CeBIT 2004 - Fotoreportaż

CeBIT 2004 - Fotoreportaż

Więcej o targach CeBIT 2004 i nowościach na nich zaprezentowanych można przeczytać w specjalnym numerze Informatora TV-Sat.

Klikając na poszczególne zdjęcia można je powiększyć
 

Powiększ... 
Marzenie każdego grafika. Monitor LCD ViewSonic VP2290 o przekątnej 22,2" i rozdzielczości 3840x2400, co daje wymiar piksela obrazu 0,125 mm, jest zasilany sygnałem z 2 kart graficznych. Ilość pikseli - 27,6mln jest równie zwalająca z nóg jak cena... -7000 Euro.

Powiększ...
Walka o duży ekran trwa. W tym roku telewizory LCD Samsunga mają wymiar 57", chociaż okrutne, wścibskie oko dopatrzyło się kilku martwych pikseli. Poza gigantami, takimi jak LG czy Samsung, duże odbiorniki prezentowały także mniejsze firmy np. Harsper z Korei. Standardem są dwa tunery, wejście do podłączenia komputera, wejście cyfrowe, czy kilka eurozłączy. Niektóre z nich były przystosowane do odbioru HDTV.

Powiększ...
Kiss zaprezentował kilka monitorów ciekłokrystalicznych, w tym z wbudowanym odtwarzaczem DVD, MPEG-4, XviD, Ogg Vorbis, Jpeg. Odbiornik posiada także port Ethernetowy, USB, kartę WLAN, możliwość upgradu firmwaru.

Powiększ...
Pytanie: co jest dookoła widocznego na zdjęciu telewizora?

Odpowiedź: głośniki firmy B-M Telecom z Korei. Grubość ich jest mniejsza niż 1mm, można je zwijać w rulon, malować, posiadają wbudowany mikrofon, są lekkie i mogą mieć dowolne rozmiary. Głośniki wykonane z tworzywa polimerowego, a dokładnie z PVDF (Poly Vinelidene fluoride).

Powiększ...
Telefon komórkowy zaczyna przejmować coraz więcej cech z PDA i konsol do gier. Nokia prezentowała telefon N-Gage o wadze 137 g (łącznie z akumulatorem), który potrafi być konsolą do gier, posiada przeglądarkę XHTML, trójzakresowy telefon komórkowy, działający w sieciach EGSM 900/GSM 1800/1900. Istnieje możliwość ściągnięcia, do telefonu-konsoli, nowych gier, a także innych aplikacji, np. kalendarzy czy przewodników turystycznych, odsłuchu plików MP3.

Powiększ...
Telefon U8100 firmy LG jest jednym z pierwszych telefonów UMTS, pracuje w sieciach UMTS oraz GSM900/1800, pozwala korzystać z wideotelefonii, nagrywać filmy i głos, przysyłać MMS, posiada WAP2.0, Java, odtwarzacz multimedialny MPEG4, MP3, AAC, dźwięki polifoniczne.

Powiększ...
Najmniejszy PC (12cm x 12cm) na świecie, zbudowany jest w oparciu o chipset i procesor VIA, posiada to wszystko, co potrzeba by uruchomić komputer. Takich komputerów było znacznie więcej, choć nie wszystkie były tak małe.

Powiększ...
Drewniane obudowy firmy SWEDX budziły zachwyt jakością i prostotą formy

Powiększ...  Powiększ...
Klawiatura firmy Eiger jest wygodna i pewna. Wydaje się, że taki projektor w najbliższym czasie  znajdzie się na wyposażeniu wielu drobiazgów elektronicznych, zwłaszcza telefonów komórkowych. Wmontowana minikamera rejestruje ruch ręki i przenosi na ekran, dzięki czemu odczytywane jest położenie palca i kojarzone z odpowiednim znakiem.

Powiększ...
Ekspansja AMD jest wyraźna. Jeszcze niedawno AMD był postrzegany jako producent procesorów low-end, lecz od pewnego czasu wyraźnie dogania Intela i próbuje zaatakować rynek serwerów. Płyta firmy Tyan K8QS bazuje na chipsecie AMD-8131i AMD-8111, pozwalając na zamontowanie 4 procesorów Opteron MP i 20 GB pamięci RAM.

Powiększ...  Powiększ...
Komputery osiągnęły etap, gdy wydzielanie ciepła jest naprawdę poważnym problemem. Dwa wentylatory ma radiatorze procesora Intel P4 3,2 GHz czy karty grafiki Asus A9800XT/TVD/256 nie są już czymś niezwykłym.

Powiększ...  Powiększ...
Żeby było wydajnie i cicho trzeba chłodzić inaczej. Zalman pokazywał między innymi rozwiązania z pompą wodną i z ciepłowodami.

Powiększ...
Napędy i płyty DVD-RAM przebojem zaistniały na targach. Nagrywarki DVD-RAM były promowane bardzo intensywnie z naciskiem na pojawienie się powszechnie stosowanego standardu. Jednym z ciekawszych był pierwszy na świecie napęd x4 GSA-4040B firmy H-L Data Storage oraz Hitachi pozwalający na zapis DVD-RAM, DVD-/+R, DVD-/+RW oraz CD-R/RW.

Powiększ... 

Szwajcarski Victorinox też poczuł ducha zmieniającego się świata.

Powiększ...
Mało było sztuki, więc odnotowujemy to jako wyjątek potwierdzający regułę - kolaże z materiałów elektronicznych Henricha Weusthoffa z Kolonii.

Powiększ...  Powiększ...
Niektórzy wystawcy nie zapomnieli o propagowaniu proporcjonalnych kształtów, co spotkało się z ogólną aprobatą zwiedzających.
 Olympus organizował co 2 godziny sesję studyjnych zdjęć z udziałem świetnych modelek,  natomiast Sendo pokazy bodypaintingu.

  Informator TV-Sat - numer specjalny poświęcony targom 

Zobacz inne reportaże Dipola