Sieć 5G - jak dobrać antenę?

Sieć 5G to piąta generacja standardów technologii bezprzewodowej (telekomunikacyjnej), która oferuje znacznie większą prędkości transferu danych niż wcześniejsze generacje, takie jak 3G czy 4G.

Czytaj więcej

Dobór anteny LTE

Usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu świadczone przez operatorów sieci komórkowych stanowią coraz bardziej popularną i coraz częściej wybieraną przez abonentów metodę dostępową. W zależności od nadajnika jak i operatora telefonii komórkowej, usługi bezprzewodowego dostępu świadczyć można w oparciu o różne techniki transmisji danych. Najpopularniejszą techniką jest LTE umożliwiająca osiągnięcie realnych przepływności sięgających nawet 100 - 150 Mb/s (w teorii nawet do 600 Mbit/s).

Czytaj więcej

Czy zewnętrza antena zwiększa prędkość LTE?

Usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu świadczone przez operatorów sieci komórkowych stanowią coraz bardziej popularną i coraz częściej wybieraną przez abonentów metodę dostępową. Rosnąca popularność wynika z większych przepustowości transmisji dla oferowanych usług oraz większego zasięgu sieci mobilnego dostępu do Internetu. Absolutnym hitem jest tutaj technika LTE umożliwiająca osiągnięcie przepływności zbliżonych do tych, oferowanych w sieciach lokalnych dostawców internetowych.

Czytaj więcej

Mobilny Internet w Polsce - sieć LTE - jak wybrać modem, antenę oraz konektor?

Usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu świadczone przez operatorów sieci komórkowych stanowią coraz bardziej popularną i coraz częściej wybieraną przez abonentów metodę dostępową. Rosnąca popularność wynika ze spadków cen oraz większych przepustowości transmisji dla oferowanych usług. Absolutnym hitem jest tutaj technika LTE umożliwiająca osiągnięcie przepływności zbliżonych do tych oferowanych w sieciach lokalnych dostawców internetowych.

Czytaj więcej

FAQ - wzmacniacze GSM, DCS, 3G, LTE

Często się zdarza że w budynkach rozmowy przez telefon komórkowy są utrudnione czy wręcz niemożliwe. Spowodowane jest to tłumieniem sygnału przez ściany, okna czy stropy (podziemia). Najczęściej takie problemy występują w marketach, tunelach, parkingach, stacjach benzynowych, lotniskach, hotelach. Z podobną sytuacją można się spotkać w budynkach położonych na granicy zasięgu stacji bazowych (obszary rekreacyjne).

Czytaj więcej

Wzmacniacze GSM- badania Instytutu Łączności w Warszawie

Biorąc pod uwagę rodzaj urządzenia zgłoszonego do oceny zgodności z wymaganiami zasadniczymi (zgodności z art. 3.2 dyrektywy 1999/5/WE) w zakresie efektywnego wykorzystania widma częstotliwości radiowych.

Czytaj więcej

Nowe wzmacniacze GSM - spełniające kryteria funkcjonalne i prawne

UE zaostrzyła wymagania dotyczące repeaterów GSM dotyczą one zarówno szerokości przenoszonego pasma (e-GSM) jak i emisji pozapasmowej. Wprowadzone nowe wzmacniacze SIGNAL o oznaczeniu 305, 505 i 1205 spełniają te wymagania. Posiadają dodatkowo regulowane tłumienie na wejściu jak i AGC.

Czytaj więcej