Szafy rack SIGNAL - nominowane do nagrody

W dniach 19-21 września 2012 odbędą się w Warszawie Targi Sat DIGI-TV. Firma DIPOL zaprezentuje m.in. kompleksową ofertę szaf rack marki SIGNAL, które zostały nominowane do nagrody.

Oferta szaf typu Rack jest pierwszą kompletną ofertą w branży, przystosowaną do instalacji urządzeń TV Sat, CCTV, LAN.
Produkt nominowany do nagrody Targów Sat DIGI-TV
Znaczenie zgłoszonego sprzętu we współczesnych instalacjach budynkowych
Dla zapewnienia najwyższych standardów sieci telekomunikacyjnej, w okresie intensywnej wymiany i rozbudowy instalacji w budynkach, firma Dipol wprowadziła na rynek wysokiej jakości szafy typu RACK marki SIGNAL wraz z kompletem akcesoriów, potrzebnych do budowy systemów TV SAT, CCTV i LAN. Popularyzacja wykonywania instalacji w oparciu o dedykowane szafy Rack pozwoli na zmniejszenie awaryjności systemów budynkowych.
Rola szaf w zapewnieniu optymalnych warunków pracy urządzeń
Współczesna telekomunikacja wymaga niezawodności. Krytycznym elementem są zaawansowane urządzenia aktywne. Poza systemem RACK, żadna inna obudowa nie zapewni dla nich tak dogodnych warunków pracy. Szafa RACK pozwala na: optymalną instalację, chłodzenie, bezpieczeństwo i łatwy dostęp do zainstalowanych urządzeń. System RACK to przede wszystkim wygoda i ergonomia.
Cechy wyróżniające szaf SIGNAL
Szafy RACK marki SIGNAL umożliwiają łatwy oraz estetyczny montaż wielu urządzeń telekomunikacyjnych. Do oferty zostały wprowadzone dwa rodzaje szaf RACK:
  • Wiszące - charakteryzujące się wysokością od 6 do 12U (1U = 4,445 cm) oraz głębokością od 450 do 600 mm. Szafy posiadają cztery szyny montażowe, które są oznaczone tak, aby w łatwy sposób zamontować urządzenie na odpowiedniej wysokości. Szafa posiada zdejmowane ściany boczne oraz tylną pokrywę. Dodatkowo posiada miejsce w suficie na montaż wentylatorów. Szafę można powiesić na ścianie dzięki hakom bądź specjalnemu uchwytowi dedykowanemu do szaf RACK SIGNAL. Szafy wiszące mieszczą się tylko w jednym pudełku.
  • Stojące - charakteryzujące się wysokością 24U bądź 48U oraz głębokością i szerokością od 600 do 800 mm. Szafy stojące posiadają dwoje drzwi oraz zdejmowane ściany boczne. Szyny montażowe posiadają numerowane jednostki U w celu łatwego montażu urządzeń. W szafie można zamontować specjalny panel wentylacyjny składający się z czterech wentylatorów montowanych na suficie. Dodatkowo w szafie o szerokości 800 mm znajdują się dwa pionowe organizery przewodów.
Szafy pakowane są w pudłach, co chroni je w transporcie, a ich montaż nie zajmuję więcej niż 10 min (szafy wiszące).
Kompletność oferty
Zobacz kompleksową ofertę szaf rack. Szafy RACK SIGNAL zostały wprowadzone wraz z akcesoriami służącymi do:
  • zasilania (listwy zasilania),
  • chłodzenia (zespoły wentylatorów),
  • organizowania kabli (patch panele, organizery),
  • montażu (półki, szyny, wysuwane kasety, szuflady itp).
Poradnik filmowy "Jak złożyć szafę RACK"
Jak złożyć szafę RACK Signal
Przeczytaj też: "Szafy RACK czyli estetyczny montaż urządzeń" w Bibliotece Dipola.