DIPOL na targach ENERGETAB 11-13.09.2018

Energetab to odbywające się w Bielsku-Białej międzynarodowe targi branży energetycznej. Jest to jedno z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli sektora elektroenergetycznego oraz sektorów pokrewnych.

Podczas tegorocznej edycji targów, DIPOL zaprezentował szereg nowości. Szczególnie polecane były rozwiązania dla systemów monitoringu bazujących na kamerach analogowych (Hikvision) oraz IP (Hikvision, Signal, Sunell). Prezentacja objęła produkty dedykowane zarówno do rozległych, jak i obejmujących kilka kamer instalacji CCTV. Część prezentowanej na stoisku ekspozycji poświęcona była unikatowemu na skalę europejską systemowi integracji nowoczesnego monitoringu IP ze zbiorczą instalacją telewizyjną TV/SAT.

Zaprezentowane zostały nowości z dziedziny instalacji światłowodowych oraz Ethernet. Nie zabrakło propozycji dla zainteresowanych sieciami GSM/LTE oraz telewizyjnymi, zarówno w zakresie wykonawstwa jak i projektowania instalacji. Nasi doradcy handlowi oraz techniczni służyli wsparciem w zakresie projektowania i realizacji instalacji teletechnicznych.
Transmisja sygnału HDMI - przewodowo lub przez Wi-Fi
Firma Dipol posiadająca w swojej ofercie szeroką gamę konwerterów HDMI umożliwiających transmisję tego sygnału za pomocą skrętki, światłowodu, kabla koncentrycznego, okablowania instalacji prądowej AC 230 V wprowadziła model działający bezprzewodowo na częstotliwości 5 GHz. Specjaliści z tej firmy potrafią dobrać sposób przesłania sygnału HDMI wg wymagań klientów zarówno w mieszkaniach, domkach jednorodzinnych, klubach, pubach, restauracjach, szpitalach, galeriach handlowych, sklepach RTV, jak i na statkach pasażerskich.
Na stoisku targowym można było zobaczyć działający zestaw H3613 umożliwiający wprowadzenie sygnałów HDMI i USB do sieci IP. Urządzenie znajduje zastosowanie w wielu instalacjach, gdzie jest konieczność przesłania sygnału wideo na większą odległość z możliwością sterowania źródłem tego sygnału.
Absolutną nowością naszej oferty był bezprzewodowy zestaw do transmisji sygnału HDMI H3641. Działający w paśmie 5 GHz zestaw pozwala na transmisję na dystansie nawet 50 m. Wbudowany przedłużacz portu podczerwieni IR pozwala na zdalne sterowanie oddalonym źródłem sygnału HDMI.
Multiswitche TERRA w szafie RACK - system montażu
TERRA to wiodący producent multiswitchy instalowanych w budynkach zamieszkania zbiorowego. Wprowadzone w 2012 roku przepisy dotyczące wyposażenia budynków w instalacje RTV/SAT, FTTH oraz UTP narzuciły nieco zmianę przyzwyczajeń związanych z instalacją multiswitchy w pomieszczeniach teletechnicznych. Obecnie równie popularne, jak montaż w typowych szafkach RTV, jest umieszczanie multiswitchy oraz okablowania w szafach typu RACK.
Inżynierowie Działu Technicznego firmy DIPOL opracowali kompleksowe rozwiązanie wyposażania szaf RACK w urządzenia przystosowane do montażu na płaszczyznach pionowych. System "RACK board" umożliwia wykorzystanie zarówno części frontowej szafy 19" jak i powierzchni bocznych, dostępnych po zdjęciu paneli. Dzięki temu osiągnięto dotychczas niespotykany współczynnik wypełnienia szafy tego rodzaju sprzętem, przy zachowaniu dobrego dostępu do urządzeń, odpowiedniej wentylacji, przejrzystości połączeń, instalacji na patchpanelach wszystkich kabli zarówno z sygnałem przychodzącym z anten jak i wychodzącym do abonentów. Ta ostatnia cecha bardzo ułatwia diagnostykę sieci w trakcie eksploatacji.
