetowego, czy też za pomocą telefonu komórkowego.
 • 13 sierpnia 2012 - Instalacje światłowodowe. Urządzenia aktywne. Zapraszamy na kolejny kurs internetowy na Platformie Edukacyjnej Dipola.
  Instalacje światłowodowe. Urządzenia aktywne. Wielką zaletą technologii światłowodowej jest jej duży zasięg transmisyjny. Przesyłanie sygnału na duże odległości jest możliwe dzięki niewielkiemu tłumieniu światłowodów – około dwie dziesiąte decybela na kilometr, przy transmisji w trzecim oknie transmisyjnym 1550 nanometrów...
 • 9 sierpnia 2012 - uchwyty LCD marki SIGNAL - jakość i komfort w Twoim domu. Firma DIPOL wprowadziła nową rodzinę uchwytów do nowoczesnych telewizorów LCD, monitorów i projektorów marki SIGNAL.
  Pełna oferta zawiera:
 • 16 lipca 2012 Kable światłowodowe. Firma Dipol wprowadziła do oferty kable światłowodowe rodziny ULTIMODE, pozwalające na wykonanie każdej instalacji światłowodowej wewnątrz budynku oraz połączeń zewnętrznych na kablach uniwersalnych.
  W zależności od konstrukcji wyszczególnić należy trzy grupy kabli:
  • Kable ULTIMODE BS - kabel konstrukcji tzw "łatwego dostępu". Kabel wykonany jest w konstrukcji tuby bez żelu, co umożliwia łatwe wykonanie okna w powłoce kabla i odgałęzienia włókien światłowodowych bez konieczności spawania w miejscu odgałęzienia.
  • Kable ULTIMODE IDC - kable dystrybucyjne tzw "mini-breakout", czyli wielowłóknowy kabel światłowodowy do zastosowań wewnątrz budynków. Kable dostępne w wersji wielomodowej i jednomodowej.
  • Kable ULTIMODE UNI - kable uniwersalne mogą być stosowane przy połączeniach wewnętrznych i zewnętrznych. Włókna jednomodowe lub wielomodowe w powłoce 250 μm umieszczone są w tubie centralnej wypełnionej żelem, który stanowi warstwę ochronną dla włókien światłowodowych, amortyzując przemieszczanie się włókien przy ruchach kabla czy zabezpieczając włókna przed oddziałaniem warunków atmosferycznych.
Kabel uniwersalny ULTIMODE UNI-4SM 1m (4 włókna G.652.D)
Kabel uniwersalny
4-włóknowy
Kabel łatwego dostępu ULTIMODE BS-24SM 1m (24 włókna G.652.D)
Kabel łatwego dostępu
24-włóknowy
 • 10 lipca 2012 - Multiswitchowe Instalacje Zbiorcze. Zapraszamy na kolejny kurs internetowy na Platformie Edukacyjnej Dipola.
  Multiswitchowe Instalacje Zbiorcze. Zbiorcza instalacja multiswitchowa to sieć telewizyjna, w której pakiet sygnałów, składający się z sygnału radiowego, sygnału telewizji naziemnej oraz sygnału telewizji satelitarnej, jest dostarczany niezależnie do każdego użytkownika....
 • 27 czerwca 2012 - szafy rack SIGNAL - jakość i kompletność oferty. Firma DIPOL wprowadziła nową rodzinę szaf rackowych marki SIGNAL. Umożliwiają łatwy oraz estetyczny montaż wielu urządzeń telekomunikacyjnych.
  Do oferty zostały wprowadzone dwa rodzaje szaf RACK:
  • wiszące - charakteryzujące się wysokością od 6 do 12U (1U = 4,445 cm) oraz głębokością od 450 do 600 mm. Szafy posiadają cztery szyny montażowe, które są oznaczone tak, aby w łatwy sposób zamontować urządzenie na odpowiedniej wysokości.
  • stojące - charakteryzujące się wysokością 24U bądź 48U oraz głębokością i szerokością od 600 do 800 mm. Szafy stojące posiadają dwoje drzwi oraz zdejmowane ściany boczne. Szyny montażowe posiadają numerowane jednostki U w celu łatwego montażu urządzeń.
Szafa RACK 19
Szafa RACK 19' 12U 450 mm
wisząca R912021
Szafa RACK 19
Szafa RACK 19' 24U
800mm stojąca R912012
 • 08 czerwca 2012 - Platforma Edukacyjna Dipola - już 1000 osób skorzystało! Platforma Edukacyjna Dipola to zestaw interaktywnych kursów z zakresu TvSat, WLAN, CCTV dostępnych dla każdego, 24 godziny na dobę. 10 -15 - minutowe wykłady, zakończone są testami, dzięki którym można sprawdzić poziom przyswojenia wiedzy.
  Co 2-3 tygodnie będzie dodawany nowy kurs tak, aby finalnie stanowiły one zestaw podstawowych wiadomości z zakresu wymienionych instalacji teletechnicznych. Serwis edukacyjny Dipola odwiedziło już blisko tysiąc osób!
Aktualnie dostępne kursy:
  Normy i parametry stosowane w Antenowych Instalacjach Zbiorczych. Od 01.01.2003 roku stosowanie norm jest dobrowolne. Wyjątkiem są inwestycje realizowane ze środków publicznych, podlegających ustawie: „Prawo Zamówień Publicznych”, która nakłada obowiązek uwzględniania norm w takich przedsięwzięciach. Jeżeli w specyfikacji technicznej do danej inwestycji zawarte są konkretne normy...
  Podstawy sieci Wi Fi. Część pierwsza. Zanim kupimy urządzenia, które wykorzystamy do budowania instalacji, powinniśmy wcześniej przeprowadzić tak zwany bilans energetyczny łącza. Aby obliczyć bilans energetyczny należy znać takie parametry jak: moc nadajnika, tłumienie złączy, tłumienie przewodu, oraz zysk anteny. Tłumienie złączy przeważnie wynosi około 0,5 dB. Sumując te parametry w odpowiedni sposób, otrzymamy wynik. Wynik ten jest mocą sygnału, którą otrzymuje odbiornik...
