TERRA - Europejski potentat telewizji CATV/SMATV.

O firmie
Firma TERRA jest jednym z największych dostawców specjalistycznych urządzeń do odbioru i dystrybucji sygnałów telewizji satelitarnej DVB-S/S2, naziemnej DVB-T jak i telewizji kablowej DVB-C w Europie. Początek historii firmy sięga końca roku 1980, kiedy firma dostarczała dla rynków rosyjskich i litewskich tunery analogowe i konwertery satelitarne.
Miasto położone w środkowej części Litwy u zbiegu dwóch wielkich rzek: Niemna i Wilii.
Główna siedziba firmy Terra w Kownie na Litwie.
Główna siedziba oraz zaawansowana technicznie produkcja znajduje się w Kownie na Litwie. Firma swoje oddziały krajowe posiada również między innymi w Wilnie oraz Kłajpedzie. Aktualnie TERRA jest wiodącym producentem w dziedzinie sprzętu do instalacji telewizji naziemnej, satelitarnej i kablowej w Europie Wschodniej.
Ciągły rozwój innowacyjnych technologii i produktów oraz ekspansja na nowe rynki, w pełni dostosowanych do wymagań, pozwala firmie budować strategię produktu na rynku międzynarodowym obejmując swym zasięgiem Europę, Azję, Australię i Afrykę.
Kluczowym i nadrzędnym celem firmy jest zapewnienie optymalnego i innowacyjnego rozwiązania do systemów CATV/SMATV.
Produkcja
Działania firmy ukierunkowane są na rezultaty: zatrudnienie pracowników o najlepszych kwalifikacjach, skuteczne wykorzystanie potencjału kadry, rozwiązywanie sytuacji kryzysowych. Ważnym filarem rozwoju firmy są pozytywne relacje w zespole. Można je zbudować tylko dzięki skutecznej, zgodnej z misją i wizją firmy strategii komunikacji wewnętrznej.
Wieloletnie doświadczenie wysoko wykwalifikowanych inżynierów i projektantów, a także nowoczesny design produktów jest kluczem do sukcesu firmy. TERRA podkreśla, jak ważne jest znaczenie badań i rozwój dla dalszej poprawy jakości i konstrukcji produktów.
Jakość produktów
Pełne wykorzystanie nowoczesnej elektroniki i technologii informacyjnych umożliwia precyzyjny pomiar i kontrolę jakości produktów.
DIPOL sprzedaje produkty TERRA od 1996 roku. Od marca 2013, udziela wydłużonej do 4 lat gwarancji.
Dział techniczny
Dział techniczny posiada duże doświadczenie i potencjał wykonawczy w zakresie wykonywania różnych zadań. Odpowiada za rozwój techniczny i serwis inżynieryjny sprzętu. Sekcja ta uczestniczy także w wykonaniu prac technicznych i projektowych związanych z realizacją badań prowadzonych w firmie.
Nagrody
26 lutego 2014 - SatNet 3.0 zyskał uznanie polskiego Ministerstwa Gospodarki.
Projektowanie zbiorczych instalacji RTV/SAT w programie SatNet firmy TERRA.
Program do projektowania instalacji multiswitchowych SatNet 3.0 zwyciężył w konkursie na najbardziej "Innowacyjny Produkt lub Technologię" prezentowaną na Targach Elektrotechnika 2014 odbywających się w Warszawie w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI. Tę bardzo prestiżową nagrodę ufundowało Ministerstwo Gospodarki. Członkowie Komisji Konkursowej bardzo wysoko ocenili innowacyjność i walory użytkowe programu SatNet 3.0. Zwrócono uwagę, że projektowanie z użyciem programu znacznie podnosi poziom techniczny wykonywanych instalacji oraz zwiększa komfort i pewność projektowania.
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
3 października 2013 - Nowa linia multiswitchy TERRA zwycięzcą SAT Kurier Awards 2013.
Multiswitche TERRA zostały uznane za najlepszy element instalacji zbiorczej w konkursie targów SATKRAK 2013. Jury doceniło główne atuty: małą tłumienność, wysoką separację, maksymalne ekranowanie zapewnione przez odlewaną obudowę, nowatorski sposób regulacji wzmocnienia i nachylenia charakterystyki, profesjonalny wygląd. Statuetkę w imieniu załogi firmy DIPOL odebrał Pan Piotr Waśniowski.
19 września 2012 - Nagroda targów Sat DIGI-TV.
Zestaw wzmacniaczy kanałowych oraz modulatorów TERRA zdobył statuetkę targów Sat DIGI-TV 2012 w kategorii Najlepszy element instalacji zbiorczej!
Nagroda Sat DIGI-TV 2012.
13 Października 2011 - Nagrodzona stacja czołowa TERRA MMH-3000+
Stacja czołowa TERRA MMH-3000 zdobyła statuetkę targów SatKrak 2011 w kategorii Najlepszy Element Instalacji Zbiorczej.
Główne produkty
Multiswitche radialne

Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Multiswitch MR-508 R70608 Terra 5-wejściowy 8-wyjściowy z aktywną naziemną.
Multiswitche dla zbiorczych instalacjach telewizyjnych RTV+SAT

Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Multiswitch MV-532 R70732 Terra z regulacją wzmocnienia IF
Urządzenia dedykowane do odbioru i obróbki sygnałów telewizyjnych (wzmacniacze kanałowe i szerokopasmowe, modulatory analogowe i cyfrowe)
Przykładowa realizacja układu wzmacniaczy i modulatorów