Infosystem 2002 - fotoreportaż

Infosystem 2002 - fotoreportaż "wiosenny"

W dniach 23-26 kwietnia odbyły się w Poznaniu coroczne Targi Infosystem. Stosunkowo niewielka ilość wystawców, jest wynikiem ogólnokrajowej recesji, a także pewnej stabilizacji na tym najdynamiczniej rozwijającym się w ostatnich latach rynku. Główne tematy wystaw to: czasopisma komputerowe, oprogramowanie, archiwizacja danych, tłoczenie płyt kompaktowych, elektronika pomiarowa i serwisowa. Nie było żadnych premier sprzętowych ani innych fajerwerków, jedyną rzeczą, która rzucała na kolana i uczyła pokory, była cena wejściówki na wszystkie dni targowe w wysokości 80 zł.

 

Przy wejściu można było od razu zauważyć miłą obsługę informacji targowej. Pani chętnie odpowiadała na pytania i co należało zauważyć, za każdym razem wstawała z krzesła, gdy ktoś podchodził do stoiska. 

Co kilkadziesiąt metrów rozmieszczone były futurystyczne urządzenia z których można było wysłać sms lub maila. Dotykowy ekran, intuicyjne oprogramowanie i prostota obsługi, umożliwiły obsługę tych urządzeń także przez kobiety. 

 

Internetowe Centrum Targowe umożliwiało swobodne korzystanie z internetu.

Imponujące stoisko kiermaszu książki świadczy dobitnie, że temat komputerów cieszy się sporym zainteresowaniem. 

Największym zainteresowaniem gości, cieszyło się stoisko FUJIFILM, wystawiającego swoje aparaty cyfrowe. Uwagę skupiał mechaniczny byk, na którym goście mogli pobijać rekordy w ujeżdżaniu byka. Dookoła nadmuchane poduszki zapewniały miękkie lądowanie. 

Naprawdę można było porobić ładne cyfrowe zdjęcia.

Bardzo sympatyczna wystawę miała firma ONTRACK specjalizująca się w odzyskiwaniu danych. Obsługa stoiska była tak przekonywująca, iż wydawało się, że firma bez trudu odzyskuje dane z dysku, przebitego przypadkowo gwoździem. 

Firma Impex zaprezentowała cyfrowy rejestrator obrazu firmy Panasonic WJ-NT-104. 

Jest to czterowejściowe urządzenie, rejestrujące obraz w trybie rzeczywistym. Niesamowicie bogato wyposażony we wszystkie wymagane opcje dla tych urządzeń. Niestety nie udało nam się dotrzeć do człowieka, który znał cenę tego rejestratora.

Firma OLIVETTI zaprezentowała skanery wielkoformatowe. 

Wśród firm zajmujących się tłoczeniem płyt kompaktowych, pierwsze miejsce ze względu na miłą prezencję przyznaliśmy firmie TAKT. 

Oczywiście sporym zainteresowaniem jak co roku cieszyły się symulatory. 

Widać wyraźnie, że procesory Pentium 4 znalazły tu swoje zastosowanie.

Rosną w siłę firmy produkujące kasy fiskalne. 

Daleki wschód zaprezentował bezpośrednich producentów drobnej elektroniki. Wszystkie firmy poszukiwały lokalnych dystrybutorów. Wśród firm zagranicznych wyróżniał się czeski CIT - International oferujący np. pamięci FRAM. (64 k dla100 szt za ok. 12 zł) 

Firma FELLOWES prezentowała gadżety do komputerów. Niektóre były naprawdę prześliczne.

Bardzo ciekawe zjawisko można było zauważyć przy stoisku firmy RENEX. Mimo wyłącznie męskiej obsługi, stoisko to skupiało zawsze najwiekszą ilość oglądających. Firma prezentowała urządzenia do lutowania i rozlutowywania elementów elektronicznych. Podziw wzbudziło lutowanie odręczne układów scalonych z rastrem 0,5 mm na tzw mini - fali. Widać wyraźnie, że elektronika - to męski sport. Warto zauważyć, ze na targach z przyczyn ekonomicznych nie było już takich firma jak ERA, Plus, czy TPSA. 

Zostali tylko najwytrwalsi.(Firma Delta z Poznania- producent MultiCama)

Stoisko firmy ELFA, to radość dla oczu każdego elektronika. 

Największy postęp dokonał się w dziedzinie GPS-ów. Firma Garmin oferuje GPS-y z kolorowym wyświetlaczem i polską mapą. Nie jest to oczywiście np. mapa Berlina z zaznaczonymi kawiarniami i numerami telefonów, niemniej po Poznaniu można już pojeździć. Najtańszy GPS kosztuje 1500 zł i 500 zł za mapę.

Na tym stoisku zauważyłem, jak obsługa poprawia garderobę, by lepiej zaprezentować swoje wyroby. Niestety ze względu na rozproszenie jakiego doznałem, nie zanotowałem do kogo to stoisko należało i co na nim prezentowano. 

Zdecydowanie pierwsze miejsce przyznajemy stoisku firmy BESTCOM. BESTCOM to importer części komputerowych. Aż miło było popatrzeć, na wszystkie sprowadzane komponenty. 

Wśród czasopism komputerowych jak zwykle trwa spora rywalizacja. W tym roku wygrało pismo COMPUTERWORLD. 

Podsumowanie: Mimo recesji - Infosystem to wspaniały festyn.

p.s.Zastanawiające jest, dlaczego kobiety tak dobrze się prezentują przy komputerze. Między komputerem a kobietą jest jednak pewna różnica. 
Różnią się troszkę RAM-em, obudową oraz myszką, niemniej skomplikowane wnętrze komputera, jest dla mężczyzny bardziej zrozumiałe.

Wasz oddany paparazzi.

Zobacz inne reportaże Dipola: