Transmiter optyczny mo418 4F31 TERRA 1x6 dBm FP 1310 nm

Kod towaru: R82526
1995,06 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
1995,06 zł 0 % od 1 szt.
od 11,00 zł
Chwilowo niedostępny
Transmiter optyczny mo418 4F31 TERRA służy do przesyłu sygnałów telewizyjnych przy wykorzystaniu medium światłowodowego.
• Nadajnik umożliwia dystrybucję sygnałów DVB-S/S2 oraz CATV
• Typ lasera - FP (Fabry-Perot)
• Zakres częstotliwości na wejściu: 47-2400 MHz
• Wejście RF pętli sygnałowej
• Funkcja AGC (automatyczna kontrola wzmocnienia sygnału)
• Maksymalny poziom wejściowy: 85 dBμV
• Regulacja poziomu wejściowego 0...-15 dB z krokiem 1 dB
• Urządzenie programowe cyfrowo, przy pomocy przycisków zlokalizowanych na przednim panelu
• Dwupozycyjny wyświetlacz
• Kilka opcji montażowych (szyna DIN, elewacja)
• Złącza: 3xRF: wejście/wyjście i wyście testowe - typ F, 1x optyczne - SC/APC

Gwarancja

Zapewniamy 4 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Kalkulator patchcordów

Opis szczegółowy

Transmiter optyczny mo418 4F31 TERRA R82526 służy do przesyłu sygnałów telewizyjnych przy wykorzystaniu medium światłowodowego. Urządzenie dokonuje konwersji sygnału elektrycznego (przewód koncentryczny) na sygnał optyczny. Moc na wyjściu optycznym wynosząca 6 dBm (4 mW) pozwala na dystrybucję telewizji do od kilku do kilkunastu punktów dystrybucyjnych - w zależności od czułości urządzeń po stronie odbiorczej. W przypadku połączeń punkt-punkt zasięg transmisji osiągnąć może nawet 20 km.
Transmiter mo418 4F31 TERRA R82526 do transmisji wykorzystuje falę o długości 1310 nm (II okno), może być montowany indywidualnie, np. na ścianie za pomocą znajdujących się w komplecie akcesoriów lub w zestawach na uniwersalnej szynie DIN R82538 z możliwością montażu w szafach RACK. Urządzenie zasilane jest napięciem 12 V przy poborze prądu wynoszącym 0,35 A. Pojedynczy transmiter zasilony może być z dowolnego zasilacza o podanej wydajności prądowej i napięciu wyjściowym. Większą liczbę urządzeń polecamy zasilać z dedykowanego zasilacza DR-60-12 R82532.
Dużą zaletą prezentowanego rozwiązania jest możliwość integracji nadajnika z innymi elementami, w szczególności:
  • splitterami optycznym - podział sygnału optycznego na kilka torów,
  • diplexerami WDM - transmisja sygnałów 1310 nm oraz 1550 nm w jednym włóknie dla nadajnika optycznego wyposażonego laser DFB; uwaga urządzenia z laserem FP nie mogą być wykorzystywane w instalacjach dystrybuujących sygnały na różnych długościach fali,
  • urządzeniami dedykowanymi do odbioru i obróbki sygnałów telewizyjnych (wzmacniacze kanałowe i szerokopasmowe, modulatory analogowe i cyfrowe).
  • odbiornikami (węzłami) optycznymi TERRA.
Transmiter optyczny mo418 4F31 TERRA R82526 pracuje w oparciu o laser FP (Fabry-Perot). Na zamówienie dostępna jest również wersja nadajnika optycznego mo418 4D31 R82522 wyposażonego w laser typu DFB (Distributed Feedback Laser).
W ofercie dostępna jest wersja transmitera mo428 4D31 R82523 wyposażona w 2 niezależne wyjścia o mocy 6 dBm każde.
Na zamówienie dostępne są również nadajniki pracujące w III oknie transmisyjnym 1550nm z wbudowanym laserem typu FP lub DFB:
Nazwa mo418
4D31/4F31
mo428
4D31/4F31
mo418
4D55/4F55
mo428
4D55/4F55
Ilość wyjść optycznych 1 2 1 2
Poziom wyj. lasera [dBm] 1x6 2x6 1x6 2x6
Długość fali [nm] 1310 1310 1550 1550
Urządzenia mogą być montowane na jednej szynie DIN (w razie potrzeby również w szafie RACK).
Przykłady zastosowania
Przykładowa realizacja systemu do dystrybucji cyfrowego sygnału dla czterech multipleksów DVB-T/T2. Dystrybucja światłowodem - podział na 4 tory optyczne.
Cechy wyróżniające
  • Nadajnik umożliwia dystrybucję sygnałów DVB-S/S2, DVB-T/T2 oraz DVB-C/C2,
  • Typ lasera - FP (Fabry-Perot),
  • Zakres częstotliwości na wejściu: 47-2400 MHz,
  • Wejście RF pętli sygnałowej,
  • Funkcja AGC (automatyczna kontrola wzmocnienia sygnału),
  • Maksymalny poziom wejściowy: 85 dBμV,
  • Regulacja poziomu wejściowego 0...-15 dB z krokiem 1 dB,
  • Urządzenie programowe cyfrowo, przy pomocy przycisków zlokalizowanych na przednim panelu,
  • Dwupozycyjny wyświetlacz,
  • Kilka opcji montażowych (szyna DIN, elewacja)
  • Złącza: 3xRF: wejście/wyjście i wyście testowe - typ F, 1x optyczne - SC/APC.
Istnieje możliwość wykonania dowolnego odcinka światłowodu z zarobionymi na końcach złączami na zamówienie. W celu złożenia zapytania o ofertę skontaktuj się ze swoim opiekunem handlowym.

Dane techniczne

Rodzaj towaru Nadajnik optyczny
Nazwa mo418 4F31
Rodzaj sygnału RTV/CATV
Producent TERRA
Wejście - sygnał RF
Typ złącza F
SC/APC
Zakres częstotliwości wej. RF MHz 47 - 2400
Poziom sygnału wej. RF dBμV 70...85
Impedancja wejściowa Ω 75
Regulacja poziomu wzmocnienia dB 0...-15 z krokiem 1
Zakres AGC dB 5
Pętla sygnałowa zakres częstotliwości dBμV 47 - 2400
tłumienie dB < 1
płaskość charakterystyki dB +/- 1
Tłumienie odbić dB 18 dB/40 MHz -1.5 dB/oct (47-950 MHz); ≥ 10 dB do 1750 MHz; ≥ 7 dB do 2400 MHz
Wyjście - sygnał optyczny
Laser typ FP
długość fali nm 1310
moc dBm 6
Ilość wyjść optycznych szt. 1
Pozostałe parametry
Napięcie zasilania DC V 12
Pobór prądu A 0,35
Zakres temperatur pracy ºC 0...+50
Wymiary mm 198x107x36
Masa kg 0,9