System F&Wave, czyli prosta automatyka dla domu - Systemy Alarmowe nr 6/2016

F&Wave to łatwy w montażu i niezwykle prosty w obsłudze system bezprzewodowego sterowania urządzeniami codziennego użytku. Pozwala na zdalne sterowanie oświetleniem, płynną regulację jasności oświetlenia, sterowanie roletami, żaluzjami, markizami, bramami wjazdowymi i garażowymi oraz innymi urządzeniami w domu za pomocą pilotów, przycisków naściennych oraz nadajników pod przyciski.

Czytaj więcej

TurboHD 3.0 Hikvision - Systemy Alarmowe nr 5/2016

Rozdzielczość HD stała się standardem współczesnych systemów dozoru wizyjnego (VSS – Video Surveillance System). Jest to związane z przejściem na nowe rozwiązania w systemach analogowych oraz spadkiem cen kamer IP. Systemy takie jak HD-TVI (High Definition Transport Video Interface) oraz AHD (Analog High Definition) oferują obraz w rozdzielczości 1080p lub 720p w cenie niewiele wyższej niż ceny kamer analogowych (CVBS). Kluczem do ich sukcesu okazało się połączenie zalet systemu analogowego (łatwość instalacji i konfiguracji, duża zgodność urządzeń różnych producentów) oraz systemów IP (wysoka rozdzielczość, odporność na zakłócenia).

Czytaj więcej

Modyfikacja oraz rozbudowa systemów monitoringu wizyjnego CCTV i CCTV IP - Systemy Alarmowe nr 4/2016

Na etapie projektowania i budowy instalacji monitoringu wizyjnego istnieje pewna swoboda w doborze technologii. Można wówczas zdecydować, czy będzie to system wykonany w technologii IP, analogowej (CVBS), czy analogowej wysokiej rozdzielczości (np. HD-TVI) i jaki rodzaj okablowania należy zastosować. W przypadku monitoringu IP sprawa jest dość oczywista, magistralę komunikacyjną stanowi skrętka komputerowa. W przypadku monitoringu analogowego jako medium transmisyjne można zastosować przewód koncentryczny lub skrętkę.

Czytaj więcej

Transmisja sygnałów HDMI i sterującego przy użyciu różnych mediów transmisyjnych - Systemy Alarmowe nr 3/2016

Podstawowym wyjściem wizyjnym używanym w rejestratorze jest złącze HDMI. Bardzo często korzystne jest zainstalowanie rejestratora w innym miejscu niż monitor. Gdy zachodzi potrzeba przesłania sygnału HDMI na większą odległość niż 30 m (maksymalna długość przewodu HDMI) lub w miejscu, w którym taki przewód nie został poprowadzony, jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalizowanego (dedykowanego) konwertera zmieniającego tradycyjny przewód HDMI na inne medium transmisyjne. Do najbardziej popularnych rozwiązań należy konwersja HDMI na skrętkę komputerową kategorii 5, tymczasem istnieje wiele innych sposobów,

Czytaj więcej

System alarmowy - Dobór, podstawowe elementy i cel stosowania - Systemy Alarmowe nr 2/2016

Zasadność instalowania systemów alarmowych jeszcze 15 lat temu nie była tak oczywista jak teraz. Urządzenia były mniej zaawansowane i nie każdy widział potrzebę ich stosowania. Rozwój elektroniki, nowe technologie, większa dostępność sprzętu dla każdego, a jednocześnie częstsze kradzieże sprawiły, że sytuacja obecnie się zmieniła.

Czytaj więcej

Przemysłowe switche PoE - Systemy Alarmowe nr 1/2016

ULTIPOWER to przemysłowe switche PoE zapewniające płynną transmisję sieciową. Urządzenia umożliwiają nawiązywanie połączeń z prędkością 10, 100 i 1000 Mb/s. Są wyposażone w porty ethernetowe RJ45 wspierające automatyczną negocjację szybkości połączeń. Obsługują również funkcję Power over Ethernet (PoE). Przełącznik automatycznie wykrywa urządzenia PD (Power Device) działające w standardzie IEEE 802.3af i zapewnia im zasilanie. Pozwala to rozszerzyć zasięg sieci w miejscach, w których nie ma dostępu do gniazd lub linii zasilających, a zachodzi potrzeba umieszczenia punktów dostępowych, kamer IP, telefonów IP itp. Switche są wyposażone w porty światłowodowe bądź sloty SFP do zamiany medium transmisyjnego na światłowód.

Czytaj więcej