RACK board ZMB-1-800 zespół montażu bocznego do szafy 800

Kod towaru: R77105
135,30 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
135,30 zł 0 % od 1 szt.
Profesjonalisto - sprawdź swoją cenę Zaloguj się
od 11,00 zł
Dostępny
Zespół montażu bocznego ZMB-1-800 służy do pionowego montażu urządzeń. Mocowany jest na przedniej i tylnej szynie RACK (lewej bądź prawej).
• Umożliwia montaż elementów instalacji multiswitchowej w szafie RACK
• Montaż boczny zapewnia oszczędność miejsca w szafie
• Dedykowany dla multiswitchy Terra serii MV
• Materiał aluminium PA11
• Kolor czarny

Gwarancja

Zapewniamy 5 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

RACK board umożliwia wykorzystanie zarówno części frontowej szafy 19", jak i powierzchni bocznych, dostępnych po zdjęciu paneli. Dzięki temu osiągnięto dotychczas niespotykany współczynnik wypełnienia szafy tego rodzaju sprzętem, przy zachowaniu dobrego dostępu do urządzeń, odpowiedniej wentylacji i przejrzystości połączeń. Instalacja na patch panelach wszystkich kabli zarówno z sygnałem przychodzącym z anten jak i wychodzącym do abonentów bardzo ułatwia diagnostykę sieci w trakcie eksploatacji.
Szczegółowe informacje na temat systemu montażu pionowego RACK board dostępne są tutaj
Zespół montażu bocznego ZMB-1-800 R77105 służy do pionowego montażu urządzeń. Mocowany jest na przedniej i tylnej szynie RACK (lewej bądź prawej). Przewidziany jest do montażu w stojących szafach RACK o wymiarach 600 x 800 mm ze zdejmowanymi ścianami bocznymi - zapewnia swobodny dostęp do zamontowanych urządzeń. Z oferty firmy DIPOL polecamy szafy: 32U R912013, 42U R912014.
Panel montażowy stanowi blacha z twardego aluminium PA11 o wymiarach 200 x 530 mm o grubości 1.5 mm. Znajdują się w nim cztery otwory montażowe fi6 (rozstaw 180 x 120 mm) dedykowane do multiswitchy Terra: MV-532L R70732, MV-932L R70882. W komplecie są 4 śruby M5x10 i nakrętki. Jeżeli instalator chce zainstalować inne multiswitche konieczne otwory należy wykonać samodzielnie.
Przy montażu należy zachować odstępy w pionie 70 - 150 mm między panelami ZMB w szafie RACK (czyli moduły należy montować co 6U - 8U) aby zapewnić swobodne doprowadzenie przewodów. Należy pamiętać, że do multiswitcha 32 wyjściowego dla dwóch pozycji satelitarnych dochodzi aż 41 przewodów. Minimalny promień gięcia nieruchomych połączeń dla standardowego w takiej instalacji przewodu TRISET-113 E1015_500 wynosi 35 mm.
Sposób montażu ZMB-1-800
Montaż zespołu ZMB-1-800 do szyny RACK w szafie
Zespół montażu bocznego ZMB-1-800 R77105 jest wstępnie zmontowany - do panelu za pomocą śrub z łbem zamkowym przymocowane są kątowniki. Należy poluzować to połączenie śrubowe, a rozstaw kątowników dobrać w taki sposób aby pasował do rozstawu przedniej i tylnej szyny szafy. Zespół zapewnia regulację rozstawu kątowników w granicy 22 mm. Maksymalny rozstaw to 570 mm. Odpowiada on maksymalnemu rozstawowi przedniej i tylnej szyny RACK w szafie stojącej o głębokości 800 mm. Kątowniki należy przykręcić śrubami do szyny RACK na wybranym poziomie szafy, wykorzystując nakrętki koszyczkowe znajdujące się w komplecie ZMB.
System montażu pionowego RACK board umożliwia instalację multiswitchy, wzmacniaczy, rozgałęźników i innych elementów instalacji w szafie RACK. Zamontowane na bocznych powierzchniach szafy, na panelach ZMB-1-800, elementy instalacji multiswitchowej, umożliwiają zasilenie sygnałem 256 gniazd.
Multiswitch należy przykręcić do panelu wykorzystując będące w komplecie śruby M5 x 10.
Jeżeli w szafie zostały zamontowane panele ZMB to w części frontowej szafy należy użyć paneli ZMC. Szerokość panelu ZMC jest tak dobrana, aby była możliwość montażu zespołów ZMB na powierzchniach bocznych szafy.
