Rejestratory sieciowe NUUO - bezpieczna i wydajna rejestracja

Biblioteka archiwalna.
Informacje w niej zawarte mogą być nieaktualne.
Rejestratory sieciowe
Rejestrator sieciowy NVR (Network Video Recorder) firmy NUUO to innowacyjne urządzenie typu plug & play, służące do rejestracji i przeglądania archiwów nagrań oraz do pełnego zarządzania systemem monitoringu CCTV IP. Systemy oparte na urządzeniach NVR są bardzo elastyczne. Pozwalają na pracę wieloserwerową i z wieloma klientami. Rejestrator sieciowy NUUO NV-4080 K4108 umożliwia rejestrację obrazów z kamer megapikselowych do 5 Mpix oraz kamer o standardowych rozdzielczościach z szybkością 25 kl./s. Urządzenie jest zbudowane w oparciu o system operacyjny Linux wykluczający błędy i ataki wirusów znane z systemu Windows.
Rejestrator sieciowy NUUO NV-4080S (8 kanałowy 240kl./s 1.3MPx)
Rejestrator sieciowy 4 kanały NUUO
K4104
Rejestrator sieciowy NUUO NV-4160S (16 kanałowy 120kl./s 1.3MPx) - Wyprzedaż
Rejestrator sieciowy 16 kanałowy NUUO
K4116
Cechy wyróżniające NVR NUUO
  • Rejestrator na bazie systemu Linux
  • Praca wieloserwerowa - wielokliencka
  • Rejestracja bez używania komputera PC
  • Obsługa kamer megapikselowych do 5 MPix
  • Podgląd i zapis obrazu z 8 (16) kamer
  • Możliwość zamontowania 4 (2) dysków po 2 TB każdy (RAID 0 1 5 10)
  • Cyfrowy zoom dla bieżącego podglądu i odtwarzania z archiwum
  • Synchroniczna rejestracja i odtwarzanie obrazu i dźwięku
  • Rozbudowany system praw dostępu
  • Wielokanałowy podgląd
  • Korekcja parametrów odtwarzanego obrazu
  • Obsługa sprzętowej detekcji ruchu
  • Inteligentne przeszukiwanie archiwum, wykrycie w zdefiniowanym obszarze
    • ruchu
    • nowego obiektu
    • brakującego obiektu
    • utraty ostrości
    • blokady obrazu z kamery
  • Obsługa zegara ze zmianą czasu (letni/zimowy)
  • Obsługa zasilacza awaryjnego w standardzie UPS APC
  • Backup wg zadanego okna czasowego we wskazane miejsce na dysku lub bezpośrednio na nagrywarkę DVD (do zapisu można dołączyć aplikację do odtwarzania nagrania)
  • Łatwy w instalacji i obsłudze
  • Stabilność działania
Zastosowanie
Głównym zastosowaniem rejestratorów sieciowych NUUO są wszelkiego rodzaju systemy bezobsługowe. Jest to taki rodzaj systemów, do których dostęp potrzebny jest w wybranych sytuacjach. Do takich zaliczyć przede wszystkim możemy fabryki, sklepy, biura, wszelkie budynki, domy itp. Koszt utrzymania systemu jest dużo niższy niż w przypadku standardowego serwera z oprogramowaniem ponieważ zużycie energii NVRmini wynosi około 30W, podczas gdy serwer pobiera około 200W - blisko 7 krotnie więcej!
Praca zdalna
Obsługa systemu odbywa się tylko zdalnie. Tak więc nie trzeba definiować żadnego centrum monitoringu, ponieważ jest nim każdy punkt sieci systemu. Podłączenie odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej Internet Explorer, lub oprogramowania klienckiego. Pierwsze rozwiązanie jest wygodne z tej przyczyny, że nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji, natomiast oprogramowanie, umożliwia pracę na kilku serwerach jednocześnie.
Rejestracja
Głównym zadaniem rejestratora NUUO jest zapis materiałów z kamer IP. W tym celu należy jedynie włożyć do jego wnętrza twarde dyski odpowiedniej pojemności i skonfigurować system. Modele ośmio i szesnasto kanałowe mieszczą cztery dyski, obsługując funkcję RAID 0, 1, 5, 10. Sposób nagrywania ustawiany jest dla każdego kanału niezależnie, wyzwalane czasem, ruchem lub złączami alarmowymi. Wyjątkową funkcją jest wyzwalanie rejestracji na jednych kanałach, zdarzeniami na innych. O każdym zdarzeniu można poinformować dowolnego operatora systemu drogą mailową, a przy wyszukiwaniu w archiwum incydentów pomocna jest zaawansowana wyszukiwarka zdarzeń.
Cechy systemu NUUO NVR mini
Na wyjątkowość rozwiązań opartych o rejestratory sieciowe NUUO składa się wiele czynników. Wśród nich przede wszystkim wyróżnić trzeba te wynikające z zastosowania techniki IP. Czyli możliwość budowy rozproszonych systemów monitoringu i jej dowolnej rozbudowy, a także możliwość stosowania rozdzielczości megapikselowych. Praca systemu NVRmini oparta jest o system Linux, co gwarantuje stabilną pracę, wolną od tak często spotykanych w komputerach PC błędów oraz ataków wirusów. Wyjątkową funkcją rejestratorów NUUO jest możliwość podglądu na żywo oraz odtwarzania wszystkich kanałów jednocześnie. Obrazy zsynchronizowane są ze sobą w czasie a także z dźwiękiem, z którym każdy kanał może być rejestrowany.
Współpraca z systemem NUUO NVR
Oprogramowanie klienckie NUUO współpracuje zarówno z systemami NVR mini, jak i systemami opartymi na serwerach PC i oprogramowaniu NUUO NVR. Umożliwia to budowę dowolnego systemu zawierającego część obsługową i bezobsługową.
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Oprogramowanie NVR NUUO K3108

Część obsługowa wspiera operatora funkcjami analizy obrazu umożliwiającymi łatwe wyszukiwanie archiwalnych zdarzeń.

