HikCentral Professional

Biblioteka archiwalna. Informacje w niej zawarte mogą być nieaktualne. HikCentral Professional to kompletna platforma przeznaczona do zarządzania systemami bezpieczeństwa marki Hikvision.

Czytaj więcej

Piłkarska promocja Dahua

Informacje o piłkarskiej promocji Dahua

Czytaj więcej

Sunell - poradniki wideo

Artykuł jest zbiorem linków do serii webinarów dotyczących systemów monitoringu budowanych w oparciu o sprzęt marki Sunell.

Czytaj więcej

Hikvision Master Workshops

Informacje o warsztatach Hikvision Master Workshops

Czytaj więcej

Sunell o firmie

Sunell to globalny dostawca wysokiej jakości sprzętu CCTV. Firma od wielu lat specjalizuje się w nowoczesnych i niezawodnych produktów.

Czytaj więcej

Sunell aplikacje

Narzędzia do konfiguracji, zarządzania i użytkowania systemów monitoringu wizyjnego opartych na kamerach Sunell

Czytaj więcej

Kamery Dahua TioC - czy kamera zastąpi system alarmowy?

Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji do analizy obrazu, monitoring może być zautomatyzowany, umożliwiając podjęcie proaktywnych działań.

Czytaj więcej

Warunki gwarancji na urządzenia Dahua

Obowiązujące warunki gwarancja na produkty firmy Dahua w Polsce

Czytaj więcej

DH Partner - nowa aplikacja dla Partnerów Dahua

Nowa aplikacja dla Partnerów Dahua.

Czytaj więcej

Najważniejsze funkcje dostępne w urządzeniach Dahua

Nowoczesne funkcje kamer Dahua zapewniają użyteczny i kolorowy obraz przy słabym oświetleniu, wykorzystują algorytmy sztucznej inteligencji oraz odstraszają intruzów.

Czytaj więcej

Jak wybrać kamerę i rejestrator IP Dahua
przewodnik i charakterystyka podstawowych serii

Przewodnik po urządzaniach firmy Dahua ułatwia wybór sprzętu pod kątem funkcji jakie spełniać ma system monitoringu.

Czytaj więcej

Hik-ProConnect - usługa chmurowa dla instalatorów i integratorów systemów Hikvision

Hik-ProConnect to nowoczesna platforma chmurowa dla instalatorów i integratorów systemów Hikvision. Pozwala na zdalną diagnostykę i konfigurację urządzeń.

Czytaj więcej

Pomiar temperatury osób i zliczanie klientów w obiektach biurowych i z dużym przepływem osób

Nowoczesna technika znacząco ułatwia pracę działu ochrony dużych firm handlowych, obiektów biurowych, produkcyjnych, lotnisk - czyli wszystkich obiektów z dużym przepływem osób. Firma Hikvision oferuje urządzenia do błyskawicznego odnajdywania osób z podwyższoną temperaturą oraz liczenia osób będących w obiekcie nawet takim który ma wiele wejść i wyjść.

Czytaj więcej

Jak dokonać zgłoszenia projektu Hikvision?

Korzystny zakup profesjonalnych urządzeń Hikvision wymaga przejścia procedury rejestracji projektu u producenta. Ta ścieżka zakupu zarezerwowana jest dla profesjonalistów.

Czytaj więcej

Systemy liczące klientów - prezentacja Hikvision

Technologia na której opiera się liczenie osób jest w stanie automatycznie dostarczyć potrzebnych statystyk oraz na bieżąco informować obsługę o liczbie osób przebywających w sklepie. W dużych obiektach, posiadających wiele wejść, statystyki prowadzone są dla całego obiektu a nie pojedynczego wejścia. W naszej ofercie posiadamy dedykowane do tego zadania kamery i oprogramowanie.

Czytaj więcej

Rozwiązania Hikvision do pomiaru temperatury osób

Rozwiązanie Hikvision do pomiaru temperatury, z wieloma produktami i szerokim zakresem zastosowań, zostało zaprojektowane, aby uzyskać szybki, bezpieczny i nie wymagający kontaktu pomiar w miejscach publicznych.

