RACK board ZMC-2 - zespół montażu czołowego szyna EURO TH35 / panel 2x keystone

Kod towaru: R77220
123,00 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
123,00 zł 0 % od 1 szt.
Profesjonalisto - sprawdź swoją cenę Zaloguj się
od 11,00 zł
Dostępny
Moduł ZMC-2 jest wykorzystywany w sytuacji gdy obok niewielu urządzeń montowanych na szynę EURO można umieścić urządzenia przeznaczone do montażu pionowego.
• Umożliwia montaż elementów instalacji TV i nie tylko w szafie RACK
• Montaż czołowy
• Wbudowana szyna EURO TH35
• Uniwersalny - możliwość montażu elementów o różnym sposobie mocowania
• 2 otwory pod złącza Keystone
• Materiał aluminium PA11
• Kolor czarny

Gwarancja

Zapewniamy 5 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

RACK board umożliwia wykorzystanie zarówno części frontowej szafy 19" jak i powierzchni bocznych, dostępnych po zdjęciu paneli. Dzięki temu osiągnięto dotychczas niespotykany współczynnik wypełnienia szafy tego rodzaju sprzętem, przy zachowaniu dobrego dostępu do urządzeń, odpowiedniej wentylacji, przejrzystości połączeń, instalacji na patch panelach wszystkich kabli zarówno z sygnałem przychodzącym z anten jak i wychodzącym do abonentów. Ta ostatnia cecha bardzo ułatwia diagnostykę sieci w trakcie eksploatacji.
Szczegółowe informacje na temat systemu montażu pionowego RACK board dostępne są tutaj
Jeżeli w szafie mają być zamontowane panele ZMB to w części frontowej szafy należy użyć paneli ZMC. Szerokość panelu ZMC jest tak dobrana aby była możliwość montażu zespołów ZMB na powierzchniach bocznych szafy.
Moduł ZMC-2 R77220 jest wykorzystywany w sytuacji gdy obok niewielu urządzeń (długość szyny TH35 wynosi 190 mm) montowanych na szynę EURO można umieścić urządzenia przeznaczone do montażu pionowego. Panel ma szerokość 180 mm i wysokość 170 mm. Wykonany jest z twardej blachy aluminiowej PA11 o grubości 1,5 mm. Dzięki temu posiada wystarczającą sztywność a jednocześnie aluminium pozwala na łatwe wywiercenie potrzebnych otworów montażowych. Panel pionowy zespołu ZMC-2 posiada dwa otwory pasujące do modułów keystone. ZMC-2 można obciążyć urządzeniami o masie łącznej do 12 kg, przy równomiernym rozłożeniu. W komplecie znajdują się cztery śruby z koszyczkami służące do montażu w szafie.
Przykład wypełnienia zespołu montażu czołowego ZMC-2 systemu RACK board: multiswitch jednokablowy SRM-522 R80522 obsługujący system dSCR/Unicable, transmodulator 8xDVB-S/S2 (8PSK, QPSK) - 8xDVB-T (COFDM) TERRA tdx480 R81621 oraz zasilacz UP413 R82533.
Przykład wypełnienia zespołu montażu czołowego ZMC-2 systemu RACK board: odbiornik optyczny quad A9875, odbiornik optyczny quatro A9877, wzmacniacz kanałowy at440 R82522, wzmacniacz szerokopasmowy ma400 R82520 oraz zasilacz UP413 R82533.
Przykładem wykorzystania ZMC-2 jest instalacja wzmacniaczy at440 R82511, ma400 R82520 TERRA i zasilacza DR-60-12 R82532 na szynie EURO TH35 a na panelu pionowym zamontowano dwa odbiorniki optyczne TERRA OR501W QUATRO A9877 połączone patchcordami światłowodowymi z gniazdami keystone.
Podstawowe cechy system montażu pionowego RACK board
:
 • Predefiniowane dla poszczególnych elementów instalacji zestawy umożliwiają prosty i szybki montaż.
