Pixord - monitoring biur

Biblioteka archiwalna.
Informacje w niej zawarte mogą być nieaktualne.
Funkcjonalność kamer Pixord
Mailowe powiadomienie, z załączonym zdjęciem, o wykryciu ruchu przez kamerę Pixord P300. Funkcja detekcji ruchu w kamerze Pixord P300 K1130 pozwala na wysłanie powiadomienia o wykryciu ruchu.
Możliwe jest ustawienie dwóch pól detekcji ruchu. Dzięki temu możemy ustawić detekcję na przykład na drzwi i okno, po to, żeby nie wzniecać fałszywych alarmów, jeśli w pomieszczeniu mamy klimatyzację i są w nim elementy, które w łatwy sposób ulegają przemieszczeniu pod wpływem ruchu powietrza. Dodatkowo urządzenie ma możliwość dostosowania czułości detekcji do warunków panujących w pomieszczeniu. Kamera, po wykryciu ruchu w polach detekcji, automatycznie wysyła maila na ustawioną przez użytkownika skrzynkę pocztową.
W załączniku umieszczone zostanie zdjęcie bardzo dobrej jakości w formacie JPEG, na którym jest uchwycone to, co było powodem alarmu. Biorąc pod uwagę fakt, że większość komercyjnych usługodawców pocztowych lub portali internetowych udostępnia (często darmowo) powiadamianie SMS-em o pojawieniu się wiadomości pocztowej, daje nam to proste i tanie połączenie systemów monitoringu i alarmu w jednym urządzeniu.
Kamerę można skonfigurować tak, żeby po wykryciu ruchu w polach detekcji:
  • wysyłała zdjęcia JPEG na maila lub na FTP,
  • zapisywała obrazy na karcie SD, którą montujemy w kamerze,
  • wysyłała obraz z dźwiękiem w formacie MJPEG do użytkowników on-line oraz do komputera rejestrującego.
Konfiguracja wszystkich w/w ustawień odbywa się w bardzo prosty sposób poprzez przeglądarkę internetową. (TJ)
Kompaktowa kamera IP PiXORD P300
Okno ustawień pola detekcji ruchu. Kamerę Pixord P300 K1130 można skonfigurować tak, żeby po wykryciu ruchu w polach detekcji: wysyłała zdjęcia JPEG, zapisywała obrazy na karcie SD, wysyłała obraz z dźwiękiem w formacie MJPEG do użytkowników on-line oraz do komputera rejestrującego.
CCTV IP - bezprzewodowy monitoring. W klasycznej instalacji CCTV kamery do rejestratora podłączone były kablami koncentrycznymi. Instalatorzy pokonywali niejednokrotnie duże odległości, kopali kanały pod drogami, przebijali wiele ścian i stropów aby móc przeprowadzić kabel.. Pewnym ułatwieniem stała się możliwość przesyłania sygnału video za pomocą skrętki komputerowej, stanowiącej standardowe okablowanie nowopowstających budynków.
Jednakże dopiero technologia bezprzewodowa pozwoliła na łatwe, szybkie i bezpieczne wykonywanie rozległych instalacji CCTV i CCTV IP. Nie musimy doprowadzać kablowo łącza internetowego do każdej kamery. Możemy wykorzystać technologię WLAN i bezprzewodowe kamery IP pracujące w paśmie 2,4 GHz. Wykorzystując komputer podłączony do punktu dostępowego N2646, można rejestrować obraz nawet z 16 kamer.
Kamera Pixord K1132 posiada wbudowany mikrofon, obsługuje transmisję bezprzewodową w standardzie IEEE 802.11g i może nadawać obraz w czasie rzeczywistym z szybkością 30 klatek na sekundę, przy rozdzielczości 720 x 576. Jeśli punkt dostępowy podłączymy przez router N2905 do Internetu, uzyskamy możliwość zdalnego podglądu obrazu z dowolnego miejsca na świecie przez przeglądarkę internetową lub darmowe oprogramowanie firmy Pixord.
Bezprzewodowa kamera IP PiXORD P400WPunkt dostępowy AWAP-608 WDS,APC 54M 2.4GHzModem TP-Link ADSL (Annex A) TD-8616Bezprzewodowa kamera IP PiXORD P400W

Profesjonalny monitoring CCTV z wykorzystaniem bezprzewodowych kamer IP firmy Pixord
Monitoring odległego budynku magazynowego – bezprzewodowa kamera Pixord. Kamery bezprzewodowe Pixord P400W K1132 mogą znaleźć zastosowanie np. w monitoringu odległych budynków magazynowych. W obiekcie, w którym znajduje się centrum monitoringu, montujemy punkt dostępowy AWAP-608 N2646 pracujący w trybie AP.
Kamera Pixord P400W łączy się z AWAP-608 bezprzewodowo na częstotliwości 2,4 GHz w trybie b/g w typie sieci Infrastructure. Ma przy tym możliwość 64 lub 128 bitowego szyfrowania WEP. Podłączenie AP do do sieci LAN w budynku pozwala na podgląd obrazu z kamery na dowolnym komputerze.
Jeśli odległość pomiędzy budynkami jest zbyt duża możemy zastosować drugi punkt dostępowy AWAP-608 N2646, który instalujemy na skraju magazynu i ustawiamy go w trybie AP Repeater, umożliwiając zwiększenie zasięgu AP z budynku głównego.
Dodatkowo zasięg można zwiększyć poprzez zastosowanie anten zewnętrznych. Do pierwszego AP w budynku głównym stosujemy antenę kierunkową panelową np. A7127, natomiast do AP w budynku magazynowym możemy zastosować antenę dookolną np. A72531. AP za jej pośrednictwem nawiąże ona połączenie z budynkiem głównym, oraz z kamerami bezprzewodowymi w magazynie. Kamerę można również podłączyć do sieci LAN (TJ)
Punkt dostępowy AWAP-608 WDS,APC 54M 2.4GHzBezprzewodowa kamera IP PiXORD P400WPunkt dostępowy AWAP-608 WDS,APC 54M 2.4GHzBezprzewodowa kamera IP PiXORD P400WBezprzewodowa kamera IP PiXORD P400WBezprzewodowa kamera IP PiXORD P400W
Schemat przykładowego zastosowania kamery bezprzewodowej P400W K1132 z AP AWAP-608 N2646