Wizualny lokalizator uszkodzeń 10mW VFL

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Kalkulator patchcordów

Opis szczegółowy

Wizualny lokalizator uszkodzeń przeznaczony jest do diagnozowania problemów z okablowaniem światłowodowym.
Uniwersalne złącze umożliwia podłączenie wszystkich złączy optycznych standardu 2,5 mm (np. SC/FC/ST). Lokalizator przeznaczony jest do testowania jednomodowych oraz wielomodowych kabli światłowodowych. Moc narzędzia pozwala na testowanie odcinków liczących nawet 5 km.
Urządzenie może pracować w dwóch trybach – stałym i pulsacyjnym – w celu uzyskania pożądanego efektu wizualnego. Lokalizator uszkodzeń wyposażony jest w osłonę przeciw zanieczyszczeniom, która zapobiega dostaniu się kurzu do źródła światła. Pozwala także na uniknięcie przypadkowego skierowania wiązki światła bezpośrednio w oczy.
Wizualny lokalizator uszkodzeń oprócz diagnostyki toru optycznego jest idealnym narzędziem przy montażu złączy i spawów mechanicznych KeyQuick lub Ultimode. Po podłączeniu lokalizatora do spawu lub złącza mechanicznego, które posiada przezroczysty korpus, instalator na bieżąco może kontrolować jakość wykonywanego połączenia i oceniać parametry transmisyjne. Brak czerwonego światła w mechanicznym spawie lub złączu oznacza doskonałe połączenie z minimalnymi stratami sygnału.
Cechy wyróżniające:
  • generowane światło o długości fali 650 nm,
  • złącze uniwersalne,
  • współpracuje z włóknami wielomodowymi i jednomodowymi,
  • dwa tryby pracy – stały i pulsacyjny.
Spawy i złącza mechaniczne:
ULTIMODE Building System to rozwiązanie pozwalające na stworzenie światłowodowej sieci budynkowej FTTH (ang. Fiber To The Home). System pozwala na kompleksową budowę linii optycznej w budynkach z zapewnieniem łącza światłowodowego w każdym mieszkaniu / biurze. System idealnie rozwiązuje także problem rozprowadzenia okablowania w biurach typu "open space".

Dane techniczne

Rodzaj towaru Źródło światła
Typ źródła VFL
Marka ULTIMODE
Złącze uniwersalne 2,5 mm
Wymiary mm 180 x 25 x 25
Masa kg 0,16
Zasilanie 2x AA