TV, TV-SAT

Wiedza na temat instalacji dla budujących dom oraz przewodniki dla instalatorów i inwestorów. Informacje o instalacjach indywidualnych, zbiorowych i monitoringu w sieciach tv. Zastosowania wzmacniaczy, stacji czołowych, modulatorów, multiswitchy. Przykładowe rozwiązania i schematy.

Telefonia komórkowa

Jak dobrać odpowiedni wzmacniacz? Jak dobrać odpowiednią antenę zewnętrzną i gdzie ją umieścić? Jak dobrać i rozmieścić anteny wewnętrzne? Zestawienie i porównanie dostępnych wzmacniaczy. Podział GSM pasma na kanały. Opis stawianych repeaterom wymagań.

Monitoring

Zestawienie informacji na temat cech, budowy, standardów systemów monitoringu oraz wymagań stawianym instalacjom CCTV. Zagadnienia związane z procesem planowania instalacji. Elementy składowe systemów, ich cechy i dobór. Monitoring dużych obiektów i imprez masowych, szkoły, sklepu, stacji benzynowej, kantoru - przykładowe rozwiązania. Metody transmisji sygnału CCTV. Wykorzystanie sieci IP w monitoringu obiektów rozproszonych.

WLAN, LAN

Sieci Wi-Fi w zastosowaniach domowych i profesjonalnych. Standardy, możliwości i zasięgi sieci WLAN. Przewodniki dla instalatorów sieci bezprzewodowych. Sieci małe i rozległe. Teoria i praktyka instalacji. Dobór sprzętu i problemy z sieciami WLAN. Budowa WLAN wewnątrz obiektów. Złącza w instalacjach bezprzewodowych.

Światłowody

Zagadnienie związane z techniką światłowodową. Sieci domowe i profesjonalne oparte o systemy światłowodowe. Bilans mocy przy planowaniu torów transmisyjnych. Dobór sprzętu i porady w rozwiązywaniu problemów. Standardy niezbędne dla projektantów. Przykłady instalacji FTTH. Monitoring oparty o światłowody.

SMART HOME

Przedstawienie różnych systemów inteligentnego domu oraz przedstawienie wybranych funkcji. Co oznacza, że dom jest inteligentny? Jakie systemy wchodzą w skład systemu? Co zyskuje użytkownik korzystając z rozwiązań inteligentnego domu?

Alarmy

Podstawowa wiedza na temat systemów alarmowych. Zagadnienia związane z budową systemu alarmowego dla domów jednorodzinnych w różnych konfiguracjach oraz doborem elementów instalacji.

Kontrola dostępu

Podstawowa wiedza na temat systemów kontroli dostępu. Zagadnienia związane z budową systemu kontroli dostępu, rodzajem urządzeń oraz konfiguracją.

Technika montażowa

Informacje o sposobie doboru kabli, złącz i technikach montażu instalacji teletechnicznych.

Szafy RACK

Przedstawiamy podział, własności, kryteria doboru Szaf RACK. Prezentujemy kalkulator doboru właściwych elementów do wybranej szafy.

Przewody

Każda instalacja teletechniczna budynku zbudowana jest na przewodach. Mogą to być przewody: koncentryczne, parowane (skrętki), nieparowane, światłowody itd. Wybór przewodu zależy w głównej mierze od zastosowanych urządzeń. Szczegółowy wybór medium dokonywany jest w oparciu o wyliczenia dopuszczalnego tłumienia czy przepustowości, ekranowania czy przesłuchów i klasy CPR (odporności ogniowej), bezpieczeństwa produktu zgodnie z Dyrektywą LVD oraz wielu innych charakterystycznych dla określonej instalacji.