Domowa sieć LAN/WLAN może służyć nie tylko podpięciu komputerów stacjonarnych i przenośnych do Internetu, ale także zapewnieniu dostępu do wspólnych pamięci, drukarek, skanerów oraz może być źródłem treści wyświetlanych na ekranie telewizora a także tworzyć sieć domowego monitoringu CCTV.
Czytaj więcejSeria multiswitchy MRP z pasywnym torem telewizji DVB-T przeznaczona jest do instalacji bazujących na topologii gwiazdy. W tego typu systemach przewody z gniazd końcowych zbiegają się w miejscu montażu multiswitcha lub grupy multiswitchy. Urządzenia te są zatem idealne do zastosowań w budynkach jedno- oraz wielorodzinnych.
Czytaj więcejW artykule przedstawiono propozycje budowy stoisk egzaminacyjnych w publicznych szkołach technicznych wg klasyfikacji programowej E6 i E20. Wskazano też artykuły, w których wyjaśniane są zagadnienia będące przedmiotem egzaminów.
Czytaj więcejZgodnie z nowelizacją rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 22 listopada 2012 roku, każdy budynek wielorodzinny, który uzyskał pozwolenie na budowę po 23 lutym 2013 roku, ma obowiązek zostać wyposażony w instalację RTV/SAT. Instalacja musi zapewnić zbiorowy odbiór cyfrowych programów telewizji naziemnej DVB-T oraz radia FM/DAB, jak również umożliwić zbiorowy odbiór programów telewizji satelitarnej z dwóch pozycji satelitarnych. W skład instalacji wchodzić ma okablowanie kategorii RG-6 lub wyższej wraz z osprzętem instalacyjnym - rozgałęźnikami, odgałęźnikami oraz wzmacniaczami i multiswitchami jak również maszt wraz z zestawem antenowym.
Czytaj więcejNaziemna telewizja cyfrowa DVB-T/T2 pokrywa swym zasięgiem całą Europę. Wykonując nową instalację lub modernizując starą warto skorzystać z kilku przykładowych schematów zamieszczonych poniżej. Przedstawione instalacje stanowią wskazówkę dla tych, którzy w zależności od lokalizacji i mocy nadajnika dobrać muszą odpowiednie anteny oraz przedwzmacniacze antenowe.
Czytaj więcejPoniżej przedstawiamy schematy przykładowych instalacji telewizji naziemnej, satelitarnej, dystrybucji Internetu, monitoringu CCTV i wzmocnienia sygnału GSM. W pierwszej części są pokazane instalacje dla domów jednorodzinnych, w drugiej dla budynków wielomieszkaniowych.
Czytaj więcejOto przykładowy schemat instalacji w budynku wielorodzinnym. Instalacja umożliwia odbiór dowolnego programu naziemnego w każdym gniazdku antenowym oraz po podłączeniu przez abonenta tunera satelitarnego również programów satelitarnych z satelity, który został wybrany przez administratora budynku. Sieć zaprojektowana została w oparciu o multiswitche TERRA serii MSV oraz odgałęźniki o różnych stopniach tłumienia odgałęzienia. Największą zaletą takiej instalacji jest jej elastyczność. Dzięki bogatej ofercie multiswitchy firmy TERRA projektant ma praktycznie nieograniczone możliwości podczas doboru urządzeń i kreowania topologii. Wykonana już instalacja może być w łatwy sposób modyfikowana.
Czytaj więcejOto przykładowy schemat instalacji w budynku wielorodzinnym. Instalacja umożliwia odbiór dowolnego programu naziemnego w każdym gniazdku antenowym oraz po podłączeniu przez abonenta tunera satelitarnego również programów satelitarnych z dwóch pozycji satelitarnych (np. Hotbird 13E i Astra 19.2E). Sieć zaprojektowana została w oparciu o multiswitche TERRA serii MSV oraz odgałęźniki o różnych stopniach tłumienia odgałęzienia. Największą zaletą takiej instalacji jest jej elastyczność. Dzięki bogatej ofercie multiswitchy firmy TERRA projektant ma praktycznie nieograniczone możliwości podczas doboru urządzeń i kreowania topologii. Wykonana już instalacja może być w łatwy sposób modyfikowana.
Czytaj więcejOto przykładowy schemat instalacji w budynku wielorodzinnym. Instalacja umożliwia odbiór dowolnego programu naziemnego w każdym gniazdku antenowym oraz po podłączeniu przez abonenta tunera satelitarnego również programów satelitarnych z satelity, który został wybrany przez administratora budynku. Sieć zaprojektowana została w oparciu o przelotowe multiswitche TERRA serii MSR. Dzięki bogatej ofercie multiswitchy firmy TERRA projektant ma praktycznie nieograniczone możliwości podczas doboru urządzeń i kreowania topologii. Wykonana już instalacja może być w łatwy sposób modyfikowana.
Czytaj więcejPodstawowy schemat instalacji wzmacniacza GSM w domu jednorodzinnym umożliwiający normalne korzystanie z telefonu komórkowego w sytuacji kiedy wewnątrz budynku niski poziom sygnału wyklucza prowadzenie rozmów.
Czytaj więcej