Podstawowe cechy system montażu pionowego RACK board
 • Predefiniowane dla poszczególnych elementów instalacji zestawy umożliwiają prosty i szybki montaż.
 • Panele montażowe RACK board dają możliwość takiego ułożenia sprzętu i przewodów, że wypełniona urządzeniami szafa RACK jest estetyczna i wygląda bardzo profesjonalnie. Nadmiar (zapas) przewodów schowany jest w środku szafy za urządzeniami (w płaskich obudowach to kable są z przodu a urządzenie jest schowane za nimi co utrudnia regulację parametrów, pomiary sygnałów, pogarsza chłodzenie).
 • Z racji swojej budowy system RACK board jest uniwersalny - chociaż jest dedykowany do urządzeń firmy TERRA to nic nie stoi na przeszkodzie, aby był wykorzystywany do montażu innych urządzeń teletechnicznych takich jak repeatery GSM, routery, switche itp.
 • Ponieważ każde urządzenie w systemie RACK board znajduje się w pozycji wertykalnej i nie przylega do żadnego innego urządzenia ani elementu szafy RACK, jest naturalnie chłodzone obiegiem powietrza wewnątrz szafy.
 • Każde urządzenie ma swój panel montażowy a przestrzenie między nimi umożliwiają swobodne doprowadzenie przewodów.
 • Na system RACK board składają się następujące serie sprzętowe:
  • ZMB - zespół montażu bocznego instalowany na powierzchniach bocznych dużych szaf stojących. Aktualnie w ofercie znajdują się panele do montażu w szafach 800 x 600.
  • ZMC - zespół montażu czołowego, który może być instalowany łącznie z zespołem ZMB
  • ZMD - zespół montażu czołowego do szaf wiszących lub do szaf stojących, wyklucza jednak montaż zespołu ZMB (ma pełną szerokość 19'')
 • W systemie RACK board wykorzystywany jest nie tylko front szafy RACK (szyny o rozstawie 19”), ale także boczne przestrzenie szafy - dostęp do urządzeń uzyskuje się po zdjęciu bocznych paneli szafy. Zespół montażu bocznego ZMB jest mocowany na (lewej bądź prawej) przedniej i tylnej szynie RACK. W sprzedaży znajduje się wersja paneli ZMB-1-800 pasująca do szaf RACK stojących 600x800 mm.
 • Instalator ma do dyspozycji zespoły montażu czołowego ZMC w kilku wersjach. Dzięki temu na frontowej części szafy może zainstalować nie tylko urządzenia 19’’, ale także montowane na szynę EURO TH35 lub przeznaczone do montażu pionowego na płaskiej powierzchni.
 • Zespoły systemu RACK board montowane są do szyn RACK za pomocą, znajdujących się w komplecie, standardowych śrub M6 i koszyczków.
 • Zespoły systemu RACK board wykonane są z twardej blachy aluminiowej PA11 (wg DIN, ISO AlMg3) pomalowanej proszkowo w kolorze RAL9004. Jeżeli znajdujące się w panelach otwory nie będą pasowały do montowanych przez instalatora urządzeń to z łatwością można wywiercić nowe.
 • Zespoły serii ZMD służą do montażu w szafach wiszących lub stojących, ale nie można ich montować wspólnie z panelami ZMB (mają pełną szerokość 19'').
 • Przewody doprowadzające sygnał z anten podpięte są do patch panelu, ze złączami F, który za pomocą mostków przekazuje sygnał do kolejnego patch panelu i dalej przewodami do wyznaczonych urządzeń. Zdjęcie mostków połączeniowych umożliwia pomiar sygnału na wybranym, wejściowym przewodzie sygnałowym.
 • Wszystkie przewody biegnące do gniazd końcowych podpięte są, zgodnie z normą, na patch panelach ze złączami F. Każde ze złączy może zostać w tym miejscu oznaczone numerem mieszkania, co znacząco ułatwia pomiar sygnału wyjściowego i późniejszą diagnostykę sieci.

Dane techniczne

Rodzaj towaru Akcesoria montażowe RACK
Seria RACK board
Nazwa ZMB-1-800
Montaż Boczny
Montaż urządzeń MV-xxx Terra
Materiał Aluminium PA11
Kolor RAL 9004
Wymiary mm 200 x 530
Grubość mm 1,5
Wymiar montażowy mm 548...570
Masa kg 0,6