Optymalizacja dysków twardych pod kątem systemów CCTV na przykładzie Seagate Skyhawk

Dysk twardy jest jednym z kluczowych elementów systemu CCTV. Jego parametry mają znaczenie dla niezawodności i jakości zapisu obrazu z kamer. Dyski twarde używane na potrzeby monitoringu pracują w warunkach odmiennych niż dyski mające zastosowanie w komputerach PC.

Czytaj więcej

Monitoring domu jednorodzinnego

Szybki postęp technologiczny przyczyniający się do dynamicznego rozwoju systemów CCTV oferujących coraz większe możliwości przy jednocześnie coraz niższych cenach, sprawił, iż systemy tego rodzaju są coraz częściej instalowane w domach jednorodzinnych.

Czytaj więcej

Rodzina mobilnych rejestratorów PROTECT - porównanie

Rejestratory PROTECT to rodzina mobilnych urządzeń, służących do zastosowań wewnętrznych, pozwalających na nagrywanie materiału audio i wideo w wysokiej jakości z wbudowanej kamery.

Czytaj więcej

Monitoring megapikselowy w praktyce

Monitoring IP (CCTV IP) a monitoring (CCTV). CCTV IP ma tylu zwolenników co przeciwników. Wynika to z wielu powodów. Należą do nich: cena, wymagania co do medium transmisyjnego, jakość obrazu, mobilność, możliwość budowania systemów rozproszonych, stabilność działania itd. Kamery analogowe i IP. Rozwiązania hybrydowe. Kamery megapikselowe., Rejestratory DVR z funkcjami sieciowymi. Trendy.

Czytaj więcej

Monitoring szkoły

Należy uzmysłowić sobie, że nawet bardzo dobra edukacja nie rozwiąże problemu przemocy a monitoring może go znacznie ograniczyć. Cele i sposoby monitoringu szkoły.

Czytaj więcej