  Instalacje światłowodowe. Część pierwsza. Dlaczego światłowody? Światłowody są postrzegane jako drogie medium transmisyjne, trudne w zakańczaniu i wykonywaniu połączeń. Uprzedzenia i obawy dotyczące światłowodów powodują stagnację na rynku instalatorskim, blokując rozwój przedsiębiorstw i dostęp do usług szerokopasmowych dla klientów końcowych...
 • 12 czerwca 2012 - DIPOL na międzynarodowych targach ANGA Cable. Firma DIPOL zaprezentuje kompleksową ofertę do budowy instalacji teletechnicznych w nowoczesnym budynku.
  Ze względu na Targi ANGA przygotowaliśmy specjalistyczną witrynę w języku niemieckim:
Witryna niemiecka www.dipolnet.de
 • 03 lutego 2012 - DIPOL wśród Diamentów Forbesa 2012. Firma DIPOL uzyskała po raz drugi prestiżową nagrodę – Diament Forbesa 2012. Na listę Diamentów trafiają firmy, które najszybciej zwiększają swoją wartość i cieszą się opinią odpowiedzialnego kontrahenta. Przy ocenie przedsiębiorstw brane były pod uwagę również takie kryteria jak: produkty, wiarygodność firmy, e-rozwiązania.
Dipol konsekwentnie rozwija sieć polskich i zagranicznych oddziałów, uzyskując dobre wyniki finansowe i umacniając pozycję na europejskim rynku.
 • 15 Listopada 2011 na targach Energetics w Lublinie firma DIPOL zdobyła nagrodę w kategorii „Wystrój stoiska i forma promocji targowej".
Nagroda Targów w kategorii „Wystrój stoiska i forma promocji targowej”
 • 5 Listopada 2011 godz. 9:00-17:00 - Dzień Otwarty firmy DIPOL w Rybniku. Oddział Katowice we współpracy z Magnus Larsen zaprasza na Dzień Otwarty.
  Zaprezentowane zostaną:
  • sprzęt do wzmacniania sygnalu GSM
  • sprzęt do monitoringu CCTV
  • bogata oferta rozwiązań dla telewizji naziemnej DVB-T oraz satelitarnej
  • rozwiązania światłowodowe
Miejsce: MAGNUS LARSEN
44-203 Rybnik
ul.Prosta 137/A/4
 • 13 Października 2011 - stacja czołowa TERRA MMH-3000+ zdobyła statuetkę targów SatKrak 2011 w kategorii Najlepszy Element Instalacji Zbiorczej.
 • 14 września 2011 - Rodzina repaeterów Signal zakwalifikowana do konkursu na szczególnie wyróżniający się wyrób targach Energetab 2011.
 • 13 września 2011 - Ruszyła nowa witryna poświęcona światłowodom - Zapraszamy!
 • 1 września 2011 - Wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie objęte są co najmniej 24- miesięczną gwarancją.
 • 1 lipca 2011 - Ruszyła nowa witryna związana z wdrażaniem DVB-T. Zapraszamy!
 • 17 maja 2011 - DIPOL na Facebooku - spytaj, skomentuj, wygraj!
 • Informacje, zdjęcia, opinie, filmy, dyskusje, komentarze.Konkursy z nagrodami!
 • 9 maja 2011 r. - Już ponad 400 tys. wejść na filmiki firmy DIPOL na YouTube!
 • Oglądalność filmowych poradników firmy DIPOL na YouTube przekroczyła już 400 tys. odsłon, z czego 330 tys. w języku polskim, 13 tys. w angielskim, 58 tys. w portugalskim.

  Największą popularnością wersji angielskiej cieszy się film o zaciskaniu złączy RJ45.
Rejestratory mobilne Protect
Rejestratory mobilne Protect
 • 27 stycznia 2011 r. - DIPOL wśród Diamentów Forbesa.
 • Firma DIPOL uzyskała prestiżową nagrodę - Diament Forbesa 2011. Na listę Diamentów trafiają firmy, które najszybciej zwiększają swoją wartość i cieszą się opinią odpowiedzialnego kontrahenta. Przy ocenie przedsiębiorstw brane były pod uwagę równiez takie kategorie, jak: produkty, firma, e-rozwiązania.
  Forbes jest amerykańskim czasopismem założonym w 1917 r. Publikuje raporty, z których najbardziej znane są: Forbes 400, (lista najbogatszych ludzi w USA); oraz Forbes 500, czyli lista największych spółek świata.
 • 12 listopada 2010 r. - Otwarcie oddziału w Rumunii.
 • Oddział firmy DIPOL został otwarty w Bukareszcie, ul. David Emmanuel 13, Sector 1, oferta: www.dipolnet.ro
Costin Nicolau, właściciel oddziału firmy DIPOL w Rumunii
Po kilkuletniej obecności na rynku rumuńskim, firma DIPOL otworzyła w Bukareszcie oddział firmy. Oddział w Rumunii szczególnie silny akcent położy na wdrażanie rozwiązań i sprzedaż sprzętu z zakresu komunikacji bezprzewodowej, CCTV i techniki światłowodowej.
„Rumunia jest pionierem technologi CDMA w Europie Środkowej, zaś według listopadowego raportu FTTH Council Europe, w zakresie rozwoju sieci światłowodowej FTTH wyprzedziliśmy Francję i Włochy. Mamy nadzieję, że w tych dziedzinach uzyskamy silną pozycję na rumuńskim rynku.” - mówi Costin Nicolau, dyrektor „Dipol Connect Bucuresti”.
Firma DIPOL eksportuje towary i rozwiązania z zakresu TV-Sat, WLAN, CCTV do ponad 50 krajów Europy, Azji, Afryki i Ameryki. W roku 2008 uzyskała tytuł Lidera Eksportu w znanym rankingu pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych w kategorii „Ekspansja eksportu”.
Oddziały firmy znajdują się w Polsce, w Czechach, w Portugalii, na Węgrzech i na Słowacji. Zagranicznym partnerom DIPOL udostępnia mechanizmy e-sklepu z całym zapleczem merytorycznym.