System montażu pionowego RACK board
umożliwia instalację multiswitchy, wzmacniaczy, rozgałęźników i innych elementów instalacji w szafie RACK.
Na targach zaprezentowane zostało gotowe rozwiązanie obejmujące realizację typowej szafy RACK w pomieszczeniu teletechnicznym budynku wielorodzinnego. Oprócz sprzętu SMATV w szafie znalazły się propozycje sposobu zakończenia okablowania miedzianego (kable koncentryczne, skrętki komputerowe) oraz światłowodowego.
Transmodulator IP (100/1000 Mbit/s) mix-440 Terra
Transmodulacja strumienia RTSP z kamer IP do sygnału DVB-T
Prosty sposób na udostępnienie mieszkańcom na telewizorach obrazu z kamer IP

W przypadku kamer IP nie mamy do czynienia z sygnałem lecz ze strumieniem danych, co znacząco utrudnia wyświetlenie obrazu na wielu telewizorach jednocześnie. Wprowadzenie sygnału z kamer CCTV IP do instalacji telewizyjnej wymaga zastosowania urządzeń pośrednich. Do tej pory powszechnie stosowano cyfrowe modulatory HDMI - DVB-T (Full HD 1080P/60Hz). Pozwalają one na zmodulowanie sygnału HDMI pochodzącego z wyjścia monitorowego rejestratora CCTV do sygnału w standardzie DVB-T. Instalatorzy najczęściej wykorzystywali modulatory jednokanałowe i wielokanałowe (max 4). Jeżeli wymogiem inwestora było, aby każda kamera była prezentowana na innym kanale, to ich ilość była limitowana ilością niezależnych wyjść HDMI w rejestratorach i ilością modulatorów. A co jeżeli inwestor wymaga wprowadzenia do instalacji TV/SAT obrazu i dźwięku np. z 12 kamer IP?
Podczas targów Energetab 2018 zaprezentowany został transmodulator IP (100/1000 Mbit/s) - 4x DVB-T mix-440 R81611 marki Terra. Najnowsza wersja oprogramowania 2.04 została rozszerzona o konwersję strumienia RTSP z kamer IP do standardu DVB-T COFDM. W ten sposób urządzenie umożliwia wprowadzenie sygnału z kamer IP kodowanego w standardzie H.264 lub H.265 do instalacji RTV/SAT bez konieczności instalowania urządzeń pośrednich (modulatory DVB-T).
Rozgałęźnik TV trójdrożny R-3 SignalStreamer IPTV DVB-S/S2-IP sdi480 z wbudowanym gniazdem USB TERRA
mix-440 R81611 umożliwia konwersję strumienia IP w technice UDP/RTP realizującego transmisje typu unicast/multicast (SPTS oraz MPTS) oraz RTSP (strumień z kamer IP) do standardu DVB-T COFDM

Mix-440 R81611 tworzy cztery sąsiednie multipleksy DVB-T (4 MUX-y DVB-T, każdy o maksymalnej przepustowości 31,66 Mbit/s) co przekłada się na łączną liczbę 12 kamer IP w rozdzielczości Full HD.
Spawarka światłowodowa Signal Fire AI-8
Firma DIPOL, sukcesywnie wprowadza na rynek rozwiązania dla instalacji światłowodowych, które stosowane być mogą zarówno przez firmy z tej branży, jak i te, które ze światłowodami mają do czynienia okazjonalnie. Najnowszy produkt w ofercie to spawarka światłowodowa Signal Fire AI-8 L5870 łącząca w sobie przystępną cenę oraz rozwiązania technologiczne zarezerwowane dla urządzeń najwyższej klasy.
