Spawarka światłowodowa Sendun SD-9+, skrzynka + zestaw narzędzi

Kod towaru: L5877
3788,40 zł 5412,00 zł
Poprzednia najniższa cena: 3788,40 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
5412,00 zł 0 % -
3788,40 zł 30 % od 1 szt. 2024-05-31
Profesjonalisto - sprawdź swoją cenę Zaloguj się
od 11,00 zł
Dostępny
Spawarka światłowodowa Sendun SD-9+ przeznaczona jest do łączenia światłowodów. Wykorzystuje technologię pozycjonowania do rdzenia z funkcją automatycznego ustawiania ostrości.
• 6 silników odpowiadających za pozycjonowanie włókien
• 4-rdzeniowy procesor zapewniający szybkość działania
• Pozycjonowanie do rdzenia lub do płaszcza włókna
• Możliwość pracy w trybie Auto lub jednym z 41 presetów
• Wbudowany miernik mocy optycznej oraz wizualny lokalizator uszkodzeń VFL
• Powiększenie obrazu x380
• Szybkość działania silników
• Min. czas spawania 5 sekund
• Min czas zgrzewania osłony spawu 40 mm 11 s
• Ekran 4,3'' dotykowy
• Akumulator 7200 mAh pozwalający na wykonanie średnio 320 cykli spaw + zgrzewanie
• Żywotność elektrod - około 5000 spawów
• Uniwersalne uchwyty włókien
• Praktyczna, pojemna skrzynka
• Bogaty zestaw akcesoriów
• Gilotyna z funkcją autorotacji
• Menu w języku angielskim lub polskim

Gwarancja

Zapewniamy 4 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Kalkulator patchcordów

Opis szczegółowy

Spawarka światłowodowa Sendun SD-9+ przeznaczona jest do łączenia światłowodów. Wykorzystuje technologię pozycjonowania do rdzenia z funkcją automatycznego ustawiania ostrości. 6 szybkich silników o wysokiej precyzji zapewnia dużą dokładność i niskie straty podczas spawania. Czterordzeniowy procesor umożliwia szybką reakcję na polecenie użytkownika.
Sendun to marka chińskiego producenta spawarek światłowodowych Tumtec. Producent ten posiada blisko 20-letnie doświadczenie w produkcji tego typu urządzeń, oferując modele o różnym przeznaczeniu. Model Sendun SD-9+ przeznaczony jest do użytku ogólnego: przyłączy FTTH, wszelakiego rodzaju połączeń w sieciach LAN, CTTV, itp. Pozwala na wykonywanie trwałych połączeń o niskim tłumieniu.
Uniwersalne uchwyty włókien zapewniają komfort i szybkość pracy - układać w nich można włókna 250 μm, 900 μm w ścisłej oraz luźnej tubie oraz kable patchcordowe i/lub kable typu DROP. Spawarka wzorem droższych spawarek koreańskich, czy japońskich, oprócz trybu automatycznego, oferuje 41 programów spawania, które w określonych dać mogą lepsze efekty spawania - np. program do spawania włókien G.652D z włóknami G.657.A1/2, itp. Zaawansowani użytkownicy tworzyć mogą własne presety. Przydatny może być również program tworzenia tłumika o określonym poziomie tłumienia.
Programy spawania przeznaczone do różnych scenariuszy łączenia włókien wraz z możliwością edycji ich parametrów, to rzecz rzadko spotykana w urządzeniach z tej półki cenowej. Na przykład program SM-BI oznaczający łączenie standardowych włókien jednomodowych (SM) w standardzie G.652.D z włóknami G.657.A (BI - Bend Intensive). Ciekawostką jest program tworzenia tłumika - tutaj o tłumieniu 2 dB.



W pełni automatyczna, szybka i intuicyjna obsługa możliwa jest dzięki 4,3-calowemu ekranowi dotykowemu z powiększeniem 380X. Dzięki łatwemu w obsłudze menu graficznemu interfejsowi użytkownika (GUI) nawigacja i wykonywanie podstawowych czynności jest bardzo szybkie.