Inteligentne funkcje oferowane przez NVRmini to:
  • detekcja ruchu,
  • detekcja nowego obiektu,
  • wyszukiwanie brakującego obiektu,
  • utrata ostrości,
  • blokada obrazu z kamery.
Bezpieczeństwo systemu
Rozwiązanie oparte na zdalnej pracy serwer klient ma bardzo dużą zaletę związaną ze stabilnością i bezpieczeństwem. Często zdarza się, że dostęp do systemu ma więcej niż jedna osoba, a uprawnienia użytkowników związane z obsługą systemu są różne dla każdego użytkownika. Rejestrator posiada możliwość tworzenia kont logowania o określonych parametrach np.:
  • możliwość przeszukiwania archiwum,
  • podgląd obrazu "na żywo" z wybranych kamer,
  • sterowanie PTZ kamerami obrotowymi.
Architektura systemu monitoringu
Systemy monitoringu analogowego są budowane w kształcie gwiazdy, której środkiem jest rejestrator, a „ramionami” - kamery. W przypadku systemów IP, każde urządzenie jest ramieniem „gwiazdy”. Oznacza to mniej więcej tyle, że w monitoringu analogowym najważniejszym elementem systemu jest rejestrator (w razie jego awarii, tracimy możliwość zapisu danych), a w przypadku IP najważniejszym elementem jest switch lub router. W przeciwieństwie do kamer analogowych większość urządzeń IP posiada możliwość zapisu danych na kartach SD zapobiegając w ten sposób utracie danych w przypadku uszkodzenia sieci LAN.
Rejestrator współpracuje z 700 modelami kamerami 34 producentów (X.2011).
Z oferty firmy Dipol są to: ACTi, HIKVISION, Pixord, Sunell, TP-LINK.
Konfiguracja systemu
Dodawanie kamer - konfiguracja kanałów polega na podaniu podstawowych parametrów sieciowych i zabezpieczeń, czyli adresu IP oraz loginu i hasła. To wystarcza aby system sam odnalazł rodzaj urządzenia, chociaż istnieje możliwość podania go ręcznie.
"Dodawanie" kamer do rejestratora NVRmini.
Status kamer - po skonfigurowaniu kamer należy sprawdzić, czy wszystkie parametry transmisyjne są zgodne z zamierzonymi. W tym celu można sprawdzić aktualnie transmitowaną liczbę klatek oraz zajmowane pasmo. Jednocześnie należy pamiętać aby nie przekroczyć maksymalnego sumarycznego pasma, jakie system może obsłużyć.
Harmonogram nagrań - Dla każdego kanału oddzielnie można ustawić dni tygodnia, godziny archiwizacji. W ten sposób można rozdzielić, że np. dla pierwszej kamery od poniedziałku do piątku rejestracja odbywa się od 8.00 do 16.00, natomiast w soboty od 9.00 do 13.00 itd. W innych godzinach można nagrywać z detekcji ruchu lub w momencie aktywacji wejść alarmowych. Ruch lub stan alarmowy pojawiający się na jednym kanale może wyzwolić nagrywanie na innych. Funkcje te działają tylko z urządzeniami wyposażonymi w detekcję ruchu i wejścia alarmowe.
Harmonogram nagrań w NUUO
Stan systemu - przekazuje wszelkie informacje o systemie, oraz parametry jakie zostały ustawione. Kontroli podlegają m.in. temperatura urządzenia, parametry pracy wiatraka oraz zasilacza.
Stan systemu
Podgląd na żywo - Dostęp do obrazu z kamer na żywo można uzyskać na dwa sposoby:
  • przez stronę www, tą samą gdzie przeprowadza się całą konfigurację,
  • przez oprogramowanie służące do zdalnego podglądu kamer z rejestratora NVR oraz serwerów na bazie oprogramowania NUUO.
Podgląd "na żywo" obrazu z kamer.
Dostęp do archiwum - Podobnie jak w przypadku podglądu na żywo, archiwum można oglądać zarówno przez stronę www jak i przy pomocy oprogramowania zdalnego. Odbywa się to wybierając kamery oraz interesujący czas. W przypadku rejestratorów NUUO nie ma ograniczeń co do liczby odtwarzanych jednocześnie nagrań.
Archiwum nagrań systemu NUUO.
Zdalny dostęp przez telefon komórkowy - Rejestrator NVRmini umożliwia zdalny dostęp do archiwalnych nagrań z poziomu telefonów komórkowych/PDA z funkcją 3G. Dzięki tej funkcji użytkownik z dowolnego miejsca na miejsca na świecie może w każdej chwili sprawdzić co się dzieje w kadrze kamery.
Podgląd "na żywo" z kamer za pomocą telefonu komórkowego.
Rejestrator NUUO przeznaczony jest do archiwizacji obrazów z kamer IP w małych i średnich instalacjach gdzie nie ma etatowego operatora systemu. Kompaktowy rejestrator, fabrycznie wyposażony w potrzebne oprogramowanie, wykazujący dużą stabilność pracy, odporny na ataki, wirusy i inne zagrożenia występujące w sieciach IP można konfigurować w systemy składające się z wielu takich jednostek i udostępniające obraz wielu klientom.