Zestaw transformatorów pasywnych TV-LAN Signal [2 szt.]

Kod towaru: R94200
131,00 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
131,00 zł 0 % od 1 szt.
od 11,00 zł
Dostępny
Zestaw transformatorów TV-LAN Signal służy do dystrybucji sygnałów tv z wykorzystaniem skrętki komputerowej UTP. W jednym przewodzie dystrybuowany może być również sygnał ethernetowy.
• Przesył sygnału TV (DVB-T/T2 lub CATV) w skrętce komputerowej
• Sygnał TV oraz Ethernet w jednym przewodzie
• Zestaw nie wymaga zasilania

Gwarancja

Zapewniamy 3 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Zestaw transformatorów TV-LAN Signal R94200 służy do dystrybucji sygnałów telewizyjnych (analogowych oraz cyfrowych) z wykorzystaniem skrętki komputerowej UTP. W jednym przewodzie dystrybuowany może być również sygnał ethernetowy (transmisje sieciowe LAN, Internet). Transformatory znajdują zastosowanie głównie tam, gdzie wykonawca instalacji lub inwestor nie przewidział ułożenia kabli koncentrycznych lub gdy pożądane jest dostarczenie dwóch usług z wykorzystaniem tylko jednego przewodu.
Transformatory Signal znajdują zastosowanie zarówno w małych instalacjach domowych, jak i dużych obiektach liczących kilkadziesiąt gniazd. Możliwe jest na przykład wzbogacenie już istniejącej sieci dostarczającej Internet o dodatkowy sygnał TV - na przykład DVB-T. Transformacja impedancji na linii nadajnik odbiornik może być realizowana wielokrotnie. Możliwe jest na przykład przesłanie zsumowanych sygnałów jednym przewodem UTP, wydzielenie ich na odbiorniku, podział sygnału RF na rozgałęźniku telewizyjnym, wprowadzenie sygnału LAN na switch sieciowy oraz podobne zastosowanie odpowiedniej ilości transformatorów - na przykład w celu przesłania zsumowanych sygnałów na kilka kondygnacji w budynku.Transformatory wchodzące w skład zestawu są symetryczne, tzn. bez znaczenia jest, który z nich zastosowany będzie jako nadajnik, a który jako odbiornik sygnału.
Zasada działania zestawu transformatorów R94200 Signal.
Transformator zapewnia dopasowanie impedancyjne w całym torze transmisyjnym. Ze względu na wykorzystanie czterech żył skrętki komputerowej do transmisji Internetu, maksymalna przepustowość łącza punkt - punkt wynosi w tym przypadku 100Mbit/s. Maksymalna długość przewodu, przy uwzględnieniu transmisji sygnału TV, zależy od wartości poziomu tego sygnału na wejściu transformatora. Możliwe jest stosowanie wzmacniaczy telewizyjnych przed zmianą medium transmisyjnego, co znacznie zwiększa dystans transmisji. Zmierzone wartości tłumienia skrętki komputerowej dla wybranych częstotliwości przedstawiono w poniższej tabeli.
Zmierzona wartość tłumienia sygnału TV w skrętce UTP kat. 5e
Częstotliwość [MHz] Tłumienie [dB/m]
230 0,38
474 0,52
546 0,58
626 0,64
706 0,80
786 0,87

Dane techniczne

Rodzaj towaru Transformator TV-LAN
Producent Signal
Ilość sztuk w zestawie szt. 2
Typ wejścia RF Gniazdo F
Złącze LAN RJ45
Złącze LAN+TV RJ45
Tłumienie przelotowe dB 1,2
Transmisja Internetu - nr żył 1, 2, 3, 6
Transmisja TV - nr żył 7, 8
PoE - nr żył 4, 5
Kategoria skrętki 5e lub wyższa
Wymiary (bez gniazda F) mm 75x57x28
Masa kg 0,2