Separator galwaniczny i ogranicznik przepięć HST-1F EXT (UTP) - wyprzedaż

Gwarancja

Zapewniamy gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

HST-1F EXT jest 1-kanałowym separatorem galwanicznym dla sygnału transmitowanego przewodem UTP zintegrowanym z wysokiej klasy ochroną przeciwprzepięciową. Posiada wbudowany transformator, dostosowujący impedancję skrętki UTP do przewodu koncentrycznego. Dedykowany do urządzeń telewizji przemysłowej, wykorzystującym sygnały w standardzie CVBS, AHD, HD-CVI oraz HD-TVI. Chroni przed przepięciami, wyładowaniami atmosferycznymi i różnicami potencjałów.
Urządzenie zapewnia izolację pomiędzy poszczególnymi punktami instalacji takimi jak kamery i rejestratory DVR, chroniąc je przed skutkami różnic potencjałów (zakłócenia obrazu). Zalecany jest w instalacjach CCTV, umiejscowionych w warunkach przemysłowych takich jak metalowe hale, metalowe słupy oraz w przypadku różnych punktów zasilania poszczególnych urządzeń, w których pojawiają się potencjały pomiędzy poszczególnymi punktami uziemienia. Takie warunki pracy wprowadzają niekorzystne warunki pracy obwodów wejściowych / wyjściowych, generując widoczne w obrazie zakłócenia, a nawet uszkodzenia sprzętu mogące powstać pomimo braku wyładowań atmosferycznych.
Maksymalny poziom skuteczności ochronnej dzięki izolacji galwanicznej na poziomie DC 800 V i zabezpieczeniom przeciwprzepięciowym 2 x 10 kA, zawierającym unikalne rozwiązanie w postaci bezpiecznika MOSFET. Chroni przed przepięciami, wyładowaniami atmosferycznymi i różnicami potencjałów. Bezpiecznik MOSFET zwiększa skuteczność ochrony przeciwprzepięciowej i zabezpiecza transformator separatora przed uszkodzeniem w wyniku przepływu dużych impulsów udarowych.
Schemat obrazujący działanie zabezpieczenia
Pasmo przenoszenia sygnału zostało dobrane odpowiednio do systemów analogowej transmisji HD, pozwalając na przesyłanie obrazu w rozdzielczości do 1080p. W urządzeniu zastosowano markowe złącze BNC, dzięki czemu zapewniona jest wysoka jakość i trwałość połączenia, nawet w niekorzystnych warunkach temperaturowych.
Urządzenie transmituje sygnał w obydwie strony i może być stosowane po stronie kamer lub po stronie rejestratorów DVR. Przy długich przewodach zalecane jest stosowanie separatora po stronie rejestratora.

Przykład zastosowania separatora

Dane techniczne

Model HST-1F EXT
Rodzaj towaru Ogranicznik przepięć, Separator galwaniczny
Marka Ewimar
Parametry wejścia ilość 1
typ zlącza Gniazdo śrubowe wyjmowane
impedanacja UTP 100
pasmo pracy MHz 42
Parametry wyjścia ilość 1
typ zlącza Przewód z męskim wtykiem BNC
impedanacja BNC 75
tłumienie dB 0,6
Zabezpieczenia poziom izolacji VDC 800
zabezpieczenie antyprzepięciowe Ochronnik gazowy, transil, bezpiecznik MOSFET
ochrona linia-ziemia Ochronnik gazowy: 90 V, 2x10 kA @ 8/20 us
ochrona linia-linia Mostek ochronny: 6 V, 100 A @ 8/20 us
pojemność obwodu zabezpieczenia 10 pF
Temperatura pracy °C -40 .. 60
Wymiary mm 82 x 24 x 31