Pulpit sterowniczy DS-1003KI do rejestratorów HIKVISION

Towar został wycofany z oferty
Kod towaru: M77920
Pulpit sterowniczy DS-1003 przeznaczony jest do sterowania rejestratorów Hikvision
Oferta: Biblioteka:

Gwarancja

Zapewniamy gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Pulpit sterowniczy DS-1003KI jest urządzeniem pozwalającym na sterowanie rejestratorami Hikvision oraz podłączonymi do nich kamerami szybkoobrotowymi PTZ. Za pomocą jednego pulpitu można zarządzać 31 rejestratorami i 255 kamerami PTZ.
Pulpit sterowniczy DS-1003KI do rejestratorów HIKVISION
Widok pulpitu

Pulpit sterowniczy DS-1003KI do rejestratorów HIKVISION
Widok tylniej ściany pulpitu

Pulpit sterowniczy DS-1003KI do rejestratorów HIKVISION
Akcesoria znajdujące się w komplecie

Komunikacja z rejestratorami i kamerami PTZ odbywa się poprzez interfejs RS-485. Maksymalna odległość na jakiej może pracować urządzenie wynosi 1200m.
Pulpit posiada wyświetlacz oraz joystick 3D tzn. (zoom w drążku). Na ekranie LCD wyświetlana jest informacja o kierunku i stopniu odchylenia drążka od pozycji "zero". Szybkość obrotu głowicy jest proporcjonalna do wychylenia drążka tzn. w zależności od wychylenia drążka zmienia się prędkość ruchu. Do dyspozycji jest 5 poziomów regulacji prędkości, co pozwala na precyzyjne sterowanie kamerą obrotową.
Oczywiście parametry takie ja szybkość obrotu głowicy i szybkość zmiany zoomu dodatkowo definiuje się w menu kamery szybkoobrotowej. Obsługiwane protokoły to: Pelco-P, Pelco-D i inne.
Przyciski na pulpicie dokładnie odpowiadają przyciskom na panelu przednim rejestratorów ULTIMAX. Po wywołaniu OSD można poruszać się wewnątrz niego pomocą joysticka.
Na wyświetlaczu LCD wyświetlane są informacje dotyczące stanu pracy rejestratora i kamer PTZ.
Parametry techniczne

Nawa

DS-1003 KI

Kod

M77920

Ilość obsługiwanych rejestratorów

31

Ilość obsługiwanych kamer PTZ

255

Transmisja [bps]

RS-485 half-duplex, Baud rate 1200-19200

Wyświetlacz [mm]

128 x 34

Joystick

3D

5 stopni wychylenia w każdą stronę 

Maksymlny zasięg [m]

1200

Zasilanie [mA]

DC 12 V / 500

Temperatura pracy [oC]

-10 - +55

Wymiary [mm]

360 x 200 x 108

Masa [kg]

3,3

Zastosowanie zewnętrznej klawiatury pozwala na zdalny nadzór nad rejestratorem. Dzięki temu rozwiązaniu jednostkę centralną (DVR) można umieścić w pomieszczeniu do którego nie będą miały dostępu osoby nieupoważnione. Drugim argumentem przemawiającym za zastosowaniem klawiatury jest to, że punkt w którym będziemy sterować naszym rejestratorem może znajdować się 1200 metrów dalej od miejsca zamontowania rejestratora. Należy pamiętać, że transmisja po RS485 rządzi się swoimi prawami i do uzyskania pewnej transmisji na odcinku 1200m (od pulpitu do sterowanego urządzenia: rejestratora czy głowicy szybkoobrotowej) nie powinniśmy przekraczać prędkości maksymalnej 2400bps. Połączenie klawiatury z rejestratora sprowadza się do połączenia tych dwóch elementów za pomocą dwóch przewodów i skonfigurowaniu klawiatury. Sygnał wideo na tak dużą odległość można przesłać stosując aktywne transmitery video ( M1678 i M16741).
Przełączanie pomiędzy sterowaniem rejestratora a sterowaniem głowicą PTZ odbywa się za pomocą jednego klawisza. Należy pamiętać, ze przy pierwszym uruchomieniu pulpitu konieczne jest zdefiniowanie parametrów: "ID" numeru pod którym będzie widziany rejestrator (z zakresu od 0 do 15), oraz parametrów potrzebnych do sterowania głowicą (ID, protokół i prędkość).
UWAGA! W rejestratorze można ustawić jedno "ID" (standardowo 88) i jest ono wspólne dla pulpitu M77920 i pilota zdalnego sterowania znajdującego się w komplecie z rejestratorem. Aby obsługiwać pulpit sterowniczy musi ono zostać zmienione na zakres od 0 do 15.
Duże systemy CCTV, które można podzielić na mniejsze podsystemy oparte na poszczególnych rejestratorach mogą być zarządzane z jednego miejsca za pomocą jednej klawiatury. Takie rozwiązanie znacznie upraszcza okablowanie i obniża koszt okablowania (znacznie krótsze odcinki przewodów od kamer do rejestratorów). Długie odcinki przewodów wizyjnych do monitorów również nie stanowią problemu, gdyż można stosować transmitery wideo po skrętce.
Transformator video + audio ADT-1 aktywny nadajnik - WYPRZEDAŻTransformator video + audio ADR-1 aktywny odbiornikCyfrowy rejestrator 16-kanałowy HIKVISION/ULTIMAX DS-8116HFI-S H.264Monitor profesjonalny CCTV SAMSUNG SMT-1922 19'Pulpit sterowniczy DS-1003KI do rejestratorów HIKVISIONKamera szybkoobrotowa PH-33<br />(WDR, 540 TVL, Sony Super Had, 0.7 lx, 3.5-115.5 mm)
Przykład zastosowania klawiatury DS-1003 M77920 do sterowanie rejestratorami ULTIMAX i głowicami szybkoobrotowymi.