DIPOL na targach Elektrotechnika 2014

Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Kompleksowe instalacje teletechniczne budynków zbiorowego zamieszkania
Od otwarcia aż do zamknięcia targów stoisko firmy Dipol było oblegane przez zwiedzających
DIPOL przedstawił kompleksową ofertę wyposażenia budynków wielorodzinnych w okablowanie i sprzęt zgodny z rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Odwiedzający nasze stoisko mieli okazję podyskutować z naszymi specjalistami na temat:
 • okablowania strukturalnego budynków
 • okablowania budynków wielorodzinnych zgodnego z rozporządzeniem MTBiGM
 • realizacji oraz projektowania instalacji multiswitchowych
 • budynkowych sieci światłowodowych
 • szkoleń dla projektantów i instalatorów organizowanych przez firmę DIPOL.
Szczególnie chętnie dzieliliśmy się informacjami i doświadczeniami na temat tego, jak wydane rok temu rozporządzenie wpłynęło na kształt rynku instalacyjnego oraz zmieniło świadomość osób odpowiedzialnych za opracowywanie projektów.
Jest nam niezmieniernie miło poinformować, że program SatNet 3.0 otrzymał Nagrodę Ministerstwa Gospodarki
za najbardziej innowacyjny produkt lub technologię
prezentowaną na Targach Elektrotechnika 2014
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
I nagroda w konkursie pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki
na najbardziej innowacyjny produkt lub technologię
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Program SatNet 3.0 pozwala na zaprojektowanie zbiorczej instalacji satelitarnej wraz z obliczeniem przewidywanych poziomów sygnału TV naziemnej oraz satelitarnej dla każdego gniazda w sieci. Dzięki temu projektant/instalator, siedząc przed monitorem jest w stanie przewidzieć, jakie urządzenia będą konieczne do dystrybucji sygnału oraz jakie nastawy parametrów takich, jak wzmocnienie, czy prekorekcja charakterystyki kabla będą odpowiednie. W 99% nastawy te sprawdzą się przy realnym uruchamianiu sieci.
Duże zainteresowanie budziła bogato wyposażona w akcesoria szafa RACK.
Jak magnes działała przyznana przez Ministra nagroda.
Konsultacje prowadzone były indywidualnie i w grupach.
Kiedy wymagała tego sytuacja proponowano konkretne rozwiązania.
Robot Dipola robił furorę wśród zwiedzających. Pamiątkowe zdjęcia były na porządku dziennym.
Dipol, biorąc czynny udział w cyklu szkoleń towarzyszącym Targom, przeprowadził szkolenie pod tytułem:
Nowoczesne okablowanie budynku wielorodzinnego
oraz nowe technologie zapewniające łatwy dostęp do CCTV, WLAN, TV SAT
Wykład został wysłuchany przez ponad 100 obecnych na sali projektantów, instalatorów, inwestorów.
Zapraszamy na całodniowe, bezpłatne szkolenia firmy Dipol dla projektantów i instalatorów odbywające się w wielu miastach Polski. Szczegółowy wykaz znajdziecie Państwo na stronie Szkolenia instalatorów i projektantów
Firma Dipol już od ponad 23 lat jest uznanym dostawcą sprzętu teletechnicznych instalacji budynkowych. Na Targach ELEKTROTECHNIKA przedstawi urządzenia i koncepcje spełniające najnowsze wymogi prawne.
 • Kompleksowe okablowanie oraz osprzęt dedykowany do instalacji światłowodowych
W naszej ofercie znajdują się światłowody i urządzenia pozwalające wykonać kompletną instalację światłowodową w budynku. Polecamy kable łatwego dostępu wykonane w konstrukcji tuby bez żelu, co umożliwia łatwe wykonanie okna w powłoce kabla i odgałęzienia włókien światłowodowych bez konieczności spawania w miejscu odgałęzienia. Konstrukcja kabla ULTIMODE BS umożliwia nacinanie okien w powłoce i wyciąganie z kabla pojedynczych włókien światłowodowych. Średnica wewnętrzna tuby została dobrana w taki sposób aby nie dopuścić do uszkodzenia włókien światłowodowych podczas jej nacinania. Dodatkowym zabezpieczeniem włókien są dwa pręty aramidowe w powłoce kabla, które oprócz wzmocnienia i stabilizacji kabla stanowią także barierę dla strippera.
