Możecie spokojnie zatrudnić jeszcze więcej osób...

Rozmowa z Elsą Cheng z ACTi
Elsa Cheng jest w ACTi osobą odpowiedzialną za rozwój rynku w Europie Wschodniej. Jej pierwsza wizyta obejmuje: Polskę, Słowację, Czechy i Węgry. Odwiedziła targi Securex w Poznaniu – 22 kwietnia, a następnie główną siedzibę firmy DIPOL w Krakowie.
Elsa Cheng w krakowskiej siedzibie DIPOL-a
- Podczas swojego pobytu w Krakowie obejrzałaś system monitoringu, działający w Myślenicach oraz na krakowskim osiedlu W. A. Mozarta. Jak je oceniasz i jakie są Twoje wrażenia?
- Przede wszystkim jestem poruszona, widząc, że produkty ACTi zapewniają ludziom bezpieczeństwo. Jest to bardzo budujące, że inwestorzy dbają o stworzenie poczucia bezpieczeństwa w miejscach zamieszkania.
Kraków
nowoczesne os. Mozarta

- Jakieś odkrycia?

- Wasze doświadczenia z klientami potwierdzają ogromną rolę oprogramowania w zapewnieniu bezpieczeństwa monitoringu. Po wizycie mam dużo nowych idei, które chciałabym po powrocie przekazać naszym inżynierom.
- Jakie obserwujesz tendencje w instalacjach CCTV?

- W Polsce widzę wielką szansę dla systemów CCTV IP. Jest coraz więcej ludzi zainteresowanych tą technologią, ludzie w Polsce chłoną nowości, szybko przyswajają nowe technologie. Coraz częściej wybierają rozwiązania CCTV IP. Firma DIPOL rozpowszechniła markę ACTi i ma też ogromny udział w rozpowszechnianiu nowych technologii.
Elsa spotkała się z przedstawicielem TELCOMu,
wykonawcy monitoringu na os. Mozarta w Krakowie
- Cieszę się, że doceniasz nasze starania. Zapytam więc przy okazji: jak postrzegasz współpracę z firmą DIPOL?

- DIPOL jest dla mnie najważniejszym partnerem w Polsce. Jest dużą firmą, ma dobrze rozwinięty dział techniczny i świetnych specjalistów. Myślę, że możecie spokojnie zatrudnić jeszcze więcej osób do działu CCTV IP - rynek bardzo szybko będzie się rozwijał, a wy macie ogromny potencjał. DIPOL jest firmą poważną, godną zaufania. Zawsze wiem, że mogę być z Wami szczera i przekazywać Wam wszystkie informacje. To właśnie DIPOL rozpowszechnił ACTi.
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Opatów
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Złotów
os. W. A. Mozarta
- Dziękuję :-) Chciałabym jeszcze zapytać o nowości w ACTi.

- Rozmawiałyśmy wcześniej o kamerach wandaloodpornych megapikselowych, są dość nowe. Większą nowością jest kompresja H.264.


- Co uważasz za największy sukces firmy ACTi?
- Największym sukcesem jest stworzenie i spopularyzowanie własnej profesjonalnej marki. Firma ACTi nie stosuje OEM, samodzielnie produkuje sprzęt, dba o jego profesjonalizm i podąża z duchem czasu technologii. Głównie dlatego chciałam pracować w tej właśnie firmie. Marka jest wartością.
Kamera ACTi w obudowie Marathon zaintsalowana przez krakowska firmę Telecom
- Możesz podać jakiś przykład dużej instalacji CCTV, z której ACTi jest najbardziej dumna?

- W Japonii wykonano monitoring dużego obiektu telekomunikacyjnego, zastosowano 800 kamer ACTi. Naszą dumę potęguje fakt, że Japonia jest krajem zaawansowanych technologii. Jest to przykład na to, że nasza marka jest konkurencyjna nawet w stosunku do takich marek, jak SONY i BOSCH.
- Dziękuję serdecznie za odwiedziny i rozmowę.

- Ja również. Jestem poruszona tym, jak miło zostałam przyjęta przez DIPOL. Był to mój pierwszy weekend w Europie Wschodniej i będę go wspominać bardzo ciepło. Byliście dla mnie za dobrzy!

Chwila wspólnego śmiechu.
- Czyli do zobaczenia za rok?
- Tak!

Życzymy Elsie udanej dalszej podróży!