Jednym z kryteriów podziału hotelowych instalacji telewizyjnych jest treść, jaka ma być w nich dystrybuowana. Te prostsze dystrybuować mają wyłącznie ogólnie dostępną naziemną telewizję cyfrową, w innych właściciele umieścić mogą dodatkowe kanały telewizji satelitarnej. Skonstruowana przez inwestora oferta programowa może być nastawiona na wybrane kategorie gości oraz klientów hotelowych (kanały w językach obcych, tematyczne itd.).
Czytaj więcejInstalacje światłowodowe odgrywają coraz większą rolę w transmisji sygnałów RTV/SAT. Dają one gwarancję niskich strat sygnału i bardzo dużą odporność na zakłócenia. W ofercie firmy DIPOL pojawiło się nowe rozwiązanie firmy TERRA pozwalające na realizację instalacji SMATV przy pomocy światłowodów.
Czytaj więcejCzasze satelitarne to jeden z wielu ważnych elementów instalacji antenowej. Ten typ anteny zapewnia odbiór sygnału, który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne i zapewnia dostęp do setek programów zagranicznych nadawanych nawet z najbardziej odległych miejsc na świecie.
Czytaj więcejZmiana standardu naziemnej telewizji cyfrowej to duże wyzwanie dla obiektów hotelowych, szpitali, więzień i pozostałych obiektów, w których wykorzystywana jest duża liczba odbiorników niekompatybilnych ze standardem DVB-T2.
Czytaj więcejDyrektywa CPR (ang. Construction Products Regulation) jest skrótem od rozporządzenia parlamentu europejskiego i rady (EU) nr 305/2011 odnoszących się do wyrobów budowlanych z dnia 9 marca 2011 roku i zastąpiła dyrektywę 89/106 EEC zwaną CPD (Construction Product Directive). Nowe rozporządzenie klasyfikuje wyroby budowlane, a także precyzuje przepisy dotyczące metod ich testowania w celu zapewnienie rzetelnej informacji o wyrobach budowlanych pod względem ich właściwości użytkowych na rynkach Unii Europejskiej.
Czytaj więcejStacje czołowe dystrybuujące programy satelitarne po konwersji na postać cyfrową DVB-T COFDM to nadal najbardziej popularne rozwiązanie stosowane w wielu hotelach. Kanały satelitarne stanowić mogą uzupełnienie oferty programów telewizji naziemnej lub być jedynym źródłem oferty programowej w instalacji.
Czytaj więcejZamiana sygnałów A/V na sygnał wysokiej częstotliwości RF oznaczająca wprowadzenie sygnału z wszelkiego rodzaju źródeł takich jak komputery, odtwarzacze czy kamery monitoringu, do instalacji telewizji naziemnej, jest operacją wymagającą zastosowania tzw. modulatora.
Czytaj więcejSeria multiswitchy MRP z pasywnym torem telewizji DVB-T przeznaczona jest do instalacji bazujących na topologii gwiazdy. W tego typu systemach przewody z gniazd końcowych zbiegają się w miejscu montażu multiswitcha lub grupy multiswitchy. Urządzenia te są zatem idealne do zastosowań w budynkach jedno- oraz wielorodzinnych.
Czytaj więcejZgodnie z nowelizacją rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 22 listopada 2012 roku, każdy budynek wielorodzinny, który uzyskał pozwolenie na budowę po 23 lutym 2013 roku, ma obowiązek zostać wyposażony w instalację RTV/SAT. Instalacja musi zapewnić zbiorowy odbiór cyfrowych programów telewizji naziemnej DVB-T oraz radia FM/DAB, jak również umożliwić zbiorowy odbiór programów telewizji satelitarnej z dwóch pozycji satelitarnych. W skład instalacji wchodzić ma okablowanie kategorii RG-6 lub wyższej wraz z osprzętem instalacyjnym - rozgałęźnikami, odgałęźnikami oraz wzmacniaczami i multiswitchami jak również maszt wraz z zestawem antenowym.
Czytaj więcejTradycyjne multiswitche to przełączniki wielozakresowe działające w zakresie od 950 do 2150 MHz, które przy współpracy z konwerterem satelitarnym typu Quatro umożliwiają dystrybucję sygnałów telewizji satelitarnej DVB-S/S2, telewizji naziemnej DVB-T oraz radia analogowego FM/cyfrowego DAB pochodzących z jednego zestawu antenowego do wielu odbiorników TV-SAT. Zadaniem multiswitcha jest zapewnienie każdemu odbiornikowi satelitarnemu niezależnego dostępu do dowolnej pary polaryzacja/pasmo z wybranego satelity. Odbiornik w tym celu wysyła sygnał sterujący (napięcie zasilające 14/18 V, sygnał przełączający 0/22kHz oraz w przypadku multiswitchów 9-wejściowych sygnał sterowania DiSEqC), na podstawie którego multiswitch wybiera odpowiednie wejście, do którego podłącza dane wyjście (dany odbiornik).
Czytaj więcej