Katalog rozwiązań światłowodowych
(Katalog FTTx)
Więcej na ten temat można przeczytać a bibliotece Światłowód w mieszkaniu w kilku prostych krokach
 • Sprzęt do odbioru telewizji naziemnej i satelitarnej - w tym system multiswitchy TERRA i program SatNet 3.0 do projektowania instalacji multiswitchowych
Nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, która weszła w życie 23 lutego 2013 nakłada na projektantów, instalatorów i developerów obowiązek wykonania instalacji multiswitchowej w budynkach zbiorowego zamieszkania. Firma Terra oferuje do takich instalacji sprzęt i program do projektowania. Produkty firmy TERRA dedykowane do montażu w zbiorczych instalacjach RTV/SAT, to sprzęt najwyższej klasy objęty czteroletnią gwarancją. Instalacje wykonane na sprzęcie Terra i projektowane w oparciu o program SatNet zapewniają wieloletni, poprawny odbiór.
System multiswitchowy Terra to:
 • najwyższej klasy sprzęt o doskonałych parametrach technicznych, objęty 4 - letnią gwarancją producenta
 • kompleksowa oferta urządzeń: wzmacniaczy magistrali, wzmacniaczy TV oraz radia, elementów pasywnych i multiswitchy
 • darmowy program do projektowania złożonych instalacji - przeczytaj więcej
 • baza plików CAD dla projektantów dodatkowo wspomagająca proces projektowy i tworzenie dokumentacji budowlanej
Więcej na ten temat można przeczytać a bibliotekach:
 • Światłowodowa instalacja zbiorcza RTV/SAT
Zbiorcze instalacje optyczne pozwalają na odbiór i dystrybucję cyfrowych sygnałów naziemnych DVB-T, radiowych DAB oraz satelitarnych SAT przy zastosowaniu techniki światłowodowej. Zdecydowaną zaletą instalacji opartej na światłowodzie jest możliwość transmisji sygnałów na zdecydowanie większe odległości, aniżeli w przypadku, gdy sygnał dystrybuowany jest niż przy pomocy kabli koncentrycznych. Oprócz korzyści wynikającej z większej swobody względem odległości urządzeń/gniazd od źródła sygnału, zyskujemy również łatwość wykonania instalacji. W miejscu typowej 5-ro kablowej magistrali multiswitchowej umieszczony zostaje jeden kabel światłowodowy. Oznacza to, że instalacje tego typu łatwiej zaadaptować w istniejących już obiektach wyposażonych w wąskie szachty kablowe lub pozbawione takich szachtów.
Przykładowa, zbiorcza instalacja światłowodowa RTV/SAT
Sygnał satelitarny z konwertera FibSZ-LNBF wchodzącego w skład zestawu A9880 doprowadzony zostaje do nadajnika optycznego ODU32 wchodzącego w skład tego samego zestawu. Do drugiego z wejść nadajnika doprowadzono sygnał DVB-T. Zsumowany na transmiterze sygnał dzielony jest na wbudowanym w nadajnik splitterze i doprowadzony do dwóch wyjść z mocą lasera 3.5 dBm. Pasywna sieć dystrybucyjna obejmuje zestaw dwóch splitterów optycznych: Opto-Spt2 BOX A98892 oraz Opto-Spt3 BOX A98893. W każdym z budynków umieszczono odbiornik SAT/DVB-T FibSZ-QUATRO z zasilaczem A9882. W tym miejscu następuje zamiana medium transmisyjnego ze światłowodu na miedziany przewód koncentryczny. Urządzenie zawiera 5 wyjść i dokonuje podziału całego pasma satelitarnego SAT na cztery pary polaryzacja/pasmo (VL–HL–VH–HH) oraz sygnał DVB-T. Tak przygotowany sygnał może być następnie dystrybuowany w instalacji multiswitchowej. Instalacja w każdym z 5 budynków składa się z odgałęźnika SS-510 R70516 dzielącego sygnał na dwie podsieci oraz dwóch multiswitchy serii MSV-532 R70732, z których sygnał doprowadzony jest do 64 gniazd końcowych Signal R694100. Cała instalacja liczy więc w sumie 320 gniazd.