Czytaj więcej

Sposoby bezdotykowego pomiaru temperatury

Przewodnik Hikvision. Co to jest termowizja? Proces skanowania temperatury. Profesjonalne rozwiązania do pomiaru podwyższonej temperatury. Ręczny system do pomiaru podwyższonej temperatury.

Czytaj więcej

Optymalizacja dysków twardych pod kątem systemów CCTV na przykładzie Seagate Skyhawk

Dysk twardy jest jednym z kluczowych elementów systemu CCTV. Jego parametry mają znaczenie dla niezawodności i jakości zapisu obrazu z kamer. Dyski twarde używane na potrzeby monitoringu pracują w warunkach odmiennych niż dyski mające zastosowanie w komputerach PC.

Czytaj więcej

Monitoring domu jednorodzinnego

Szybki postęp technologiczny przyczyniający się do dynamicznego rozwoju systemów CCTV oferujących coraz większe możliwości przy jednocześnie coraz niższych cenach, sprawił, iż systemy tego rodzaju są coraz częściej instalowane w domach jednorodzinnych.

Czytaj więcej

Warto być Partnerem Hikvision i kupować w Dipolu

Program Partnerski Hikvision adresowany jest do firm zajmujących się profesjonalnie zabezpieczeniami technicznymi budynków. Biorąc w nim udział uzyskuje się dostęp do: mega promocji, szkoleń, bezpośredniego wsparcia technicznego, dodatkowych rabatów na sprzęt demonstracyjny, loterii w której można wygrać samochody i wiele innych. Zapraszamy.

Czytaj więcej

Charakterystyka serii kamer IP Hikvision z linii ekonomicznej

Kamery IP marki Hikvision podzielone są na serie, posiadające pewne cechy charakterystyczne, np.: obsługa kompresji H.265(+), inteligentna analiza VCA, itp. Znajomość cech charakterystycznych dla danej linii, symboliki oznaczeń oraz umiejętność rozróżnienia poszczególnych serii, pozwala na szybkie wyselekcjonowanie modeli kamer odpowiednich dla danej instalacji. W linii ekonomicznej aktualnie dostępne są 3 serie: EasyIP Lite, EasyIP 2.0 plus, EasyIP 3.0 i wkrótce dostępna będzie seria EasyIP 4.0. Starsze serie jak EasyIP 2.0, powoli są wypierane przez nowsze rozwiązania z kompresją H.265.

Czytaj więcej

Jak zabezpieczyć system monitoringu przed cyberatakiem?

Urządzenia monitoringu można śmiało zakwalifikować do szerszej gałęzi produktów - Internetu Rzeczy (ang. Internet of Things – IoT). Urządzenia elektroniczne używane w codziennym życiu takie jak telewizor, lodówka, czy pralka mogą przetwarzać i przesyłać dane za pośrednictwem np. sieci komputerowej.

Czytaj więcej

10 lat sprzedaży produktów Hikvision przez DIPOL

DIPOL jako pierwsza firma w Polsce rozpoczęła sprzedaż produktów HIKVISION. W roku 2018 minęło 10 lat od zdobycia przez DIPOL Złotego Medalu targów Intertelecom w Łodzi w 2008 roku za rejestrator wyprodukowany przez HIKVISION a sprzedawany w Polsce pod marką ULTIMAX. Z tej okazji mamy dla wszystkich profesjonalistów prezent. Zapraszamy do logowania w naszym e-Sklepie i skorzystania z linku 10 lat Hikvision w Polsce. Wszystkie firmy z branży CCTV, będące naszymi klientami, dostały maila z zaproszeniem. Jeżeli jesteś instalatorem CCTV lub prowadzisz firmę ochroniarską a nie dostałeś maila, zarejestruj się w naszym e-Sklepie i zapytaj opiekuna jaki mamy dla ciebie prezent. Jego ważność mija z końcem roku.

