Be Wave - domowy system alarmowy z funkcjami automatyki

Be Wave jest prostym i skutecznym systemem, który można łatwo zainstalować i uruchomić w domu, co zmieni go w bezpieczną i inteligentną przestrzeń. Można w ten sposób zyskać ochronę nie tylko wnętrza domu, ale również terenu wokół niego. System może również reagować na zalanie lub pierwsze oznaki pożaru. Równolegle, zrealizuje funkcje automatyki domowej, a to przekłada się zarówno na wygodę domowników jak i na energooszczędność oraz ekologię.
3, 2, 1… START – szybkie uruchomienie systemu
Łatwo stwórz nowy obiekt
Dom, mieszkanie, domek letniskowy, punkt usługowy, sklep, mieszkanie na wynajem… w kilku prostych krokach stworzysz w aplikacji pierwszy obiekt i dodasz kolejne.
Dodawanie urządzeń w kilka minut
Włóż baterię do urządzenia i natychmiast zacznij je konfigurować zgodnie z własnymi wymaganiami.Uporządkowana struktura to łatwiejsze sterowanie systemem
Nadaj urządzeniu nazwę, przypisz je do pomieszczenia, a następnie przydziel do grupy, w zależności od funkcji, jakie ma pełnić.
Intuicyjne codzienne zarządzanie ochroną

Tryby ochrony
Dla Twojej wygody i elastyczności działania ochrony, BE WAVE umożliwia stworzenie nawet 9 trybów czuwania. Tryb nocny, dzienny, pełny… Konfiguruj według własnych potrzeb.
Szybkie załączanie czuwania
Dwa kliknięcia i już. BE WAVE chroni Twój dom w wybranym przez Ciebie trybie. Na ekranie głównym szybko sprawdzisz, jaki jest aktualny stan systemu.
Ochronę obiektu zapewniają czujki ruchu, zbicia szyby czy też czujki kurtynowe. System broni obiekt włączając sygnalizatory i informując użytkowania o zdarzeniu powiadomieniem na telefonie przez przeznaczoną do tego aplikację lub za pomocą funkcji CLIP lub SMS w przypadku centrali Smart Hub Plus G2022.

Smart Home w Twoich rękach

Automatyka dla każdego

W BE WAVE od ręki otrzymujesz możliwość sterowania wybranymi urządzeniami lub ich grupami.
Sceny
Sceny włączysz wtedy, kiedy tego potrzebujesz, o różnych porach dnia czy nocy. Wizyta gości, wyjście z domu, relaks… Twój dom natychmiast dopasuje się do danej sytuacji, tworząc komfortową przestrzeń dla Ciebie i Twoich bliskich.
Rutyny
Rutyny uruchomią się automatycznie bez Twojego udziału, według ustalonego w aplikacji harmonogramu. Mogą też uruchomić się w wyniku działania innych urządzeń w systemie, np. Motion Detector czy Flood Detector.
Harmonogramy
Zarządzanie nimi jest w BE WAVE niezwykle wygodne. W łatwy sposób przygotujesz ramy czasowe dla zadań Twojego systemu, skopiujesz zakresy i ustawienia na inne dni. I co ważne – jeden harmonogram może być użyty nie tylko dla jednego, ale dla wielu urządzeń.
Termostaty
Umożliwiają szybkie i wygodne sterowanie temperaturą w Twoim domu. Zarządzaj pracą pojedynczych głowic Smart Thermostat z osobna lub kilkoma na raz – znajdującymi się w jednym pomieszczeniu. Temperaturę odniesienia możesz pobrać z dowolnego urządzenia BE WAVE posiadającego czujnik temperatury, czyli z większości z nich.
Budowanie zależności w ramach funkcji automatyki realizowane jest w sposób bardzo intuicyjny. Szybko stworzysz nawet mocno złożone scenariusze, by w pełni wykorzystać możliwości systemu BE WAVE.
Bądź ECO! Z automatyką BE WAVE to proste
Podgląd zużycia energii – zarządzanie energooszczędnością.
W aplikacji podejrzysz, jaki jest aktualny pobór prądu każdego urządzenia podłączonego do Smart Plug, sprawdzisz aktualną temperaturę w pomieszczeniach, dzięki odczytom z sensora temperatury wbudowanego w niemal każde urządzenie BE WAVE. Dopasujesz również do Twoich potrzeb pracę grzejników z zainstalowaną głowicą Smart Thermostat.Zobacz nasze pomysły na bycie energooszczędnym

Multipurpose Detector G2651 pracujący jako czujka otwarcia może sygnalizować uchylenie okna, co spowoduje wyłączenie ogrzewania w danym pomieszczeniu. Tak, by nie tracić cennej energii.

Przy włączonym trybie nocnym lub gdy wychodzisz na dłużej z domu, BE WAVE może przełączyć ogrzewanie w tryb ECO i wyłączyć zasilanie urządzeń, które nie są w danym momencie potrzebne.