Osoby preferujące standardowy sposób nawigowania i aktywowania wybranych funkcji korzystać mogą z przycisków na obudowie spawarki. Dostępne są przyciski: włącznik/wyłącznik spawarki, nawigacyjne, pozycjonowanie włókien, spawanie, reset pozycji silników, włącznik/wyłącznik piecyka. Na panelu przednim umieszczono przyciski do obsługi miernika mocy optycznej oraz wizualnego lokalizatora uszkodzeń.





Spawarka światłowodowa Sendun SD-9+, skrzynka + zestaw narzędzi
Proces spawania i zgrzewania osłony spawu zająć może w sumie 16 sekund (5 sekund spawanie + 11 sekund zgrzanie osłony). Fakt ten może mieć spore znaczenie przy realizacji instalacji liczących kilkadziesiąt - kilkaset spawów. Elektrody pozwalają na wykonanie około 5000 spawów. Zestaw zawiera dodatkowy komplet elektrod.
Innowacyjna i opatentowana nowa konstrukcja piecyka z odłączanym zaciskiem pozwala na realizację połączeń bazujących na złączach SoC: LC SC FC ST. Uniwersalne uchwyty włókien pozwalają na łączenie włókien wielomodowych i jednomodowych w pokryciu 250μm oraz 900μm w ścisłej, półścisłej oraz luźnej tubie.
Okno obsługi miernika mocy optycznej oraz VFL.


Spawarka rejestruje szczegóły dotyczące każdego spawu z uwzględnieniem tłumienia oraz dokładnego czasu wykonania, jak również parametrów łuku elektrycznego oraz pozycji silników.
Spawarka posiada wbudowany miernik mocy optycznej (-50...+26 dBm, 850-1625 nm) oraz wizualny lokalizator uszkodzeń VFL (15 mW, 650 nm). Funkcje te mogą być przydatne przy weryfikacji poprawności wykonywanych instalacji. Obie mogą być aktywowane zarówno z poziomu menu urządzenia, jak i poprzez dedykowane przyciski funkcyjne na obudowie spawarki.
Spawarka światłowodowa Sendun SD-9+, skrzynka + zestaw narzędzi
Spawarka światłowodowa Sendun SD-9+, skrzynka + zestaw narzędzi
Złącza miernika mocy optycznej oraz wizualnego lokalizatora VFL umieszczone są z boku urządzenia. Akumulator SD-9+ wyposażony jest w elektroniczny wskaźnik naładowania. Złącze ładowania zlokalizowane jest w akumulatorze dzięki czemu istnieje możliwość naładowania go poza urządzeniem. Przydatną funkcją może być również możliwość regulacji zaczepu paska spawarki. Opcja ta przydaje się w sytuacjach, gdy spawarka ma pracować w nietypowych pozycjach.
Akumulator 7200 mAh pozwala na wykonanie nawet 320 cykli spaw + zgrzanie osłony. Czas ładowania akumulatora to tylko 3 h. Konstrukcja spawarki przewiduje bardzo szybką wymianę akumulatora (wciśnięcie przycisku na obudowie powoduje jego wysunięcie).
Spawarka światłowodowa Sendun SD-9+, skrzynka + zestaw narzędzi
Obudowa spawarki pokryta jest zabezpieczającą gumą, osłona komory spawania oraz piecyka wykonane są z tworzywa sztucznego wysokiej jakości. Oferowany zestaw obejmuje praktyczną skrzynkę mieszczącą oprócz spawarki, wszystkie niezbędne narzędzia, zasilacz oraz akcesoria. Konstrukcja skrzynki pozbawiona prowadnic w części dolnej zapewnia wygodę użytkowania oraz więcej miejsca na akcesoria. Skrzynka sama w sobie może pełnić rolę stanowiska dla spawarki podczas instalacji oraz stolika (dzięki dodatkowym elementom kryjącym dolną komorę) - np. dla noża do cięcia włókien.





Istotnym elementem sprzedawanego zestawu jest gilotyna 9C+ wyposażona w mechanizm autorotacji ostrza po każdym cięciu włókna. Zapewnia to równomierne zużycie ostrza na przestrzeni czasu i brak konieczności obracania go co kilkaset cięć. Dodatkowo gilotyna posiada zintegrowany pojemnik na ścinki włókien oraz ochronne etui z tworzywa sztucznego.






