RACK board ZMB-1-800 zespół montażu bocznego do szafy 800

Kod towaru: R77105
135,30 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
135,30 zł 0 % od 1 szt.
Profesjonalisto - sprawdź swoją cenę Zaloguj się
od 11,00 zł
Dostępny
Zespół montażu bocznego ZMB-1-800 służy do pionowego montażu urządzeń. Mocowany jest na przedniej i tylnej szynie RACK (lewej bądź prawej).
• Umożliwia montaż elementów instalacji multiswitchowej w szafie RACK
• Montaż boczny zapewnia oszczędność miejsca w szafie
• Dedykowany dla multiswitchy Terra serii MV
• Materiał aluminium PA11
• Kolor czarny

Gwarancja

Zapewniamy 5 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

RACK board umożliwia wykorzystanie zarówno części frontowej szafy 19" jak i powierzchni bocznych, dostępnych po zdjęciu paneli. Dzięki temu osiągnięto dotychczas niespotykany współczynnik wypełnienia szafy tego rodzaju sprzętem, przy zachowaniu dobrego dostępu do urządzeń, odpowiedniej wentylacji, przejrzystości połączeń, instalacji na patch panelach wszystkich kabli zarówno z sygnałem przychodzącym z anten jak i wychodzącym do abonentów. Ta ostatnia cecha bardzo ułatwia diagnostykę sieci w trakcie eksploatacji.
Szczegółowe informacje na temat systemu montażu pionowego RACK board dostępne są tutaj
Zespół montażu bocznego ZMB-1-800 R77105 służy do pionowego montażu urządzeń. Mocowany jest na przedniej i tylnej szynie RACK (lewej bądź prawej). Przewidziany jest do montażu w stojących szafach RACK o wymiarach 600 x 800 mm ze zdejmowanymi ścianami bocznymi - zapewnia swobodny dostęp do zamontowanych urządzeń. Z oferty firmy DIPOL polecamy szafy: 32U R912013, 42U R912014.
Panel montażowy stanowi blacha z twardego aluminium PA11 o wymiarach 200 x 530 mm o grubości 1.5 mm. Znajdują się w nim cztery otwory montażowe fi6 (rozstaw 180 x 120 mm) dedykowane do multiswitchy Terra: MV-532L R70732, MV-932L R70882. W komplecie są 4 śruby M5x10 i nakrętki. Jeżeli instalator chce zainstalować inne multiswitche konieczne otwory należy wykonać samodzielnie.
Przy montażu należy zachować odstępy w pionie 70 - 150 mm między panelami ZMB w szafie RACK (czyli moduły należy montować co 6U - 8U) aby zapewnić swobodne doprowadzenie przewodów. Należy pamiętać że do multiswitcha 32 wyjściowego dla dwóch pozycji satelitarnych dochodzi aż 41 przewodów. Minimalny promień gięcia nieruchomych połączeń dla standardowego w takiej instalacji przewodu TRISET-113 E1015_500 wynosi 35 mm.
Sposób montażu ZMB-1-800
Montaż zespołu ZMB-1-800 do szyny RACK w szafie
Zespół montażu bocznego ZMB-1-800 R77105 jest wstępnie zmontowany: do panelu za pomocą śrub z łbem zamkowym przymocowane są kątowniki. Należy poluźnić to połączenie śrubowe, a rozstaw kątowników dobrać w taki sposób aby pasował do rozstawu przedniej i tylnej szyny szafy. Zespół zapewnia regulację rozstawu kątowników w granicy 22 mm. Maksymalny rozstaw to 570 mm. Odpowiada on maksymalnemu rozstawowi przedniej i tylnej szyny RACK w szafie stojącej o głębokości 800 mm. Kątowniki należy przykręcić śrubami do szyny RACK na wybranym poziomie szafy, wykorzystując nakrętki koszyczkowe znajdujące się w komplecie ZMB.
System montażu pionowego RACK board umożliwia instalację multiswitchy, wzmacniaczy, rozgałęźników i innych elementów instalacji w szafie RACK. Zamontowane na bocznych powierzchniach szafy, na panelach ZMB-1-800, elementy instalacji multiswitchowej, umożliwiają zasilenie sygnałem 256 gniazd.
Multiswitch należy przykręcić do panelu wykorzystując będące w komplecie śruby M5 x 10.
Jeżeli w szafie zostały zamontowane panele ZMB to w części frontowej szafy należy użyć paneli ZMC. Szerokość panelu ZMC jest tak dobrana aby była możliwość montażu zespołów ZMB na powierzchniach bocznych szafy.