 • 14 października 2010 r. - Oferta DVB-T firmy DIPOL otrzymała wyróżnienie na targach SatKrak.
 • Kompleksowa oferta DVB-T firmy DIPOL otrzymała wyróżnienie na targach SatKrak: tuner Signal HD-507, miernik do DVB-T Digiair Pro, antena zewnętrzna Signal A6040, multiswitche TERRA.
 • 8 października 2010 r. - Głosuj na swoje ulubione zdjęcie.
 • Ruszył internetowy plebiscyt na najlepsze zdjęcie konkursu fotograficznego "Ciekawie o antenach". Internauci wybierają najlepsze zdjęcie spośród 20, które zostały nadesłane na konkurs fotograficzny firmy DIPOL. Zapraszamy do głosowania!
Przykładowe zdjęcie z konkursu
 • 6 października 2010 r. - Wkrótce w ofercie: Odbiornik, rejestrator, odtwarzacz naziemnej telewizji cyfrowej, muzyki i filmów Signal HD-507
 • Odbiornik naziemnej telewizji cyfrowej Signal HD-507 A99250 jest unikalnym urządzeniem, które pozwala użytkownikom starszych telewizorów kineskopowych oraz telewizorów LCD wyposażonych w głowicę naziemnej telewizji cyfrowej MPEG-2 na wkroczenie w świat telewizji cyfrowej.
Odbiornik i rejestrator naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T Signal HD-507
 • 24 września 2010 r. - Zwycięska okładka Katalogu 2011
 • To Państwo wybraliście okładkę Katalogu firmy DIPOL na rok 2011. Dziękujemy wszystkim za oddane głosy, a poniżej zwycięska okładka:
 • 13 września 2010 r. - Plebiscyt internetowy na okładkę Katalogu 2011
 • Jaka będzie okładka naszego katalogu w roku 2011? Jak co roku, przygotowaliśmy internetowy plebiscyt. Zapraszamy do głosowania.
 • 25 sierpnia 2010 r. - Nowe rejestratory cyfrowe do CCTV: TREND
 • Firma DIPOL wprowadziła do swojej oferty nową markę nowoczesnych rejestratorów CCTV Trend 250. Dostępne są modele: 4-, 8- i 16-kanałowe. Rejestratory Trend mogą być stosowane we wszystkich instalacjach monitoringu, gdzie wymagana jest wysoka rozdzielczość nagrań, podgląd w czasie rzeczywistym oraz wysoki standard kompresji. Wyjście VGA współpracuje z monitorami LCD i CRT.
Cyfrowy rejestrator 4-kanałowy TREND 250X04 H.264
M72504
Cyfrowy rejestrator 8-kanałowy TREND 250X08 H.264
M72508
Cyfrowy rejestrator 16-kanałowy TREND 250X16 H.264 - WYPRZEDAŻ
M72516
 • 27 kwietnia 2010 r. - Złoty Medal dla reflektorów podczerwieni Redbeam!
 • Reflektory Redbeam to nowa generacja reflektorów IR. Nowoczesność rozwiązania o nazwie Redbeam polega na wykorzystaniu matrycy LED (a nie jak w konwencjonalnych reflektorach pojedynczych diod) i ukształtowaniu kąta świecenia za pomocą soczewki lub zespołu soczewek. Zostały uhonorowane Złotym Medalem na targach Securex 2010.
Złoty Medal targów Securex dla reflektorów IR Redbeam
 • 7 kwietnia 2010 r. - w ofercie urządzenia firmy Aviosys.
 • Kamery Aviosys to nowa jakość w zakresie przekazu obrazu w Internecie.
  Watchdog Aviosys - służy do sterowania urządzeniami elektrycznymi przez Sieć.

Kamera IP 720p AVIOSYS 9070 CS
Kamera K1161
Watchdog 4-kanałowy Aviosys 9258HP
Watchdog N3410
 • 31 marca 2010 r. - w ofercie reflektory IR nowej generacji: Redbeam.
 • Nowoczesność rozwiązania o nazwie Redbeam polega na wykorzystaniu matrycy LED (a nie jak w konwencjonalnych reflektorach pojedynczych diod) i ukształtowaniu kąta świecenia za pomocą soczewki lub zespołu soczewek..

Redbeam - wszystko staje się jasne<br />Reflektory IR nowej generacji
Porównanie rozmiarów reflektorów podobnej mocy
 • 08 stycznia 2010 r. - HDMI w ofercie Dipola.
 • Urządzenia i kable HDMI to istotny element współczesnych domowych instalacji telewizyjnych. Dają możliwość połączenia nowoczesnych tunerów HD, odtwarzaczy blu-ray, playstation z kilkoma telewizorami.
  Switche, splittery, extendery (możliwa transmisja sygnały po skrętce), kable.
  Oferta urządzeń HDMI
 • 4 listopada 2009 r. - medal dla serii urządzeń ULTIAIR na targach Alarm w Kielcach.
  Transmisja na medal - ULTIAIR. Komisja Konkursowa Targów Kieleckich przyznała medal dla serii urządzeń ULTIAIR, doceniając tym samym rolę transmisji sygnału w budowie nowoczesnych instalacji monitoringu.
 • 4-5 listopada 2009 r. - Firma DIPOL zaprezentowała na targach Alarm kompleksową ofertę: urządzeń CCTV, oprogramowania i środków transmisji do monitoringu miejskiego, opartą na koncepcji ULTImonitoringu.
ULTIMONITORING na targach Alarm w Kielcach 4-5.11.2009
  Zaprezentowane zostaną:
  • urządzenia światłowodowe ULTIMODE
  • kamera megapikselowa ULTICAM, H.264 - sprawdzona w monitoringu miejskim
  • urządzenia do bezprzewodowej transmisji danych ULTIAIR
  • rejestratory cyfrowe: ULTIMAX-104, ULTIMAX-204
 • 15 października 2009 r. - TERRA - FI na rynku multiswitchy. Na wystawie SatKrak wręczono nagrody dla najlepszych produktów bieżącego roku. W przydzieleniu nagród udział wzięli internauci, głosując w poszczególnych kategoriach. Wśród multiswitchy tytuł Najlepszego Produktu uzyskały multiswitche TERRA.
