DIPOL laureatem "Liderzy Eksportu" - SATKurier nr 12/2008

Rozstrzygnięta została szósta edycja konkursu „Liderzy Eksportu” organizowanego pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Gospodarki. Ideą przewodnią Konkursu jest promowanie osiągnięć polskiego eksportu. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się podczas gali zorganizowanej w Warszawie w Galerii Porczyńskich. W kategorii „Ekspansja Eksportu” firma DIPOL zdobyła nagrodę Polski Południowej. Oceniano firmy pod względem ilości rynków zagranicznych, na które eksportowane są ich towary.

Czytaj więcej

Nie wyrzucać pieniędzy w błoto - nowoczesny monitoring CCTV - Ochrona Mienia i Informacji nr 5/2008

Koszt wykonania monitoringu miejskiego na 10-15 kamer obrotowych, w najtańszej formule – z transmisją bezprzewodową w paśmie 5 GHz, jest szacowany na ok. 300 000 zł. Odstępstwa wynikają z jakości użytego sprzętu, trudności w budowie masztów itp. Eksploatacja takiego systemu wymaga zatrudnienia przynajmniej 2 osób na jednej zmianie. Jeśli Centrum ma pracować 24 h/dobę, potrzebne jest zatrudnienie min. 6 osób. Same roczne koszty płacowe przy pensji brutto 3000 zł wynoszą 216 000 zł, co wraz z kosztami eksploatacyjnymi daje sumę porównywalną z nakładami na roczną eksploatację monitoringu...

Czytaj więcej

Mobilny system monitoringu - Twierdza nr 5/2008

Bezpieczeństwo imprez masowych. Obowiązkiem organizatorów imprez masowych jest zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa. Aby było ono na zadowalającym i wymaganym przepisami poziomie, można zaangażować duże siły osobowe lub skorzystać z możliwości, które daje CCTV, a zwłaszcza technika IP. Myślenice są przykładem, gdzie szerokie zastosowanie znalazł monitoring CCTV. Najpierw, ze względu na wstrząsające morderstwo w kantorze w centrum miasta (2007 r.), zdecydowano się zainwestować w monitoring miejski. Następnie, w związku ze skutecznością monitoringu, skorzystano z techniki IP do monitorowania obchodów Dni Myślenic. Czasową instalację wykonała firma Arndex, wykorzystując sprzęt dostarczony przez firmę DIPOL.

Czytaj więcej

DIPOL - krajowy producent anten - prezentacja firmy DIPOL - Elektronik nr 10/2008

Założona w 1990 roku firma DIPOL jest producentem anten telekomunikacyjnych, telewizyjnych i radiowych oraz europejskim dystrybutorem urządzeń CCTV, WLAN, TV-SAT. DIPOL reprezentuje 18 światowych producentów i eksportuje towary do 37 krajów na całym świecie. Oferuje 1200 produktów z pełnym wsparciem technicznym. Biblioteka poradników, artykułów szkoleniowych i schematów są dostępne na stronach internetowych: www.dipolnet.com, www.dipolnet.cz, www.ostelsat.hu i www.dipol.com.pl. Sprzedaż hurtowa i detaliczna jest prowadzona przez 7 oodziałów na terenie Polski (Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań, Częstochowa, Kędzierzyn, Sandomierz) oraz przedstawicielstwa zagraniczne w Czechach, Niemczech, na Słowacji i Węgrzech.

Czytaj więcej

Anteny i osprzęt antenowy - raport o stanie rynku - Elektronik nr 10/2008

Jakie zmiany na rynku anten można zaobserwować w ostatnich latach? Przede wszystkim znacznie rozszerzył się rynek anten telekomunikacyjnych, wykorzystywanych w coraz powszechniejszej komunikacji bezprzewodowej. Na rynku konsumenckim zwiększyło się zainteresowanie wykonywaniem profesjonalnych instalacji antenowych, które traktowane są na równi z elektrycznymi czy telekomunikacyjnymi. Ostatnio, a zwłaszcza w drugiej połowie roku, ożywił się rynek anten telewizyjnych. Obecnie klienci coraz częściej, kupując anteny, sugerują się dobrą jakością, a nie niską ceną, co świadczy o dojrzałości rynku.

Czytaj więcej

Rejestrator cyfrowy Ultimax-716 - Twierdza nr 2/2008

W Hucie Stali Jakościowej w Stalowej Woli wynikła potrzeba monitorowania szybkich i niebezpiecznych procesów technologicznych na hali produkcyjnej. Po testach okazało się, że wymagania dotyczące jakości obrazu i transmisji w sieci najlepiej spełnia rejestrator cyfrowy 3. generacji Ultimax-716. Wyposażono go w najbardziej wydajny rodzaj kompresji H.264. Ten typ kompresji charakteryzuje się bardzo korzystnym współczynnikiem jakości obrazu do ilości pamięci zajmowanej przez skompresowane dane. H.264 to najnowszy standard, opisany dokładnie przez normę ISO 14496-10, określający tzw. zaawansowane kodowanie wideo (AVC – Advanced Video Coding). Rejestrator spełnia wymogi ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych i rozporządzenia w sprawie sposobu utrwalania przebiegu imprez masowych.

