DIPOL na targach ENERGETAB 12-14.09.2023

Energetab, międzynarodowe targi branży energetycznej, to jedno z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli sektora elektroenergetycznego oraz sektorów pokrewnych.

Ponad 400 polskich i zagranicznych wystawców tegorocznych targów zaprezentuje całe spektrum specjalistycznych maszyn i urządzeń elektroenergetycznych, aparaturę rozdzielczą i łączeniową, kontrolno – pomiarową, automatyki i sterowania, osprzęt sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, energooszczędne oświetlenie przemysłowe i drogowe, systemy informatyczne i telekomunikacyjne, stosowane w energetyce czy innowacyjne technologie sieciowe.
Udział firmy DIPOL w targach Energetab to okazja do zaprezentowania sprawdzonych rozwiązań, ale i szeregu nowości, które znajdą zastosowanie w teletechnicznych instalacjach dla sektora energetycznego i nie tylko.

Zaprezentowaliśmy nowe rozwiązania dla systemów monitoringu CCTV (Sunell, Dahua) oraz szeroką ofertę urządzeń do realizacji i diagnostyki pomiarów światłowodowych. Nie zabrakło też propozycji dla zainteresowanych sieciami GSM/LTE oraz telewizyjnymi, zarówno w zakresie wykonawstwa jak i projektowania instalacji.

Nasi doradcy handlowi oraz techniczni służyli wsparciem w zakresie projektowania i realizacji instalacji teletechnicznych.

Specjalnie przygotowane na te targi, interaktywne stoisko umożliwiło państwu weryfikację działania naszych rozwiązań dla instalacji teletechnicznych.
Podczas targów zaprezentowaliśmy:
Kamery IP i rejestratory NVR Sunell - bezkonkurencyjna jakość obrazu
Sunell to światowej klasy producent urządzeń z branży telewizji przemysłowej, który od swojego założenia w 1997 roku, nieustannie utrzymuje się na czele tej konkurencyjnej dziedziny. Firma konsekwentnie podąża ścieżką produkcji, badań, rozwoju i tworzenia unikatowych rozwiązań w dziedzinie monitoringu, co umożliwia dostarczenie klientom niezawodnych i innowacyjnych produktów.

Sunell wyróżnia się strategicznym podejściem do różnicowania miejsc produkcji, posiadając swoją fabrykę i główną siedzibę w Schenzhen, oraz zakłady produkcyjne na Tajwanie i Wietnamie. Dzięki temu firma może lepiej radzić sobie z potencjalnymi wyzwaniami, takimi jak zakłócenia w dostawach surowców, zmiany w regulacjach czy trudności logistyczne, które mogą wpłynąć na produkcję w danym regionie.

Firma dostarcza swoje produkty do aż 113 krajów na całym świecie, przy czym warto zwrócić szczególną uwagę na ich ekspansję na rynku USA. W Stanach Zjednoczonych Sunell zdobywa uznanie jako zaufany dostawca sprzętu, który spełnia wymagania stawiane przez NDAA (National Defense Authorization Act). To potwierdza, że firma oferuje bezpieczne i sprawdzone urządzenia.