 • Multiswitche TERRA to produkty klasy profesjonalnej. Przeznaczone są do dużych i skomplikowanych instalacji osiedlowych oraz dla wymagających klientów indywidualnych. Ze względu na wysoką jakość, odporność na uszkodzenia i łatwość uruchomienia są doskonałym produktem zarówno w fazie instalacji jak eksploatacji. Sprawdzają się w projektach do 1000 gniazd.
TERRA - F1 na rynku multiswitchy
Przedstawiciel firmy DIPOL odbiera nagrodę "Produkt Roku" przyznaną na Targach SATKrak
dla serii multiswitchy MSR firmy TERRA
 • 30 września 2009 r. - TRANS-DATA - profesjonalne anteny telekomunikacyjne.
 • TRANS-DATA to marka wysokiej jakości anten przeznaczonych do pracy w pasmach: 806-960 MHz, 1710-2500 MHz. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów anteny te charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami, stabilną pracą i niskim współczynnikiem VSWR.
 • 23 września 2009 r. - Szkolenie ACTi z zakresu kamer IP i projektowania systemów CCTV. Za nami kolejne szkolenie CCTV - tym razem dotyczyło konfigurowania kamer IP projektowania systemów. Na kursie obecna była również przedstawicielka firmy ACTi - Anna Tsai, która na zakończenie przeprowadziła test sprawdzający wiedzę uczestników. Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.
Wtyk N do 6 GHz na przewód Tri-Lan 240/H-155
Gniazdo N do 6 GHz na przewód Tri-Lan 240/H-155
Wtyk SMA/RP do 6 GHz na przewód Tri-Lan 240/H-155
Gniazdo SMA/RP do 6 GHz na przewód Tri-Lan 240/H-155
 • 15-17 października 2009 r. - targi SatKrak, zapraszamy na stoisko DIPOL-a.
 • Firma DIPOL przedstawi nominowane do nagrody multiswitche TERRA serii MSR. Seria MSR to pełna oferta multiswitchy radialnych, pozwalających na budowę instalacji od 4 do 320 użytkowników.
 • 2 września 2009 r. - Plebiscyt na okładkę papierowego katalogu DIPOL 2010.
 • Jaka będzie okładka naszego katalogu w roku 2010? Krakowski artysta plastyk, Łukasza Kozak, przygotował pięć projektów, z których musimy wybrać jeden.
 • 26 sierpinia 2009 r. - Nowe rejestratory cyfrowe ULTIMAX.
 • Oferta rejestratorów cyfrowych 3 generacji ULTIMAX została poszerzona o dwa nowe modele 4- kanałowe: ULTIMAX-104 M71040 i ULTIMAX-204 M72040. Doskonale sprawdzają się zarówno w małych, jak i dużych instalacjach. Umożliwiają modułową budowę systemu CCTV, która polega na możliwości łączenia kilkudziesięciu rejestratorów (dowolnych modeli ULTIMAX), a także współpracy w jednej instalacji z kamerami IP. Dzięki temu system jest łatwy w rozbudowie i aktualizacji, a kilka rejestratorów pracujących w sieci zamiast jednego pozwala na elastyczną reakcję w razie awarii. Są one doskonałym przykładem profesjonalnych urządzeń w rozsądnej cenie.
 • sierpień 2009 r. - Oferta dla firm instalatorskich - wzmacniacze GSM.
 • Zaintersesowane firmy instalatorskie zapraszamy do współpracy w zakresie dystrybucji repaeterów GSM.
  Techniki bezprzewodowe stanowią coraz większy fragment rynku telekomunikacyjnego. Wraz z ich rozwojem wzrasta zapotrzebowanie na zapewnienie sygnału wysokiej jakości.
  Firma DIPOL, uruchamiając nowy dział związany z techniką bezprzewodową, poszukuje firm instalatorskich - partnerów regionalnych. Oferujemy ceny dystrybucyjne, wsparcie reklamowe i urządzenia certyfikowane przez polskie laboratoria.
  Oferta produktów dostępna jest tutaj.
  Szczegółowe informacje: dipol(at)dipol.com.pl lub telefonicznie: (34) 37 34 217
 • 31 lipca - 2 sierpnia 2009 r. - monitoring "Dni Myślenic".
 • Kolejny raz firma ARNDEX we współpracy z firmą DIPOL zaprojektowała i zainstalowała mobilny system CCTV podczas obchodów Dni Myślenic. W systemie pracowały kamery obrotowe ACTi K1215, zarządzane oprogramowaniem ULTISYSTEM. Mobilne centrum monitoringu zorganizowano w namiocie.
Kamera obrotowa ACTi K1215
 • 6 lipca 2009 r. - DIPOL dystrybutorem megapikselowych obiektywów Tokina.
 • W trosce o jakość oferowanych produktów oraz w związku z rosnącymi wymaganiami co do jakości obrazu CCTV, firma DIPOL postanowiła poszerzyć swoją ofertę profesjonalnych obiektywów.
  Firma Tokina jest producentem o światowej renomie, dostarczającym na rynek najwyższej klasy obiektywy do kamer CCTV i aparatów fotograficznych.
Spotkanie z Yoshiki Togashi (Tokina), 06.07.2009, Kraków
 • 5-7 czerwca 2009 r. - Monitoring targów jubilerskich w Krakowie.
 • Firma DIPOL zapewniła system monitoringu na prestiżowych targach jubilerskich. Drogocenne wyroby były pod ciągłym nadzorem, w systemie CCTV pracowały: kamery kolorowe dzień/ noc SN-468C/W firmy Sunell M11206, obrotowe ACTi K1216, megapikselowe ULTICAM K1441, rejestrator ULTIMAX-716M77160 i oprogramowanie ULTISYSTEMK3216.