Spawarka światłowodowa Signal Fire AI-8C + skrzynka + zestaw narzędzi
Spawarka światłowodowa Signal Fire AI-8 L5870
Signal Fire AI-8 wykorzystuje technikę pozycjonowania włókien do rdzenia (możliwość pozycjonowania do płaszcza) zapewniającą najlepsze parametry tłumiennościowe wykonywanych spawów. Włókna ustawiane są przez 6 wysokiej klasy silników (Siemens), co jest asbolutnie niespotykane w sprzęcie z tej półki cenowej. Spawarkę wykorzystywać można zarówno do realizacji 100 km magistrali światłowodowych, instalacji FTTH, jak i krótkich połączeń punkt - punkt, czy instalacji LAN lub monitoringu wizyjnego bazującego na okablowaniu światłowodowym. Model AI-8 bazuje na 4-rdzeniowym procesorze zapewniającym szybki czas reakcji (spawarka gotowa jest do pracy po 3 sekundach) oraz krótkie czasy spawania i zgrzewania osłon spawów. Spawarka ta jest jednym z najszybszych urządzeń tego typu dostępnych obecnie na rynku i najszybszym w tej klasie cenowej.
Spawarka światłowodowa Signal Fire AI-7 + skrzynka + zestaw narzędzi
Spawarka światłowodowa Signal Fire AI-7 + skrzynka + zestaw narzędzi
Unikalną cechą produktu jest skrzynka wykonana z wysokiej jakości tworzywa,
mieszcząca wszystkie niezbędne narzędzia oraz akcesoria.
Odwiedzający nasze stoisko mieli możliwość zapoznania się ze szczegółami technicznymi dotyczącymi funkcjonowania spawarki.
Monitoring HDTVI 8 Mpix
niespotykana dotąd jakość monitoringu analogowego
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Rozdzielczość HD stała się standardem dzisiejszych systemów monitoringu. Systemy HD-TVI (ang. High Definition Transport Video Interface) oraz AHD (ang. Analog High Definition) oferują obraz w wysokiej rozdzielczości (do 8 Mpix) w cenie niewiele wyższej od kamer analogowych (CVBS). Kluczem do sukcesu tych systemów okazało się połączenie zalet systemu analogowego (łatwość instalacji i konfiguracji, duża zgodność urządzeń różnych producentów) oraz systemów IP (wysoka rozdzielczość, odporność na zakłócenia).
Aktualna wersja 4.0 zwiększa obsługiwaną rozdzielczość do 8 MPix. Wysoka rozdzielczość zapewnia większą ilość szczegółów oraz zmniejsza wymaganą w systemie ilość kamer. Ponadto, aż do momentu zapisu, sygnał nie jest kompresowany, dzięki czemu obraz oglądany na żywo jest wyraźniejszy w porównaniu do innych rozwiązań (np. kamer IP) i pozbawiony opóźnień.
Najważniejsze zalety urządzeń CCTV w standardzie HDTVI 4.0:
  • maksymalna obsługiwana rozdzielczość: 8.0 Mpix,
  • system PoC - przesłanie wideo i zasilania przez pojedynczy przewód,
  • lepsze przetworniki zapewniające czułość 0,005 lx,
  • kompatybilność z kamerami AHD,
  • większy zasięg transmisji obrazu (800 m dla sygnału 1080p, przy zastosowaniu przewodu RG-59),
  • wydajny kodek obrazu: H.265 oraz H.265+ redukuje bitrate, co pozwala na zapis większej ilości danych na dysku,
  • rejestratory HDTVI 4.0 są wyposażone w następujące wyjścia wideo:
    • CVBS - umożliwia podłączenie urządzenia do instalacji TV
    • HDMI - obsługujące rozdzielczości do 4K
    • VGA - obsługujące rozdzielczości do 2K
Kamera 4 w 1 kompaktowa Hikvision DS-2CE16H0T-IT3F (5 Mpix, 2.8 mm, 0.01 lx, IR do 40 m) HD-TVI, AHD, HD-CVI, CVBS
M75685 - kamera kompaktowa Hikvision DS-2CE16H0T-IT3F 5 Mpix
Firma DIPOL oferuje kompleksowe zaopatrzenie dla systemów CCTV bazujących na standardzie IP lub HD-TVI czy AHD. Mowa tu o kamerach, rejestratorach oraz akcesoriach pozwalających na konwersję medium transmisyjnego. Nasi technicy dobierają urządzenia w zależności od wymagań klienta, zarówno technicznych jak i kosztowych. Odwiedzający stoisko firmy DIPOL mieli możliwość zapoznania się z zaletami opisywanych systemów oraz porównania jakości obrazu z wybranych kamer.