Czytaj więcej

Aplikacja SADP - narzędzie do organizacji systemów CCTV opartych na urządzeniach HIKVISION w sieci lokalnej

SADP (ang. Search Active Device Protocol) to darmowe i proste w obsłudze oprogramowanie przeznaczone do wyszukiwania w sieci lokalnej kamer i rejestratorów marki Hikvision. Za jego pomocą można zmodyfikować podstawowe parametry sieciowe rejestratorów i kamer IP oraz zmienić lub przywrócić hasło. Po podłączeniu do sieci nowych urządzeń tego samego producenta ich adresy IP powtarzają się. Program SADP umożliwia ich zmianę bez względu na to czy są takie same i czy znajdują się w tej samej podsieci. Oprogramowanie dostępne jest na platformę Microsoft Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, Windows 2008 - 32 / 64-bit, Windows XP, Windows 2003 - 32-bit.

Czytaj więcej

Jak rozwiązać problem z podglądem obrazu z monitoringu przez przeglądarkę Firefox?

Wersja 52.0 przeglądarki Firefox zmieniła domyślne ustawienia dla wtyczek NPAPI. Wiąże się to z problemami z wyświetleniem obrazu (ciągły monit o instalację wtyczek, które już są zainstalowane) z kamer i rejestratorów marki Ultimax i ***Hikvision***www.dipol.com.pl/hikvision--producer,search*** na tej przeglądarce. Istnieje możliwość przywrócenia obsługi wtyczek poprzez ustawienie odpowiedniej zmiennej w opcjach Firefox.

Czytaj więcej

Systemy rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Część pierwsza - montaż kamery.

Aby uzyskać maksymalną skuteczność rozpoznawania tablic rejestracyjnych, kamera obsługująca tą funkcjonalność powinna zostać zainstalowana w odpowiedni sposób, tak, aby obraz tablicy rejestracyjnej jadącego samochodu został odpowiednio uchwycony. W zależności od producenta, nazwy określające funkcjonalność identyfikacji tablic, mogą się nieznacznie różnić...

Czytaj więcej

Kamery termowizyjne w monitoringu

Zastosowanie kamer termowizyjnych do monitoringu nie ogranicza się już do obiektów o znaczeniu krytycznym dla obronności danego kraju, czy nauki. Kamery tego typu wykorzystywane są do monitorowania terenów nieoświetlonych, z gęstą roślinnością, różnych procesów w fabrykach, energetyce, gazownictwie, na lotniskach itp. Najlepsze rezultaty osiągnąć można poprzez stworzenie systemu złożonego z kamer „zwykłych” oraz termowizyjnych. Wynika to z odmiennej zasady działania i innego rodzaju generowanego obrazu (o tym w kolejnej części). Ważny jest też odpowiednio dobrany do potrzeb system analizy obrazu. Kamery termowizyjne stosowane w monitoringu posiadają podstawowe narzędzia analizy obrazu, takie jak detekcja ruchu oraz zmiany bądź przekroczenia określonej temperatury.

Czytaj więcej

Jak to jest ze standardem Onvif?

Rozwój systemów monitoringu w kierunku pracy sieciowej był mocno hamowany brakiem kompatybilności urządzeń i małej elastyczności w rozbudowie. Użytkownicy nie mogli wybrać produktów różnych producentów, nie mówiąc o integracji z innymi systemami. Naprzeciw tym problemom wyszedł otwarty dla wszystkich standard o nazwie ONVIF.

Czytaj więcej

Zasilanie POE -standard IEEE 802.3af oraz IEEE 802.3at

PoE (Power over Ethernet) jest nazwą szeregu metod, które pozwalają zasilić sprzęt sieciowy poprzez skrętkę komputerową przy równoczesnym przesyle danych. Możliwe jest zasilanie urządzeń takich, jak: kamery, telefony, przełączniki, punkty dostępowe, itp.