Czytaj więcej

Myślenice - miasto monitorowane - Twierdza nr 2/2008

Mieszkańcy Myślenic wspólnymi siłami wyposażyli miasto w system monitoringu. Morderstwo sprzed roku, dokonane na właścicielu kantora i jego synu, wstrząsnęło mieszkańcami Myślenic. Kilka dni po napadzie mieszkańcy zorganizowali marsz milczenia w proteście przeciwko bezsensownej śmierci. Burmistrz Myślenic wyznaczył nagrodę 100 tysięcy złotych za pomoc w schwytaniu sprawców morderstwa, dołożyli się właściciele kantorów, a także mieszkańcy. Udało się zgromadzić 175 tysięcy złotych. Decyzja o budowie monitoringu zapadła po tym, jak policja schwytała sprawców morderstwa i jednocześnie zrzekła się przyjęcia nagrody, w związku z czym pieniądze na ten cel przeznaczono na sfinansowanie systemu monitoringu. 19 stycznia 2008 roku nastąpiło uroczyste otwarcie i prezentacja Centrum Dozoru Wizyjnego w Komendzie Powiatowej Policji w Myśleniach.

Czytaj więcej

Możliwości nowoczesnego monitoringu miejskiego - Systemy Alarmowe nr 5/2008

Systemy monitoringu wizyjnego opartego na protokołe internetowym (IP) pozwalają na znaczne wzbogacenie dotychczasowych funkcji: podglądu, rejestracji oraz odtwarzania obrazów z zainstalowanych kamer o nowe możliwości, znacznie rozszerzające funkcjonalność systemu. Podstawą każdego systemu CCTV jest rejestrator, czyli urządzenie umożliwiające przetwarzanie sygnałów z kamer, aby można je było oglądać na żywo, rejestrować i odtwarzać. Systemy oparte na rejestratorach DVR charakteryzują się skończoną liczbą kanałów wejściowych, dlatego rozbudowa systemu polega na wprowadzaniu kolejnych rejestratorów. Działają one jako jednostki samodzielne lub zarządzane w sieci IP z zewnętrznego programu.

Czytaj więcej

Jakie elementy powinno zawierać studium monitoringu wizyjnego - Gazeta Prawna nr 197/2008

Jakie są najczęstsze błędy przy instalacji systemu CCTV? Czy dzięki instalacji systemu gmina może sobie pozwolić na ograniczenie patroli Policji? Planowany system monitoringu miejskiego będzie poprawiał bezpieczeństwo w gminie i spełniał oczekiwania inwestora tylko wtedy, gdy samorządowcy zadbają o prawidłowe wykonanie studium monitoringu wizyjnego. Jest to dokument zawierający zbiór wytycznych dotyczących całokształtu budowy systemu telewizji dozorowej.

Czytaj więcej

Przedstawiamy firmę DIPOL - SAT Kurier nr 9/2008

Założona w 1990 roku firma DIPOL jest europejskim dystrybutorem urządzeń CCTV, WLAN, TV SAT oraz producentem anten telekomunikacyjnych, telewizyjnych i radiowych. W centrali w Krakowie zatrudnione są 34 osoby, cała sieć dystrybucyjna firmy zatrudnia blisko 100 pracowników. DIPOL jest wyłącznym przedstawicielem 18 światowych producentów i oferuje 1200 produktów z pełnym wsparciem technicznym. Sprzedaż hurtowa i detaliczna prowadzana jest przez główną siedzibę w Krakowie, 7 oddziałów na terenie Polski ( Warszawa, Wrocław, Łódź, Poznań, Częstochowa, Kędzierzyn, Sandomierz), oraz przedstawicielstwa zagraniczne (Czechy, Niemcy, Węgry). Posiada nowoczesny sklep internetowy, cechujący się łatwą rejestracją, szybką realizacją zleceń, podglądem i dostępem do historii zamówień oraz możliwością pobrania faktury.

Czytaj więcej

CCTV IP w firmach - Twierdza nr 5/2007

Jeszcze niedawno koszty profesjonalnych systemów CCTV IP były tak wysokie, że stosowano je wyłącznie w monitoringu miejskim. Wraz ze wzrostem popularności CCTV IP spadają ceny urządzeń i coraz częściej pojawiają się na rynku profesjonalne produkty przeznaczone do popularnych zastosowań. Inwestorzy decydują się na kamery IP ze względu na tańsze okablowanie, łatwiejszą rozbudowę systemu, a także możliwości wspomagania pracy zaawansowanym oprogramowaniem. Systemy CCTV IP oferują możliwość efektywnego monitorowania obiektów rozproszonych oraz obiektów o dużej liczbie kamer w systemie. Można je łatwo rozbudowywać, zmieniać konfigurację i wspierać oprogramowaniem, dzięki czemu koszty eksploatacji systemu monitoringu są niskie.

Czytaj więcej

Laboratorium testowania kamer w firmie DIPOL - Systemy Alarmowy nr 5/2007

Laboratorium składa się z dwóch hal. Pierwsza, służąca do porównawczego testowania zespołów kamerowych, została zbudowana według norm spełniających wymogi hal laboratoryjnych (odpowiednia powierzchnia, brak dostępu światła dziennego). Studio badawcze ma wymiary 3 x 16 m. Przestrzeń widzenia kamer z tyłu i z boków wyłożono profesjonalnym, czarnym tłem w celu uzyskania warunków zupełnej ciemności w plenerze.

Czytaj więcej