Nominowany do nagrody Targów Intertelecom w Łodzi

Kompletny zestaw do transmisji sygnałów telewizyjnych w sieciach światłowodowych, charakteryzujący się budową modułową został nominowany do konkursu najbardziej prestiżowej imprezy targowej w branży: Intertelecom w Łodzi.

Jury konkursu to przedstawiciele techniki i nauki z Politechniki Łódzkiej. Zestaw do transmisji sygnałów telewizyjnych w sieciach światłowodowych marki TERRA spełnił wymagane kryteria i został zakwalifikowany do rozstrzygającego etapu konkursu.
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Zestaw do transmisji sygnałów telewizyjnych w sieciach światłowodowych TERRA pozwala budować zarówno sieci rozległe (do 60 km), jak i rozwiązania lokalne (np. stadiony sportowe).
Możliwe są proste konfiguracje transmisji sygnału oraz aplikacje z kanałem zwrotnym. Producent TERRA posiada również urządzenia aktywne (stacja czołowa, multiswitche), które stanowią o kompletności rozwiązana.
Wobec planów rządowych, dotyczących wykonywania instalacji światłowodowych w budynkach istnieje potrzeba rynkowa na rozwiązania uniwersalne pozwalające zarówno na aplikacje sygnałów satelitarnych, jak i telewizji kablowej – zestaw do transmisji sygnałów telewizyjnych w sieciach światłowodowych spełnia te kryteria. Ilustrują to załączone schematy. Istotną cechą jest jakość systemu – producent daje 5- letnią gwarancję na urządzenia laserowe.
Korzyści z zastosowania zestawu:
  • Pozwala budować zarówno sieci rozległe (do 60 km), jak i rozwiązania lokalne (np. stadiony sportowe)
  • Możliwe są proste konfiguracje transmisji sygnału oraz aplikacje z kanałem zwrotnym
  • Uniwersalne rozwiązanie, pozwalające zarówno na aplikacje sygnałów satelitarnych, jak i telewizji kablowej
  • 5- letnia gwarancja na urządzenia laserowe
W skład zestawu wchodzą:
  • nadajniki
  • odbiorniki
  • odbiorniki z kanałem zwrotnym
  • akcesoria
Transmiter optyczny MOS-211A TERRA - wyprzedaż
Odbiornik optyczny ROS-121M Terra
Węzeł optyczny OD-200P TERRA
Przykładowe zastosowania
Stadiony i hale widowiskowe
Stadiony i hale widowiskowe wymagają znakomitej infrastruktury do transmisji sygnałów telewizyjnych. Dotyczy to zarówno sygnałów kierowanych do emisji, jak i dosyłanych z zewnątrz, zwłaszcza za pomocą satelitów, ponieważ coraz częściej tego typu obiekty wykorzystywane są do organizowania imprez opartych na bezpośrednich transmisjach wydarzeń sportowych i artystycznych, oglądanych przez zgromadzoną wielotysięczną publiczność.
Profesjonalny nadajnik optyczny MOS-211A R81720 firmy TERRA odpowiedzialny jest za konwersję sygnału z miedzianego kabla koncentrycznego na kabel światłowodowy. Pracuje on w II oknie transmisyjnym (długość fali 1310 nm). Światłowody przenoszące sygnał w tym oknie tłumią go o ok. 0,4 dB na kilometr. Moc optyczna nadajnika wynosi 6 dBm, natomiast próg czułości odbiornika mieści się w granicach -7...2 dBm, co po uwzględnieniu pewnego zapasu związanego z umieszczeniem elementów pasywnych w instalacji oraz niewielkiej straty mocy lasera po upływie kilku lat oznacza możliwość przesłania sygnału na odległość około 30 km. Dostępne są również nadajniki z większą mocą wyjściową.
Konwerter optyczny Invacom Fibre MDUTransmiter optyczny MOS-211A TERRA - wyprzedażWęzeł optyczny OD-002 TERRAWęzeł optyczny OD-002 TERRAGniazdo końcowe Signal RTV-SATGniazdo końcowe Signal RTV-SATGniazdo końcowe Signal RTV-SATMultiswitch MR-512 Terra klasa A, 5-wejściowy 12-wyjściowy z aktywną naziemnąWęzeł optyczny OD-002 TERRAMultiswitch MR-512 Terra klasa A, 5-wejściowy 12-wyjściowy z aktywną naziemnąWęzeł optyczny OD-002 TERRAGniazdo końcowe Signal RTV-SAT
Koncepcja dystrybucji sygnału RTV/SAT na duże odległości z wykorzystaniem techniki światłowodowej
oraz multiswitchy TERRA

