Konwerter optyczny LWO102 4F31 E 1x4 dBm FP 1310 nm TERRA

Kod towaru: A3033
1328,40 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
1328,40 zł 0 % od 1 szt.
Profesjonalisto - sprawdź swoją cenę Zaloguj się
od 11,00 zł
Dostępny
Konwerter optyczny LWO102 4F31 E TERRA jest wykorzystywany do tworzenia instalacji SAT przy zastosowaniu technologii światłowodowej.
• Laser typu FP
• Długość fali 1310 nm
• Moc na wyjściu optycznym +4 dBm
• Światłowód jednomodowy
• Typ złącza optycznego: FC/UPC

Gwarancja

Zapewniamy 4 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Kalkulator patchcordów

Opis szczegółowy

Nowy system dystrybucji sygnałów RTV/SAT Terra cechuje wysoka jakość oraz konkurencyjna cena. Cechą szczególną systemu są: kompaktowe wymiary urządzeń pozwalające na wygodne umieszczenie ich razem z innymi elementami instalacji w szafkach RTV, szerokie spektrum urządzeń pozwalające na realizację instalacji w oparciu o multiswitche tradycyjne, dSCR/Unicable, jak również instalacji hybrydowych. Zastosowanie różnych wersji nadajników optycznych pozwala na dystrybucję sygnałów: DVB-T/T2 oraz satelitarnego z dwóch satelitów w tylko 1 włóknie światłowodowym. Diody LED na obudowie pozwalają na natychmiastową weryfikację poprawności połączeń oraz diagnostykę sieci.
Konwerter optyczny LWO102 4F31 E TERRA jest wykorzystywany do tworzenia instalacji SAT przy zastosowaniu technologii światłowodowej i realizację transmisji na długości fali 1310 nm (II okno transmisyjne). Konwerter optyczny LWO102 4F31 E TERRA umożliwiające transmisję sygnału satelitarnego SAT. Tego typu technologia charakteryzuje się niskim tłumieniem, małymi zakłóceniami, a co najważniejsze pozwala realizować transmisje sygnału na duże odległości.
Konwerter posiada wyjście optyczne (moc wyjściowa +4 dBm) zakończone złączem typu FC/UPC umożliwiając dystrybucję sygnału do 32 punktów odbiorczych rozłożonych w promieniu 10 km przy użyciu światłowodu jednomodowego. Dokładną liczbę punktów odbiorczych oraz ich maksymalną odległość od źródła sygnału wyznaczyć można dokonując bilansu tłumienia toru optycznego z uwzględnieniem budżetu mocy optycznej.
Konwerter optyczny LWO102 4F31 E TERRA jest kompatybilny z następującymi odbiornikami:
  • Odbiornik optyczny ORF202 E TERRA z wyjściem Wideband A3131
  • Odbiornik optyczny ORQ302 E TERRA z wyjściem QUATRO A3133
Zasilanie: DC 10...20 V (Pobór mocy max 4 W). Polecany zasilacz: R71468.
Uwaga! W celu prawidłowego ustawienia konwertera istnieje możliwość podłączenia miernika pod wyjście RF (konwerter Wideband - polaryzacja H). Maksymalna długość kabla 20 metrów.
Cechy wyróżniające:
  • laser typu FP,
  • długość fali 1310 nm,
  • moc na wyjściu optycznym +4 dBm,
  • światłowód jednomodowy,
  • typ złącza optycznego: FC/UPC.
W ofercie firmy DIPOL dostępny jest również nadajnik optyczny OTF302 6F55 E TERRA A3055, który realizuje transmisję na długości fali 1550 nm. Łącząc wyjścia nadajników 1310 nm i 1550 nm na multiplekserze optycznym możliwa jest dystrybucja sygnałów z dwóch pozycji satelitranych, tv naziemnej oraz radia w jednym włóknie. Po stronie odbiorczej konieczna jest demultipleksacja przed wprowadzeniem sygnałów na zestaw odbiorników. Możliwe jest również skorzystanie z dwóch nadajników tego samego typu, wówczas dystrybucja odbywać się musi na 2 włóknach.
Istnieje możliwość wykonania dowolnego odcinka światłowodu z zarobionymi na końcach złączami na zamówienie. W celu złożenia zapytania o ofertę skontaktuj się ze swoim opiekunem handlowym.
Schemat 1: TV satelitarna (1 pozycja satelitarna). Światłowód punkt - punkt.

Dane techniczne

Rodzaj towaru Konwerter optyczny
Nazwa LWO102 4F31 E
Rodzaj sygnału SAT
Producent TERRA
Wejście - sygnał RF
Zakres częstotliwości wej. RF SAT MHz 10700-12750
Wyjście - sygnał optyczny
Typ złącza FC/UPC
Laser typ FP
długość fali nm 1310 (SAT)
moc dBm +4
Liczba wyjść optycznych szt. 1
Wyjście - sygnał RF
Zakres częstotliwości SAT MHz 290-2340
Pozostałe parametry
Napięcie zasilania DC V 10 - 20
Pobór mocy W max 4
Zakres temperatur pracy ºC -30...+60
Wymiary mm 141x89x63
Masa kg 0,36