Sterownik PWM trzykanałowy niskiego napięcia rH-PWM3 F&Home Radio

Kod towaru: F1430
Towar został wycofany z oferty

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Moduł rH-PWM3 służy do sterowania trzema odbiornikami niskiego napięcia zasilanymi z zewnętrznego zasilacza. Regulacja mocy odbywa się poprzez modulację szerokości impulsu załączającego odbiornik (PWM). Częstotliwość impulsów ustawiana jest w zakresie 100Hz do 1 kHz. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową. Moduł szczególnie nadaje się do sterowania diodami LED, załączania zamków elektromagnetycznych i innych niskonapięciowych elementów wykonawczych.
Symbol w oprogramowaniu do projektowania i konfiguracji :
Symbol rH-PWM3
Moduł rH-PWM3 reprezentowany jest przez obiekt, który składa się z trzech kanałów odczytujących informację o mocy i czasie włączenia z czterech identycznych wejść. Algorytm wyznacza maksymalną moc odczytaną z wszystkich wejść, osobno dla każdego kanału, i wraz z czasem włączenia steruje podłączonymi odbiornikami.
Na wyjście 'potwierdzony stan PWM kanał 1, 2, 3' podawana jest informacja zwrotna o rzeczywistym poziomie wysterowania obciążenia, osobno dla każdego z kanałów.
Montaż:
  • Wyłączyć zasilacz,
  • Podłączyć przewody zgodnie z powyższym schematem,
  • Umieścić moduł w puszce instalacyjnej,
  • Ułożyć antenę modułu równolegle do jednej z anten serwera i maksymalnie oddalić od innych przewodów,
  • Załączyć zasilacz,
  • Zarejestrować element,
  • Zamknąć puszkę instalacyjną.
Przykładowy schemat zastosowania:
Na powyższym schemacie element F2106 odpowiada za zmianę oraz wyłączenie scen świetlnych w dwóch pomieszczeniach. Zmiana stanu (przełącznik chwilowy) na wyjściu 1 lub 3 (z „0” na „1”) elementu F2106 powoduje zmianę scen świetlnych na jednym, bądź drugim elemencie logicznym. Zmiana stanu na wyjściu 2 lub 4 wyłącza scenę świetlną. Element F1430 umożliwia podłączenie taśmy LED RGB i sterowaniem kolorem świecenia – w zależności od sceny. Element F1432 umożliwia sterowanie jasnością świecenia. Dodatkowo element ten umożliwia za pomocą podłączonych do nich włączników chwilowych wyłączenie scen świetlnych (element F1432 jest podłączony do wejść elementu F2106).
Zaawansowany projekt dotyczący oświetlenia znajduje się w bibliotece Projekt sterowania oświetleniem
O systemie:
F&HOME RADIO integruje instalacje elektryczne w taki sposób, aby procesy ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia oraz alarmu i kontroli dostępu do pomieszczeń tworzyły jeden sprawnie działający system, służący bezpieczeństwu i komfortowi mieszkańców budynku. Dzięki bezprzewodowej elektronice oraz zdalnie sterowanemu oprogramowaniu każdy może gospodarować zasobami energii w sposób odpowiadający jego potrzebom.
W praktyce oznacza to możliwość integracji urządzeń elektrycznych w taki sposób, aby jednym gestem dłoni można było stworzyć nastrojową scenę świetlną w salonie i sypialni, opuścić rolety i dopasować temperaturę wnętrza, a opcja zdalnego sterowania poprzez Internet gwarantuje, że nawet po powrocie z długiej podróży nasz dom powita nas tak, jakbyśmy nigdy nie wyjeżdżali.

Dane techniczne

Nazwa Moduł rH-PWM3
Rodzaj towaru Przekaźnik, Sterownik LED
System F&Home Radio
Mocowanie Dopuszkowe
Rodzaj transmisji Dwukierunkowa
Częstotliwość MHz 868
Zastosowanie wewnętrzne
Ilość przekaźników 3
Parametry przekaźnika masymalny prąd A 4
masymalne napięcie V 12
rodzaj styku PWM
Parametry odbiornika ilość 1 (LED RGB) lub 3 (LED)
częstotliwość PWM Hz 100...1000
czas przełączania 0-100% s 0,2...30
Zasilanie napięcie V DC 12
Stopień ochrony IP20
Wilgotność % 0...85
Wymiary mm 48 x 48 x 22