Zbiorcze instalacje telewizyjne
Zbiorcze instalacje telewizyjne o zasięgu transmisji do 30 km - światłowody. Transmisja sygnału telewizyjnego w instalacjach zbiorowych opartych o kable koncentryczne jest ograniczona obszarowo do okręgu o promieniu około 500 m. Wynika to z tłumienia kabli koncentrycznych. W przypadku konieczności zwiększenia zasięgu instalacji, rozwiązaniem jest dystrybucja kablami światłowodowymi.
Dla inwestorów planujących wykonanie rozproszonej instalacji dystrybucji programów satelitarnych proponujemy jej budowę w oparciu o niezawodny sprzęt firmy TERRA.
Sygnał ze stacji czołowej MMH-3000 R81700 jest podawany przewodem koncentrycznym na wejście transmitera optycznego MOS-121B R81720B. Jest on konwertowany na postać optyczną i wysyłany światłowodem jednomodowym pracującym w oknie 1310 nm. Sygnał może zostać podzielony za pomocą splitera optycznego na kilka gałęzi.
Urządzeniem odbierającym sygnał optyczny i konwertującym go z powrotem na postać elektryczną jest węzeł światłowodowy R81726. Sygnał wyjściowy z węzła może być dzielony na wiele podsieci. Według producenta jedna podsieć może zawierać nawet do 1000 abonentów.
Rozbudowa instalacji w oparciu o światłowody pozwala na uzyskanie nowoczesnego szkieletu transmisyjnego, przy zachowaniu kryterium ekonomicznego (kable światłowodowe zbliżają się cenami do miedzianych kabli dystrybucyjnych). W stosunku do kabli koncentrycznych instalacja wymaga mniejszych nakładów na konserwację, jest bardziej odporna na zakłócenia i pozwala na przyłączenie do nowoczesnej miejskiej infrastruktury telekomunikacyjnej.
Jednostka centralna UC-380 do stacji czołowej MMH-3000Transmiter optyczny MOS-211B TERRAWęzeł optyczny OD-002 TERRAWęzeł optyczny OD-002 TERRAWęzeł optyczny OD-002 TERRARozgałęźnik TV trójdrożny R-3 SignalWęzeł optyczny OD-002 TERRA
Dystrybucja sygnału ze stacji czołowej z wykorzystaniem urządzeń optycznych

Telewizja, Internet, telefonia
Telewizja, Internet, telefonia - transmisja światłowodowa z kanałem zwrotnym. Istotnym wymaganiem stawianym sieciom telewizji kablowych jest możliwość uruchomienia usługi dostępu do Internetu i telefonii. Taką możliwość daje instalacja wykonana na urządzeniach firmy Terra.
Transmiter optyczny Terra MOS-211A R81720 oraz MOS-211B R81720B umożliwia zamianę sygnału elektrycznego na optyczny i wysłanie go włóknem szklanym. Węzeł optyczny OD-200 R81723 lub OD-200P R81722 umożliwia odbiór sygnału optycznego i jego konwersję na sygnał elektryczny.
Jednostka centralna UC-380 do stacji czołowej MMH-3000Nadajnik optyczny kanału zwrotnego PO 01-2F TerraWęzeł optyczny OD-200 TERRANadajnik optyczny kanału zwrotnego PO 01-2F TerraWęzeł optyczny OD-200 TERRANadajnik optyczny kanału zwrotnego PO 01-2F TerraWęzeł optyczny OD-200 TERRANadajnik optyczny kanału zwrotnego PO 01-2F TerraWęzeł optyczny OD-200 TERRAOdbiornik optyczny ROS-121M TerraOdbiornik optyczny ROS-121M TerraTransmiter optyczny MOS-211B TERRA
Dystrybucja sygnału ze stacji czołowej z wykorzystaniem urządzeń optycznych ze zdalną możliwością monitorowania pracy węzłów