DIPOL na Sat-DIGI-TV 2012

W dniach 19-21 września 2012 odbyły się w Warszawie Targi Sat DIGI-TV
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Miło nam poinformować, że Zestaw wzmacniaczy kanałowych oraz modulatorów TERRA zdobył statuetkę targów Sat DIGI-TV 2012 w kategorii Najlepszy element instalacji zbiorczej!.
Nowości Dipola na Targach Sat-Digi-TV 2012
Nowości na targach
Reportaż z targów
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Stoisko Dipola
Motywem przewodnim ekspozycji DIPOLA były:
Instalacje teletechniczne w budynkach i na osiedlach
Firma DIPOL od lat gromadzi doświadczenia związane z instalacjami teletechnicznymi. W okresie dużych zmian związanych z przejściem telewizji na technikę cyfrową i zwiększonymi wymaganiami dotyczącymi transmisji w sieciach przewodowych (wymagania związane np. z CCTV IP) przedstawiliśmy nowoczesne koncepcje rozwiązania tych problemów.
W szczególności:
  • Multiswitchowe Instalacje Magistralne - jako propozycję na rozprowadzanie sygnałów naziemnej telewizji cyfrowej i satelitarnej,
  • instalacje światłowodowe - jako prostą i niezawodną technikę rozwiązującą problemy przepływności i zasięgu,
  • szafy typu Rack - jako podstawę do budowy niezawodności instalacji poprzez zapewnienie optymalnych warunków pracy urządzeń aktywnych,
  • urządzenia HDMI i uchwyty LCD - jako akcesoria zapewniające komfort eksploatacyjny i instalacyjny dla telewizji w mieszkaniu.
Wystawiliśmy się inaczej niż zwykle, pokazaliśmy sprzęt, który wkrótce wprowadzimy na rynek, zebraliśmy opinie, a jednocześnie pokazaliśmy instalatorom przyszłościowe możliwości urządzeń.
Pokazaliśmy między innymi:
- nową linię multiswitchy Terra,
- nową rodzinę wzmacniaczy kanałowych Terra,
- złącza kompresyjne do instalacji bez użycia zaciskarki,
- koszulki kurczliwe poly/chem Contech
- modulatory HDMI/DVB-T,
- urządzenia standardu MoCa (Multimedia over Coax Alliance),
- kamerę CCTV z wyjściem DVB-T,
- watchdog GSM,
- urządzenia do zasilania kamer CCTV po kablu koncentrycznym na dystans 800 m,
- nowe uchwyty LCD Signal,
- specjalną kamerę do systemów ANPR,
- najnowsze urządzenia TP-LINK w tym zapowiadany jako hit Router TP-LINK N750 TL-WDR4300,
- najnowsze urządzenia Terry do transmisji sygnałów telewizyjnych w sieciach światłowodowych
Jedna z Nowości - Watchdog GSM
Produkty nominowane do nagrody
Zestaw wzmacniaczy kanałowych oraz modulatorów TERRA - jakość i niezawodność na długie lata. Urządzenia serii at4xx, to systemowe rozwiązanie dla zbiorczych instalacji antenowych.
Dla zapewnienia najwyższych standardów sieci telekomunikacyjnej, firma Dipol wprowadziła na rynek wysokiej jakości szafy typu RACK marki SIGNAL wraz z kompletem akcesoriów, potrzebnych do budowy systemów TV SAT, CCTV i LAN.
Zestaw wzmacniaczy kanałowych w połączeniu z magistralną instalacją multiswitchową to najbardziej nowoczesny, uniwersalny i zapewniający wysoką jakość sposób na rozprowadzanie sygnałów telewizyjnych. Sygnał naziemny (DVB-T i analogowy) ze wzmacniaczy kanałowych kierowany jest do instalacji multiswitchowej, w której łączy się z sygnałem satelitarnym. Magistralna instalacja multiswitchowa posiada tor główny, z którego sygnał, za pomocą odgałęźników, dzielony jest na poszczególne multiswitche. Taki układ zapobiega przenoszeniu się awarii jednego urządzenia na resztę sieci. Instalacje magistralne pozwalają budowę sieci nawet na ponad 1000 gniazd, a co najważniejsze, w dowolnym momencie łatwo je rozbudować np. celem podłączenia tunerów PVR.

Zbiorcze instalacje antenowe - poradnik


Zaprezentujemy urządzenia i schematy do wprowadzania obrazów z kamer CCTV do instalacji antenowych w postaci sygnału DVB-T.
Pokażemy rozwiązanie z wykorzystaniem modułów stacji czołowej Terra a także modulatorów z wejściem HDMI.Nowoczesna, domowa instalacja teletechniczna
obejmuje nie tylko przekaz sygnałów telewizyjnych: naziemnych i satelitarnych ale także pozwala na podglądanie na domowych komputerach obrazu online (także archiwum) z kamer monitoringu, korzystanie na telewizorach z funkcji Smart TV i HbbTV (dostęp do Internetu) a także na po zalogowaniu udostępnienie w Internecie obrazu z kamer domowego monitoringu.


Zapraszamy do oglądnięcia filmów pokazujących:

Zalety nowoczesnego, dwupasmowego, domowego routera TP-LINK TL-WDR4300 (2,4 i 5 GHz)

Jak skorzystać z nowoczesnych funkcji tunera DVB-T SIGNAL?

