System monitoringu sieci sklepów spożywczych - Systemy Alarmowe nr 5/2010

Napad na sklep z bronią w ręku, a nawet tylko z atrapą broni stanowi duże zagrożenie dla pracowników i właściciela sklepu. Konsekwencją takiego napadu są straty nie tylko finansowe, ale także psychologiczne. Tego typu incydenty zdarzają się zarówno w dużych, jak i małych miastach. W sytuacji napadu bardzo ważna jest szybka interwencja policji, dzięki której możliwe jest ujęcie sprawców i odzyskanie skradzionych pieniędzy. W trudniejszych okolicznościach, gdy zachodzi autentyczne zagrożenie zdrowia i życia pracowników, błyskawiczne poinformowanie policji jest sprawą kluczową. Dlatego podstawowym elementem, zapewniającym bezpieczeństwo w sklepie jest skuteczny monitoring obiektu z funkcją zdalnego podglądu obrazu.

Czytaj więcej

Supermarket i rejestratory Trend - Twierdza nr 5/2010

Właściciele supermarketów często borykają się z drobnymi kradzieżami. Z tego względu decydują się na szybką w wykonaniu i elastyczną instalację kamer dozorowych. Przy jej wykonaniu doskonale sprawdzają się nowoczesne rejestratory Trend 250X16. Do jednostki centralnej można podłączyć 16 kamer monitorujących obiekt i czuwających nad bezpieczeństwem kupujących i pracowników. Odpowiednio umieszczone punkty wizyjne przy kasach monitorują transakcje. Rozdzielczość 4CIF pozwala na rozpoznanie osób, a także produktów oraz nominałów banknotów i monet. Kamery monitorujące obiekt rozmieszcza się tak, aby ochrona mogła rozpoznać każdą próbę kradzieży.

Czytaj więcej

IFSEC 2010 wyznacznikiem trendów na rynku zabezpieczeń - Systemy Alarmowe nr 4/2010

Tegoroczna edycja Targów IFSEC odbyła się 10 - 13 maja, jak co roku w centrum targowym NEC w Birmingham, gromadząc producentów, dystrybutorów i specjalistów branży z całego świata. W trzech halach wystawiło się 750 firm, czyli o około 25% więcej w stosunku do poprzedniego roku. Wśród wystawców sektora CCTV znalazły się takie firmy, jak Axis, ACTi, Genie CCTV, HIK Vision, IndigoVision, JVC, Panasonic, Samsung czy Sony. Na terenach targowych zorganizowano też narodowe pawilony wystawowe zrzeszające producentów z poszczególnych państw, np. pawilony chiński, koreański, włoski czy francuski. Nie ma się co dziwić, że na targach pojawiła się większość prestiżowych i liczących się na rynku światowym firm. IFSEC od kilku lat stał się największym w skali europejskiej wydarzeniem branżowym.

Czytaj więcej

Monitoring i sterowanie - Twierdza nr 4/2010

Technologia CCTV IP zwiększyła efektywność monitoringu obiektów rozproszonych. Obecnie stoimy przed nowym wezwaniem: nadzorem nad infrastrukturą techniczną i zdalnym sterowaniem urządzeniami w budynkach. Wprowadzenie takiej funkcjonalności obniży koszty utrzymania i zwiększy bezpieczeństwo pracy systemów. Powiązanie systemów zdalnego sterowania urządzeniami z kamerami IP pozwala weryfikować stan nadzorowanych obiektów. Urządzenie IP Power 9258HP firmy Aviosys umożliwia automatyczne lub ręczne sterowanie zasilaniem czterech urządzeń elektrycznych przez internet lub sieć LAN.

Czytaj więcej

Monitoring dużych obiektów rozproszonych - Twierdza nr 2/2010

Massasoit Community College to jedna z uczelni wyższych leżących na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Ze względu na potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa ponad 7000 studentów oraz 300 pracowników podjęto decyzję o zamontowaniu zaawansowanego systemu monitoringu. Instalator musiał się zmierzyć z kilkoma problemami. Pierwszym było dobranie sprzętu zgodnego z obowiązującymi w USA normami bezpieczeństwa dla uczelni. Kolejny polegał na stworzeniu rozproszonego systemu monitoringu. Kampus bowiem jest podzielony na dwie części. Pierwsza to ośrodek naukowy – sale wykładowe, biblioteka, hale sportowe i inne, natomiast druga to miasteczko studenckie i inne budynki zaplecza badawczego, znajdujące się na południu Bostonu.

