Tools
Aplikacja ułatwia zarządzanie i konfigurację urządzeń Sunell w sieci komputerowej.
Główne funkcje programu:
 • Wyszukiwanie urządzeń. Program pozwala na wyszukiwanie urządzeń w sieci lokalnej i wyświetla ich informacje. adres IP, ID, porty komunikacyjne, model urządzenia, wersja oprogramowania, czas
 • Logowanie do urządzeń. Narzędzie automatycznie nawiązuje połączenie z urządzeniami po jego wyszukaniu i regularnie aktualizuje status online urządzenia
 • Aktywacja urządzeń i ustawianie hasła. Jeśli urządzenie nie ma hasła po aktualizacji, program pozwala użytkownikowi utworzyć hasło
 • Zarządzanie listą urządzeń. Poza automatycznym wyszukiwaniem urządzeń, użytkownicy mogą również dodawać urządzenia do narzędzia za pomocą funkcji dodawania urządzeń
 • Modyfikowanie adresów IP. Program umożliwia pojedynczą i grupową zmianę adresu IP urządzenia
 • Zbiorcza konfiguracja. Moduł zbiorczego ustawiania jest głównie używany do jednoczesnego ustawiania tych samych parametrów dla wielu urządzeń tego samego typu, co znacznie oszczędza czas i koszty. Umożliwia zbiorczą zmianę ustawień związanych z parametrami kodowania strumienia obrazu, menu OSD, portami komunikacyjnymi, obrazem, liczbą klatek na sekundę i trybem PAL lub NTSC, funkcje restartu urządzenia, resetu oraz modyfikacji haseł
 • Aktualizacja urządzeń. Pozwala na zbiorczą aktualizację urządzeń tego samego typu
Nazwa Język  
Tools Windows EN
Tools instrukcja obsługi PL
Tools user manual EN
Odtwarzacz
Nagrania eksportowane bezpośrednio z rejestratora na dysk wymienny są zapisywane w formacie MP4. Możliwe jest ich odtwarzanie za pomocą dedykowanego odtwarzacza MiniMediaPlayer lub ogólnodostępnego programu, takiego jak VLC (VideoLAN Client). VLC to darmowy i otwarty odtwarzacz multimedialny, który obsługuje wiele formatów plików wideo i audio.
Przy eksporcie nagrań z kamery czy rejestratora za pomocą przeglądarki są one zapisywane w formiacie mov. Ich odtwarzenie jest możliwe za pomocą bezpłatnego programu VLC (VideoLAN Client).
Nazwa Język  
VLC PL, EN
MiniMediaPLayer EN
Kalkulator dysków
Kalkulator pojemności dysków twardych jest narzędziem, które pomaga określić, ile miejsca na dysku twardym jest potrzebne do przechowywania nagrań z kamer monitoringu. Wybór odpowiedniej pojemności dysków jest istotny, aby zapewnić długoterminowe przechowywanie nagrań bez konieczności ciągłego usuwania starszych plików.
Aby dokładnie określić, czy dysk twardy ma wystarczającą pojemność do przechowywania nagrań z kamer przez określony okres czasu, konieczne jest uwzględnienie ilości kamer oraz generowanego przez nie bitrate, który wynika z rozdzielczości kamer, używanego kodeka i zakładanej jakości nagrań. Dodatkowo, można też określić ilość godzin nagrywania w ciągu doby. Kalkulator może pokazać ilość dni, przez jaką będzie można prowadzić nagrywanie lub wymaganą pojemność dysku.
Nazwa Język  
Disk Calc EN
SunView CMS
SunView CMS to profesjonalne oprogramowanie typu CMS (Central Management Software) do zarządzania systemami monitoringu. Działa w architekturze klient-serwer, co sprawia, że jest skalowalnym i scentralizowanym systemem. Oznacza to, że można go łatwo dostosować do różnych rozmiarów i potrzeb monitoringu, a jednocześnie zarządzanie odbywa się z jednego centralnego punktu. Dzięki różnorodnym funkcjom, jest w stanie sprostać wielu wymaganiom związanym z rozwiązaniami do monitoringu wideo. Z podstawowych funkcji można wymienić podgląd obrazu na żywo z konfigurowalnymi widokami, przeglądanie i pobieranie nagrań wideo, zarządzanie dostępami i użytkownikami, obsługa alarmów w czasie rzeczywistym, wyszukiwanie zdarzeń z inteligentnych funkcji kamer czy wizualizacja systemu w formie e-map (pliki graficzne oraz mapy online i offline GIS - OpenStreetMap).
Najważniejsze cechy:
 • Obsługa do 10 000 kanałów.
 • Obsługa do 500 użytkowników z możliwością przydzielania uprawnień.
 • Podgląd obrazu na konfigurowalnym podziale 1/4/6/8/9/16/32/64.
 • Obsługa kompresji H.264 i H.265.
 • Odtwarzanie nagrań z maksymalnie 16 kanałów z możliwością przewijania (-8x~8x), obsługa kamer fisheye oraz wyszukiwanie po typie zdarzenia z graficzną prezentacją momentu zdarzenia.
 • Możliwość grupowego pobierania nagrań.
 • Obsługa alarmów w czasie rzeczywistym z możliwością przeszukiwania archiwum alarmów. *Możliwość wyświetlania widgetu alarmowego po zminimalizowaniu okna.
 • Wbudowane funkcje rozpoznawania twarzy (wymaga kamery z detekcją twarzy).
 • Powiązanie wydarzeń – w reakcji na zdarzenie aplikacja może wysłać e-mail, wysterować PTZ lub aktywować wyjście alarmowe.
 • Obsługa kamer PTZ.
 • Obsługa wielopoziomowych E-map z możliwością naniesienia obrazu kamer (formaty PNG/XPM/JPG) oraz naniesienia na OpenStreetMap. Mapy są interaktywne – zmiana koloru ikon kamery (po alarmie, braku połączenia, odtwarzanie obrazu na żywo po podwójnym kliknięciu).
 • Możliwość konfiguracji skrótów klawiaturowych.
 • Obsługa kamer LPR (rozpoznawanie tablic rejestracyjnych) oraz kamer termowizyjnych.
Nazwa Język  
SunView CMS Windows EN
SunView  datasheet EN
SunView user manual EN
SunView App
SunView to oficjalna aplikacja dostępna zarówno na iPhone'a, jak i urządzenia z systemem Android, która umożliwia obsługę i zarządzanie kamerami IP oraz rejestratorami (NVR).
Nazwa Język  
SunView Android PL, EN
SunView iOS PL, EN