Transmiter optyczny mo428 4D31 TERRA 2x6 dBm 1310 nm

Kod towaru: R82523
3677,70 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
3677,70 zł 0 % od 1 szt.
od 11,00 zł
Transmiter optyczny mo428 4D31 o mocy 2x6 dBm służy do przesyłu sygnałów telewizyjnych RTV/SAT przy wykorzystaniu medium światłowodowego dla fali o długości 1310 nm.
• Nadajnik umożliwia dystrybucję sygnałów DVB-S/S2 oraz CATV
• Zakres częstotliwości na wejściu: 47-2400 MHz
• Moc na wyjściu optycznym 2x6 dBm
• Funkcja AGC (automatyczna kontrola wzmocnienia sygnału)
• Urządzenie programowe cyfrowo, przy pomocy przycisków zlokalizowanych na przednim panelu,
• Dwupozycyjny wyświetlacz
• Kilka opcji montażowych (szyna DIN, elewacja)
• Złącza: 3xRF: wejście/wyjście i wyście testowe - typ F, 2x optyczne - SC/APC

Gwarancja

Zapewniamy 4 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Kalkulator patchcordów

Opis szczegółowy

Transmiter optyczny mo428 4D31 TERRA R82523 służy do przesyłu sygnałów telewizyjnych przy wykorzystaniu medium światłowodowego. Urządzenie dokonuje konwersji sygnału elektrycznego (przewód koncentryczny) na sygnał optyczny. Moc na wyjściu optycznym wynosząca 6dBm (4mW) pozwala na dystrybucję telewizji do od kilku do kilkunastu punktów dystrybucyjnych - w zależności od czułości urządzeń po stronie odbiorczej. W przypadku połączeń punkt-punkt zasięg transmisji osiągnąć może nawet 40km. Urządzenie wyposażone jest w dwa niezależne nadajniki optyczne.
Transmiter mo428 4D31 TERRA R82523 do transmisji wykorzystuje falę o długości 1310nm (II okno), może być montowany indywidualnie, np. na ścianie za pomocą znajdujących się w komplecie akcesoriów lub w zestawach na uniwersalnej szynie DIN R82538 z możliwością montażu w szafach RACK. Urządzenie zasilane jest napięciem 12V przy poborze prądu wynoszącym 0.4A. Pojedynczy transmiter zasilony może być z dowolnego zasilacza o podanej wydajności prądowej i napięciu wyjściowym. Większą liczbę urządzeń polecamy zasilać z dedykowanego zasilacza DR-60-12 R82532.
W ofercie dostępny jest również transmiter mo418 4D31 R82522 wyposażony w 1 wyjście optyczne o mocy 6dBm.
Na zamówienie dostępne są również nadajniki pracuję w III oknie transmisyjnym 1550nm:
Nazwa mo418 4D31 mo428 4D31 mo418 4D55 mo428 4D55
Ilość wyjść optycznych 1 2 1 2
Poziom wyj. lasera [dBm] 1x6 2x6 1x6 2x6
Długość fali [nm] 1310 1310 1550 1550
Dużą zaletą prezentowanego rozwiązania jest możliwość integracji nadajnika z innymi elementami, w szczególności:
  • splitterami optycznymi - podział sygnału optycznego na kilka torów,
  • diplexerami WDM - transmisja sygnałów 1310nm oraz 1550nm w jednym włóknie,
  • urządzeniami dedykowanymi do odbioru i obróbki sygnałów telewizyjnych (wzmacniacze kanałowe i szerokopasmowe, modulatory analogowe i cyfrowe).
Urządzenia mogą być montowane na jednej szynie DIN (w razie potrzeby również w szafie RACK).
Przykłady zastosowania
Transmisja sygnałów optycznych dla dwóch długości fali (1310 nm oraz 1550 nm)
przy pomocy jednego włókna światłowodowego. Podział sygnału na 4 tory transmisyjne.
Przykładowa realizacja systemu do dystrybucji cyfrowego sygnału dla czterech multipleksów DVB-T. Dystrybucja światłowodem - podział na 4 tory optyczne.
Cechy wyróżniające
  • Nadajnik umożliwia dystrybucję sygnałów DVB-S/S2 oraz CATV,
  • 2 niezależne nadajniki o mocy 6dBm,
  • Zakres częstotliwości na wejściu: 47-2400 MHz,
  • Wejście RF pętli sygnałowej,
  • Funkcja AGC (automatyczna kontrola wzmocnienia sygnału),
  • Maksymalny poziom wejściowy: 85 dBμV,,
  • Regulacja poziomu wejściowego 0...-15 dB z krokiem 1 dB,
  • Urządzenie programowe cyfrowo, przy pomocy przycisków zlokalizowanych na przednim panelu,
  • Dwupozycyjny wyświetlacz,
  • Kilka opcji montażowych (szyna DIN, elewacja),
  • Złącza: 3xRF: wejście/wyjście i wyście testowe - typ F, optyczne - 2x SC/APC.
Istnieje możliwość wykonania dowolnego odcinka światłowodu z zarobionymi na końcach złączami na zamówienie. W celu złożenia zapytania o ofertę skontaktuj się ze swoim opiekunem handlowym.

Dane techniczne

Rodzaj towaru Nadajnik optyczny
Nazwa mo428 4D31
Rodzaj sygnału RTV/CATV
Producent TERRA
Wejście - sygnał RF
Typ złącza F
SC/APC
Zakres częstotliwości wej. RF MHz 47 - 2400
Poziom sygnału wej. RF dBμV 70...85
Impedancja wejściowa Ω 75
Regulacja poziomu wzmocnienia dB 0...-15 z krokiem 1
Zakres AGC dB 5
Pętla sygnałowa zakres częstotliwości dBμV 47 - 2400
tłumienie dB < 1
płaskość charakterystyki dB +/- 1
Tłumienie odbić dB 18 dB/40 MHz -1.5 dB/oct (47-950 MHz); ≥ 10 dB do 1750 MHz; ≥ 7 dB do 2400 MHz
Wyjście - sygnał optyczny
Laser typ DFB
moc dBm 6
Ilość wyjść optycznych szt. 2
Pozostałe parametry
Zasilanie przedwzmacniacza ant. DC V/A 12 / 0,4
Napięcie zasilania DC V 12
Pobór prądu A 0,35
Zakres temperatur pracy ºC 0...+50
Wymiary mm 198x107x36
Masa kg 0,9