Kamera kompaktowa VF-515 IR/B (520 TVL, Sony Super HAD CCD, 4-9mm, IR 30m)

Towar został wycofany z oferty
Kod towaru: M11278
VF-515 IR/B jest to zewnętrzna kamera kolorowa z reflektorem podczerwieni i obiektywem o ręcznej regulacji ogniskowej....
Oferta: Biblioteka:

Gwarancja

Zapewniamy gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Kamera kolorowa n-cam 225 z reflektorem podczerwieni
Widok kamery od przodu

Kamera kolorowa n-cam 225 z reflektorem podczerwieni
Widok kamery
Kamera kolorowa n-cam 225 z reflektorem podczerwieni
Panel tylni - elementy regulacyjne (zoom, ostrość)

Kamera kolorowa n-cam 225 z reflektorem podczerwieni
Akcesoria znajdujące się w komplecie
Kamera kolorowa n-cam 225 z reflektorem podczerwieni
Widok opakowania kamery
VF-515 IR/B to zewnętrzna kamera kolorowa z reflektorem podczerwieni i obiektywem o ręcznej regulacji ogniskowej.
Cechy wyróżniające
  • zewnętrzna, kompaktowa obudowa
  • wysokiej klasy przetwornik SONY Super HAD 520 TVL
  • obiektyw o zewnętrznie regulowanej ogniskowej 4,0- 9,0 mm i ostrości
  • reflektor podczerwieni (36 diód)
Kamera posiada bardzo dobry przetwornik 1/3" SONY Super HAD o dużej liczbie linii (520TVL). Pozwala to na uzyskanie obrazu o wysokiej jakości z dużą ilością szczegółów. Nawet obiekty znajdujące się w dalszej odległości od kamery są dobrze widoczne. Obraz zarejestrowany z takiej kamery możemy powiększyć bez znacznej straty jakości, czego nie da się zrobić w przypadku zastosowania kamer o mniejszej liczbie linii 330 - 420TVL.
Parametry techniczne

Nazwa

VF-515 IR/B

Kod

M11278

Rozmiar przetwornika

1/3” SONY Super HAD

Rozdzielczość

752x582 pikseli

Czułość

0 lx (włączony oświetlacz IR)

Liczba linii

520 TVL

Obiektyw

4,0- 9,0 mm

Odstęp sygnał - szum

S/N>48dB

Elektroniczna migawka

1/50 - 1/100000 s

Całkowity sygnał wizji

1 Vpp / 75 Om

Korekcja Gamma

0,45

Długość fali IR

850 nm

Zasięg oświetlacza

20-30 m

Automatyczny balans bielii tak

Automatyczna kontrola wzmocnienia

tak

Reflektor

diody 36szt, 850nmkąt 40 stopni

Zasilanie

DC 12 V

Pobór prądu

500 mA

Wymiary

fi80 x 140mm (200mm z uchwytem)

Temperatura pracy

od -20 do 50 oC

Elementem wyróżniającym tę kamerę od pozostałych modeli kompaktowych jest obiektyw z możliwością ręcznego ustawienia kąta widzenia kamery (od 67 do 29 stopni), bez konieczności otwierania obudowy. Regulację długości ogniskowej i korektę ostrości dokonujemy za pomocą dwóch pokręteł umieszczonych w tylnej części obudowy.

Uwaga: elementy regulacyjne znajdują się za zaślepkami. Jest to bardzo ważny element, gdyż w większości kamer kompaktowych nie ma możliwości wymiany obiektywu ze względu na możliwość rozszczelnienia układu i utratę gwarancji - zerwanie plomb.

Przy dziennym oświetleniu kamera wiernie odzwierciedla kolory. W nocy po załączeniu reflektora (załączanie przy 3 luksach) i przełączeniu w tryb B/W kamera również pracuje bez zarzutów. Reflektor jest naprawdę mocny - zapewnia podświetlenie do kilkudziesięciu metrów. Należy zwracać uwagę, na to aby w bliskiej odległości nie było płaskich powierzchnie od których mogłoby się odbić światło reflektora i oślepić kamerę (kamera nie nadaje się do małych pomieszczeń o długości 3-4m)
Kamera przeznaczona jest do pracy na zewnątrz. Przewody zakończone są standardowymi złączami: wideo (gniazdo BNC) i zasilanie gniazdo 2.1/5.5mm.

Specjalna konstrukcja uchwytu i prowadzenie wewnątrz niego przewodów daje możliwość wprowadzenia przewodów bezpośrednio do ściany. Zabezpiecza to kamerę przed odcięciem przewodów.
Jest również możliwość wyprowadzenia przewodów z uchwytu. Należy wówczas zdjąć zaślepki znajdujące się na uchwycie. To rozwiązanie jest również często stosowane, gdy przewody łączymy na zewnątrz w dodatkowych puszkach instalacyjnych.
Kamera posiada daszek chroniący kamerę przed opadami i nadmiernym oświetleniem słonecznym. Daszek należy odpowiednio ustawić tak, aby światło reflektora diodowego nie odbijało się od niego, gdyż prześwietli nam obraz z kamery.
Oprócz powyżej wymienionych zalet kamera dodatkowo charakteryzuje się bardzo prostą instalacją. Wystarczy podłączyć przewody i ustawić kąt widzenia i ostrość za pomocą wkrętaka. Nie ma konieczności zakładania złączek, rozkręcania obudowy, czy "przedzierania" się przez skomplikowane menu ekranowe. Jest to istotne, gdyż skraca to czas instalacji systemu CCTV.