DIPOL jest wyłącznym dystrybutorem kamer Sunell w Polsce.
Prezentowane podczas targów kamery IP Sunnel wyróżniają się wysokiej jakości obrazem o rozdzielczości 4 Mpix. Wyposażono je w zaawansowane algorytmy umożliwiające wykrywanie ludzi i pojazdów podczas zdarzeń (np. detekcja ruchu). Dodatkowo, oferują inteligentne funkcje, takie jak wykrywanie przekroczenia linii czy wtargnięcia podnoszące poziom bezpieczeństwa i skuteczności systemu monitoringu.
Oferowane przez DIPOL kamery Sunell dostępne są w dwóch kolorach obudów: białym oraz czarnym.
Podczas wizyty na naszym stoisku zachęcamy do weryfikacji jakości obrazu kamer Sunell w stosunku do innych producentów i sprawdzenie działania aplikacji SunView CMS - oprogramowania do zarządzania systemami monitoringu oraz aplikacji mobilnej SunView.
Kamery IP Dahua - nieszablonowe rozwiązania i technologie
Kamery Dahua to zaawansowane urządzenia wyposażone w funkcję z aktywnego odstraszania. Wykorzystujące kolorowe diody oraz potężny głośnik, kamery zapewniają skuteczną ochronę, reagując na różnorodne zdarzenia. Szczególną uwagę warto zwrócić na kamerę szerokokątną 180º, w której obraz z dwóch przetworników zostaje zręcznie połączony w jeden panoramiczny. Nie mniej ciekawą kamerą jest bispektralna, która stanowi połączenie termowizyjnego przetwornika oraz światła widzialnego w jednej kompaktowej obudowie, umożliwiająca efektowny monitoring nawet niewielkich obiektów pod osłoną nocy.
Na stoisku targowym możliwe będzie zapoznanie się z działaniem i funkcjami następujących modeli kamer Dahua:
Kamera IP tubowa Dahua IPC-PFW3849S-A180-E2-AS-PV-0280B Q1262 generuje obraz panoramiczny, który powstaje przez połączenie obrazów z dwóch przetworników szerokokątnych.Kamera bispektralna TPC-BF1241-T-S2 łączy obraz z przetwornika termowizyjnego oraz światła widzialnego w jednej obudowie.Kamera IP obrotowa PT z zasilaniem solarnym SD2A400H1B1-GN-AGQ-PV-0400-SP-EAU Q0811 umożliwia monitorowanie miejsc pozbawionych dostępu do zasilania sieciowego.
Instalacje CCTV - autorskie rozwiązanie skrzynki nasłupowej
Szafka hermetyczna SIGNAL CCTV 210/230/145 mm R90601 przeznaczona jest do montażu na słupie lub do ściany. Wewnątrz szafki znajduje się płyta montażowa, którą w łatwy sposób można zdemontować oraz dwie szyny DIN, które ułatwiają montaż elementów takich, jak switche, zasilacze, media konwertery, czy mini przełącznice światłowodowe. Dodatkowo w szafce wyprowadzone są przewody ochronne, które można podłączyć do urządzeń aktywnych.
Szafka hermetyczna SIGNAL CCTV 210/230/145 IP66
Szafka hermetyczna SIGNAL CCTV 210/230/145 IP66
Projekt szafki uwzględnia dwa nadrzędne założenia - możliwie niewielki rozmiar szafki tak, aby estetycznie prezentowała się ona w punktach kamerowych na słupach lub ścianach oraz wygodę montażu poszczególnych elementów z uwzględnieniem okablowania zasilającego, skrętek komputerowych, światłowodów, itp. Podczas, gdy system monitoringu oparty jest o światłowody, przydatnym elementem jest mini przełącznica PS-m DIN Signal L5312.
Przełącznica SIGNAL PS-m DIN 2xSC duplex
Przełącznica SIGNAL PS-m DIN 2xSC duplex
ULTIMODE - nowa, kompletna seria urządzeń do diagnostyki połączeń światłowodowych
Firma DIPOL, wieloletni dystrybutor spawarek światłowodowych Signal Fire oraz organizator szkoleń z podstaw technik światłowodowych, wprowadza do sprzedaży nową, kompletną serię urządzeń do diagnostyki połączeń światłowodowych.
W ostatnim czasie obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania możliwością wykonania pomiarów (oraz dokumentacji pomiarowej) dla realizowanych przez naszych klientów instalacji. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom wprowadzamy do oferty całą gamę urządzeń, które w naszym odczuciu będą znakomitym uzupełnieniem sprzętu światłowodowego instalatorów LAN, CCTV, automatyki, itp. W zależności od potrzeb wybrać można między prostymi wizualnymi lokalizatorami uszkodzeń, miernikiem mocy, a bardziej zaawansowanym testerem łącza światłowodowego bazującym na pomiarze reflektometrycznym. Oferta urządzeń aktywnych uzupełniona została o włókna rozbiegowe w eleganckich oraz przede wszystkim praktycznych w użyciu obudowach.
Z działaniem wszystkich wymienionych niżej urządzeń będzie można zapoznać się na naszym stoisku targowym. Szczególnie interesująca może być możliwość sprawdzenia zbudowanego specjalnie na potrzeby prezentacji targowej rzeczywistego toru optycznego oraz interpretacja wyników za pomocą dedykowanego do tego oprogramowania na PC.
Reflektometr ULTIMODE OR-20-S3S5-iSMV L5830 posiada 3,5 calowy ekran z funkcją multi-touch oraz przyjazny użytkownikowi interfejs zbliżony do interfejsu smartfona. Wykonuje pomiary na długościach fali 1310nm oraz 1550 nm, umożliwiając szczegółową analizę całego toru optycznego o długości nawet 80 km. Pomaga w weryfikacji zdarzeń i awarii takich, jak: przerwane lub zgięte włókno, brudne złącza, złe spawy, itd. Funkcja źródła światła oraz miernika mocy pozwala na wykonywanie pomiarów metodą transmisyjną. Mniej doświadczeni instalatorzy skorzystać mogą z automatycznej funkcji, która realizuje pomiar automatycznie dobierając właściwe parametry oraz prezentująca wyniki w przystępnej formie graficznej. Urządzenie posiada możliwość tworzenie zaawansowanych raportów pomiarowych pdf/xls.
Miernik mocy optycznej ULTIMODE OPM-20T-V01 L5810 wyposażony jest w uniwersalne złącze do ferrul 2,5 mm i oferuje możliwość pomiaru sygnału w zakresie: -70...+10 dBm na długości fali: 850/1300/1310/1490/1550/1625 nm. Urządzenie posiada wbudowaną pamięć 500 pomiarów oraz funkcję auto-kalibracji. Dodatkowe funkcje to: źródło światła widzialnego (wizualny lokalizator uszkodzeń VFL) 650 nm, latarka LED oraz tester okablowania sieciowego (złącza Rj45). Miernik wyposażono w baterię litową ładowaną przez złącze USB typu C.

