Na wystawie SatKrak wręczono nagrody dla najlepszych produktów bieżącego roku. W przydzieleniu nagród udział wzięli internauci, głosując w poszczególnych kategoriach. Multiswitche TERRA, produkty klasy profesjonalnej, otrzymały nagrodę targów SatKrak w kategorii "najlepszy multiswitch". Przeznaczone są do dużych i skomplikowanych instalacji osiedlowych oraz dla wymagających klientów indywidualnych. Ze względu na wysoką jakość, odporność na uszkodzenia i łatwość uruchomienia są doskonałym produktem zarówno w fazie instalacji jak eksploatacji. Sprawdzają się w projektach do 1000 gniazd.
Zobacz jak budowaliśmy TERRA - F1 na rynku multiswitchy
Cechy wyróżniające:
- najlepszy na rynku bardzo stabilny współczynnik błędu modulacji MER dla sygnału SAT
- doskonała separacja między wejściami i wyjściami (> 30dB)
- elastyczność zasilania - istnieją wersje z zasilaczem oraz bez zasilacza (przystosowane do zasilania centralnego)
- mały pobór mocy zapewnia małe wydzielanie się ciepła, co z kolei zwiększa żywotność urządzeń
- producent oferuje do multiswitchy bezpłatny program SatNet pozwalający na projektowanie najbardziej zaawansowanych instalacji
Co składa się na ofertę multiswitchy TERRA?
W ofercie firmy DIPOL znajduje się pełny asortyment tych urządzeń: multiswitche radialne, kaskadowe oraz zdalnie zasilane. Można na nich wykonać instalację do odbioru z od 1 do 4 satelitów i telewizji naziemnej (także DVB-T2). Są urządzenia zarówno z torem naziemnym biernym, jak i aktywnym. Możliwe jest zarówno lokalne, jak i zdalne zasilanie. Dodatkowe możliwości daje oferta odgałęźników i rozgałęźników oraz wzmacniaczy pozwalająca na budowę zaawansowanych instalacji magistralnych.
Centralne zasilanie w instalacjach multiswitchowych. Nowoczesne instalacje multiswitchowe powinny być zasilane centralnie. Takie podejście bardzo ułatwia budowanie instalacji, nie trzeba bowiem dostarczać napięcia 230 V do każdej skrzynki, w której znajduje się multiswitch. Producenci renomowanych multiswitchy przewidują ten typ zasilania w swoich produktach. W przypadku firmy TERRA, multiswitche z serii MSV mogą być zasilane lokalnie poprzez zasilacz, lub zdalnie z innego multiswitcha albo ze wzmacniacza. Budując instalację zasilaną zdalnie opartą o multiswitche MSV, musimy dokonać bilansu prądowego. Przykładowo, gdy stosujemy wzmacniacz SA-901 o wydajności 2 A, to zakładając pobór prądu przez konwertery 2x300 mA, mamy do zagospodarowania 1,4 A (2 A - 2*0,3 A = 1,4 A), z jednego SA-901 możemy zasilić do 14 multiswitchy MSV (pobór prądu 100 mA).
Oprogramowanie SatNet. Oprogramowanie SatNet jest kompleksowym systemem do wykonywania projektów instalacji zbiorowych RTV-SAT z wykorzystaniem multiswitchy TERRA. Stosowanie oprogramowania eliminuje konieczność wykonywania długich i pracochłonnych obliczeń w celu dobrania sprzętu do danej instalacji i skraca czas pracy z 12 godzin do 2 godzin obsługi programu. Dzięki SatNet można w sposób rekurencyjny (kolejnych symulacji) ustalić ilość, rodzaj i rozmieszczenie potrzebnych urządzeń.
Galeria zdjęć
Podczas targów odbył się konkurs pt.: "Ile złączy?", w którym należało policzyć ilość złączy użytych przy konstrukcji F1 TERRA.
F1 w całości zbudowania z multiswitchy TERRA
Zwiedzający liczyli złącza, użyte do budowy auta
Nagrody przypadły najwytrwalszym liczącym