Sonda temperatury i oświetlenia z zasilaniem bateryjnym rH-T1X1 F&Home Radio

Kod towaru: F1810
Towar został wycofany z oferty

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Moduł rH-T1X1 służy do pomiaru temperatury otoczenia i natężenia oświetlenia. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową. Czujnik temperatury i czujnik natężenia zamknięte są wewnątrz obudowy. Pomiar natężenia oświetlenia dokonywany jest poprzez otwór w obudowie. Odczyt temperatury przesyłany jest co 5 minut, wyłącznie w przypadku, gdy temperatura uległa zmianie.
Symbol w oprogramowaniu do projektowania i konfiguracji:
Symbol rH-T1X1
Moduł rH-T1X1 jest reprezentowany przez obiekt, który składa się z jednego wyjścia temperatury oraz z jednego wyjścia natężenia oświetlenia.

Montaż:
Schemat podłączenia
  • Włożyć baterie zasilające zgodnie z pokazaną biegunowością i złożyć obudowę,
  • Ułożyć antenę modułu równolegle do jednej z anten serwera i maksymalnie oddalić od innych przewodów,
  • Zarejestrować rH-T1X1 w systemie.
Przykładowy schemat zastosowania:
Na powyższym schemacie sonda temperatury i oświetlenia F1810 umożliwia sterowanie oświetleniem oraz podgląd aktualnej temperatury. Natężenie oświetlenia porównywane jest z ustawieniami komparatora oświetlania i w przypadku, gdy spełniony jest zadany warunek lampa na pierwszym wyjściu przekaźnika F2233 zostaje włączona. Dodatkowo, zmiana stanu na przekaźniku F2233 numer 1 powoduje zaświecenie bądź zgaśnięcie lampy podłączonej do wyjścia numer 2.
O systemie:
F&HOME RADIO integruje instalacje elektryczne w taki sposób, aby procesy ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia oraz alarmu i kontroli dostępu do pomieszczeń tworzyły jeden sprawnie działający system, służący bezpieczeństwu i komfortowi mieszkańców budynku. Dzięki bezprzewodowej elektronice oraz zdalnie sterowanemu oprogramowaniu każdy może gospodarować zasobami energii w sposób odpowiadający jego potrzebom.

W praktyce oznacza to możliwość integracji urządzeń elektrycznych w taki sposób, aby jednym gestem dłoni można było stworzyć nastrojową scenę świetlną w salonie i sypialni, opuścić rolety i dopasować temperaturę wnętrza, a opcja zdalnego sterowania poprzez Internet gwarantuje, że nawet po powrocie z długiej podróży nasz dom powita nas tak, jakbyśmy nigdy nie wyjeżdżali.

Dane techniczne

Nazwa Moduł rH-T1X1
Rodzaj towaru czujka
System F&Home Radio
Mocowanie dopuszkowe
Rodzaj obudowy czujka
Rodzaj transmisji dwukierunkowa
Częstotliwość MHz 868
Zastosowanie wewnętrzne
Liczba przekaźników 1
Ilość nadajników 2
Zasilanie bateria CR123
Czujnik tempratury zakres °C -20...45
rodzielczość °C 0,1
Zasięg m 100
Stopień ochrony IP20
Temperatura pracy ºC +10ºC, +40ºC dla baterii CR123A
Wilgotność % 0...85
Wymiary mm 51 x 37 x 20