Jak wykorzystać ULTIMODE home system do podłączenia bezpiecznym, polimerowym światłowodem Internetu do telewizora?

Jak zabezpieczyć instalację antenową przed burzą?

Warto wdrażać instalacje światłowodowe.
Wielu instalatorów uważa, że ponieważ światłowody to rozwiązanie drogie i trudne w instalacji, nie nie mogą konkurować z kablami miedzianymi. Światłowody nie są stosowane nawet gdy ich zastosowanie jest oczywiste.
Długie odcinki kabli, często biegnące równolegle obok siebie, środowisko przemysłowe – z zakłóceniami elektromagnetycznymi, występowanie przepięć w instalacji, możliwość zawilgocenia kabla to najważniejsze czynniki, które powinny skłonić do rozważenia użycia transmisji światłowodowej. Przy tym niewielkie wymiary i waga włókna światłowodowego umożliwiają znacznie łatwiejszą i szybszą instalację niż kabli koncentrycznych. Można powiedzieć, ze są idealnym medium transmisyjnym.
Może więc problem tkwi w trudnościach instalacyjnych?
Zapraszamy do zapoznania się z filmem ilustrującym:
- łączenie światłowodów
- zarabianie złącz

Dlaczego warto postawić na światłowody? - artykuł z Twierdzy

Katalog urządzeń i kabli światłowodowychRola szaf w zapewnieniu optymalnych warunków pracy urządzeń. Współczesna telekomunikacja wymaga niezawodności. Krytycznym elementem są zaawansowane urządzenia aktywne. Poza systemem RACK, żadna inna obudowa nie zapewni dla nich tak dogodnych warunków pracy. Szafa RACK pozwala na: optymalną instalację, chłodzenie, bezpieczeństwo i łatwy dostęp do zainstalowanych urządzeń. System RACK to przede wszystkim wygoda i ergonomia.

Cechy wyróżniające szaf SIGNAL. Szafy RACK marki SIGNAL umożliwiają łatwy oraz estetyczny montaż wielu urządzeń telekomunikacyjnych. Do oferty zostały wprowadzone dwa rodzaje szaf RACK: wiszące i stojące.

Szafy pakowane są w pudłach, co chroni je w transporcie, a ich montaż nie zajmuję więcej niż 10 min (szafy wiszące).

Jak złożyć szafę Rack marki Signal

Szafy Rack - estetyczny montaż urządzeń

Wzmacniacze (repeatery) SIGNAL to wyjątkowa rodzina urządzeń spełniających wszystkie wymagania związane ze współpracą z sieciami operatorów GSM. pozwalają na poprawę sygnałów telefonii mobilnej. Znakomicie sprawdzają się w metalowych halach przemysłowych, podziemnych parkingach, supermarketach.
W ofercie są rozwiązania uniwersalne (szerokopasmowe) i kanałowe (wykonywane na zamówienie wzmacniające jedynie kanały wybranego operatora).


Rozbudowane instalacje multimedialne w hotelach, restauracjach, barach i domach jednorodzinnych wymagają zastosowania odpowiednich urządzeń umożliwiających podgląd wyświetlanego obrazu na kilkunastu odbiorników telewizyjnych. Firma Dipol wprowadziła do swojej oferty urządzenia umożliwiające transmisję sygnału HDMI:

Przewody HDMI
1m 28AWG zbrojony HDMI 1.4 H1012,
2m 28AWG zbrojony HDMI 1.4 H1022,
3m 28AWG zbrojony HDMI 1.4 H1032,
5m 28AWG zbrojony HDMI 1.4 H1052,
7m 28AWG płaski HDMI 1.4 H1072,
10m 28AWG zbrojony HDMI 1.4 H1102,
15m 26AWG zbrojony HDMI 1.4 H1153.
20m 24AWG zbrojony HDMI 1.4 H1203.
Switch HDMI
HDMI 3x1 H3131
Splittery HDMI
1x4 H3214
1x8 H3218
Switch-Splitter
2x4 H3324
Extender HDMI na jedną skrętkę kat. 5e H3601
Extender HDMI na dwie skrętki kat. 5e H3602
Gniazdo ścienne HDMI
Pojedyncze H3703
Podwójne H3704

Przykłady zastosowań urządzeń HDMI do transmisji sygnału


Wykład
Cloud Computing - praktyczny wpływ na rynek firm instalacyjnych i projektowych. Cloud Computing to nowe rynki, nowe usługi i sposoby instalacji, a także zupełnie inna organizacja firm. Jakie działania warto podjąć, by zyskać na przełomie w teleinformatyce?

Była to druga część prezentacji o Cloud Computing - pierwsza część dostępna jest tutaj.
Przyszłość teleinformatyki - II faza cyfrowej rewolucji
I część wykładu na temat cloud computing
  • Data:19.09.2012 godz. 11:15-11:45
  • Miejsce: targi Sat DIGI-TV w Warszawie - sala konferencyjna
  • Prowadzący: Tadeusz Szydłowski
Warszawskie Centrum EXPO XXI
Hala nr 4
Prądzyńskiego 12/14
01-222 Warszawa