Elementy wykorzystane w takim scenariuszu: Multipurpose Detector G2651, Smart Relay G5720, Smart Plug G5715, Smart Thermostat G5711
Czujnik zmierzchu w Outdoor Dusk Detector G2675, idealnie sprawdzi się, gdy chcemy zarządzać pracą oświetlenia w ogrodzie. Wybrane lampy będą same włączać się i wyłączać, w zależności od pory dnia i ilości światła słonecznego.

Gdy temperatura w pomieszczeniach przekracza 30 stopni, zasłony, rolety, żaluzje mogą się zamknąć, by nie dopuścić do dalszego nagrzewania – dzięki temu klimatyzatory nie muszą działać na najwyższych obrotach.

Elementy wykorzystane w takim scenariuszu: Outdoor Dusk Detector G2675, Smart Relay G5720, Smart Plug G5715, Smart Blinds G5721
Dzięki elastycznemu i indywidualnemu sterowaniu instalacjami możemy optymalnie zarządzać poborem energii, co wpływa pozytywnie na comiesięczne rachunki oraz zadba o planetę.
Temperatura, wilgotność, ciśnienie- sprawdzaj jakość powietrza
Jeżeli powodem Twojego złego samopoczucia jest jakość powietrza w Twoim domu, to Multi Sensor G2662 pomoże Ci wrócić do pełni sił. Urządzenie to mierzy poziom temperatury, wilgotności i ciśnienia w pomieszczeniu. W aplikacji BE WAVE sprawdzisz wartości tych parametrów, przejrzysz wykresy obejmujące statystyki dzienne, miesięczne i roczne.Video i zdjęcia
Upewnij się czy w Twoim domu nie dzieje się nic niepokojącego. Na przykład sprawdź, co robią Twoje dzieci lub nowy przyjaciel rodziny.

Sprawdź czy zaprogramowany scenariusz realizowany jest poprawnie. Zweryfikuj jaka czynność aktualnie jest wykonywana lub czy BE WAVE zakończył już wszystkie zaplanowane działania.

Zweryfikuj, czy alarm został wygenerowany przez faktycznego intruza, czy może przez ciekawskie zwierzę.
Możesz skorzystać z opcji podglądu z kamer zamontowanych w Twoim domu i wokół niego lub zdjęć, jakie wykonuje Motion Detector Cam (towar dostępny wkrótce).

Oba rozwiązania oferują niezrównaną wygodę i kontrolę gdziekolwiek jesteś. Dzięki tym opcjom możesz w czasie rzeczywistym weryfikować aktualną sytuację w Twoim domu i natychmiast reagować na zdarzenia.
Ustaw BE WAVE app tak jak potrzebujesz
Powiadomienia push dostaniesz zaraz po wystąpieniu zdarzenia w Twoim systemie czy uruchomieniu automatyki. To od Ciebie zależy, o czym będziesz otrzymywać informacje. Skonfiguruj ustawienia zgodnie ze swoimi preferencjami i trzymaj rękę na pulsie.
W Dzienniku zdarzeń ustaw, jakie zdarzenia mają się wyświetlać na liście. Wyfiltrowane według typów umożliwią szybki wgląd i odnalezienie poszukiwanej informacji.

Na ekranie głównym możesz zmieniać kolejność pomieszczeń i grup. Każdy z domowników może ustawić je tak, by na pierwszych pozycjach były te, z których korzysta najczęściej. Poszczególnym pomieszczeniom możesz ustawić własne zdjęcie.

Wybierz ikonę dla każdego z zarządzanych obiektów. Dom, mieszkanie, biuro, kamper… Indywidualna grafika ułatwi identyfikację w aplikacji.
Symulacja obecności
Bezpieczny dom także wtedy, gdy Cię w nim nie ma.
Urlop, wyjazd służbowy, długi weekend poza domem. Jest wiele sytuacji, w których pozostawiamy nasz dom bez opieki. Jak się na to przygotować i co zrobić?

Inteligentna symulacja obecności, to funkcja załączająca wybrane domowe instalacje w danym przedziale czasowym. Światła, zraszacze a nawet muzyka czy telewizor mogą włączać się i wyłączać, a rolety i zasłony zmieniać położenie – wszystko w sposób losowy. Dzięki temu stworzysz iluzję obecności domowników.
Monitoring – pod czujnym okiem patrolu
System BE WAVE możesz połączyć z wybraną agencją ochrony – Smart HUB będzie do niej zgłaszał zdarzenia związane z alarmami. To opcja, która zapewni dodatkowe poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Dodatkowo, dzięki podglądowi z kamer w aplikacji, możesz zweryfikować czy alarm nie został wywołany przez przypadek (na przykład przez dzieci sąsiadów, którym piłka wpadła na Twoją posesję) i odwołać patrol. Pamiętajmy bowiem, że liczba interwencji „w cenie umowy” jest w agencjach ochrony ograniczona.
Szybkie przełączanie między różnymi systemami
W Twojej aplikacji dodanych jest kilka urządzeń Smart HUB, np. w domu, letniskowej posiadłości i w pracowni? Nie musisz wylogować się z jednego i rejestrować w drugim – wystarczy kilka kliknięć i już możesz sterować innym systemem.