Spawarka światłowodowa Sendun SD-9+, skrzynka + zestaw narzędzi
Cechy wyróżniające:
  • 6 silników odpowiadających za pozycjonowanie włókien,
  • 4-rdzeniowy procesor zapewniający szybkość działania,
  • pozycjonowanie do rdzenia lub do płaszcza włókna,
  • możliwość pracy w trybie Auto lub jednym z 41 presetów,
  • wbudowany miernik mocy optycznej oraz wizualny lokalizator uszkodzeń VFL,
  • powiększenie obrazu x380,
  • szybkość działania silników,
  • min. czas spawania 5 sekund,
  • min czas zgrzewania osłony spawu 40 mm 11 s,
  • ekran 4,3'' dotykowy,
  • akumulator 7200 mAh pozwalający na wykonanie średnio 320 cykli spaw + zgrzewanie,
  • żywotność elektrod - około 5000 spawów,
  • uniwersalne uchwyty włókien,
  • praktyczna, pojemna skrzynka,
  • bogaty zestaw akcesoriów,
  • gilotyna z funkcją autorotacji,
  • menu w języku angielskim lub polskim.
W skład sprzedawanego zestawu wchodzą:
  • spawarka światłowodowa Sendun SD-9+,
  • skrzynka na narzędzia z krzesełkiem oraz możliwością stworzenia małego stolika,
  • zestaw zapasowych elektrod na kolejne 5000 spawów,
  • gilotyna do cięcia włókien z funkcją autorotacji - 24 pozycje ostrza,
  • stripper uniwersalny do powłok 250 μm, 900 μm oraz kabli 2 - 3 mm,
  • stripper do kabli płaskich 2x3 mm,
  • butelka z dozownikiem,
  • pędzel do czyszczenia, śrubokręt,
  • pasek do noszenia spawarki oraz pasek do noszenia skrzynki,
  • ładowarka sieciowa DC 12,6 V, 3A.
Uwaga: okres gwarancji na akumulator i nóż do cięcia włókien wynosi 12 miesięcy.
Firma Dipol jest oficjalnym dystrybutorem spawarki Sendun SD-9/SD-9+.

Dane techniczne

Rodzaj towaru Spawarka światłowodowa
Producent Sendun
Nazwa SD-9+
Pozycjonowanie włókien Do płaszcza, Do rdzenia
Min. czas spawania s 5
Min. czas zgrzewania osłony spawów (40 mm) s 11
Ilość silników 6
Kalibracja łuku elektrycznego automatyczna Nie
manualna Tak
Autofocus Tak
Obsługiwane typy włókien jednomodowe G.652, G.653, G.655, G.657
wielomodowe G.651 - OM1, OM2, OM3, OM4
Tłumienie spawu (typowe) włókna jednomodowe dB 0,02
włókna wielomodowe dB 0,01
Tłumienie odbić (min.) dB 60
Wytrzymałość elektrod około 5000 spawów
Obsługiwana średnica włókien płaszcz μm 80 - 150
akryl i inne powłoki μm 125 - 1000
Długość cięcia włókien pokrycie 250 μm mm 8 - 16
pokrycie > 250 μm mm 8 - 16
Test wytrzymałości spawu N 2
Powiększenie obrazu oś X x380
oś Y x380
obie osie b.d.
Wyświetlacz przekątna cal 4,3
rozdzielczość px b.d.
rodzaj LCD
Miernik mocy optycznej długość fali nm 850 - 1625
zakres mierzonej mocy dBm -50...+26 dBm
Wizualny lokalizator uszkodzeń długość fali nm 650
moc mW 15
Akumulator typ litowy
pojemność mAh 7200
czas ładowania h 3
Zasilacz Napięcie wejściowe (AC) V 100 - 240
Napięcie wyjściowe (DC) V 12 - 15
Wydajność prądowa A b.d
Zakres temperatur pracy °C -15...+50
Wilgotność (bez kondensacji) % 0...95%
Masa spawarka kg 1,75
zestaw kg 6
Wymiary spawarka mm 131 x 205 x 130
skrzynka mm 250 x 350 x 280
Inne gilotyna z funkcja autorotacji