 • Panele montażowe RACK board dają możliwość takiego ułożenia sprzętu i przewodów że wypełniona urządzeniami szafa RACK jest estetyczna i wygląda bardzo profesjonalnie. Nadmiar (zapas) przewodów schowany jest w środku szafy za urządzeniami (w płaskich obudowach to kable są z przodu a urządzenie jest schowane za nimi co utrudnia regulację parametrów, pomiary sygnałów, pogarsza chłodzenie).
 • Z racji swojej budowy system RACK board jest uniwersalny - chociaż jest dedykowany do urządzeń firmy TERRA to nic nie stoi na przeszkodzie aby był wykorzystywany do montażu innych urządzeń teletechnicznych takich jak repeatery GSM, routery, switche itp.
 • Ponieważ każde urządzenie w systemie RACK board znajduje się w pozycji wertykalnej i nie przylega do żadnego innego urządzenia ani elementu szafy RACK, jest naturalnie chłodzone obiegiem powietrza wewnątrz szafy.
 • Każde urządzenie ma swój panel montażowy a przestrzenie między nimi umożliwiają swobodne doprowadzenie przewodów.
 • Na system RACK board składają się następujące serie sprzętowe:
  • ZMB - zespół montażu bocznego instalowany na powierzchniach bocznych dużych szaf stojących. Aktualnie w ofercie znajdują się panele do montażu w szafach 800 x 600.
  • ZMC - zespół montażu czołowego który może być instalowany łącznie z zespołem ZMB.
  • ZMD - zespół montażu czołowego do szaf wiszących lub do szaf stojących, wyklucza jednak montaż zespołu ZMB (ma pełną szerokość 19'').
 • W systemie RACK board wykorzystywany jest nie tylko front szafy RACK (szyny o rozstawie 19”) ale także boczne przestrzenie szafy - dostęp do urządzeń uzyskuje się po zdjęciu bocznych paneli szafy. Zespół montażu bocznego ZMB jest mocowany na (lewej bądź prawej) przedniej i tylnej szynie RACK. W sprzedaży znajduje się wersja paneli ZMB-1-800 pasująca do szaf RACK stojących 600x800 mm.
 • Instalator ma do dyspozycji zespoły montażu czołowego ZMC w kilku wersjach. Dzięki temu na frontowej części szafy może zainstalować nie tylko urządzenia 19’’ ale także montowane na szynę EURO TH35 lub przeznaczone do montażu pionowego na płaskiej powierzchni.
 • Zespoły systemu RACK board montowane są do szyn RACK za pomocą, znajdujących się w komplecie, standardowych śrub M6 i koszyczków.
 • Zespoły systemu RACK board wykonane są z twardej blachy aluminiowej PA11 (wg DIN, ISO AlMg3) pomalowanej proszkowo w kolorze RAL9004. Jeżeli znajdujące się w panelach otwory nie będą pasowały do montowanych przez instalatora urządzeń to z łatwością można wywiercić nowe.
 • Zespoły serii ZMD służą do montażu w szafach wiszących lub stojących ale nie można ich montować wspólnie z panelami ZMB (mają pełną szerokość 19'').
 • Przewody doprowadzające sygnał z anten podpięte są do patch panelu ze złączami F który za pomocą mostków przekazuje sygnał do kolejnego patch panelu i dalej przewodami do wyznaczonych urządzeń. Zdjęcie mostków połączeniowych umożliwia pomiar sygnału na wybranym, wejściowym przewodzie sygnałowym.
 • Wszystkie przewody biegnące do gniazd końcowych podpięte są, zgodnie z normą, na patch panelach ze złączami F. Każde ze złączy może zostać w tym miejscu oznaczone numerem mieszkania co znacząco ułatwia pomiar sygnału wyjściowego i późniejszą diagnostykę sieci.

Dane techniczne

Typ uchwyt