Miernik mocy optycznej GRANDWAY FHP2B04

713,40 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
713,40 zł 0 % od 1 szt. -
od 11,00 zł
Dostępny
Kod towaru: L5822
Miernik mocy optycznej GRANDWAY FHP2B04 to urządzenie służące do sprawdzania tłumienia toru optycznego sieci światłowodowych jedno- i wielomodowych.
• Pamięć do 999 pomiarów
• 850, 1300, 1310, 1490, 1550, 1625 nm
• Detektor InGaAS
• Możliwość pomiaru względnego lub bezwzględnego poziomu mocy
• Zasilanie z akumulatorów ładowanych poprzez dedykowany zasilacz
• Funkcja automatycznego wyłączania

Gwarancja

Zapewniamy 2 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Kalkulator patchcordów

Opis szczegółowy

Miernik mocy optycznej GRANDWAY FHP2B04 L5822 to urządzenie służące do sprawdzania tłumienia toru optycznego sieci światłowodowych jedno- i wielomodowych. Miernik skalibrowany został do pracy z falą o długości 850 nm,1300 nm, 1310 nm, 1490 nm, 1550 nm, 1625 nm. Zakres pomiarowy -50...+26 dBm z dokładnością +/-5%/10nW pozwala na dokładne sprawdzenie instalacji światłowodowej. Urządzenie posiada funkcję pomiaru wartości referencyjnej (dB) oraz pomiaru mocy bezwzględnej (mW, dBm).
Pojedynczy port detektora precyzyjnie obsługuje wszystkie oferowane długości fali. Urządzenie posiada funkcję automatycznego wyłączania, chroniącą akumulatory przed rozładowaniem, a wskaźnik wyczerpania przypomina użytkownikowi o konieczności ich doładowania.
Na szczególną uwagę zasługuje funkcja polegająca na automatycznym rozpoznawaniu długości fali podłączonego źródła światła i wykonywaniu automatycznego pomiaru na tej fali. W pamięci miernika można zapisać do 999 pomiarów, które następnie można w łatwy sposób wyeksportować do komputera PC poprzez wbudowany port USB. Oferowana przez producenta aplikacja pozwala na generowanie gotowych raportów pomiarowych oraz eksport pomiarów do pliku w formacie .csv.
Raport pomiarowy
Okno aplikacji z pomiarami
Podstawowe funkcje i parametry:
  • Wysokiej rozdzielczości pomiar na długościach fal 850/1300/1310/1490/1550/1625 nm,
  • Detektor InGaAS
  • Rozdzielczość 0.01dB, błąd pomiaru ±5%±10nW,
  • Możliwość pomiaru względnego lub bezwzględnego poziomu mocy,
  • Duży czytelny wyświetlacz,
  • Zasilanie z akumulatorów ładowanych poprzez dedykowane zasilacze,
  • Funkcja automatycznego wyłączania,
  • Pamięć do 999 pomiarów, komunikacja z komputerem poprzez port USB,
  • Oprogramowanie na PC,
  • Futerał ochronny.
Miernik dedykowany do pracy ze źródłem światła GRANDWAY FHS1D02 L5825.
Prawidłowy montaż wtyku FC/PC na gnieździe.
Prowadnica złącza wchodzi we wcięcie w gnieździe.
Uwaga: możliwe są problemy z działaniem aplikacji na PC na komputerach z systemem Windows 10.

Dane techniczne

Nazwa FHP2B04
Marka GRANDWAY
Rodzaj towaru Miernik mocy optycznej
Typ miernika Jednomodowy, Wielomodowy
Mierzona długość fali nm 1300, 1310, 1490, 1550, 1625, 850
Typ detektora InGaAs
Zakres pomiaru dBm -50...+26
Złącze FC/UPC
Adaptery SC/UPC
Dokładność pomiaru % 5 (-10 dBm)
Pamięć pomiarów Tak
Dopuszczalna temperatura pracy °C -10...+50
przechowywania -20...+70
Zasilanie typ - 2x akumulator AA
napięcie V 2 x 1,5
pojemność mAh b.d.
Wymiary mm 160 x 76 x 45
Masa kg 0,27