Wizualny lokalizator uszkodzeń ULTIMODE VFL-V3-15 L5939 to źródło światła widzialnego 650 nm o mocy 15 mW zamknięte w niewielkiej, poręcznej obudowie. Dodatkowo urządzenie wyposażono w latarkę LED oraz tester okablowania sieciowego (złącza RJ45). Wbudowana bateria litowa ładowana jest przez złącze USB typu C.

Wizualny lokalizator uszkodzeń ULTIMODE VFL-V1-10 L5936 to źródło światła widzialnego 650 nm o mocy 10 mW w metalowej obudowie.
Włókna rozbiegowe ULTIMODE FLC to bazujące na włóknie G.652D elementy niezbędne przy realizacji pomiarów reflektometrycznych. Długość 150 m jest optymalnym wyborem przy realizacji pomiarów bazujących na krótkich i średnich impulsach. Cechą unikatową rozbiegówek ULTIMODE jest elegancka, praktyczna i wygodna w użytkowaniu obudowa z tworzywa sztucznego pozwalająca na właściwe zabezpieczenie przyłączy podczas przechowywania i transportu. W ofercie dostępne są włókna rozbiegowe w wersjach: SC/APC-SC/APC L58510, SC/APC-SC/UPC L58512, SC/APC-LC/UPC L58514.


Wszechstronna spawarka światłowodowa Signal Fire AI-9
Dostępna na rynku już kilka lat, Signal Fire Ai-9 L5875 jest pierwszym wyborem wśród wykonawców instalacji niskoprądowych. Wszyscy zainteresowani spawaniem światłowodów, którzy odwiedzą nasze stoisko, będą mieli okazję wykonać takie połączenie pod opieką naszej ekipy.
Signal Fire AI-9 wykorzystuje technikę pozycjonowania włókien do rdzenia (posiada też możliwość pozycjonowania do płaszcza) zapewniającą najlepsze parametry tłumiennościowe wykonywanych spawów. Włókna ustawiane są przez 6 wysokiej klasy silniki (Siemens), co jest absolutnie niespotykane w sprzęcie z tej półki cenowej. Spawarkę wykorzystywać można zarówno do realizacji 100 km magistrali światłowodowych, instalacji FTTH, jak i krótkich połączeń punkt - punkt, czy instalacji LAN lub monitoringu wizyjnego bazującego na okablowaniu światłowodowym. Model AI-9 bazuje na 4-rdzeniowym procesorze zapewniającym szybki czas reakcji (spawarka gotowa jest do pracy po 3 sekundach) oraz krótkie czasy spawania i zgrzewania osłon spawów. Spawarka ta jest jednym z najszybszych urządzeń tego typu dostępnych obecnie na rynku i najszybszym w tej klasie cenowej.
Spawarki Signal Fire pochodzące z oficjalnej dystrybucji, firma Dipol udziela 4-letniej gwarancji. Znajdujący się w Krakowie autoryzowany serwis dysponuje wykwalifikowanym personelem oraz magazynem części zamiennych dla wszystkich modeli. Zwykle, urządzenia trafiające na serwis odsyłane są do klienta następnego dnia. W przypadku odstępstwa od tej reguły, klient informowany jest o zakresie naprawy i czasie potrzebnym na jej realizację.

Światłowodowe instalacje RTV/SAT TERRA - wykorzystaj zalety światłowodu w instalacjach TV
Instalacje światłowodowe stanowią gwarancję niskich strat sygnału i bardzo dużą odporność na zakłócenia. Innowacyjny osprzęt firmy TERRA do instalacji RTV/SAT w budynkach wielorodzinnych z wykorzystaniem światłowodu oraz techniki PON (Passive Optical Network) stanowi doskonałą alternatywę dla typowej instalacji bazującej tylko i wyłącznie na kablu koncentrycznym. PON jest techniką wykorzystującą wyłącznie pasywną infrastrukturę (okablowanie światłowodowe, splittery optyczne) na odcinku nadajnik - odbiornik. Maksymalny budżet mocy optycznej pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem optycznym wynosi aż 21 dB. Oznacza to, że sygnał może zostać podzielony za pomocą splitterów na kilkadziesiąt torów, co z kolei przekłada się na kilkadziesiąt odbiorników optycznych i podłączanych do nich multswitchy lub grup multiswitchy. W oparciu o innowacyjny system TERRA można więc budować bardzo rozległe optyczno-miedziane instalacje (obejmujące nawet kilkadziesiąt budynków) oraz realizować połączenia punkt – punkt sięgające nawet kilkudziesięciu kilometrów. Nowy system dystrybucji sygnałów RTV/SAT wyróżnia wysoka jakość oraz konkurencyjna cena.
Cechy szczególne systemu światłowodowego TERRA:
 • kompaktowe wymiary urządzeń pozwalające na wygodną instalację razem z innymi elementami instalacji w szafkach RTV
 • szerokie spektrum urządzeń pozwalające na realizację instalacji w oparciu o multiswitche tradycyjne i/lub dSCR/Unicable
 • możliwość dystrybucji sygnałów 2x SAT + DVB-T2 w jednym włóknie światłowodowym
 • diody LED na urządzeniach znacznie ułatwiające diagnostykę ewentualnych problemów z z sygnałami
 • stabilność systemu dzięki funkcji AGC w nadajniku optycznym oraz funkcji OLC w odbiorniku optycznym
 • zastosowanie konwerterów typu Wideband - antenę satelitarną ustawić można z dużą dokładnością wykorzystując miernik satelitarny, a pomiędzy konwerterem a nadajnikiem optycznym instalujemy tylko 2 przewody koncentryczne
 • odlewana obudowa urządzeń gwarantująca wysoką skuteczność ekranowania i eliminująca wpływ zakłóceń elektromagnetycznych
 • doskonała jakość sygnału dzięki zastosowaniu w nadajnikach osobnych laserów typu FP na długość fali 1310 nm lub 1550 nm
Przykładowy schemat instalacji RTV/SAT w budynku wielorodzinnym:
Antena satelitarna DIPOL DPL-120 + zez [ciemny grafit, RAL7016]Konwerter satelitarny LWB202L Wideband LO 10,41 GHz TERRAAntena telewizyjna DIPOL SMART HORIZON DVB-T2Antena telewizyjno-radiowa DIPOL-4/5-12 DAB DVB-T/T2Antena radiowa Dipol 1RUZ PM BAntena satelitarna DIPOL DPL-120 + zez [ciemny grafit, RAL7016]Konwerter satelitarny LWB202L Wideband LO 10,41 GHz TERRAZwrotnica antenowa DC015L VHFI/II+FM-VHFIII-UHF TerraPrzemiennik DTT MCA101T TERRAZasilacz impulsowy PS202F 20V 2A system Digital SCRNadajnik optyczny RTV/SAT OTF302 6F31 E 1x6 dBm FP 1310 nm TERRASplitter optyczny 1/2 FC/UPC FOS102 E TERRAOdbiornik optyczny ORQ302 E z wyjściem QUATRO + DVB-T2 TERRAOdbiornik optyczny ORQ302 E z wyjściem QUATRO + DVB-T2 TERRAMultiswitch MV-932L TERRA klasa A, 9-wejściowy, 32-wyjściowy z aktywną naziemną - bez zasilaczaZasilacz impulsowy PS182F 18V 2A do multiswitchy Terra MS/MSVOdbiornik optyczny ORQ302 E z wyjściem QUATRO + DVB-T2 TERRAOdbiornik optyczny ORQ302 E z wyjściem QUATRO + DVB-T2 TERRAMultiswitch MV-932L TERRA klasa A, 9-wejściowy, 32-wyjściowy z aktywną naziemną - bez zasilaczaZasilacz impulsowy PS182F 18V 2A do multiswitchy Terra MS/MSVZasilacz impulsowy PS202F 20V 2A system Digital SCRNadajnik optyczny RTV/SAT OTF302 6F55 E 1x6 dBm FP 1550 nm TERRASprzęgacz WDM 1x2, 1310/1550nm, steel tube, 0,9mm, 3x SC/APCPuszka abonencka ULTIMODE TB-04H (wewnętrzna, max 4 spawy, 4 adaptery typu SC simplex, tacka dodatkowa)Sprzęgacz WDM 1x2, 1310/1550nm, steel tube, 0,9mm, 3x SC/APCPuszka abonencka ULTIMODE TB-04H (wewnętrzna, max 4 spawy, 4 adaptery typu SC simplex, tacka dodatkowa)Puszka abonencka ULTIMODE TB-04H (wewnętrzna, max 4 spawy, 4 adaptery typu SC simplex, tacka dodatkowa)Sprzęgacz WDM 1x2, 1310/1550nm, steel tube, 0,9mm, 3x SC/APC Optical splitter FOS102 Konwerter satelitarny LWB202L Wideband LO 10,41 GHz TERRAA98210 Nadajnik optyczny RTV/SAT OTF302 6F31 E 1x6 dBm FP 1310 nm TERRAA3031 Nadajnik optyczny RTV/SAT OTF302 6F55 E 1x6 dBm FP 1550 nm TERRAA3055 Zasilacz impulsowy PS202F 20V 2A system Digital SCRR71468 Zasilacz impulsowy PS202F 20V 2A system Digital SCRR71468 Antena satelitarna DIPOL DPL-120 + zez [ciemny grafit, RAL7016]A9684 Antena satelitarna DIPOL DPL-120 + zez [ciemny grafit, RAL7016]A9684 Konwerter satelitarny LWB202L Wideband LO 10,41 GHz TERRAA98210 Antena radiowa Dipol 1RUZ PM BA0221 Przemiennik DTT MCA101T TERRAR82101 Splitter optyczny 1/2 FC/UPC FOS102 E TERRAA98882 Odbiornik optyczny ORQ302 E z wyjściem QUATRO + DVB-T2 TERRAA3133 Puszka abonencka ULTIMODE TB-04H (wewnętrzna, max 4 spawy, 4 adaptery typu SC simplex, tacka dodatkowa)L5304 Sprzęgacz WDM 1x2, 1310/1550nm, steel tube, 0,9mm, 3x SC/APCL383521 Sprzęgacz WDM 1x2, 1310/1550nm, steel tube, 0,9mm, 3x SC/APCL383521 Sprzęgacz WDM 1x2, 1310/1550nm, steel tube, 0,9mm, 3x SC/APCL383521 Puszka abonencka ULTIMODE TB-04H (wewnętrzna, max 4 spawy, 4 adaptery typu SC simplex, tacka dodatkowa)L5304 Puszka abonencka ULTIMODE TB-04H (wewnętrzna, max 4 spawy, 4 adaptery typu SC simplex, tacka dodatkowa)L5304 Odbiornik optyczny ORQ302 E z wyjściem QUATRO + DVB-T2 TERRAA3133 Multiswitch MV-932L TERRA klasa A, 9-wejściowy, 32-wyjściowy z aktywną naziemną - bez zasilaczaR70882 Antena telewizyjno-radiowa DIPOL-4/5-12 DAB DVB-T/T2A0140 Antena telewizyjna DIPOL SMART HORIZON DVB-T2A2230 Zwrotnica antenowa DC015L VHFI/II+FM-VHFIII-UHF TerraR82018 Zasilacz impulsowy PS182F 18V 2A do multiswitchy Terra MS/MSVR71465 Odbiornik optyczny ORQ302 E z wyjściem QUATRO + DVB-T2 TERRAA3133 Odbiornik optyczny ORQ302 E z wyjściem QUATRO + DVB-T2 TERRAA3133 Multiswitch MV-932L TERRA klasa A, 9-wejściowy, 32-wyjściowy z aktywną naziemną - bez zasilaczaR70882 Zasilacz impulsowy PS182F 18V 2A do multiswitchy Terra MS/MSVR71465