Bezpieczeństwo Targów jubilerskich Jubinale 2009 w Krakowie
zapewnił system monitoringu wizyjnego DIPOL
 • 29-30 maja 2009 r. - Kwietny Bieg.
 • Jak co roku, mimo intensywnych opadów deszczu, firma DIPOL wzięła udział w sztafecie wokół krakowskich Błoń, pokonując w 24-godzinnym biegu dystans 226 km.
 • 28 maja 2009 r. - Cykl wiosennych szkoleń DIPOL-a dobiegł końca.
 • Kursy odbywały się w pięciu miastach: Krakowie, Łodzi, Sandomierzu, Warszawie i Wrocławiu. Zakres poruszanych tematów obejmował:
  • Zbiorowe instalacje antenowe - Projektowanie i wykonanie dużych instalacji zbiorowych RTV-SAT w budynkach wielorodzinnych i hotelach na przykładzie stacji czołowej MMH-3000 i multiswichy firmy TERRA.
  • ULTISYSTEM - integracja w jednym systemie kamer analogowych, IP, megapikselowych - nowoczesny monitoring miejski. Rejestratory ULTIMAX.
  • ULTIAIR - budowa wydajnych łączy w sieciach CCTV IP w oparciu o ULTIAIR - projektowanie sieci i programowanie urządzeń.
Zapraszamy na kolejny cykl szkoleń, który odbędzie się jesienią 2009 r.
 • 17-19 marca 2009 r. - Targi Intertelecom, Łódź.
 • Firma DIPOL wystawiła się pod hasłem "Megapikselowy przewrót". Zaprezentowała nowe rejestratory sieciowe NUUO, oprogramowanie zarządzające ULTISYSTEM - przeznaczone do monitoringu miejskiego i kamery megapikselowe wraz z megapikselowymi obiektywami.
Megapikselowy przewrót na targach Intertelecom <br /> Łódź - 17-19 marca 2009
 • 13-15 marca 2009 r. - Targi Budowlane, Rzeszów.
 • Firma DIPOL wystawiła się pod hasłem "Nowoczesny budynek" na targach budowlanych w Rzeszowie.
  Przedstawione zostały następujące grupy produktów:
  • Stacja czołowa - rozprowadzanie sygnałów satelitarnych w hotelach i w blokach mieszkalnych,
  • Multiswitche TERRA do instalacji osiedlowych, budynków i domów jednorodzinnych,
  • Kamery do monitoringu obywatelskiego,
  • TRISET, CAMSET, NETSET - kable teletechniczne najwyższej jakości.
Nowoczesny budynek - Targi Budowlane <br />Rzeszów, 13-15.03.2009
 • 5 marca 2009 r. - Konferencja z cyklu "Monitoring wizyjny", Warszawa.
 • Firma DIPOL wzięła udział w konferencji, zorganizowanej przez Centrum Promocji Informatyki". Wykład pt.: "Przygotowanie inwestycji monitoringu miejskiego" przedstawił mgr inż. Maciej Włodarczyk.
  "Przygotowanie inwestycji monitoringu miejskiego"
  • 24-26 lutego 2009 r. - firma DIPOL zaprezentowała ULTISYSTEM oraz kamery megapikselowe na targach PRAGOALARM w Pradze, Czechy.
  • Targi były największą imprezą wystawienniczą tej branży w Europie Środkowo - Wschodniej, ponieważ w tym roku nie odbywają się Targi Securex w Poznaniu, mające cykl dwuletni. Rynek czeski należy do najbardziej rozwiniętych i wymagający w Europie, więc na targach zaprezentowała się czołówka firm.
  Megapikselowy przewrót - DIPOL na targach PRAGOALARM, 24-26 lutego 2009
  • 19 stycznia 2009 r. - otwarcie nowego punktu sprzedaży w Brnie, Czechy.
  • Wywiad z Tomasem Sehnálkiem, dyrektorem firmy DIPOL w Czechach:

   Nadchodzi kryzys, a Wy otwieracie nowy punkt sprzedaży - czy to nie ryzykowne posunięcie?
   W kryzysie ludzie staranniej analizują zakupy, wybierają produkty wysokiej jakości i tanie. Powiem więc przewrotnie, że kryzys nam sprzyja. ...
  DIPOL - Brno, Olomouvká 2, 61800 Brno Černovice
  brno@t-cz.com
  tel.: +420 588 883 444
  • 1 grudnia 2008 r. - nowość w ofercie: rodzina bezprzewodowych punktów dostępowych ULTIAIR.
  • ULTIAIR to rodzina zewnętrznych profesjonalnych Access Pointów. ULTIAIR został zaprojektowany do budowy sieci monitoringu IP oraz wydajnych sieci dostępu do Internetu. Charakteryzuje się niewielkim opóźnieniem i wysoką przepustowością. Zarządzanie urządzeniem odbywa się za pomocą programu WinBox bądź telnetu. Urządzenia pracują w nielicencjonowanych paśmie 5 GHz, dzięki czemu mogą być używane bez ograniczeń. Mogą pracować jako stacje klienckie bądź stacje bazowe. ....
  Bezprzewodowy punkt dostępowy ULTIAIR 419KC
  Bezprzewodowy punkt dostępowy ULTIAIR 423KC
  Bezprzewodowy punkt dostępowy ULTIAIR 319KC
  Bezprzewodowy punkt dostępowy ULTIAIR 323KC - WYPRZEDAŻ
  Bezprzewodowy punkt dostępowy ULTIAIR 423KN - WYPRZEDAŻ
  Bezprzewodowy punkt dostępowy ULTIAIR 417SB
  Rodzina bezprzewodowych punktów dostępowych ULTIAIR
  • 20 listopada 2008 r. - DIPOL laureatem konkursu "Liderzy Eksportu".
  • Rozstrzygnięta została szósta edycja konkursu „Liderzy Eksportu" organizowanego pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Gospodarki. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się podczas gali zorganizowanej w Warszawie w Galerii Porczyńskich. W branży CCTV, TV-Sat, WLAN laureatem została firma DIPOL, zdobywając nagrodę w kategorii „Ekspansja Eksportu". W tej grupie oceniano firmy pod względem ilości rynków zagranicznych, na które eksportuje swoje towary.