EasyIP 3.0 oraz EasyIP Lite
Nowe serie kamer IP od Hikvision
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Nowa seria kamer EasyIP 3.0 charakteryzuje się bardzo dobrą jakością obrazu i niską ceną. Dzięki zastosowaniu technologii Dark Fighter (Ultra-low-light), dostępnej dotychczas tylko w serii projektowej, kamery zapewniają lepsze odwzorowanie kolorów i jakość obrazu w przypadku słabego oświetlenia. Zintegrowana analityka obrazu VCA, taka jak wykrywanie twarzy, wtargnięcia, przekroczenia linii, bagażu bez nadzoru, usunięcia obiektu, pozwala wykorzystać kamery tej serii do realizacji zaawansowanych projektów.
Kamera IP sufitowa Hikvision DS-2CD2125FWD-I (2 MPix, 2.8 mm, 0,005 lx, IR do 30m, WDR, IK10, H.265/H.264)
K17292 Hikvision
DS-2CD2125FWD-I
Kamera IP kompaktowa Hikvision DS-2CD2685FWD-IZS (8 MPix, 2.8-12 mm Motozoom, 0.014 lx, IR do 50m, WDR, IK10, Audio, H.265)
K17727 Hikvision
DS-2CD2685FWD-IZS
Kamera IP kompaktowa Hikvision DS-2CD2T55FWD-I5 (5 MPix, 2.8 mm, 0,01 lx, IR do 50m, WDR, H.265/H.264)
K17825 Hikvision
DS-2CD2T55FWD-I5
W kamerach serii Easy IP 3.0 zaimplementowano kilka metod kompresji: H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG. Standard H.265 pozwala w stosunku do H.264 ograniczyć o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o połowę mniejszej pojemności lub przechowywać nagrania dwa razy dłużej. Standard H.265+ oraz H.264+ to metody kompresji opracowane przez firmę Hikvision, bazujące na kompresjach H.265 i H.264, które zostały zoptymalizowane pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV.
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Seria kamer EasyIP Lite charakteryzuje się dobrą jakością obrazu i niską ceną. W EasyIP Lite dostępne są podstawowe zdarzenia alarmowe, takie jak detekcja ruchu czy sabotaż obrazu. Kamery z tej serii posiadają również możliwość określenia jednego obszaru zainteresowań ROI. Ponadto modele posiadające w nazwie G0, np. DS-2CD1023G0-I K17661 posiadają obsługę kompresji H.265+/H.265/H.264+/H.264/MJPEG
Kamera IP sufitowa Hikvision DS-2CD1143G0-I (4 Mpix, 2.8 mm, 0.028 lx, IK10, IR do 30 m, H.265/H.264)
K17266 Hikvision DS-2CD1143G0-I
Kamera IP kompaktowa Hikvision DS-2CD1023G0-I (2 Mpix, 2.8 mm, 0.028 lx, IR do 30 m, H.265/H.264)
K17661 Hikvision DS-2CD1023G0-I
Serie kamer Easy IP 3.0 oraz Easy IP Lite wspierają usługę Hik-connect, umożliwiającą uzyskanie pełnego zdalnego dostępu do kamery/rejestratora w przypadku zmiennego adresu IP lub za pomocą adresu domenowego przez przeglądarkę www.