Więcej na temat tego rozwiązania przeczytasz w naszej bibliotece.
Kable B2ca / Cca - podwyższona ochrona przeciwogniowa
Kable o klasie B2ca / Cca wyróżniają się podwyższoną odpornością na ogień określoną normą EN50575. Instalację tego typu kabli rekomenduje się m.in. w budynkach użyteczności publicznej oraz w ciągach kablowych biegnących wzdłuż dróg ewakuacyjnych. Nasza oferta kabli B2ca / Cca umożliwia kompleksową realizację instalacji teletechnicznych w tego typu obiektach.
Skrętki komputerowe
E1617 NETSET U/FTP kat. 6A B2ca s1a, d1, a1
E1615 NETSET U/UTP kat. 6 B2ca s1a, d1, a1
E1626 NETSET S/FTP kat. 7 B2ca s1a, d1, a1
E1415 NETSET U/UTP kat. 5e Cca s1a, d1, a1
Kable koncentryczne
E1020 Triset klasa A++ B2ca s1a, d1, a1
E1022 Trisat klasa A+ B2ca s1a, d1, a1
E1016 Triset Plus klasa A+ Dca s2, d1, a1
E1027 Triset-11 Cca s1a, d1, a1
Światłowody
L7103 2LAN KSAW-S202A-BB-10. 2 włókna, B2ca
L77008 CobiCabling U-DQ(ZN)BH, 8 włókien, Dca