  Wizytówka firmy DIPOL - Lidera Eksportu:
  • 5 listopada 2008 r. - wyróżnienie dla firmy DIPOL za ULTISYSTEM.
  • Oprogramowanie ULTISYSTEM - pozwalające na współpracę lokalnych systemów monitoringu z monitoringiem miejskim uzyskało wyróżnienie podczas odbywającej się w Kielcach w dniach 5-6.11.2008 Konferencji i Wystawy "Monitoring Wizyjny"...
   Poniżej migawki z targów i z wręczania nagrody.
  • 28 października 2008 r. - uruchomienie słowackiej witryny.
  • To kolejna odmiana językowa naszego serwisu. Partnerem firmy DIPOL na Słowacji jest firma DVA2YA, s.r.o. z Twardoszyna.
   Słowacka strona serwisu, podobnie jak wszystkie inne strony językowe dostępna jest z witryny www.dipol.com.pl poprzez wybranie języka słowackiego lub pod bezpośrednim adresem www.dipol.sk.
  • 16 października 2008 r. - nagroda targów SAT Krak dla firmy DIPOL.
  • Miło nam poinformować, że nagrodę dla „Najlepszego Produktu Roku 2008” na polskim rynku w kategorii „Urządzenia stosowane w instalacjach zbiorczych” otrzymała stacja czołowa firmy TERRA dystrybuowana przez DIPOL.
   Poniżej pilot relacji z targów wraz z wręczaniem nagrody dla "Najlepszego Produktu Roku", jaką otrzymała stacja czołowa firmy TERRA dystrybuowana przez DIPOL.
  • 23 września 2008 r. - uznanie dla witryny firmy DIPOL.
  • Miło nam poinformować Państwa, że portal Gwiazdor.pl uznał witrynę firmy DIPOL za wartościową i godną przyznania aż trzech gwiazd, umieszczając ją tym samym na wysokim miejscu wśród nagrodzonych tym wyróżnieniem witryn.
   Celem serwisu Gwiazdor jest pozytywne wpływanie na rozwój polskiego Internetu poprzez promocję wartościowych polskich witryn.
  • 22 września 2008 r. - wprowadzenie do oferty anten firmy Technologic.
  • Anteny firmy Technologic służą do tworzenia wydajnych i niezawodnych sieci WLAN w częstotliwości 5 GHz. Produkty te są wykonane z najwyższej jakości komponentów oraz podzespołów, dzięki czemu uzyskują znakomite parametry. W ofercie znalazły się anteny panelowe 23 dB A73502, 19 dB w obudowie A73551 oraz sektorowa 17 dB A73513. Nowością rynkową są anteny "Arka" Dual: panelowa 19 dB A73521 oraz sektorowa 17 dB A73523. W tym modelu w jednej obudowie zamontowano dwie anteny.
   Cechy wyróżniające:
   • produkty posiadają certyfikat CE1471
   • wysokiej jakości tworzywo sztuczne pokrywy z filtrem UV
   • złącze antenowe z poprawionym ekranowaniem toru sygnałowego (teflon + złoto)
   • specjalnie zaprojektowane uchwyty i podzespoły montażowe wykonane z elementów nierdzewnych, pozwalają na pewny i trwały montaż
   • elementy aktywne zabezpieczone przed starzeniem i utlenianiem odpowiednimi powłokami przemysłowymi
  A73521
  Antena panelowa ARKA Dual 5G-19D Technologic 5GHz 19dB
  A73523
  Antena sektorowa ARKA Dual 5G-17S Technologic 5GHz 17dB
  • 17 września 2008 r. - wprowadzenie do oferty złączy kompresyjnych BNC najwyższej jakości.
  • Wtyk kompresyjny BNC E8293 został specjalnie wyprodukowany przez amerykańska firmę PCT do przewodów CAMSET. Budowane z ich wykorzystaniem tory transmisyjne telewizji CCTV są łatwe w wykonaniu, posiadają najwyższe parametry, mogą być użytkowane przez wiele lat. Złącza wykonane są z 13 części z materiałów nie podlegających korozji. Z przewodem CAMSET tworzą szczelne i bardzo mocne połączenie. Profesjonalny wtyk kompresyjny BNC E8293 spełnia wszystkie zalecenia stowarzyszenia SCTE (The Society of Cable Telecommunications Engineers) dla złącz tego typu.
   Cechy wyróżniające:
   • szerokie pasmo pracy do 2 GHz,
   • możliwość wielokrotnego odłączania kabla bez utraty jakości połączenia (zalecane nawet do urządzeń pomiarowych),
   • wodoszczelność połączenia złącza z kablem,
   • odporność na korozję - wykonane w całości ze metali kolorowych i najwyższej jakości dielektryka,
   • bardzo małe tłumienie w całym paśmie pracy (dla pasma CCTV <0.1 dB),
   • znakomite dopasowanie do linii transmisyjnej w całym paśmie pracy
    (dla pasma CCTV VSWR<1.03),
   • bardzo prosty i szybki montaż - sposób zaciskania: kompresja wzdłużna,
   • poprawnie zaciśnięte złącze jest bardzo trudno zerwać z przewodu - dwa pierścienie kompresyjne,,
   • wymiarowo dopasowane jest do rodziny przewodów CAMSET i przewodów RG-59 o rdzeniu od 0.55-0.80 mm,
   • konstrukcja tego złącza chroniona jest licznymi patentami,
   • do zaciśnięcia należy użyć zaciskarki do złącz kompresyjnych PCT-AIO-CT E80075 lub TR-255 E80077,
   • porównując to złącze z innymi należy zaznaczyć iż szybkość, pewność montażu i stabilność wykonanego połączenia równoważą cenę tego złącza.
