Sterownik PWM dwukanałowy niskiego napięcia z dwukanałowym nadajnikiem rH-PWM2S2 F&Home Radio

Kod towaru: F1432
Towar został wycofany z oferty

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Moduł rH-PWM2S2 jest połączeniem dwóch regulatorów mocy i dwóch wejść stykowych. Moduł wysyła informacje o zwarciu lub rozwarciu styków do systemu oraz steruje dwoma odbiornikami niskiego napięcia zasilanymi z zewnętrznego zasilacza (12V DC).
Moduł posiada dwa wejścia elektryczne do podłączenia dwóch monostabilnych styków bezpotencjałowych oraz dwa wejścia do podłączenia odbiorników. Regulacja mocy odbywa się poprzez modulację szerokości impulsu załączającego odbiornik (PWM). Częstotliwość impulsów ustawiana jest w zakresie 100Hz do 1 kHz. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową. Moduł rH-PWM2S2 szczególnie nadaje się do sterowania diodami LED, załączania zamków elektromagnetycznych i innych niskonapięciowych elementów wykonawczych.
Symbol w oprogramowaniu do projektowania i konfiguracji :
Symbol rH-PWM2S2
Moduł rH-PWM2S2 reprezentowany jest przez obiekt, który składa się z dwóch kanałów odczytujących informację o mocy i czasie włączenia z czterech identycznych wejść. Algorytm wyznacza maksymalną moc odczytaną z wszystkich wejść, osobno dla każdego kanału i wraz z czasem włączenia steruje podłączonymi odbiornikami. Na wyjście ''potwierdzony stan PWM" podawana jest informacja zwrotna o rzeczywistym poziomie wysterowania obciążenia, osobno dla każdego z kanałów. Element posiada również dwa wejścia i dwa wyjścia binarne (dwustanowe), oddzielne dla każdego fizycznego wejścia. Zwarcie lub rozwarcie styku powoduje zmianę stanu logicznego na odpowiadającym mu wyjściu.
Montaż:
  • Wyłączyć zasilacz.
  • Podłączyć przewody zgodnie z powyższym schematem.
  • Umieścić moduł w puszce instalacyjnej.
  • Ułożyć antenę modułu równolegle do jednej z anten serwera i maksymalnie oddalić od innych przewodów.
  • Załączyć zasilacz.
  • Zarejestrować element.
  • Zamknąć puszkę instalacyjną.
Przykładowy schemat zastosowania:
W powyższym schemacie element F2106 odpowiada za zmianę i wyłączenie scen świetlnych w dwóch pomieszczeniach. Zmiana stanu (przełącznik chwilowy) na wyjściu 1 lub 3 (z „0” na „1”) elementu F2106 powoduję zmianę scen świetlanym na jednym bądź drugim elemencie logicznym. Zmiana stanu na wyjściu 2 lub 4 wyłącza scenę świetlną. Element F1430 umożliwia podłączenie taśmy LED RGB i sterowanie kolorem świecenia – w zależności od sceny. Element F1432 umożliwia sterowanie jasnością. Dodatkowo, umożliwia za pomocą podłączonych do nich włączników chwilowych wyłączenie scen świetlnych (element F1432 jest podłączony do wejść elementu F2106).
Zaawansowany projekt dotyczący oświetlenia znajduje się w bibliotece Projekt sterowania oświetleniem


O systemie:

F&HOME RADIO integruje instalacje elektryczne w taki sposób, aby procesy ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia oraz alarmu i kontroli dostępu do pomieszczeń tworzyły jeden sprawnie działający system, służący bezpieczeństwu i komfortowi mieszkańców budynku. Dzięki bezprzewodowej elektronice oraz zdalnie sterowanemu oprogramowaniu każdy może gospodarować zasobami energii w sposób odpowiadający jego potrzebom.
W praktyce oznacza to możliwość integracji urządzeń elektrycznych w taki sposób, aby jednym gestem dłoni można było stworzyć nastrojową scenę świetlną w salonie i sypialni, opuścić rolety i dopasować temperaturę wnętrza, a opcja zdalnego sterowania poprzez Internet gwarantuje, że nawet po powrocie z długiej podróży nasz dom powita nas tak, jakbyśmy nigdy nie wyjeżdżali.

Dane techniczne

Nazwa Moduł rH-PWM2S2
Rodzaj towaru nadajnik, przekaźnik, sterownik LED
System F&Home Radio
Mocowanie dopuszkowe
Rodzaj transmisji dwukierunkowa
Częstotliwość MHz 868
Zastosowanie wewnętrzne
Liczba przekaźników 2
Parametry przekaźnika masymalny prąd A 4
masymalne napięcie V 12
rodzaj styku PWM
Ilość nadajników 2
Parametry nadajnika prąd styku µA 250
napięcie V 12
Parametry odbiornika liczba 2 (LED)
częstotliwość PWM Hz 100...1000
czas przełączania 0-100% s 0,2...30
Zasilanie napięcie V DC 12
Zasięg m 100
Temperatura pracy ºC -20...50
Wilgotność % 0...85
Wymiary mm 48 x 48 x 22