Monitoring wizyjny Hotelu. W historycznym Sandomierzu został otwarty nowoczesny, 51 pokojowy, hotel Mały Rzym. Inwestor, dysponujący bazą 112 miejsc noclegowych, w celu poprawy bezpieczeństwa gości i ich mienia zlecił firmie Dipol Sandomierz instalację monitoringu wizyjnego.
Hotel Mały Rzym
Instalując system telewizji przemysłowej należy umiejętnie dobrać miejsca wymagające monitoringu, dobrze rozmieścić kamery, dobrać odpowiednią pojemność dysków twardych oraz połączyć i skonfigurować cały system. Po przeprowadzeniu analizy obiektu i potencjalnych zagrożeń zainstalowano łącznie 33 kamery marki n-cam i v-cam.
Kamery n-cam 670 M11284 w zimowej scenerii
Kamery kompaktowe n-cam 670 M11284 zostały zamontowane na zewnątrz hotelu. Posiadają obudowę w klasie szczelności IP66, co zabezpiecza je przed działaniem warunków atmosferycznych. Dzięki wysokiej rozdzielczości 650TVL generują szczegółowy obraz. W nocy pracę kamery wspomaga wbudowany reflektor podczerwieni. Kamera korzystając z wbudowanego oświetlacza podczerwieni, może oświetlić teren w odległości do 30m.
Kamery są tak strategicznie rozmieszczone, aby zapewniać ochronę wejść, wjazdów i parkingów. Dzięki uniwersalnemu obiektywowi 2.8-12 mm, kamera może być wykorzystana do poglądowego monitoringu parkingu, jak szczegółowo widzieć tablice samochodu przy wjeździe.
Kamery v-cam 450 M10749 nadzorują wnętrze budynku
Ważne, aby monitorowane były wszystkie wejścia i wyjścia w budynku. Prawidłowo dobrana i zainstalowana kamera powinna być w stanie uchwycić obrazy, które pozwolą na identyfikację każdej osoby wchodzącej lub wychodzącej z budynku. Jest to istotna pomoc w ochronie klientów oraz własności hotelu.
Kamery umieszczone wewnątrz, oprócz monitoringu wejść i wyjść, muszą monitorować recepcję. Służą one poprawie bezpieczeństwa oraz pomagają w wykryciu oszustw, które są popełniane nie tylko przez klientów ale i przez obsługę.
Zainstalowane kamery wandaloodporne v-cam 490 M10749 posiadają funkcję BLC. Pozwala ona wyeliminować efekt zaciemnienia pierwszego planu, gdy kamera skierowana jest w stronę silnego źródła światła (którym są okna).
Obraz z kamer rejestrowany jest za pomocą trzech rejestratorów marki Ultimax serii 1400. Dzięki zapisowi w rozdzielczości WD1 (960x576px), pozwalają na nagranie obrazu z kamer w najwyższej, dostępnej dla rejestratorów analogowych rozdzielczości.
Rejestratory Ultimax serii 1400 zamontowane w szafie RACK Signal
Wykorzystując sieć LAN połączono sygnały z wszystkich rejestratorów w jednym oprogramowaniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwy jest szybki dostęp do zasobów archiwalnych oraz podglądu na żywo w całym obiekcie wszystkich trzech rejestratorów. Wybrane osoby z personelu otrzymały możliwość podglądu obrazu przez Internet za pomocą telefonów, tabletów i innych urządzeń z dostępem do sieci Internet.
Podgląd obrazu z kamer z poziomu przęglądarki internetowej
W pomieszczeniu serwerowym umieszczono szafę typu Rack 19” Signal, w szafie zamontowano rejestratory ULTIMAX oraz niezbędne akcesoria takie jak zasilacze, listwy zasilające, switche itp.
Szafa rack Signal z zamontowanym sprzętem