  Profesjonalny wtyk kompresyjny BNC PCT-BNC-59 na przewód CAMSET
  Profesjonalny wtyk kompresyjny BNC E8293
  Zaciskacz uniwersalny MASTER do złączy kompresyjnych BNC, F, IEC, RCA
  Zaciskacz uniwersalny PCT-AIO-CT E80075
  • 1 września 2008 r. - kable teletechniczne najwyższej jakości - wprowadzenie do oferty grupy przewodów CAMSET do zastosowań w CCTV oraz grupy skrętek komputerowych NETSET.
  • Przewody CAMSET o znakomitych parametrach i perfekcyjnym wykonaniu zapewniają wzorcową, niezmienną w czasie transmisję sygnału wideo w instalacjach CCTV.
   Produkty zostały opracowane przez inżynierów renomowanego europejskiego producenta, wg wymogów postawionych przez firmę DIPOL.
   Precyzyjnie wykonane kable gwarantują wysoką jakość transmisji, 92% oplot z drutów miedzianych zapewnia wysoką odporność na zakłócenia, a 6-letnia gwarancja producenta umożliwia komfortową eksploatację okablowania. Posiadają homologację na zasilanie napieciem 230V.
   Przewody NETSET to skrętka komputerowa UTP kategorii 5e z gwarantowanymi parametrami transmisyjnymi i 6- letnią gwarancją.
   Przewody są bardzo skrupulatnie badane w toku produkcji, jak i po jej zakończeniu. Osiąga się dzięki temu pewność spełniania parametrów technicznych.
  Przewód YAP 75-0.59/3.7+2x1.0<BR> 90% pokrycia oplotem, 2 przewody zasilające 230V [100m]
  Przewód CCTV CAMSET 100
  M6100
  Przewód NETSET U/UTP 5e skrętka wewnętrzna, klasa palności Eca [1m]
  Skrętka UTP wewnętrzna
  NETSET
  E1408
  Przewód NETSET U/UTP 5e żelowany, czarny skrętka zewnętrzna, klasa palności Fca [1m]
  Skrętka UTPw zewnętrzna
  żelowana NETSET
  E1410
   Cyfrowa stacja czołowa MMH-3000 firmy TERRA jest przeznaczona do instalacji w hotelach i pensjonatach i innych obiektach gdzie wymagany jest odbiór programów satelitarnych na zwykłych odbiornikach TV. Posiada modulatory jednowstęgowe, co daje możliwość pracy sąsiedniokanałowej (oszczędność pasma). Stacja MMH-3000, jest przystosowana do montowania w szafie RACK 19". Jednostka centralna UC-380 zawiera zasilacz oraz złącza umożliwiające zamontowanie ośmiu paneli.
   Cechy wyróżniające:
   • dekodowanie kilku kanałów z jednej karty
   • parametry ustawiane z komputera
   • zarządzanie przez Internet
   • technologia Master - Slave
   • odczytanie historii zdarzeń (logów) z panelu stacji
   • możliwość wysyłania alarmów SMS przez PC GSM terminal
   • graficzne zobrazowanie ustawianych parametrów
   • zastosowane modulatory jednowstęgowe
   • pełna instrukcja montażu, programowania i diagnostyki dostępna w języku polskim, angielskim, litewskim
   • 2 lata gwarancji
   • konkurencyjna cena
  Stacja czołowa MMH-3000 firmy TERRA
  • 4 lipca 2008 r. - uzupełnienie oferty multiswitchy Signal.
  • Obok od dawna dostępnych multiswitchy czterokonwerterowych, są obecnie w sprzedaży multiswitche jedno i dwu konwerterowe.
   Multiswitche Signal stanowią bardzo atrakcyjną ofertę dla instalacji radialnych (jeden multiswitch, sygnał rozprowadzany promieniście) do 16 gniazd dla jednego, dwóch lub czterech satelit. Ze względu na bardzo dobre parametry są szczególnie polecane do instalacji w domach jednorodzinnych i małych budynkach mieszkalnych.
  • 1 lipca 2008 r. - otwarcie nowej siedziby firmy DIPOL w Częstochowie, przy ul. 1 Maja 40.
  • Nowy lokal ma znacznie większą powierzchnię, co pozwala na lepszą ekspozycję towarów i służy wygodzie klientów.
   Wśród klientów, którzy dokonają zakupów do 15 lipca 2008 r. rozlosowana zostanie nagroda....
  • Tegoroczne Dni Myślenic, 27 - 29 czerwca 2008 r., były monitorowane kamerami ACTi.
  • Obowiązkiem organizatorów imprez masowych jest zapewnienie bezpieczeństwa jej uczestników. Aby było ono na zadowalającym poziomie można zaangażować duże siły osobowe lub skorzystać z możliwości jakie daje technika CCTV. W miejscach na stałe przeznaczonych do organizowania zgromadzeń (stadiony, hale widowiskowe) instaluje się systemy CCTV. A co z miejscami gdzie takie imprezy odbywają się sporadycznie?
   Komendant straży miejskiej na prośbę Burmistrza Myślenic zgłosił się do firmy ARNDEX, która we współpracy z firmą DIPOL podjęła się zaprojektowania i zainstalowania mobilnego systemu CCTV....
  Kamera szybkoobrotowa IP ACTi CAM-6611 MPEG-4
  Monitoring Dni Myślenic składał się z kamer ACTi CAM-6611 K1214
  oraz oprogramowania Alnet NetStationK3204
  • 25 czerwca 2008 r. - firmę DIPOL odwiedził przedstawiciel IQinVision na Europę Wschodnią, Ivan Sval.
  • Dyskutowano o sprawach związanych z megapikselowymi systemami CCTV, omawiano dalszą współpracę między firmami DIPOL i IQinVision, oraz sprzedaż urządzeń.
   IQinVision jest liderem rynku kamer megapikselowych. Jest to amerykańska firma, założona w 1998 roku z główną siedzibą w Kalifornii. Posiada dwie filie: w Pensylwanii i Holandii.
  Ivan Sval (IQinVision) z Maciejem Włodarczykiem (DIPOL)
  • 10 czerwca 2008 r. - firma DIPOL otrzymała Certyfikat Kwietnego Biegu potwierdzający przebiegnięcie dystansu 236,51 km wokół krakowskich Błoń. 24 - godzinna sztafeta DIPOL-a w dniu 31 maja uczestniczyła w Kwietnym Biegu zorganizowanym dla upamiętnienia 29. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II.
  • 19 maja 2008 r. - dodanie nowej funkcjonalności Cennika w serwisie Internetowym firmy DIPOL.
  • Otwierając Cennik detaliczny lub hurtowy w formacie PDF jest możliwość wyświetlania kart katalogowych towarów, poprzez kliknięcie na nazwę wybranego towaru.
   Jest to kolejna funkcjonalność naszego serwisu, która ułatwia wyszukiwanie towarów będących w ofercie firmy DIPOL, przeglądanie umieszczonych przez nas informacji na temat wybranego towaru oraz zamawianie.
   W cenniku umieszczono listę wszystkich towarów, także tych, o atrakcyjniejszych cenach, sprzedawanych w "PAK-ach".
  • 8 kwietnia 2008 r., Łódź, Międzynarodowe Targi Komunikacji Elektronicznej INTERTELECOM 2008 - przyznanie "Złotego Medalu Intertelecom za najlepszy produkt targów" rejestratorowi
   ULTIMAX-716.
  • Po raz piętnasty targom INTERTELECOM towarzyszył Konkurs o Złoty Medal Intertelecom za najlepszy produkt targów. Celem Konkursu jest promocja wyrobów i usług przyczyniających się do rozwoju telekomunikacji w Polsce.
   Podczas uroczystej Gali w Klubie ELEKTROWNIA RP Złoty Medal został wręczony przedstawicielom firmy DIPOL za nowoczesny rejestrator 3generacji ULTIMAX-716.
   Na zdjęciach pani Magdalena Stachula, przedstawicielka firmy DIPOL, odbiera medal z rąk pani Anny Streżyńskiej, Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej UKE.
  • 21 marca 2008 r. - uruchomienie czeskiej witryny.
  • Jest to kolejna odmiana językowa naszego serwisu. Partnerem firmy DIPOL w Czechach jest firma TOMI CZECH s.r.o. z Lipnika.
   Czeska strona serwisu dostępna jest z witryny www.dipol.com.pl poprzez wybranie języka czeskiego lub pod bezpośrednim adresem www.dipolnet.cz.
  • 11 lutego 2008 r. - uruchomienie witryny w języku węgierskim.
  • Jest to kolejna, po angielskiej, wersja językowa naszego serwisu Internetowego. Partnerem firmy DIPOL na Węgrzech jest firma Ostel - Invest z Debreczyna.
   Węgierska strona serwisu dostępna jest z witryny www.dipol.com.pl poprzez wybranie języka węgierskiego lub pod bezpośrednim adresem www.ostelsat.hu.
  • 11 stycznia 2008 r. - nowa Internetowa domena firmy DIPOL.
  • Uruchomiliśmy nasz serwis Internetowy w języku angielskim w nowej szacie graficznej i na nowej Internetowej domenie - www.dipolnet.com.
  • 7 listopada 2007 r., Kielce, Targi Alarm 2007 - przyznanie Medalu Targów dla 5-megapikselowej kamery IP.
  • Wykłady z zakresu projektowania nowoczesnych instalacji monitoringu miejskiego i szeroka oferta produktów CCTV IP przedstawiona na targach znalazły uznanie organizatorów i zwiedzających, potwierdzone przyznaniem firmie DIPOL Medalu Targów.
   Na zdjęciu Medal Alarm 2007 obok nagrodzonej kamery IQinvision K1431.
  • 27/28 października 2007 r., Sandomierz - obchody urodzin naszego oddziału.
  • W czasie ostatniego weekendu października mieliśmy przyjemność obchodzić 15-te urodziny oddziału naszej firmy, DIPOL - Sandomierz.
   Na przestrzeni tych lat oddział sandomierski z małego podmiotu wyrósł na liczącą się firmę w regionie, obejmującą swym działaniem trzy województwa: lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie.
   Pod jego egidą wykonywane są znaczące inwestycje związane z zabezpieczeniami dużych podmiotów oraz monitoringiem w najnowszej technologii IP.
   Uroczystości piętnastolecia odbyły się w stylowym hotelu "Pod Ciżemką", usytuowanym w samym Rynku tego pięknego miasta.
   Na zdjęciach Pan Piotr Kogut, szef oddziału DIPOL - Sandomierz oraz tort urodzinowy przygotowany przez Informatyka oddziału, prywatnie cukiernika - hobbystę.
  • 18 października 2007 r., Kraków, Targi SatKrak 2007 - przyznanie nagrody "Produkt Roku" dla rodziny kabli TRISET.
  • Podczas uroczystej gali, redakcja czasopisma Satkurier ogłosiła listę najlepszych produktów techniki satelitarnej. Kryterium doboru najlepszych produktów było głosowanie czytelników witryny Satkurier i merytoryczna ocena jakości przez redakcję czasopisma.
   Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych wyrobów znalazła sie rodzina kabli TRISET, których dystrybutorem jest firma DIPOL.
   Na zdjęciu pan Janusz Sulisz, Redaktor Naczelny czasopisma Satkurier, wręcza nagrodę dla "Produktu Roku" w zakresie akcesoriów przyznaną dla kabla TRISET. Nagrodę odbiera Tadeusz Szydłowski (DIPOL)
  • 28 września 2007 r. - DIPOL zmienia logo.
  • Po 17 latach zmieniamy logo firmy. Mamy nadzieję pracować z nim przynajmniej przez następne 17 lat.
  • 26/27 maja 2007 r. - Kwietny Bieg - sukces długodystansowców z DIPOL-a.
  • Sukcesem zakończył się udział firmy DIPOL w "Kwietnym Biegu". Sztafeta złożona z 28 biegaczy, utrzymując nieprzerwanie bieg przez 24 godziny, pokonała dystans 236 km.
   Kwietny Bieg to ogólnopolska sztafeta poświęcona pamięci Jana Pawła II. Odbywa sie co roku na przełomie maja i czerwca.