Więcej na temat dyrektywy CPR w naszej bibliotece.
Anteny LTE/5G TRANS-DATA - 5 lat gwarancji
Anteny TRANS-DATA przeznaczone są do odbioru i nadawania sygnału z modemu LTE / 5G w pełnym paśmie: od 698 do 3800 MHz. Na anteny wykonane w nowoczesnej technologii, z użyciem najwyższej jakości materiałów, udzielana jest 5-letnia gwarancja. Anteny 5G w odrażeniu od anten LTE dodatkowo pracują w paśmie 3300 - 3800 MHz. Będzie umożliwiało to wykorzystanie anten do odbioru i nadawania na nowych częstotliwościach, które wdrażane są w całej Europie.
Urządzenia TRANS-DATA są wykorzystywane w instalacjach do wzmocnienia sygnału sieci komórkowej, w modemach LTE oraz w transferze danych z liczników energii elektrycznej.
Modele anten, które zaprezentujemy na targach:
Antena TRANS-DATA LTE KYZ 7,5/8/10
Antena TRANS-DATA LTE KYZ 7,5/8/10
A741031
Antena TRANS-DATA LTE KYZ 10/10 MIMO + 10 m przewodu z wtykiem SMA
Antena TRANS-DATA LTE KYZ 10/10 MIMO
A741024
Antena TRANS-DATA LTE DZ6/8
Antena TRANS-DATA LTE DZ6/8
A741008
Antena TRANS-DATA 5G DZ7
Antena TRANS-DATA 5G DZ7
A741009
Antena 5G TRANS-DATA 7/7/7
Antena 5G TRANS-DATA 7/7/7
A741025
Szafy RACK, system RACKBOARD
Rodzina szaf RACK Signal pozwala na optymalne zakończenie okablowania i instalacji urządzeń teleinformatycznych.
Nasza oferta obejmuje szafy różnych typów, o wysokościach od 6 do 45 U:
Szafy Signal, ze względu na wysoką jakość i łatwość montażu, od lat cieszą się uznaniem wśród instalatorów.
System RACK board umożliwia wykorzystanie zarówno części frontowej szafy 19" jak i powierzchni bocznych, dostępnych po zdjęciu paneli. Dzięki temu osiągnięto dotychczas niespotykany współczynnik wypełnienia szafy różnego rodzaju sprzętem, przy zachowaniu dobrego dostępu do urządzeń, odpowiedniej wentylacji, przejrzystości połączeń, instalacji na patchpanelach wszystkich kabli zarówno z sygnałem przychodzącym z anten jak i wychodzącym do abonentów. Ta ostatnia cecha bardzo ułatwia diagnostykę sieci w trakcie eksploatacji.
Informacje organizacyjne:
Godziny otwarcia stoisk:
 • I dzień - 12 września 9:00 - 17:00
 • II dzień - 13 września 9:00 - 17:00
 • III dzień - 14 września 9:00 - 15:00

Informacje organizacyjne:
 • Miejsce targów:
  • ZIAD Bielsko-Biała SA
   43-316 Bielsko-Biała
   al. Armii Krajowej 220
   GPS: N49° 47′ 1.0536″ ; E19° 1′ 33.6864″
 • Program targów
 • Lokalizacja naszego stoiska: