TERRA - F1 na rynku multiswitchy

Na wystawie SatKrak wręczono nagrody dla najlepszych produktów bieżącego roku. W przydzieleniu nagród udział wzięli internauci, głosując w poszczególnych kategoriach. Multiswitche TERRA, produkty klasy profesjonalnej, otrzymały nagrodę targów SatKrak w kategorii "najlepszy multiswitch". Przeznaczone są do dużych i skomplikowanych instalacji osiedlowych oraz dla wymagających klientów indywidualnych. Ze względu na wysoką jakość, odporność na uszkodzenia i łatwość uruchomienia są doskonałym produktem zarówno w fazie instalacji jak eksploatacji. Sprawdzają się w projektach do 1000 gniazd.

Zobacz jak budowaliśmy TERRA - F1 na rynku multiswitchy
Cechy wyróżniające:
  • najlepszy na rynku bardzo stabilny współczynnik błędu modulacji MER dla sygnału SAT
  • doskonała separacja między wejściami i wyjściami (> 30dB)
  • elastyczność zasilania - istnieją wersje z zasilaczem oraz bez zasilacza (przystosowane do zasilania centralnego)
  • mały pobór mocy zapewnia małe wydzielanie się ciepła, co z kolei zwiększa żywotność urządzeń
  • producent oferuje do multiswitchy bezpłatny program SatNet pozwalający na projektowanie najbardziej zaawansowanych instalacji
Przedstawiciel firmy DIPOL odbiera nagrodę "Produkt Roku" przyznaną na Targach SATKrak
dla serii multiswitchy MSR firmy TERRA
Co składa się na ofertę multiswitchy TERRA?
W ofercie firmy DIPOL znajduje się pełny asortyment tych urządzeń: multiswitche radialne, kaskadowe oraz zdalnie zasilane. Można na nich wykonać instalację do odbioru z od 1 do 4 satelitów i telewizji naziemnej (także DVB-T2). Są urządzenia zarówno z torem naziemnym biernym, jak i aktywnym. Możliwe jest zarówno lokalne, jak i zdalne zasilanie. Dodatkowe możliwości daje oferta odgałęźników i rozgałęźników oraz wzmacniaczy pozwalająca na budowę zaawansowanych instalacji magistralnych.
Centralne zasilanie w instalacjach multiswitchowych. Nowoczesne instalacje multiswitchowe powinny być zasilane centralnie. Takie podejście bardzo ułatwia budowanie instalacji, nie trzeba bowiem dostarczać napięcia 230 V do każdej skrzynki, w której znajduje się multiswitch. Producenci renomowanych multiswitchy przewidują ten typ zasilania w swoich produktach. W przypadku firmy TERRA, multiswitche z serii MSV mogą być zasilane lokalnie poprzez zasilacz, lub zdalnie z innego multiswitcha albo ze wzmacniacza. Budując instalację zasilaną zdalnie opartą o multiswitche MSV, musimy dokonać bilansu prądowego. Przykładowo, gdy stosujemy wzmacniacz SA-901 o wydajności 2 A, to zakładając pobór prądu przez konwertery 2x300 mA, mamy do zagospodarowania 1,4 A (2 A - 2*0,3 A = 1,4 A), z jednego SA-901 możemy zasilić do 14 multiswitchy MSV (pobór prądu 100 mA).
Oprogramowanie SatNet. Oprogramowanie SatNet jest kompleksowym systemem do wykonywania projektów instalacji zbiorowych RTV-SAT z wykorzystaniem multiswitchy TERRA. Stosowanie oprogramowania eliminuje konieczność wykonywania długich i pracochłonnych obliczeń w celu dobrania sprzętu do danej instalacji i skraca czas pracy z 12 godzin do 2 godzin obsługi programu. Dzięki SatNet można w sposób rekurencyjny (kolejnych symulacji) ustalić ilość, rodzaj i rozmieszczenie potrzebnych urządzeń.
Galeria zdjęć
Podczas targów odbył się konkurs pt.: "Ile złączy?", w którym należało policzyć ilość złączy użytych przy konstrukcji F1 TERRA.
F1 w całości zbudowania z multiswitchy TERRA
Zwiedzający liczyli złącza, użyte do budowy auta
Nagrody przypadły najwytrwalszym liczącym