 • Cyfrowe modulatory DVB-T
Zamiana sygnałów A/V na sygnał wysokiej częstotliwości RF oznaczająca wprowadzenie sygnału z wszelkiego rodzaju źródeł sygnału takich, jak: komputery, odtwarzacze, czy kamery monitoringu do instalacji telewizji naziemnej jest operacją wymagającą zastosowania tzw. modulatora. Urządzenie to, wyposażone w jedno lub zestaw wejść A/V (SCART, RCA, HDMI, itd. - w zależności od jego typu) oraz wyjście RF (zwane potocznie wyjściem "antenowym") umożliwia oglądanie wizji i odsłuch dźwięku na wybranym kanale, na wszystkich podłączonych do instalacji telewizorach. Z punktu widzenia odbiornika wprowadzany do instalacji program widziany jest jako kolejny kanał telewizji naziemnej.
Stosowanie modulatora nie zawsze oznaczać musi integrację z instalacją telewizji naziemnej. Zdarza się, że dystrybucja sygnału A/V w kablu koncentrycznym (po wcześniejszej zamianie na sygnał RF) jest dużo prostsza i tańsza od innych rozwiązań - szczególnie w sytuacji, gdy sygnał ten dotrzeć ma do wielu odbiorników. Taka sytuacja ma miejsce na przykład w sklepach RTV, w których modulatory HDMI -> DVB-T stosowane przy wyświetlaniu materiałów HD na kilkudziesięciu odbiornikach są doskonałą alternatywą dla splitterów i dziesiątek kabli HDMI.
Signal-350 R86350 wyposażony jest w złącze USB umożliwiające nagrywanie materiału źródłowego w formacie .ts oraz odtwarzanie tego lub innego materiału w tym formacie. Producent udostępnia oprogramowanie umożliwiające wygodne generowanie plików .ts na podstawie własnych materiałów, takich, jak: zdjęcia, muzyka, czy filmy. Oznacza to, że do odtworzenia jakiegokolwiek materiału multimedialnego nie jest konieczne podłączanie do modulatora żadnego urządzenia - wystarczy pendrive z odpowiednim plikiem lub zbiorem plików.
 • Szafy teletechniczne SIGNAL w systemie RACK 19''
Estetyczne i funkcjonalne szafy RACK są przeznaczone do montażu urządzeń z obudową zaprojektowaną w standardzie 19" (482,6 mm). Jednostka "U" - 1,75 cala (44,45 mm) standaryzuje wysokość urządzeń w szafach typu RACK. Pojemność szaf jest związana z ich wysokością i jest określana za pomocą jednostek "U". Ważnym również parametrem dla szafy RACK jest jej głębokość (zewnętrzny wymiar), którą podaje się milimetrach np. 450 , 600, 800 mm. Parametr ten jest istotny dla np. komputerów, rejestratorów ze względu na różną ich głębokość. Należy sprawdzić czy do danej szafy zmieści się konkretne urządzenie i czy jest wystarczająco dużo miejsca na doprowadzenie przewodów.
Szafy typu RACK są idealnym rozwiązaniem do instalacji stacji czołowych, switchy, komputerów, urządzeń optycznych. W szafie, wykorzystując półki, można także umieścić urządzenia nie będące w standardzie RACK-19", np. multiswitche, wzmacniacze RTV-SAT, modulatory, rejestratory itp
Oferta firmy Dipol obejmuje:
 • Anteny telewizyjne oraz komunikacyjne - w szczególności anteny do LTE
Firma Dipol powstała w 1990 roku. Od tego czasu zajmujemy się produkcją anten telekomunikacyjnych. Projektujemy i wytwarzamy anteny do odbioru sygnału telewizyjnego i radiowego, do internetu bezprzewodowego w sieciach WLAN, do urządzeń pracujących w standardach GPRS, UMTS, LTE oraz w paśmie 450 MHz.
Anteny radiowe analogowe, DAB i telewizyjne DVB-T
Anteny sieci internetowych WLAN
Szerzej o antenach WLAN piszemy w bibliotece:
Poradnik Instalatora WLAN
Anteny sieci internetowych LTE