Światłowody stają się dominującym medium transmisyjnym w wielu gałęziach instalacji teletechnicznych. Coraz częściej sięgają po nie tylko operatorzy telekomunikacyjni, ale również wykonawcy instalacji branży TV/SAT oraz CCTV.
W dziale kabli światłowodowych dostępne są światłowody jednomodowe oraz światłowody wielomodowe. Włókna jednomodowe znajdują zastosowanie w każdym rodzaju instalacji i będą zawsze dobrym, przyszłościowym wyborem. Włókna wielomodowe, ze względu na swoją budowę mogą sprawdzić się w instalacjach realizowanych w trudnych warunkach środowiskowych. Do kabli dopasować należy odpowiednie (standard włókna oraz typ złącza) pigtaile, adaptery oraz patchcordy światłowodowe.
W dziale instalacji światłowodowych dostępne są również urządzenia aktywne do realizacji transmisji Ethernet w światłowodzie: media konwertery oraz moduły SFP i SFP.
Spawarki światłowodowe pozwalają na szybką realizację połączeń światłowodowych. Oferta działu poświęconego spawaniu światłowodów, oprócz spawarek światłowodowych zawiera również szereg akcesoriów takich, jak: strippery, obcinarki, noże i osłony spawów.
Spawy mechaniczne ULTIMODE FAST MS-1 umożliwiają wykonywanie trwałych połączeń włókien światłowodowych bez wykorzystywania spawarek światłowodowych.
• Idealne rozwiązanie dla instalacji CCTV bazujących na światłowodach
• Dla włókien światłowodowych o średnicy 250 μm i 900 μm
• Dla włókien jednomodowych i wielomodowych
• Średnia tłumienność spawów: około 0,15 dB
• W opakowaniu 5 sztuk
Kod: L5550
36,65 zł
29,80 zł netto
od 11,00 zł
Dostępny

Osłona zabezpieczająca została specjalnie zaprojektowana do mechanicznych spawów ULTIMODE FAST MS-1.
• Osłona chroniąca spaw mechaniczny ULTIMODE
• Niewielkie wymiary
• W zestawie 5 sztuk
Kod: L5559
16,79 zł
13,65 zł netto
od 11,00 zł
Dostępny

Szybkozłącza Ultimode stosowane są do zakańczania kabli światłowodowych. Stanowią alternatywę dla połączeń pigtailowych.
• Złącze typu SC/UPC
• Dostosowane do montażu na kablach okrągłych o średnicy 3 mm oraz kablach płaskich 3x2 mm
• Stosowane w instalacjach jednomodowych, niezależnie od standardu włókna
• Szybka i łatwa instalacja (około 3 minuty)
• Tłumienie minimalne na poziomie 0,25 dB (typowo 0,5 dB)
• Powtarzalne rezultaty jakości połączeń
Kod: L5713
9,23 zł
7,50 zł netto
od 11,00 zł
Dostępny

Szybkozłącza Ultimode stosowane są do zakańczania kabli światłowodowych. Stanowią alternatywę dla połączeń pigtailowych.
• Złącze typu SC/APC
• Dostosowane do montażu na kablach okrągłych o średnicy 3 mm oraz kablach płaskich 3x2 mm
• Stosowane w instalacjach jednomodowych, niezależnie od standardu włókna
• Szybka i łatwa instalacja (około 3 minuty)
• Tłumienie minimalne na poziomie 0,25 dB (typowo 0,5 dB)
• Powtarzalne rezultaty jakości połączeń
Kod: L5714
9,23 zł
7,50 zł netto
od 11,00 zł
Dostępny

Miarka Ultimode Fast jest narzędziem ułatwiającym i przyspieszającym proces zarabiania szybkozłączy Ultimode na kablach światłowodowych.
• Przeznaczona do szybkozłączy Ultimode
• Odmierzanie włókien 250 μm oraz 900 μm
• Przyspiesza proces instalacji szybkozłączy
Kod: L5715
10,95 zł
8,90 zł netto
od 11,00 zł
Dostępny

Adapter wielomodowy A-011S pozwala na łączenie włókien światłowodowych zakończonych złączami SC/UPC.
• Typ adaptera: simplex
• Złącza: SC/UPC-SC/UPC
• Zastosowanie: sieci wielomodowe
Kod: L4011
1,48 zł
1,20 zł netto
od 11,00 zł
Dostępny

Adapter wielomodowy A-011D pozwala na łączenie włókien światłowodowych zakończonych złączami SC/UPC.
• Typ adaptera: duplex
• Złącza: SC/UPC-SC/UPC
• Zastosowanie: sieci wielomodowe
Kod: L4111
3,47 zł
2,82 zł netto
od 11,00 zł
Dostępny

Adapter wielomodowy A-055D pozwala na łączenie włókien światłowodowych zakończonych złączami LC/UPC.
• Typ adaptera: duplex
• Złącza: LC/UPC-LC/UPC
• Zastosowanie: sieci wielomodowe
Kod: L4155
7,01 zł
5,70 zł netto
od 11,00 zł
Dostępny

Adapter jednomodowy A-511S pozwala na łączenie włókien światłowodowych zakończonych złączami SC/UPC.
• Typ adaptera: simplex
• Złącza: SC/UPC-SC/UPC
• Zastosowanie: sieci jednomodowe
Kod: L4211
1,85 zł
1,50 zł netto
od 11,00 zł
Dostępny

Adapter jednomodowy A-513S pozwala na łączenie włókien światłowodowych zakończonych złączami SC/UPC oraz FC/UPC.
• Typ adaptera: simplex
• Złącza: SC/UPC-FC/UPC
• Zastosowanie: sieci jednomodowe
Kod: L4213
10,70 zł
8,70 zł netto
od 11,00 zł
Chwilowo niedostępny