CeBIT 2002 - Fotoreportaż Dipola

CeBIT 2002 - fotoreportaż Dipola

Więcej o targach CeBIT 2002 i nowościach na nich zaprezentowanych można przeczytać w specjalnym numerze Informatora TV-Sat. Fotoreportaż z zeszłego roku tutaj

Klikając na poszczególne zdjęcia można je powiększyć


W tym roku zdarzyła się rzecz niebywała. W pierwszym dniu targów nie było korków. Tak wyglądał, zawsze pełny, parking dla autobusów przed wejściem Ost1, po otwarciu targów. W kolejnych dniach samochodów przybywało, ale dało się odczuć wyraźne zmniejszenie ilości zwiedzających.  


Z polskich wystawców najokazalszą ekspozycję miał ComArch,  Firma Lanex z Lublina pokazywała między innymi zestaw do swiałowodowej transmisji obrazu.


42 tysiące tulipanów zostało użytych do zrobienia logo firmy Oce zajmującej się wydrukami wielkoformatowymi. Jeśli ktoś uważa, że ma za dużo kabelków wychodzących z komputera to niech się pocieszy, że niektórzy mają gorzej. Elastyczna klawiaturka do PDA na głowie sympatycznego Amerykanina wzbudzała ogromne zainteresowanie zwiedzających. Można ją zwinąć w mały rulonik i schować do kieszeni.


Firma Nera pokazywała wnętrze anteny do morskich transmisji  w systemie Immarsat. Firma Alvarion (powstała z połączenia BreezCOM i Floware) prezentowała urządzenia do bezprzewodowej transmisji danych. Urządzenia do testów telewizji cyfrowej pokazywał między innymi  Rohde&Schwarz 


Stoiska kilku firm z branży transmisji sygnałów UpGrade, Andrew, RFS


  Oto jeden z całej rodziny odtwarzaczy MP3 firmy Sony. Nowe telewizory LCD LC 20C2E i LC20B2E firmy Sharp dostały drugą nagrodę za wzornictwo.


Telewizja interaktywna to jeszcze melodia przyszłości, pracują nad nią wielkie koncerny. Oto przykłady odbiorników Sony i Loewe


Aparat GSM firmy Sony Ericsson wyposażony w funkcję MMS. Japońska firma NTT DoCoMo prezentowała notebook i telefon pozwalający na korzystanie z GSM 3G (UMTS).


Astra promowała Internet przez satelitę.Firma Aramiska proponuje zestaw do dwukierunkowej transmisji z Eutelsata.

 
Stoisko firmy IBM na forum Job Center


Wielkie telebimy, zamontowane na specjalnych samochodach, w Hanowerze nie "ruszają" już nikogo. Każdy z nas chciałby mniej pracować, a więcej zarabiać. "Prostsza praca - większy biznes" - czy takie myślenie daleko zaprowadzi?

Więcej o targach CeBIT 2002 i nowościach na nich zaprezentowanych można przeczytać w specjalnym numerze Informatora TV-Sat. 

 

Zobacz inne reportaże Dipola