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Na naszym stoisku zaprezentowane zostały rozwiązania monitoringu IP dedykowane dla osób poszukujących najtańszych, ale sprawdzonych i stabilnych rozwiązań. Wśród nich wymienić można ofertę uniwersalnych kamer IP marki Signal wspierających kompresję z użyciem kodeka H.265.
LPR - identyfikacja tablic rejestracyjnych
Dedykowana kamera Hikvision działająca samodzielnie lub z rejestratorem
Kamera IP projektowa Hikvision DS-2CD4A26FWD-IZS/P (2MPix, MOTOZOOM 2.8-12mm, 0.0027 lx, IR do 50m, WDR(120dB), LPR, IP67)
Kamera Hikvision DS-2CD4A26FWD-IZS/P K17893 jest przykładem kamery dedykowanej do identyfikacji tablic rejestracyjnych samochodów poruszających się z prędkością do 120km/h. Do kamery można zaimportować listę tablic rejestracyjnych podzieloną na dwie kategorie: Biała lista, Czarna lista. W zależności od tego na jakiej liście znajdzie się dany numer tablicy rejestracyjnej istnieje możliwość wywołania dostępnego zdarzenia alarmowego: powiadomienie centrum monitoringu, wysłania zdjęcia na FTP, kartę pamięci, server NAS. Jeżeli samochód nie znajduje się na żadnej z list, również zostanie zarejestrowany. Kamera może działać w sposób autonomiczny, jednak większą funkcjonalność zyskuje w połączeniu z rejestratorem. Czytaj więcej.
Identyfikacja tablic rejestracyjnych z wykorzystaniem rejestratora IP.
Stereoskopowa kamera IP Hikvision
z inteligentną analizą obrazu i funkcją zliczania osób
Kamera IP sufitowa z funkcją zliczania iDS-2CD6810F/C (2 mm)
K1705 - kamera Hikvision iDS-2CD6810F/C z funkcją zliczania osób
Hikvision iDS-2CD6810F/C K1705 to kamera IP z inteligentną analizą obrazu przeznaczona do zliczania osób. Przeznaczona jest do montażu nad monitorowanym przejściem, gdzie liczy ilość osób poruszających się w danym kierunku (wchodzących i wychodzących ze strefy, przechodzących obok). Wysoka dokładność osiągnięta została przez wykorzystanie efektu stereoskopii (dwa obiektywy). Dane zbierane są na wbudowanej pamięci. Kamera udostępnia statystyki dobowe, miesięczne i roczne w formie wykresów oraz surowych danych (xls) oraz posiada możliwość integracji z zewnętrznym oprogramowaniem za pomocą ISAPI (umożliwia to m.in. dostęp do statystyk).
Cechy wyróżniające:
  • zliczanie osób poruszających się w danym kierunku (wchodzących i wychodzących ze strefy, przechodzących obok)
  • wysoka dokładność osiągnięta przez wykorzystanie efektu stereoskopii (dwa obiektywy)
  • dane zapisywane na wbudowanej pamięci
  • slot kart mikroSD do nagrywania obrazu
  • ręczne lub automatyczne generowanie statystyk dobowych, miesięcznych, rocznych
  • możliwość integracji z zewnętrznym oprogramowaniem za pomocą ISAPI (umożliwia to m.in. dostęp do statystyk)
  • kompatybilność z aplikacjami iVMS-4200, iVMS-4500
  • zasilanie PoE lub 12V DC
Podczas targów za pomocą kamery dedykowanej do liczenia ludzi K1705 monitorowane było natężenie ruchu przed naszym stoiskiem. Na monitorze prezentowane były następujące dane: obraz z kamery, licznik osób w sumie i z rozróżnieniem kierunku przechodzenia (dane pozyskiwane przez zewnętrzny program), wykres ilości osób wg czasu i bieżący podgląd bannera z liczbą osób na naszej stronie internetowej.