Robocze spotkania w Łodzi - Intertelecom 2005

Robocze spotkania w Łodzi - Intertelecom 2005

Klikając na poszczególne obrazki można je powiększyć

W dniach 1-3 marca odbywały się Międzynarodowe Targi Łączności Intertelecom. Organizatorzy szacują, że odwiedziło je 16000 osób, natomiast wystawiło się ponad 200 firm.
Skromna infrastruktura wystawiennicza w Łodzi i brak, wśród wystawców, dużych operatorów telekomunikacyjnych (TP SA, Era, Polkomtel) nie odbił się na jakości targów.
Ograniczenie programowe i skoncentrowanie się wyłącznie na telekomunikacji wychodzi na korzyść i powoduje, że Intertelecom jest spotkaniem branżowców.
Zwiedzający, w ciągu jednego dnia, są w stanie zapoznać się z ofertą targową, a wystawcy są zadowoleni - mają kontakt z profesjonalnymi klientami.
Liberalizacja rynku ożywiła telekomunikację w Polsce, najbardziej jest to widoczne w systemach bezprzewodowych. Ze względu na duży rynek zbytu, ta technologia powoli staje się polską specjalnością w skali Europy. Jeden z renomowanych producentów koncentrycznych kabli 50 Om, przekazał dane, z których wynika, że w niektórych popularnych asortymentach sprzedaż w Polsce jest kilkunastokrotnie większa niż w Niemczech. Wynika to z naszej specyfiki, w której technologią WLAN nadrabia się opóźnienia w budowie infrastruktury, podczas gdy w Niemczech stosuje się ją jako uzupełnienie sieci w budynkach.

Panorama stoisk.

Astra, prezentując system telewizji HDTV (High Definition TeleVision) spodziewa się, że w 2008r będzie korzystało z niego w Europie 28mln. gospodarstw. HDTV jest telewizją wysokiej rozdzielczości. Obraz zbudowany jest z 1088 linii, z których każda zawiera 1920 pikseli. Tradycyjny obraz telewizyjny to 576 linii zawierających 720 pikseli. Program, wolny w odbiorze, nadawany jest od 14 października 2004r. z ASTRY 19.2° East. Oczywiście, wymagany jest specjalny telewizor i tuner.

Powiększ...  Powiększ...

HDTV z Astry

Nera przedstawiła urządzenie do transmisji satelitarnych z wykorzystaniem systemu Inmarsat. Dzięki antenie, widocznej na zdjęciu, możliwa jest dwustronna transmisja w zakresie 1525 - 1660MHz. Komunikator kompatybilny z systemem MPDS (Mobile Packet Data Servis) pozwala na transmisję z prędkością do 64kb/s. Użytkownik płacący za wielkość transferu, a nie za czas połączenia, ma możliwość transmisji danych, głosu i wizji. Sprzęt był używany do transmisji wizji z wyprawy na K2. Szerszy opis tutaj.

Powiększ...

Komunikator  MPDS (Mobile Packet Data Servis)

Na stoisku firmy Rohde-Schwarz pokazano podręczny analizator widma FSH6. Analizator pracuje w paśmie 100kHz – 6GHz, dodatkowo analizator pozwala na pomiar dopasowania, wykresu Smitha. Urządzenie wyróżnia się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, i bez obaw może być stosowane w warunkach polowych.

Powiększ...

Podręczny analizator widma FSH6

Bezpieczeństwo danych to nie tylko SSH czy VPN, ale także szyfrowane połączenia telefoniczne. Telefony szyfrujące RWT S.A. serii Cygnus pozwalają na prowadzenie szyfrowanych rozmów telefonicznych zarówno w sieci analogowej jak i w sieci ISDN na portach a/b. Aparaty posiadają możliwość pracy jako standardowy aparat telefoniczny, aparat szyfrujący oraz modem. Szyfrowanie dokonywane jest algorytmem AES z kluczem sesyjnym 256bitów.

Powiększ...

Telefony szyfrujące RWT S.A. serii Cygnus

Hotspoty Nomadix AG2000W – integracja wielu funkcji spotykanych w bardziej zaawansowanych urządzeniach. System NES pozwala na maksymalne uproszczenie procesu połączenia użytkownika z hotspotem. Zarządzanie pasmem, plany taryfowe, bezpieczne zdalne zarządzanie, NAT – to podstawowe cechy urządzenia.

Powiększ...

Hotspoty Nomadix AG2000W

VoIP – coraz powszechniejszy. Avaya posiada całą rodzinę urządzeń VoIP. Telefony IP Avayi posiadają port Ethernetowy, możliwość automatycznego upgradu oprogramowania z serwera TFTP, kodeki G.711 oraz G.729A/B. Ciekawą cechą jest kompatybilność z Microsoft NetMeeteing.

Powiększ...

Avaya posiada całą rodzinę urządzeń VoIP

MIMO w praktyce. Firma Planex rozpoczęła produkcję punktów dostępowych CQW-AP108 AG pracujących we wstępnej wersji standardu IEEE 802.11n, pozwalającego na pracę z prędkością 108 Mb/s i oraz większy zasięg dzięki zastosowaniu techniki MIMO.

Powiększ...

Planex rozpoczęła produkcje punktów dostępowych pracujących w technologii MIMO

Komputery, monitory emitują promieniowanie elektromagnetyczne, które można odebrać i wykorzystać do podglądania pracy i informacji, które np. są zobrazowane na monitorze. Wojskowy Instytut Łączności opracował stanowisko komputerowe o obniżonym poziomie emisji elektromagnetycznej. Takie stanowisko posiada specjalnie zabezpieczony komputer, monitor, drukarkę, klawiaturę i mysz. Stanowisko spełnia wymagania AMSG-720B, posiada certyfikat JCW ABW.

Powiększ...

Standard 802.11g jest coraz powszechniejszy, ceny urządzeń osiągnęły poziom cen urządzeń w standardzie 802.11b. Firma Linksys oferuje urządzenia WAP54G, WRT54G, WRV54G, WET54GSS. Urządzenia pełnią funkcję punków dostępowych, routerów zintegrowanych z AP, routerów z możliwością tworzenia kanałów VPN i zintegrowanych z AP oraz mostów radiowych.

Powiększ...

AP firmy Linksys

Zobacz inne reportaże Dipola