Czytaj więcej

Monitoring wizyjny Hotelu

Instalując system telewizji przemysłowej należy umiejętnie dobrać miejsca wymagające monitoringu, dobrze rozmieścić kamery, dobrać odpowiednią pojemność dysków twardych oraz połączyć i skonfigurować cały system. Po przeprowadzeniu analizy obiektu i potencjalnych zagrożeń zainstalowano łącznie 33 kamery marki n-cam i v-cam. Ważne, aby monitorowane były wszystkie wejścia i wyjścia w budynku. Prawidłowo dobrana i zainstalowana kamera powinna być w stanie uchwycić obrazy, które pozwolą na identyfikację każdej osoby wchodzącej lub wychodzącej z budynku. Jest to istotna pomoc w ochronie klientów oraz własności hotelu.

Czytaj więcej

Rodzina mobilnych rejestratorów PROTECT - porównanie

Rejestratory PROTECT to rodzina mobilnych urządzeń, służących do zastosowań wewnętrznych, pozwalających na nagrywanie materiału audio i wideo w wysokiej jakości z wbudowanej kamery.

Czytaj więcej

Kompresja H.264 - poznaj i wykorzystaj w praktyce!

Obecnie standardem w rejestratorach stała się kompresja H.264. Urządzenia z wyższej półki pozwalają użytkownikowi na coraz większą kontrolę nad stopniem kompresji oraz nad parametrami strumienia wideo odbieranego przez sieć. Aby zrozumieć, jaki wpływ mają zmiany, jakie wolno dla nich wprowadzić, należy zrozumieć ogólne zasady działania tej metody kompresji.

Czytaj więcej

Optymalizacja ustawień kamery CCTV

Przy wyborze odpowiedniego modelu kamery często kierujemy się możliwościami ustawień w różnych warunkach pracy. Oczywiście bardziej profesjonalne urządzenia mają tych możliwości więcej, natomiast prostsze urządzenia posiadają na stałe ustawione pewne parametry. Jednak aby móc w pełni wykorzystać możliwości danych ustawień, należy zapoznać się z ich działaniem, jaki wpływ mają na jakość obrazu, co poprawiają a co pogarszają. Taka wiedza pomoże w praktyce osiągnąć optymalny rezultat pracy kamery. Wpływ zmiany ustawień przedstawiono na przykładzie kamer ACTi, jednak odnoszą się one także do innych rodzajów kamer różnych producentów

Czytaj więcej

Do czego służy DDNS (Dynamic Domain Name System) i jak go używać?

Tłumaczeniem zapisu numerycznego na domenowy zajmuje się odpowiedni serwer DNS, do którego komputer wysyła zapytanie z prośbą o przetłumaczenie adresu. Po uzyskaniu odpowiedzi z adresem numerycznym komputer nawiązuje połączenie z odpowiednim komputerem.

Czytaj więcej

Monitoring megapikselowy w praktyce

Monitoring IP (CCTV IP) a monitoring (CCTV). CCTV IP ma tylu zwolenników co przeciwników. Wynika to z wielu powodów. Należą do nich: cena, wymagania co do medium transmisyjnego, jakość obrazu, mobilność, możliwość budowania systemów rozproszonych, stabilność działania itd. Kamery analogowe i IP. Rozwiązania hybrydowe. Kamery megapikselowe., Rejestratory DVR z funkcjami sieciowymi. Trendy.

Czytaj więcej

Instrukcja poprawnego przygotowania przewodu CAMSET i zaciśnięcia złącza kompresyjnego BNC

W artykule przedstawiono proces przygotowania najczęściej używanego w instalacjach telewizji CCTV przewodu CAMSET M6000 i profesjonalnego wtyku kompresyjnego BNC E8293.

Czytaj więcej

Zasilanie w instalacjach monitoringu

Złe zasilanie kamer stanowi często główną przyczynę wadliwie działającego systemu.

Czytaj więcej

Monitoring szkoły

Należy uzmysłowić sobie, że nawet bardzo dobra edukacja nie rozwiąże problemu przemocy a monitoring może go znacznie ograniczyć. Cele i sposoby monitoringu szkoły.

Czytaj więcej