Czytaj więcej

Nowe rejestratory światowego potentata - Systemy Alarmowe nr 2/2010

Ponad 95% systemów telewizji dozorowej na świecie wciąż jest budowane wg klasycznego układu „kamery – rejestrator”. Kluczową rolę w takiej parze odgrywa rejestrator zespalający wszystkie elementy sieci. Od jego niezawodności, solidności wykonania i prostoty obsługi zależy, czy system monitoringu wizyjnego będzie spełniał swoją rolę. Rejestratory Hikvision realizują zadania w najbardziej odpowiedzialnych i zaawansowanych instalacjach na całym świecie. Firma Hikvision jest pionierem kompresji H.264. Została zaliczona do grupy 50 najbardziej obiecujących przedsięwziąć w zakresie zaawansowanych technologii w Chinach (ranking Deloitte).

Czytaj więcej

Warto rozszerzyć ofertę - tele digital nr 4 - marzec/kwiecien 2010

Co dla instalatorów zmieni wejście DVB-T? Doświadczenie innych krajów wskazują, że nastąpi ożywienie rynku. Powinno wzrosnąć zainteresowanie nowymi telewizorami, ale to jest naturalne. Ciekawe jest to, że w takiej sytuacji rośnie również sprzedaż tunerów satelitarnych i platform cyfrowych. Wzrośnie zainteresowanie kompleksowym odnowieniem instalacji teletechnicznych w domach.

Czytaj więcej

Profesjonalne okablowanie w monitoringu wizyjnym - Twierdza nr 1/2010

Nowoczesne analogowe kamery CCTV wymagają medium transmisyjnego najwyższej jakości. Obraz z kamery może ulec znacznemu pogorszeniu, jeśli zastosujemy złej jakości kable i złącza. Firma Dipol wprowadziła na rynek profesjonalne zaciskane złącza BNC oraz kable, które charakteryzują się wysokimi i stabilnymi parametrami oraz perfekcyjnym wykonaniem, co zapewnia wzorową transmisję sygnału wideo.

Czytaj więcej

Profesjonalne instalacje multiswitchowe - tele digital nr 3 - styczeń/luty 2010

Instalacje oparte na multiswitchach to profesjonalny i najpopularniejszy sposób dostarczania sygnału TV (również DVB-T) oraz SAT do większej liczby gniazd abonenckich. To użytkownik końcowy decyduje o tym, jakie programy chce oglądać, kupując odpowiedni tuner satelitarny lub podpisując indywidualną umowę z jednym z operatorów polskich platform cyfrowych. Decyzja o zastosowaniu multiswitchy, to pierwszy krok w całym procesie wdrożeniowym. Wyzwaniem jest odpowiednie zaprojektowanie sieci wykorzystującej te urządzenia.

Czytaj więcej

Wywiad z Łukaszem Kopciuchem, ekspertem WLAN/LAN - TV-Sat nr 2/2010

Dlaczego urządzenia do GSM firma DIPOL prezentuje w czasopiśmie dla instalatotów "TV-Sat"? Instalacja wzmacniaczy GSM, poprawiających sygnał wymaga tych samych kompetencji, które są potrzebne przy wykonywaniu instalacji antenowej do odbioru telewizji: instalacji anteny, podłączenia kabla i wzmacniacza. Dlatego instalatorzy RTV-Sat są nejlepiej przygotowani do wykonywania tych instalacji. Jakie są perspektywy tej branży? Sygnały bezprzewodowe odgrywają coraz ważniejszą rolę w telekomunikacji, a problemy z ich jakością stają się coraz bardziej dotkliwe.

Czytaj więcej

Urządzenia światłowodowe w CCTV - Twierdza nr 6/2009

W ciągu ostatnich kilkunastu lat można zauważyć szybki rozwój transmisji optycznej. To zasługa ogromnych możliwości światłowodów. Sieci światłowodowe dają użytkownikom szerokopasmowy dostęp do internetu, usługi teleinformatyczne oraz multimedialne (odbieranie telewizji cyfrowej w jakości HD). Również w rozbudowanych systemach monitoringu, zwłaszcza monitoringu miejskiego, nieuniknione będzie stosowanie światłowodów ze względu na rosnącą liczbę przesyłanych danych.

Czytaj więcej