Moduł światłowodowy ULTIMODE SFP-203M 2xLC - dwa włókna jednomodowe do 20 km.

Kod towaru: L1411
45,51 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
45,51 zł 0 % od 1 szt.
od 11,00 zł
Dostępny
Moduł SFP-203M ULTIMODE służy do rozszerzenia możliwości urządzeń sieciowych o możłiwość realizacji transmisji światłowodem..
• Transmisja typu duplex (2 włókna światłowodowe)
• Włókna jednomodowe
• Długość fali 1310 nm
• Prędkość transmisji do 155 Mb/s
• Max. dystans transmisji do 20 km
• Typ złączy optycznych: LC
• Kompatybilny z urządzeniami ULTIMODE, TP-LINK i innymi

Gwarancja

Zapewniamy 3 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Kalkulator patchcordów

Opis szczegółowy

Optyczny moduł serii ULTIMODE SFP-203M współpracuje ze światłowodem jednomodowym transmitując dane z prędkością do 155 Mb/s na odległość 20 kilometrów.
Optyczne moduły serii ULTIMODE zgodne ze standardem SFP (ang. Small Form-factor Pluggable) to moduły konwertujące sygnał elektryczny na sygnał światłowodowy. Moduł ULTIMODE SFP-203M współpracuje z dwoma światłowodami jednomodowymi (transmisja typu "duplex") przesyłając sygnał z prędkością 155 Mb/s. Maksymalny zasięg transmisji wynosi do 20 kilometrów.
Moduły optyczne SFP serii ULTIMODE wykorzystywane do transmisji typu "duplex" współpracują ze światłowodami zakończonymi złączami typy LC. Główną zaletą złączy LC są małe wymiary złączy dzięki czemu mogą być wykorzystywane w miejscach o dużym zagęszczeniu pół przełączeniowych. Dodatkowo posiadają system blokady zatrzaskowej zabezpieczający przed przypadkowym wyciągnięciem złącza.
Moduły optyczne SFP serii ULTIMODE współpracują z media konwerterami oraz większością przełączników i routerów ze slotami SFP (w tym urządzeniami firmy CISCO) obsługujących standard 802.3u 100Base-FX.
Stosowanie media konwerterów z możliwością wymiany modułu SFP jest szczególnie korzystne w sytuacji, gdy dochodzi do zmiany konfiguracji sieci. Zamiast wymieniać całe urządzenie bądź dodawać nowe media konwertery wystarczy dobrać odpowiedni moduł SFP.
Cechy wyróżniające
  • transmisja typu duplex (przez dwa światłowody),
  • współpraca z sieciami jednomodowymi,
  • prędkość transmisji do 155 Mb/s (IEEE 802.3u 100Base-FX),
  • zasięg transmisji do 20 kilometrów,
  • typ złączy optycznych: LC
W ofercie dostępny jest fast ethernetowy moduł SFP współpracujący z włóknami wielomodowymi o zasięgu transmisji do 550 metrów L1401.
Moduły fast ethernetowe L1401 i L1411 nie pasują do giga ethernetowego media konwertera M-100G/SFP L1301.
Moduły gigabitowe serii ULTIMODE:
Oprócz fast ethernetowych modułów SFP w ofercie znajdują się także gigabitowe moduły SFP obsługujące standard 802.3z 1000Base-FX, współpracujące z media konwerterem serii ULTIMODE M-100G/SFP L1301. Poniżej zestawienie gigabitowych modułów SFP.
Nazwa: SFP-023G SFP-2-3G SFP-203/5G SFP-205/3G
Kod: L1405 L1415 L1416 L11417
Typ światłowodu: wilomodowy jednomodowy
Długość transmisji: 2km 20 km
Prędkość transmisji: 1,25 Gb/s 1,25 Gb/s
Długość fali Tx/Rx 1310/1310 1310/1550 1550/1310
Typ złączy: 2x LC 2x LC 1x SC 1x SC

 

Dane techniczne

Rodzaj towaru Moduł SFP
Marka ULTIMODE
Nazwa SFP-203M
Typ modułu SFP
Typ transmisji Duplex - 2 włókna
Typ światłowodu Jednomodowy
Prędkość Mb/s 100
Typ złącza LC/PC duplex
Maksymalny zasięg transmisji km 20
Długość fali Tx nm 1310
Rx nm 1310
Moc nadajnika dBm -15...-3
Czułość odbiornika dBm > -32
Zasilanie DC V 3,3 (z portu SFP)
Temperatura pracy °C 0...+70