Podstawowe cechy system montażu pionowego RACK board
:
 • Predefiniowane dla poszczególnych elementów instalacji zestawy umożliwiają prosty i szybki montaż.
 • Panele montażowe RACK board dają możliwość takiego ułożenia sprzętu i przewodów że wypełniona urządzeniami szafa RACK jest estetyczna i wygląda bardzo profesjonalnie. Nadmiar (zapas) przewodów schowany jest w środku szafy za urządzeniami (w płaskich obudowach to kable są z przodu a urządzenie jest schowane za nimi co utrudnia regulację parametrów, pomiary sygnałów, pogarsza chłodzenie).
 • Z racji swojej budowy system RACK board jest uniwersalny - chociaż jest dedykowany do urządzeń firmy TERRA to nic nie stoi na przeszkodzie aby był wykorzystywany do montażu innych urządzeń teletechnicznych takich jak repeatery GSM, routery, switche itp.
 • Ponieważ każde urządzenie w systemie RACK board znajduje się w pozycji wertykalnej i nie przylega do żadnego innego urządzenia ani elementu szafy RACK, jest naturalnie chłodzone obiegiem powietrza wewnątrz szafy.
 • Każde urządzenie ma swój panel montażowy a przestrzenie między nimi umożliwiają swobodne doprowadzenie przewodów.
 • Na system RACK board składają się następujące serie sprzętowe:
  • ZMB - zespół montażu bocznego instalowany na powierzchniach bocznych dużych szaf stojących. Aktualnie w ofercie znajdują się panele do montażu w szafach 800 x 600.
  • ZMC - zespół montażu czołowego który może być instalowany łącznie z zespołem ZMB.
  • ZMD - zespół montażu czołowego do szaf wiszących lub do szaf stojących, wyklucza jednak montaż zespołu ZMB (ma pełną szerokość 19'').
 • W systemie RACK board wykorzystywany jest nie tylko front szafy RACK (szyny o rozstawie 19”) ale także boczne przestrzenie szafy - dostęp do urządzeń uzyskuje się po zdjęciu bocznych paneli szafy. Zespół montażu bocznego ZMB jest mocowany na (lewej bądź prawej) przedniej i tylnej szynie RACK. W sprzedaży znajduje się wersja paneli ZMB-1-800 pasująca do szaf RACK stojących 600x800 mm.
 • Instalator ma do dyspozycji zespoły montażu czołowego ZMC w kilku wersjach. Dzięki temu na frontowej części szafy może zainstalować nie tylko urządzenia 19’’ ale także montowane na szynę EURO TH35 lub przeznaczone do montażu pionowego na płaskiej powierzchni.
 • Zespoły systemu RACK board montowane są do szyn RACK za pomocą, znajdujących się w komplecie, standardowych śrub M6 i koszyczków.
 • Zespoły systemu RACK board wykonane są z twardej blachy aluminiowej PA11 (wg DIN, ISO AlMg3) pomalowanej proszkowo w kolorze RAL9004. Jeżeli znajdujące się w panelach otwory nie będą pasowały do montowanych przez instalatora urządzeń to z łatwością można wywiercić nowe.
 • Zespoły serii ZMD służą do montażu w szafach wiszących lub stojących ale nie można ich montować wspólnie z panelami ZMB (mają pełną szerokość 19'').
 • Przewody doprowadzające sygnał z anten podpięte są do patch panelu ze złączami F który za pomocą mostków przekazuje sygnał do kolejnego patch panelu i dalej przewodami do wyznaczonych urządzeń. Zdjęcie mostków połączeniowych umożliwia pomiar sygnału na wybranym, wejściowym przewodzie sygnałowym.
 • Wszystkie przewody biegnące do gniazd końcowych podpięte są, zgodnie z normą, na patch panelach ze złączami F. Każde ze złączy może zostać w tym miejscu oznaczone numerem mieszkania co znacząco ułatwia pomiar sygnału wyjściowego i późniejszą diagnostykę sieci.

Dane techniczne

Rodzaj towaru Akcesoria montażowe RACK
Seria RACK board
Nazwa ZMB-1-800
Montaż Boczny
Montaż urządzeń MV-xxx Terra
Materiał Aluminium PA11
Kolor RAL 9004
Wymiary mm 200 x 530
Grubość mm 1,5
Wymiar montażowy mm 548...570
Masa kg 0,6