Trendy i bajery - Targi CeBIT 2005

Trendy i bajery - Targi CeBIT 2005

Klikając na poszczególne zdjęcia można je powiększyć
 

Trendy

Powiększ...
“Sensacja Cebitu” – tak swoją usługę VoIP reklamowała firma telekomunikacyjna Freenet – faktem jest, że ta technologia wchodzi do powszechnego użytku, kładąc kres tradycyjnej telefonii i pogłębiając kryzys dużych “Telekomów”.

Powiększ...
Nadchodzi era telewizji IP – “moja telewizja, mój program” - cieszy się pani z plakatu Alcatela.

Powiększ...
Telewizja staje się mobilna – zapowiada Rhode Schwarz, prezentując urządzenia do testowania parametrów nowego przekazu – DVB-H (telewizji w telefonach komórkowych).

Powiększ...  Powiększ...
W tym roku monitory LCD opanują  rynek, ilość rozwiązań przyprawiała o zawrót głowy. Poza monitorami LCD, pokazano także monitory plazmowe, z największym 102 calowym telewizorem Samsunga. BenQ pokazał całą rodzinę telewizorów HDTV.

Powiększ...
Monitory dualne LCD pozwalają np. na podgląd całego arkusza OpenOffice Calca na dwóch sprzężonych ze sobą monitorach. Takie monitory pokazywała np. firma Erae.

Powiększ...  Powiększ...
Optyka górą. Napędy DVD, jeszcze nie zadomowiły się na dobre, a już pojawiły się napędy Blu-Ray. Napędy wykorzystują dyski jednowarstwowe o pojemności 25 GB oraz dwuwarstwowe o pojemności 50 GB. Zwiększenie pojemności osiągnięto dzięki zastosowaniu lasera niebiesko-fioletowego o krótszej długości fali, niż stosowany w DVD laser czerwony. Samsung przedstawił pierwsze odtwarzacze Blu-ray disc BD P-1000.

Powiększ...
Airspan był jedną z kilku firm, które pokazały ciekawe urządzenia gotowe do obsługi standardu 802.16 WiMAX.

Powiększ...  Powiększ...
Odtwarzacze MP3 z pamięcią Flash EEPROM spowszechniały, teraz nadchodzi czas odtwarzaczy z wbudowanym dyskiem twardym. Urządzenia maja podobną funkcjonalność jak odtwarzacze z pamięcią Flash, choć pojawiają się także i nowe funkcje, np. możliwość odtwarzania plików .OGG. Telefony komórkowe też mają dyski, oczywiście są to telefony CDMA 2000. Samsung pokazywał telefon z kamerą, twardym dyskiem 1,5 GB, z możliwością odtwarzania zapisu filmów w formacie MPEG-4, dodatkowo można odtwarzać filmy za pośrednictwem wyjścia TV na telewizorze.

Powiększ...  Powiększ...
Kamera Panasonic D-snap SV-AV50 może zapisywać obraz w formacie MPEG-4 na kartach SD. Kamera jest naprawdę mała - jej wymiary: 48,9 x 101 x 20 mm.

Powiększ...
Wzrasta liczba firm z Dalekiego Wschodu wystawiających się na Targach. W porównaniu do firm europejskich, czy amerykańskich cechuje je większy dynamizm i nastawienie na masową produkcję.

Bajery

Powiększ...  Powiększ...
Komputery i karty wymagają chłodzenia.

Powiększ...
T – Online postawił na nietypowe gadżety – okazały się strzałem w dziesiątkę. Każdy chciał mieć takie gustowne, filcowe pantofle. Dostępne były jednak tylko dla wybranych, reszcie pozostały standardowe smycze i długopisy.

Powiększ...
Gericom ze swoim “body painting” trafił w gusta męskiej publiczności.

Powiększ...  Powiększ...
Adidas zaprezentował “inteligentny but”, z wbudowanym mikroprocesorem.

Powiększ...
Najefektowniejsze plastycznie stoisko Targów – z sufitem pulsującym światłem.

Pochwała

Powiększ...
Krakowski Comarch pokazał się z dużym rozmachem i niezłym gustem. Występy urodziwych skrzypaczek, co godzinę gromadziły tłumy ludzi spragnionych muzyki klasycznej.

Powiększ...
Problemem współczesności staje się obrona przed zalewem informacji – na Targach Informatyki i Telekomunikacji jest to szczególnie widoczne.

Zobacz inne reportaże Dipola