Jednym z kryteriów podziału hotelowych instalacji telewizyjnych jest treść, jaka ma być w nich dystrybuowana. Te prostsze dystrybuować mają wyłącznie ogólnie dostępną naziemną telewizję cyfrową, w innych właściciele umieścić mogą dodatkowe kanały telewizji satelitarnej. Skonstruowana przez inwestora oferta programowa może być nastawiona na wybrane kategorie gości oraz klientów hotelowych (kanały w językach obcych, tematyczne itd.).
Czytaj więcejPomiary sygnałów telewizji naziemnej DVB-T2 i satelitarnej DVB-S/S2. Technika pomiaru sygnału naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 nie różni się zbytnio od pomiaru sygnału w standardzie DVB-T.
Czytaj więcejInstalacje światłowodowe odgrywają coraz większą rolę w transmisji sygnałów RTV/SAT. Dają one gwarancję niskich strat sygnału i bardzo dużą odporność na zakłócenia. W ofercie firmy DIPOL pojawiło się nowe rozwiązanie firmy TERRA pozwalające na realizację instalacji SMATV przy pomocy światłowodów.
Czytaj więcejW niniejszym artykule przedstawione zostały rzeczywiste wyniki pomiarów oraz sposób konfiguracji wzmacniacza kanałowego przy realizacji zbiorczej instalacji telewizji naziemnej DVB-T2 na około 70 gniazd końcowych.
Czytaj więcejCzasze satelitarne to jeden z wielu ważnych elementów instalacji antenowej. Ten typ anteny zapewnia odbiór sygnału, który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne i zapewnia dostęp do setek programów zagranicznych nadawanych nawet z najbardziej odległych miejsc na świecie.
Czytaj więcejKażda instalacja naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 zaczyna się od anteny. Jej właściwy dobór jest kluczowy dla sukcesu całego przedsięwzięcia.
Czytaj więcejZmiana standardu naziemnej telewizji cyfrowej to duże wyzwanie dla obiektów hotelowych, szpitali, więzień i pozostałych obiektów, w których wykorzystywana jest duża liczba odbiorników niekompatybilnych ze standardem DVB-T2.
Czytaj więcejArtykuł przybliża zagadnienia związane z wdrażaniem standardu telewizji naziemnej DVB-T2 w Polsce.
Czytaj więcejDyrektywa CPR (ang. Construction Products Regulation) jest skrótem od rozporządzenia parlamentu europejskiego i rady (EU) nr 305/2011 odnoszących się do wyrobów budowlanych z dnia 9 marca 2011 roku i zastąpiła dyrektywę 89/106 EEC zwaną CPD (Construction Product Directive). Nowe rozporządzenie klasyfikuje wyroby budowlane, a także precyzuje przepisy dotyczące metod ich testowania w celu zapewnienie rzetelnej informacji o wyrobach budowlanych pod względem ich właściwości użytkowych na rynkach Unii Europejskiej.
Czytaj więcejStacje czołowe dystrybuujące programy satelitarne po konwersji na postać cyfrową DVB-T COFDM to nadal najbardziej popularne rozwiązanie stosowane w wielu hotelach. Kanały satelitarne stanowić mogą uzupełnienie oferty programów telewizji naziemnej lub być jedynym źródłem oferty programowej w instalacji.
Czytaj więcej